Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


472. dfe0f5c485 (válaszként erre: 471. - Ad96793c81)
2009. aug. 26. 09:31
hát, nekem nincs szükségem dobozokra, mind a 3 szobában szekrény sor van, elfér bennük minden.a cipőkkel vagyok bajban, de van üres ágynemű tartó, oda rakom, amit ritkán használunk.
471. ad96793c81 (válaszként erre: 470. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 26. 09:24
Csak egy-két darabot hagyok elöl, ha mégis kellene valami, a dobozokból egy pillanat alatt előszedem. Nézegetem az előrejelzéseket, most még kánikula, de vasárnaptól 22 fok. Azután kellemesebb idő lesz, de a kánikula már nem jön vissza. Legalábbis ezt igérik:) Várom az őszt, pesze nem az esőt, hanem azt a kellemes 25 fokot, napsütéssel... Most elégedett vagyok magammal, hogy sikerült a ruhakérdést megoldani. Egy nagy háromajtós gardróbom, egy komódom és 2 cipősszekrényem van. Ebbe kell az irodai ruháktól kezdve, sportruhákon át a kabátokig minden kutyafülét bepakolnom. A gardróbot az előző lakó csináltatta, fel nem foghatom, hogy miért nem ér a mennyezetig. Szép dobozokat vettem, a férjemnek sötétkék-óarany csíkosat, magamnak meg barna-órany mintásat. 6-6 darabot, 3-ával árulták, lapraszerelten. Nagyon jól fognak mutatni a szekrény tetején, 4000 Ft-ból hoztam ki az összeset. És jó erős, nagy dobozok, szerintem bírni fogják néhány évig:)
470. dfe0f5c485 (válaszként erre: 469. - Ad96793c81)
2009. aug. 26. 09:15
nem igértek semmit, a mi orvosunk nem olyan közlékeny. tudod ő portugál és elég érdekesen beszél. az jó ha a lábad javul, de te már elrakod a nyári ruhákat? csak nincs még vége?
2009. aug. 26. 09:10

A lábam javul, köszi. De szerintem sokáig érzékeny marad. A cicus még itt van, holnap reggel távozik. Most éppen dobozokat rakok össze (a nyári ruhákat azokba rakom és úgy teszem fel a gardrób tetejére), a macsek meg a már összerakott dobozokban kergeti saját farkát:)

Egyébként mit igértek, hányadik után lesz javulás?

468. dfe0f5c485 (válaszként erre: 466. - Ad96793c81)
2009. aug. 26. 09:05
hogy van a lábad? anyud elvitte már a cicust?
467. dfe0f5c485 (válaszként erre: 466. - Ad96793c81)
2009. aug. 26. 08:53
most veszem föl a 3.-at.
466. ad96793c81 (válaszként erre: 465. - Dfe0f5c485)
2009. aug. 26. 08:34
Szia! Mennyi van még hátra? 10 alkalmat írtál, úgy emlékszem.
465. dfe0f5c485 (válaszként erre: 464. - Ad96793c81)
2009. aug. 26. 08:28
moncsina, igaza van krisztának. gondold át még egyszer. nehogy úgy járjál mint én hogy már úgy kivéreztem hogy már alig tudtam fönt lenni úgy le voltam gyengülve, látod, most is a dokihoz járok vénásra olyan vérszegény lettem.
2009. aug. 26. 07:56

Szia Moncsina! Túl kellene már lépned... A fiad ott van neked, márcsak ezért sem kellene utálnod az Anyák napját. Gondoltál már rá, hogy ő mit érezhet? Az anyukája anyák napján mindig bánatos? Az élőkre kell tekintettel lenni...

Még egy apróság: ugye tudod, ha hirtelen vérezni kezdesz (nem a mensturációra gondolok) nem választhatsz sem orvost, sem kórházat? Visznek a legközelebbibe a mentők és ki tudja ki fog megoperálni? Járt így két ismerősöm is. Semmi kímélet, dobtak ki mindent, méhnyakat, petefészkeket is. Pár hónappal később az egyik mehetett hülvelyplasztikára, és egyiknek sem 5 nap volt a kórházi tartózkodás a méheltávolítás után... Még nálam is fiatalabbak és küzdenek a hőhullámaikkal, idegesek, megőrjítik a környezetüket. És (nőknél ez is számít), ritka csúnya műtéti hegeik vannak. És ilyen nagy miómák esetén bármikor bekövetkezhet a baj.

463. dfe0f5c485 (válaszként erre: 461. - Prévert)
2009. aug. 26. 06:33
szia! nagyon sajnálom, fogadd, részvétem. el olvasom, és bőgök, nem látok a könnyeimtől
462. Moncsina (válaszként erre: 461. - Prévert)
2009. aug. 25. 20:55

jujjjj, sajnálom:(((((

Na én megyek lefekszem, nehéz nap volt a mai, majd jövök, pussz

461. Prévert (válaszként erre: 460. - Moncsina)
2009. aug. 25. 20:48
Nem mindennap! Csak anyáknapján. Két éve májusban halt meg a húgom..
460. Moncsina (válaszként erre: 459. - Prévert)
2009. aug. 25. 20:35
És te miért sírsz minden nap? Neked mi a gondod?
459. Prévert (válaszként erre: 458. - Moncsina)
2009. aug. 25. 20:19

Két éve én is végig bőgöm és bár lenyűgöznek a lányaim, alig várom, hogy véget érjen a nap...

Tudom, hogy nem egyszerű, de azzal, hogy felismerted a baj gyökerét, kineziológushoz mentél már sokat léptél előre!De talán megrekedt a folyamat, és most új lökésre lenne szükséged. Próbáld meg nem ostorozni magad, az élet elég rövid is lehet, hogy ilyesmire fecséreld...

458. Moncsina (válaszként erre: 457. - Prévert)
2009. aug. 25. 19:54

Igen, ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor már biztos túl is lennék rajta.

Csak mindig van valami ami miatt eszembe jut... anyák napja pl... senki nem utálja ezt a napot rajtam kivül szerintem.

De elég nehéz nem gondolni rá, főleg úgy hogy ott a nagy méhem aminek az oka szerintem is ez.

457. Prévert (válaszként erre: 455. - Moncsina)
2009. aug. 25. 19:38

Ha nár tudod, akkor már jó irányba tartasz..

Ami volt az elmúlt... és a jelenlegei helyzetbők kell kihoznod a legjobbat. Szerintem, ha ennyire nem érzed felkészültnek magad a műtétre, akkor nem is vagy kész rá. Én például műtét előtt nőisségemet érintőleg egyetlen negatívumot sem éreztem, el tudtam fogadni, hogy miért is van szükségem az egészre. Csak a műtét előnyeire koncentráltam. És emnnyire nem bántam meg hogy így alakult. Olyan flszabadult érzés vol, hogy a kórházban meglátogató kolléganőm "kiakadt", hogy kivirultnak és nem ápoltnek látszom.

De az ismerőseim között sokan vannak olyanok is, akik mély depresszióba estek, mert nem voltak képesek elfogadni a helyzetet.

Szóval szerintem próbálj megbocsátani magadnak, talán ez is elég, hogy változás álljon be a betegségedben. Ha mégse történne meg fogadd el, lépj tovább és próbáld megbeszélni magadal milyen előnyeid származnak, ha mégis a műtétet választod.

456. Moncsina (válaszként erre: 450. - 4ab67f870d)
2009. aug. 25. 19:27

Te el tudod azt képzelni, hogy ez ettől elmúlhat?? A kineziológus is azt mondta, hogy a lelki problémák oldásától elmúlik. Nem hittem benne, ez olyan nagy már, hogy elképzelhetetlen hogy magától eltűnjön. Mert ha kisebb volna... még talán... de így...

Jártunk Győrbe egy term.gyógyászhoz, mikor ő is megtapizta, azt mondta bicska... ezzel már nem tudott ő sem kezdeni semmit sem. Azt mondta, hogy ha kisebb lenne még igen, de nem ámít, bicska:(

455. Moncsina (válaszként erre: 450. - 4ab67f870d)
2009. aug. 25. 19:18
Teljesen igazad van ebben, és én ezt tudom már régóta. Próbáltam oldani, jártam kineziológushoz is, valamennyire sikerült. MÁr eljutottam odáig hogy nem sírok ha erről beszélek, mert eddig ez nem sikerült. Bűntudat igen, aki hisz a spiritualitásban az tudja hogy ez igy van.... sajnos...
454. ad96793c81 (válaszként erre: 453. - 4ab67f870d)
2009. aug. 25. 18:39
A felső sarkát?! Kis ügyes:) Szerintem ez most érzi, hogy nem végleg marad itt, azért kitombolja magát, mint egy rossz gyerek. Nekem csak virágspriccelőm van itthon, de ugyanolyan hatásos, mert az ülőgarnitúrát behatóbban akarta tanulmányozni... Nagyon felháborodott, amikor lespricceltem. Először nem tudta mi az, azután rájött, hogy én voltam... De dicséret is illeti, az első pillanattól tökéletesen szobatiszta, szépen kimegy az erkélyre a wc-jéhez. A macskakaja nem jön be neki, viszont szó szerint remegett, ahogy a fasírtot ettük, adtam neki, nagyon elégedett volt:) Ugyanígy volt a főtt kukoricával.
2009. aug. 25. 18:33
Ha ezt többször is meg tudta csinálni, a tapéta is kitartó volt :-)) Amúgy az én cicám azóta nem csinál ilyet, mióta felfegyverkeztem vízipisztollyal, az nagyon hatékony ;-) Amúgy be kell vallanom, enyémke fura jó cica volt mindig is. Igazából soha nem kellett fegyelmezni, pedig mozgékony. De volt kolléganőm, aki azért ajándékozta tovább, mert állandóan a függönyön volt. A barátomé meg rágja a szekrény felső sarkát, már szép darabot lefaragott belőle :-))
452. ad96793c81 (válaszként erre: 451. - 4ab67f870d)
2009. aug. 25. 18:29
A vizipálma és a menta nem, az biztos, sok-sok macska próbálta már ki nálam az évek alatt:) A macskafűvel az a tapasztalatom, hogy valóban szeretik, de ami tilos, azt sokkal jobban... Régen egy sziámi cicával éltem, ő a tapétába akasztotta a karmát, úgy mászott fel a jó magasra rakott futónövényhez. Döbbenetes volt a látvány és a kitartása is:)
451. 4ab67f870d (válaszként erre: 449. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 18:26
Azért vigyázzatok, mert némelyik szobanövény mérgező nekik :-(( Anyukádnak javaslom, hogy a Tescóban lehet kapni direkt macskafüvet, dobozban fűrészporban búzaszemek, csak locsolni kell, és búzafű lesz belőle. Ezt imádják, és nem lesz igényük más növényre :-))
2009. aug. 25. 18:23

Moncsi, én is úgy voltam, mint Katimamo, hogy sírva könyörögtem, hogy valaki végre műtsön meg. Hidd el, nem jó megvárni, hogy idáig jusson az ember. És mivel nekem hosszú idő volt az időpont kijelölése és a műtét között (3 hét talán), nálam is voltak hullámhegyek de olyan napok is, amikor inamba szállt a bátorságom és nagyon visszacsináltam volna, de nekem meg már a büszkeségem nem engedte. Vagy a robotpilótám :-)) Mindegy, melyik, de hálás vagyok neki. Így, hogy túl vagyok rajta, ki nem tudom mondani, milyen szerencsének érzem magam. Gyerekem nincs, de nem is akartam. Az, hogy Isten akarata lenne a betegség? Tudod, én másfajta istenben hiszek, nem olyanban, aki betegséggel büntet. És hiszek abban is, hogy mindennek oka van. A miómáknak is, a méheltávolításnak is. Tudod, én egészségügyes voltam. Nagyon kikészített a három műszakozás, az, hogy kevesen voltunk, hatalmas felelősség, állandó anyagi problémák az alacsony fizetés mellett. Aztán egyszer csak elment a hallásom a jobb oldalon. Kivizsgálás, kiderült, hogy jóindulatú tumor. Villámgyorsan leszázalékoltak. Kiborultam. Depressziós lettem, öngyilkos akartam lenni, hogy nem vagyok jó semmire. Aztán megismertem a barátomat, kaptam egy cicát a sorstól, aki rám szorult, és ők itt tartottak. Mivel nem volt munkám, rengeteg időm maradt gondolkodni. És rájöttem, hogy én saját magam okoztam magamnak azt, amiben vagyok. Mert a tudatomból állandóan kiűztem azt, hogy nem bírom azt a munkát, így a tudatalattim a saját érdekemben megbetegített, hogy ne tudjam folytatni.


Hogy hogy jön ez ide? Nos, neked bűntudatod van, mert nem tarthattátok meg a gyermekeket. Ez a bűntudat manifesztálódik nőgyógyászati betegségekben. A lelked mélyén gyötör, hogy az elveszített gyerekek miatt újra teherbe kellene esned, hogy jóvátedd, ám mert ezt nem akarod, szintén bűntudatod van. A szervezeted, a pszichéd megteremti a feltételeket, hogy ne kelljen bűntudatot érezni. Remélem, nem haragszol meg rám emiatt a fejtegetés miatt, de említetted az alternatív gyógymódokat. Ha a két bűntudattól megszabadulsz, meggyógyulsz.

449. ad96793c81 (válaszként erre: 448. - 4ab67f870d)
2009. aug. 25. 18:15
Házicica, de állítólag perzsa volt az apuka, mert olyan jó tömött bundája van. Igazi narancssárga cirmos. Leraktam a balzsam dobozkáját a földre, hátha kíváncsi lesz, de csak kerülgette és borzolta a szőrt a hátán. Feladtam:) Tudod, macskáknál is van olyan, hogy ízlések és pofonok:) Viszont a vizipálmától nem tudom távoltartani, pedig nemrég vettem. Barátnőm cicái nyírták ki az előzőt. Még jó, hogy meleg van, kiraktam a kilépőre szegény növényt. Ugyanez a helyzet a nagy cserép mentámmal is. Zabálná, ha hagynám. Szerintem jól el fogja anyámat szórakoztatni, neki is sok virága van...:)
448. 4ab67f870d (válaszként erre: 431. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 18:05
Kriszta, neked milyen macskád van? (Vagyis milyen a sittes bébi?) Az enyém nyalogatja a lábamról a kínai balzsamot :-))Ez akartam is írni, hogy majd rád kattan, de hát... Most melyik szimulálja, hogy ő macska? :-))))
2009. aug. 25. 16:25
szerintem is a változó korral tünhetett el. én nem próbáltam semmilyen gyógymódot, mert nekem a miómák mellett még lelki okokból is volt. arra meg nincsen gyógytea.
446. Moncsina (válaszként erre: 445. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 15:37
remélem:-))))
445. ad96793c81 (válaszként erre: 444. - Moncsina)
2009. aug. 25. 15:36
Nekem is családi örökség. Változókorban egyébként kisebbedhetnek és el is tűnhetnek a miómák., lehet, hogy anyukáddal is ez történt. De te még elég messze vagy ettől a kortól:)
444. Moncsina (válaszként erre: 443. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 15:34

jujj a gynexet én is szedtem... egy darabig. Olyan álmos voltam tőle, hogy abba kellett hagyni.Egyszerűen nem tudtam fennmaradni napközben, egyfolytában ásitoztam. Felhivtam a csajt, akitől vettem és mondta hogy igen, ez mellékhatása. Kösziii...

Most valami gyógyteákban gondolkozom. És tudod miért?

Anyukámnak is anno megállapítottak egy női ökölnyi miómát, papirja is van róla, most meg hogy volt ez a kis apró műtétkéje, miómának nyoma sincs. 20 év alatt hová tűnhetett??

Egyébként ez nálunk családi örökség, nagymamámnak is kivették a méhét mióma miatt (ő is szült ikreket, anyum volt iker, csak meghalt a testvére születés után), anyum is miómás volt, most én is... az ikrekről ne is beszéljek. Szép kis family mondtam is nekik, ahelyett hogy pénzt örököltem volna tőlük, minden rossznyavalyát adtak nekem örökségül:-))))

443. ad96793c81 (válaszként erre: 442. - Moncsina)
2009. aug. 25. 15:29
Hogyne...:) Gynex kúrát csináltam, meg szintén Energy termékekből valami komplex kúrát... Egy vagyonba került és semmit sem ért. Egyébként hittem benne egy darabig, de rájöttem, hogy kidobott pénz volt. Ha összeszámolnám, csak ez a kúra több, mint 100.000,- volt. Inkább adtam volna a sebészemnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook