Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6361. Moncsina
2010. szept. 29. 12:06

Tök jó, hogy leírtam ezt már egyszer:))))

Annyian érdeklődnek az állapotom felöl, hogy már nem tudom kinek mit és mikor írtam:)) Bocsi:))

6360. Moncsina (válaszként erre: 6359. - Rezeda63)
2010. szept. 29. 12:04

Szia Eda!


Nem haragudtam meg, nehogy azt hidd:) Tegnap voltam a dokinőnél, azt mondta minden rendben. Én vagyok az első betege, akinél ez a betegség nem járt bőrtünettel. Hurrá!!! Ebben is különleges vagyok:)))) Úgyhogy már csak a hathetes kontroll van és túl vagyok az egészen:) Sima ügy... ettől a fájdalomtól eltekintve nagyon jól bírtam. Kivánom, hogy más is igy legyen vele. Fel kell készülni minden rosszra és kellemesen csalódsz, ha nem fáj annyira. Én így voltam ezzel.

Üdv Mindenkinek

6359. Rezeda63 (válaszként erre: 6357. - Moncsina)
2010. szept. 29. 10:15

Szia Moncsina!

Én is erre gondoltam! Nem a korodra céloztam azzal amit írtam, hanem csak azt írtam le kiknél szokott ez előfordulni. Nyilván Te nem vagy idős, és immunhiányos, "csak" a műtét miatt legyengült.

Tudom, hogy Én idősebb vagyok mint Te:))))

Üdv Rezeda

6358. szofi99
2010. szept. 29. 07:34

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van. Hédi a kolléganőd remélem jó kezekben van. Valamikor irt valaki ilyen esetről, de nem tudom ki volt. Olyan is volt, hogy otthon is katéterezett, de nem tudom hogy neki konkrétan még mit szabtak át odabent.


További szép napsütéses napot !!!!

6357. Moncsina (válaszként erre: 6355. - Rezeda63)
2010. szept. 28. 18:36

Szia Eda:)

Kösziii, de a szervezetem még nem idős, csak legyengült a műtét miatt. Ma voltam kontrollon az ideggyógyásznál, szerencsére minden rendben, fájdalmam már nincs, bőrtünetem egyáltalán nem is volt. Most vagyok hat hetes a műtéttel, jövő héten megyek oda is kontrollra.

Úgyhogy remélem már minden oké lesz:))))

Puszi mindenkit

6356. Imisz (válaszként erre: 6354. - Hédi67)
2010. szept. 28. 15:06

Szia Hédi!

Huhh, sajnos nem tudok hozzászólni a dologhoz, ez dúúrva. Doki mit mond? Segíteni ő tud szerintem elsősorban. Még rendeződni kell a hólyagnak, beleknek ott benn, keresik új helyüket. Nálam ilyen gond nem volt szerencsére.

Remélem hamar helyrejön a kolléganőd, kívánok neki mielőbbi gyógyulást ezen a téren is!

De majd jönnek a lányok, és talán többet tudnak mint én.

Üdv:Szimi

6355. Rezeda63 (válaszként erre: 6339. - Moncsina)
2010. szept. 28. 10:27

Szia Moncsina!

Ez így van, és főleg az idős, legyengült, vagy immunhiányos szervezetet tudja megtámadni. Kellemetlen, de ki lehet belőle gyógyulni.

Jobbulást Rezeda

6354. hédi67
2010. szept. 28. 09:36

Kedves Lányok!

A kolleganőmet csütörtökön műtötték, de nem tud azóta sem pisilni csak katéterrel. Volt valakinek hasonló gondja a műtét után? Van valami segítség erre?

6353. bbbogi
2010. szept. 27. 15:20

Szia Piszi!

Beszéltem az orvossal akit ajánlottál jövőhéten

szerdán megyek hozzá.Mondtad hogy te sem oda tartozol helyileg megmondta hogy mennyit kér a

műtétért?Mert azt is hallottam hogy egy laporoszkópia 50 és 100.000.

Ha tudsz esetleg az anyagiakról valamit légyszíves

írd meg.Köszönöm!

6352. Imisz
2010. szept. 27. 08:16

Katus!

Szorítok ma éred, azt írtad, mára kaptad az új időpontot. Kívánom, hogy gyógyulj hamar és gyere majd beszámolni!

Puszi.

6351. Életöröm (válaszként erre: 6350. - Hédi67)
2010. szept. 26. 19:40

Igen Hédike! Nekem még három hónap után is fájt, egyszer egy picit be is véreztem, azt hittem átszakította a hüvely végét a párom, de nem, hanem az egyik varratnál még volt egy kis seb,az lett felsértve, pedig nagyon óvatosan szeretkezünk.

Utána azért fájt mert száraz volt a hüvely, Ovestin krémet javasolt az orvos, úgy néz ki most már alakul a dolog. Jaj, meg sikosítót is kell használni. Egy kicsit el is voltam keseredve, hogy most már mennyi segédeszköz kell a szexhez, de a jóval fiatalabb kolleganőim megnyugtattak, hogy ők azért használják a sikosítót mert úgy élvezetesebb a szex. Ez is azt bizonyítja, hogy nem maga a probléma a gond, hanem ahogyan hozzáállunk a problémához.

Most már kezdek megedződni lelkileg és nem mindjárt pánikba esni, ha a műtétem után előjön még valami probléma.

Fel a fejjel Hédike, csináljátok óvatosan és szép lassan rugalmasabb lesz a hüvely.

szép álmokat Kati

6350. hédi67
2010. szept. 26. 19:02
Megvolt a 6 hetes kontroll, minden rendben találtatott. Mindjárt próbálkoztunk is a párommal. Volt valamelyikötöknek olyan érzése, hogy utána a csonkolt hüvely vége kicsit fájt?
6349. Imisz (válaszként erre: 6348. - Életöröm)
2010. szept. 26. 09:49

Ez nagyon jó hír, akkor már semmi nem állhat a boldogság útjába!

Tényleg örülök, hogy megoldódott a gondod!

Szimi

2010. szept. 25. 19:27

Lányok van egy jó hírem, kiderűlt azért volt fájdalmas a szex, mert az ösztrogén hiány miatt hűvely szárazság lépett fel. A doki írt fel Ovestin krémet, és most már alakulnak a dolgok.

Jó hétvégét mindenkinek.

2010. szept. 24. 13:55
Szofinak is irok,mert megharagszik.Csak lányom van,de kettő is.25-28 évesek,ők is benne vannak a korba,az idősebbtől van a picur.puszi.
2010. szept. 24. 13:45
Jujj Moncsina,még olvasni is fájdalmas,nemhogy átélni.Nem elég baja van igy is az embernek,még jön is mellé valami,szegénykém.Nagyon vigyázz magadra,gyogyulj meg!Marcsika remélem bejön ez a hold dolog.Hatással van rám,teli holdkor sose tudok aludni.pl.tegnap éjszaka sem.puszi
6345. Imisz (válaszként erre: 6344. - Szofi99)
2010. szept. 24. 12:26

Szia! Itt vagyok, jól vagyok. Jött ma unokahugom, hozta a pici tündéri lányát amíg ő fogorvoshoz ment.

Jót játszottam vele de semmi emelés és társai. 1,5 évesen szépen megértette, hogy egyedül kell a székre felmásznia. Mondogatta is, hogy "Ébi hasa fáj" no nem fáj ugyan de nem is szeretném!

Nálunk ma is szép napsütéses idő van, mindent ki is mosok mert holnapra már esőt jósolnak.


Szimi

6344. szofi99
2010. szept. 24. 07:44
Többiek , hogy vagytok, ma reggel??
6343. szofi99 (válaszként erre: 6339. - Moncsina)
2010. szept. 24. 07:44

Szia !

Szegény, az nagyon kellemetlen, és nagyon fááááj !

Mielőbbi jobbulást kivánok ! Puszi

2010. szept. 23. 19:29

Pilike,szia!!!!!!!!!!!!


INTERNETEN LÉTREJÖTT BARÁTSÁGOK /csevegős témák/


Ott vagyunk,gyere!!!!!!!!!!

6341. Imisz
2010. szept. 23. 19:07

Sziasztok!

Moncsi, nagyon sajnállak, hogy ilyen "nyavaját" sikerült összeszedned! A lényeg, hogy a fájdalom elmúlt, most már a gyógyuláson a sor.

Vigyázz magadra és próbálj vitaminokat szedni, hogy erősödjön az immunrendszered.

További szép estét mindenkinek!

Szimi

6340. pilike (válaszként erre: 6337. - Moncsina)
2010. szept. 23. 19:00

Ó te szegény lány!!!!

Az övsömört különben ugyan az a baci okozza, mint a bárányhimlőt! Gyermekkorban bárányhimlő formájában szokott kijönni, felnőtt korban viszont sokszor van amikor az övsömört okozza. Kitartás Moncsi. Ja és vigyázat, fertőző!


És ezt találtam neked a témában:


- A friss bőrtünetek vérehulló fecskefűvel (lehetőleg annak frissen préselt levével) viszonylag jól kezelhetők. Ha télen nem tudunk a növényhez hozzájutni, alkalmazhatjuk a kivonatát tartalmazó készítményeket is.


- A betegek jó része nagyon kellemesnek tartja a lenolajos borogatást: itassunk át egy vékony kendőt vagy gézlapot lenolajjal, borítsuk az érintett felületre, tegyünk rá egy nejlont, és hagyjuk néhány órán át, esetleg éjszaka is a bőrön.


- Az illóolajok enyhítik a fájdalmat: mandulaolajba keverjünk el 2-3 csepp bergamott- és eukaliptuszolajat, majd készítsünk a fentihez hasonlóan borogatást a bőrre.


- Az egyik legkiválóbb fájdalomcsillapító (különösen idegi eredetű fájdalmaknál ajánlott!) az orbáncfűolaj. Az előbbi módon borogassuk be vele az érintett területet, és belsőleg használjunk orbáncfűtinktúrát 1-2 hónapon át.


Jobbúlást!

6339. Moncsina (válaszként erre: 6338. - Marcsi 61)
2010. szept. 23. 18:44

Köszi a tanácsot Marcsi.

Nincs bőrtünetem, csak fájdalom volt, de már az is elmúlt hála istennek. Fogalmam nincs hol szedtem össze, lehet még a kórházban vagy a sebcentrumban, vagy a boltban, ki tudja. Azt mondták ez olyan mint bármely más vírus, bárhol elkapható.

6338. marcsi 61 (válaszként erre: 6337. - Moncsina)
2010. szept. 23. 18:23

Jesszus Te lányka hogy a fenébe került hozzád egy övsömör??????????????? ha nagyon fáj vagy viszket jó rá a kövirózsa leve. vigyázz magadra.


Katus felne ad tudod azért nem maradtál ott a multkor mert neked nem volt jó az időpont. De most a Te időd lesz nem keseregni előre nézni.


pusz

6337. Moncsina
2010. szept. 23. 17:27

Sziasztok Kislányok,


Katus nagyon szorírok érted, ügyes legyél és sok szerencsét a műtétedhez!

Képzeljétek, tegnap megint kórházban voltam:(

Nagyon nagy alhasi bőrfájdalmaim voltak vasárnap óta, voltam a dokimnál hétfőn, nem látott rajta semmit, azt mondja el se tudja képzelni mi az. Voltam a sebcentrumban, ott azt mondták gennyes, adtak antibiotikumot, meg spec. kötszert hogy kiszívja a seb alatti váladékot. Aztán annyira szenvedtem kedden, hogy felhivtam a magánkórházat, kértem időpontot és tegnap elmentünk. Kiderítették, hogy övsömörömöm van - vírusos eredetű ideggyulladás -. Nesze neked Mónyi... a halálomon voltam, olyan fájdalmaim voltak, össze vissza szurkálták a hegemet, először kis vérömleny volt, azt leszivták, utána azt hitték hogy összevarrták az idegszálat, ezért egy 6 cm-s tűvel telenyomták a heget és a fájó hasamat lidocainnal. Na az sem használt, ugyanúgy fájt, aztán az ideggyógyász megállapitotta, hogy övsömör:( Kaptam gyógyszert és hazajöttem. Ma már jobban vagy, eltalálták úgy tűnik a nyavalyámat is és a terápiát is. Na kislányok, ezek történtek velem. Az hogy hol szedtem össze rejtély, a legyengült immunrendszer elkapta a virust valahol.

Vigyázzatok magatokra, puszilok mindenkit.

6336. szofi99 (válaszként erre: 6334. - 118e94af19)
2010. szept. 23. 10:54

Szia !


Ó mindjárt itt lesz az a hétfő :(, de legalább tulleszel rajta. Szoritani fogunk és látod mi is tuléltük :):):)


Gyönyörü a kisunokád, lányodtól, vagy fiadtól született? Nekem fiaim vannak és nem kapkodják el, pedig én már ráérnék unokázni :)

6335. Imisz
2010. szept. 23. 09:44

Szia Katus!

Látod, én is itt ragadok....Ne légy magad alatt! Hétfőre kutya bajod se lesz! Addig van pár nap. Tegnap nem jutott eszembe de ha szereted igyál gyógyteát a gyógyszer helyett. Nem tudok tanácsot adni melyik lenne jó, de itt a net-en biztos találsz. (én is itt szoktam keresni)vagy a gyógynövény boltokban is adnak felvilágosítást. Vasárnap kell befeküdnöd? Vagy hétfőn és kedden műtét? Vigyázz magadra és tessék gyógyulni!

Kis unokád csodálatos, gyönyörű!!!! Gratulálok hozzá! (most már tényleg megyek, mert éhen maradok a végén)

Szimi

Szimi

2010. szept. 23. 09:27
Siasztok csajok!Nem akartam leülni a gép elé,mert itt ragadok.De annyira jol esett,hogy ennyire együtt éreztek velem,aranyosak vagytok,köszönöm.Ma jól érzem magam,csak éppen a gyógyszert nem szedem.Nem vagyok nyavajgós tipus,sőt beteges sem.Habár lehet,hogy jobban odafigyelhettem volna magamra.De ebbe a káoszba most magam alatt vagyok.Majd lesz valahogy,valahogy biztos lesz.Hétfőre adtak uj idő pontot a műtétre,mindjárt itt van.A képeken a tündéri 20hónapos unokám Zolika látható,imádom.
6333. Imisz (válaszként erre: 6332. - Szofi99)
2010. szept. 23. 09:17

Húú hát én nem mostanában fogok még nagytakarítani! Sokat segít a család, de én olyan hülye vagyok, hogy azt hiszem az van jól megcsinálva, amit én csinálok. Majd karácsony előtt nagytakarítok. Azért főzök, teregetek, a mosógépet apa rakja be-veszi ki. Vasalni szeretek de azt sem hagyja. Pedig szerintem az nem árt a hasamnak. Azt mondta talán a jövő héten...Ugyhogy csak üldögélek, sétálgatok és ha nem vigyázok rakódnak a kilók:) rengeteg édességet kaptam a látogatóktól és amilyen édesszájú vagyok, meg is eszem. Azt hiszem bele kell törődnünk lassan ha nem úgy haladnak a dolgok mint régen, hiszen műtét nélkül sem lennénk fiatalabbak. Bár én sem tudom elképzelni,hogy pl. ne tudjak ablakot pucolni vagy függönyt fel-le tenni. Azt hiszem még 70 évesen is ugy fog menni mint most. Pedig biztosan nem, csak ez olyan elképzelhetetlen.

Na megyek, körül nézek mit is főzzek ma. A családnak van csülkös bab de én az epém miatt azt nem eszem, így csak magamra kell gondolnom.:))

6332. szofi99 (válaszként erre: 6331. - Imisz)
2010. szept. 23. 08:32

Szia !


Én is kávéval kezdem a napot, a fiaim elmennek dolgozni, én pedig beülök a gép elé és közben megkávézom. Köszönöm jól vagyok, nagytakaritási munkálatokba fogtam, előtte elmegyek kerékpáros bevásárló körutra, és azután felturbózom magam és takaritok. Azt hiszem ellustultam,, régen sokkal jobban haladtam mindennel :):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook