Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6455. hédi67
2010. okt. 10. 17:59

Szia Katus!

Nekem a műtét előtti megbeszélésen azt mondta a doki, hogy ha lehet meghagyja a méhnyakat, de aztán sajnos annyira rá volt nőve a mióma, hogy muszáj volt csonkolnia. A párom azt mondta, nem érez semmi különöset és én sem, így ez nem is zavar. A sárgaság nekem is a combon közepétől ért a hasam közepéig.

2010. okt. 10. 14:59
Sziasztok!Szerintetek mitől függ az ,hogy egyikőnknek méheltávolitáskor meghagyják a méhnyakat,másiknak azt is viszik.Nekem az sincs meg.Az biztos,méhnyak rák már nam lesz.De mégis,milyen különbséget lehet érezni vajon?Tinektek meg maradt?Azt a sárga fertőtlenitőt a combom közepétő,a mellem aljáig kenték.Üdv nektek.
6453. Piszi80 (válaszként erre: 6439. - Bbbogi)
2010. okt. 9. 09:48

Szia bbbogi!

Én is mindenképpen a hálóinget javaslom, kényelmesebb, nem nyomja a varratot (meg hát az orvosok részéről is elvárás volt, mert a vizitnél ez volt a "kötelező")

6452. Ildikó 67 (válaszként erre: 6440. - 118e94af19)
2010. okt. 9. 06:26
Szia Katus!Nálunk nem volt 80cm a bekenés.Csak a vágásnál és környéke,de az le lett ragasztva.Nem kente össze a ruhánkat.Lehetett persze kórházit kérni.Sok idő eltelt mire fel tudtam venni zippzáros nadrágot úgy,hogy a zipp nem nyomott.
6451. Ildikó 67 (válaszként erre: 6439. - Bbbogi)
2010. okt. 9. 06:20
Szia bbbogi!Én hálóinget vittem.Nekem az volt kényelmes.A mi szobánkban mindenkin hálóing volt.Szerintem vigyél mindkettőből,majd meglátod melyik a kényelmes.
6450. Ildikó 67 (válaszként erre: 6421. - Imisz)
2010. okt. 9. 06:15
Szia Szimi!Nekem nagy miómám volt,de szerencsére megúsztam a kaparásokat.Nekem "csak" annyi volt a bajom ,hogy a második napon nagyon véreztem.Utána "normális" vérzés.5napig tartott.Már én sem bánom,bár előbb mentem volna,több,mint 5évig húztam.
6449. Ildikó 67 (válaszként erre: 6400. - Neskee)
2010. okt. 9. 06:09
Szia Neskee!Nekem is csecsemőfejnyi mióma miatt távolították el a méhemet hasi úton.26-a gyorsan itt lesz.Én nagyon féltem,de ahogy közeledett az időpont már annak örültem,hogy rövidesen túlleszek rajta.Kérdezz bátran.Üdv.
6448. hédi67
2010. okt. 8. 18:58
A nadrágos együttes nem előnyös, főleg ha a katéter és a drén még napokig kilóg. Laza hálóing és nagyon kényelmes ,,nagymama bugyi" Én is előszedtem a laza hasamon magasra felérő bugyikat, sőt még most is azokban járok, mert a szűkebb ruhákat még mindíg nem viselem el. A műtét utáni sárgaság meg kimosható a ruhából és a bőrről is lekopik néhány nap alatt.
6447. Rezeda63 (válaszként erre: 6425. - Titii)
2010. okt. 8. 18:30

Szia!

Én azt mondom ne várj! Ami elkerülhetetlen nem jó halogatni. Nem egy sétagalopp a műtét, de ki lehet bírni, és utána jobb, főleg ha komoly a vérzészavar.

Üdv Rezeda

6446. szofi99
2010. okt. 8. 18:27

Sziasztok!


Lányok, a szövetek gyógyulási ideje 120 nap, ami 4 hónap. Gondoljatok arra, hogy a hasizmok át voltak vágva.

Én négy hónap után pakoltam a szobában, emelgettem és nem jó,, nagyon rosszul esett hogy ujra fáj !

Lehet mindenki másként érzi, de csak óvatosan:)


Kórháza válogatja, de én a saját hálóingemben jobban éreztem magam, és nem fogta be a jód, a bugyit inkább, de több mosással kijön belőle. Ez nem olyan szabadidőruhás dolog, nem hiszem hogy a hasi mütötteknek kedve lenne ilyen szerkóban lenni.

6445. Rezeda63 (válaszként erre: 6415. - Hédi67)
2010. okt. 8. 18:25

Szia Hédi!

Megnyugtatlak még hónapok múlva is fájni fog. Engem hüvelyen keresztül műtöttek, mindenre képes vagyok, kivéve a hasizomgyakorlatot. Azt csak módjával, pedig februárban volt a műtétem.

Üdv: Rezeda

6444. Imisz
2010. okt. 8. 17:38
Katus, szerintem se erőltesd még a hasizmot. Ha nagyon akarod akkor csak apránként,ha nem megy ne erőltesd, próbáld újra 1-2 hét múlva.
6443. Ildikó 67 (válaszként erre: 6410. - Imisz)
2010. okt. 8. 17:37
Szimi lecsúsztam bizony!
6442. Imisz
2010. okt. 8. 17:33

Sziasztok!

Bogi, én is csak az én tapasztalatomat tudom mondani: itt mindenki saját hálóingben volt, kórháziban senkit nem láttam. Gondolom kórházanként változó a módi. Azért vigyél sajátot, legfeljebb hazaküldöd. A műtőbe anyaszült meztelenül toltak, persze betakarva, és úgy voltam a takaró alatt az első felkelés-zuhanyzásig, akkor vettem fel a hálóinget. Bugyit is húzhattunk, de akinek zavarta a sebét az nem húzott. egyikből sem volt gond.

2010. okt. 8. 15:22
Hédike,miért akarsz minden áron hasgyakorlatot csinálni,muszáj?Szerintem nem kéne még annyira erőltetni.
2010. okt. 8. 15:16
A lányokkal ugyanezt én is megbeszéltem.Elmondom mit tapasztaltam a múlthéten.Vittem köntöst,4hálóinget,nem tudtam mire számithatok.Az első nap saját h.ing.Aműtét napján reggel kötelező volt kórháziba öltözni.Én bizony végig kórháziba voltam.De nem csak én.Minden nőgyógy.műtöttet abba láttam.Mindig tisztát adtak.kb 80cmszélesen bevoltam kenve narancssárga,gondolom fertőtlenitő szerrel.Ezt műtét után nem volt könnyű eltávolitani,de kedvünk sincs erre.Apránként,fürdéskor lemosódik.Nem kentük vele össze a sajátunkat.De lehet,hogy máshol más a módi.Nem biztos ,hogy egy hasműtétnek jót tenne egy nadrág.Még haza jövet is bajba voltam a nadrággal.Üdv.
6439. bbbogi
2010. okt. 8. 14:19

Lányok azt szeretném kérdezni hogy ti hálóinget

vittetek magatokkal vagy inkább puha szabadidőt.

Azt hallottam hogy már szinte mindenki ezt hord

a kórházban.

6438. hédi67
2010. okt. 8. 09:20

Lányok!

Mi a tapasztalatotok a műtét utáni hasizom gyakorlatokkal? 2 hónap után sem megy. Fáj, pedig csak néhányat próbálkoztam. Egyébként már szinte el is felejtettem az egészet, annyira helyrejött.

2010. okt. 8. 09:01
Kedves titii!Amioma nem csak vérzéseket okoz.Lehet hasfájás/az utóbbi időbe fájt már nekem is/.Lehet még derék fájás,vizelésiprobléma is.Amit az eggyik doki ffi ököl nagyságnak mond,amásik dokinál gyerekfej nagyság/pl nálam is/Ha évekkel ezelőtt lett volna internetem lehet,hogy utána néztem volna más megoldásnak is.de ha már igy megnőt,nem hiszem,hogy van más megoldás a műtétnél.
6436. boboke56
2010. okt. 7. 21:41

Mindenkinek köszönöm a lelki támaszt, nagyon sokat segített.

Szép estét, jó éjszakát kívánok !

6435. klenca (válaszként erre: 6434. - Titii)
2010. okt. 7. 20:50
csak kérdezz, néhányan már túl vagyunk rajta...
6434. titii (válaszként erre: 6431. - Imisz)
2010. okt. 7. 20:31

Szia Szimi!

Köszönöm Neked is a biztató sorokat. Igen, a szövettanokat persze megvárom. Bízom a dokiban is és azt hiszem gyakran "nézek be" Hozzátok :-)

Köszönöm mindnyájatoknak!

Szép estét kívánok.

Titi

6433. a0aecda338 (válaszként erre: 6432. - Klenca)
2010. okt. 7. 20:26
A nedves törlőkendőre esküszöm!!!!!!!!!!
6432. klenca (válaszként erre: 6429. - A0aecda338)
2010. okt. 7. 19:48

A műtét előtti éjszakára vigyen egy puha wc papirt, kelleni fog!


Egyébként életem legjobb döntése volt, hogy megengedtem ezt a műtétet. Sokkal egészségesebb lettem, s gondolj bele: Nincs több telihold, görcs:))


...és még van egy extrabónusz is: Babád már tuti nem lehet...

6431. Imisz
2010. okt. 7. 19:20

Sziasztok!

Boboke- engem Pécsen a Dr Ifi Zsolt műtött. Semmi rosszat nem tudok mondani róla, kedves, rendes, mindent elmondott előtte- utána, meghallgatta a kérdéseimet és azokra is őszintén válaszolt. Igaz, előtte nem ismertem, nekem nagyon hirtelen jött a műtét attól függetlenül, hogy készültem rá lelkileg.

Kontrollon még nem voltam nála (jövő hét vagy azutáni)de azt hiszem ezután is hozzá fogok járni.

Aki még szóbajöhet a hallomások alapján a Drozgyik Dr. (ha jól írom). Úgy hallottam ő is nagyon jó.

Titii- én is norcolutot szedtem, a hormonháztartásomat nem borította ugyan fel, de igazából sz...rt sem ért. Több mint egy évig szedtem. At egyik doki azt mondta akár életem végéig szedhetem, a másik szerint ez az idő is túl sok volt. Na most kinek van igaza? Ha azt nézem, hogy hormon, akkor a második dokival értek egyet. Gondold meg, nehogy később nagyobb legyen a baj. Mindenesetre a szövettanokat várd meg, biztosan segítenek a döntésben. Mindenesetre a műtét után is van élet, most mát azt mondhatom, lelkileg sokkal felszabadultabb vagyok, hogy megszabadultam a miómáktól, vérzésektől, eü.kaparásoktól.

Bbbogi-ne izgulj, legalább túl leszel rajta! Tudom, könnyű ezt mondani, mindegyikünk félt. Hogy mi lesz, hogy lesz, főleg mi lesz utána.

És ha így felgyorsultak az események nem lesz időd sokáig izgulni! Addig is kérdezz bátran.


További szép estét mindenkinek!

Szimi

6430. a0aecda338 (válaszként erre: 6428. - Titii)
2010. okt. 7. 18:44

Persze,ilyenkor hajlamos az ember a legrosszabbra gondolni,nem is igazán lehet a figyelmet elterelni,a kisördög motoszkál.A lelkiállapotra sincs jó hatással a várakozás.Próbálj meg arra gondolni,hogy a műtéttel megszabadítanak egy nem odavaló dologtól,néhány hét gyógyulás és minden rendben lesz.

Neked is kellemes estét!!!!!!!!!!!

6429. a0aecda338 (válaszként erre: 6427. - Bbbogi)
2010. okt. 7. 18:33

Ne izgulj,hidd el minden rendben lesz.Talán az sem hátrány,ha felpörögnek az események,hamarabb túl leszel rajta.A műtét éjszakája és a másnap nem lesz könnyű,de utána szinte óráról órára javulni fog az állapotod.

Legyél bátor,nem lesz semmi baj.

Puszi:Timi

6428. titii (válaszként erre: 6426. - A0aecda338)
2010. okt. 7. 18:30

Kedves Timi!

Köszönöm szépen, hogy írtál!!

Azt hiszem igazándiból én is tudom/érzem, hogy ez a helyes megoldás, ha a doki ezt mondta.

De most annyi minden van amitől félek. Jövő hétre más szövettant is várok. A pajzsmirigyemben is göböt találtak. A hasam is fájdogál és nem tudom, hogy attól, hogy "van ott valami" vagy most már teljesen pszichésen, csak én képzelek be mindenféle daganatot, mindenhová. Szóval kétségek között őrlődöm és szeretnék már túl lenni...bármi is lesz...

Szép estét kívánok: Titi

6427. bbbogi
2010. okt. 7. 18:16

Sziasztok tegnap voltam orvosnál 1 hónap alatt

negyon sokat nőtt a miómám férfi ökölnyi nagyságú.

Hétfőn megyek orvosi konzultációra és jövőhéten

meg is műt.Egész éjjel nem aludtam nagyon izgulok!

2010. okt. 7. 18:12

Szia!


Egy orvos sem fogja ok nélkül a méheltávolítást ajánlani,ha az orvosod ezt a lehetőséget látja megoldásnak,akkor nem igazán érdemes kísérletezni.Amikor "bent"elindul egy folyamat,nem szabad a dolgot sokáig halogatni.Most még lehet,hogy"csak" a méhed menne,később már akár minden.Nálam először polipokat állapítottak meg,nem tartottuk sürgősnek a műtétet,egy év elteltével a műtőasztalon derült ki,hogy már myoma és ciszták is vannak.Semmi nem maradhatott,a méh hiányát nem érzem,de a petefészkek hiánya bizony nem kevés problémát okoz.Egyik napról a másikra a változókor minden tünete jelentkezett.

Ha a szövettan is igazolja rendellenességet,akkor nincs értelme halogatni a dolgot.

Elkeseredni nem szabad,semmivel sem leszel kevesebb,egy beteg szervedet veszik ki,ami nélkül teljes életet élhetsz.

Puszi:Timi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook