Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6485. szofi99 (válaszként erre: 6481. - Zsike1964)
2010. okt. 12. 11:22

Szia !


Nekem "hasfelmetszésem" volt, eltávolitátták a méhem és mindkét petefészkem. A petefészek eltávolitás másként nem lehet, csak ha felvágnak.

Most hogy igy beszélünk róla előjönnek az "élmények" de nagyon jó tullenni rajta. HU nagyooon jó, és már 21-én 6 hónapos leszek!!!

Az adatlapomon a ház és a fenyők ott vannak Kovácsfalván, ja és a kocsma is a sörrel ! Nagyon jó söreitek vannak :):) puszi

6484. hédi67
2010. okt. 12. 10:16

Kedves bbbogi!

Engem is hasfelvágósan műtöttek és utána nap már fel kellett kellni és mivel kivették a katétert, nem is volt más választásom. Ugyan a vérnyomásom az első felkelésnél nehézséget okozott, de a nővérek segítettek.

Hasznos lehet még a kórházba menőknek a wc-re teríthető papír, DM-ben lehet kapni, mert csak leülve tudsz pisilni.

6483. c39c51eafe (válaszként erre: 6471. - Hjaniko)
2010. okt. 12. 08:55

Amikor az altatóorvossal volt a megbeszélés, kikérdezés, akkor megkérdeztem, hogy Ő fog-e altatni. Szimpatikusnak találtam. Elmondta, hogy az a beosztástól függ, de ha ragaszkodom hozzá, hogy Ő altasson, akkor úgy lesz. Ekkor adtam neki pénzt, amit nem bántam meg. Nagyon jól ébredtem, a kórteremben egy hét alatt legalább négyszer látogatott meg, érdeklődött felőlem, éreztem a gondoskodást. Tudom, hogy pénzen vettem a jó szavakat, de most se döntenék másképp.A gyógyszerszedésről is az altatóorvossal kell konzultálni, mindent el fog majd mondani. A nátha viszont kizáró ok, ha csak egy kis köhögés, orrdugulás is van, nem vállalják az altatást.Kúráld ki magad, gyorsan.

A lábad krémezése is meg lesz oldva, ne félj tőle. Igaz, hogy Te nem tudsz majd lehajolni, nem is szabad hajolni. De ott vannak a nővérkék, akik majd segítenek. (Lehet egy kis ajándékocskával rá kell segíteni a dologra). Meg általában olyan jó kis csapatok verődnek össze a nőgyógyászati osztáklyokon, nekem is nagyon jó ez ügyben a tapasztalatom, nagy az összetartás a betegek között. Nagyműtött leszel, és íratlan szabály a betegek közt is, hogy a nagyműtöttet segítjük, ahogy tudjuk.Nekem is voltak aranyos betegtársaim, kisebb műtétekkel, mindig betakargattak, ha valami elgurult, akkor felvették, meg minden ilyen apró segítség, amit műtét előtt el se tudunk képzelni, hogy milyen kiszolgáltatottak leszünk műtét után.

Üdvözöllek: Jucika

6482. zsike1964 (válaszként erre: 6479. - Szofi99)
2010. okt. 12. 08:52
Téged is hüvelyen keresztül műtöttek? Most megnéztem ki is az a Szofi, nekem Csillagom van :))
6481. zsike1964 (válaszként erre: 6480. - Szofi99)
2010. okt. 12. 08:45
Besztercebányán, mivel én Szlovákiából vagyok. Minden mellékhatása jelentkezik ennek a gyógyszernek... de ha minden igaz akkor 10 nap múlva már túl leszek a műtéten. Neked megmaradtak a petefészkek?
6480. szofi99
2010. okt. 12. 08:18

Hol fognak müteni ? Én is szedtem gyógyszert menszesznél, és nagyon pocsékul voltam akkor.

Hu, de nem hiányzik ! Nagyon jó hogy már nincs ez a probléma !:):)

Már elmultam 5 hónapos mütött !:)

6479. szofi99 (válaszként erre: 6476. - Bbbogi)
2010. okt. 12. 08:15

Szia !


A mütétet követően éjszaka keltem fel először, majd reggel már zuhanyozás, és átköltöztettek egy másik szobába. Amint kivették a katétert, pisilni muszáj volt felkelni, ha akartam, ha nem, és mivel sokat ittam, igy állandóan járkáltam.

6478. zsike1964 (válaszként erre: 6474. - Imisz)
2010. okt. 12. 08:15

Szia Szimi!

Neked nagyon gyórsan jött ez az egész.

Vérzést kellett vele elállitani de nagyon görcsöl a hasam attól a tablettától, valahogy kibirom még ezt a pár napot. Varratokat akkor is ki kell szedni ha hüvelyen kersztül műttenek?

6477. zsike1964 (válaszként erre: 6473. - Szofi99)
2010. okt. 12. 08:06

Sziasztok!

Köszönöm! Már többször voltam itt és csendben olvasgattalak benneteket. Örülök, hogy még a műtét előtt sikerült Rátok találnom. Papir ceruza és jegyzetelem, hogy mi is fog kelleni még. Kórházból kaptam egy listát de szó sem volt ott szivószálról, pedig mindig azt is kellett gyórsan keritenem ha valaki műtét után volt a családból. A nedves törlőkendő is nagyon jó ötlet, köszönöm. Mindent be kell készitenem, mert kicsit messze leszek és nem tudnak majd minden aprósággal jönni utánnam. Mivel állandóan véreztem, kaptam egy gyógyszert rá, most nem vérzek de nagyon görcsöl a hasam tőle. Nektek is kellett ilyet szedni?

Szép napot mindenkinek! Zsike

6476. bbbogi
2010. okt. 12. 08:06

Jó reggelt mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni hogy hasi műtét után

mennyi idővel tudtatok felkelni?

6475. Imisz
2010. okt. 12. 07:56

Anikó, az altatóorvossal én sem találkoztam, ill. egy kikérdezett minden féléről de nem ő altatott. Ébredést pedig nem tudom, tudja-e bafolyásolni mert nem is emlékszem rá. Mármint a műtőben lévő ébredésre, mert már ott felébresztenek. csak az őrzőbeni ébredésről vannak halvány emlékeim.

Attól ne félj, hogy nem alszol el. És közben sem fogsz felébredni, már csak az őrzőben.

A köhögésed, megfázásod addigra tényleg múljon el. Kapsz rá valamit? Mert köhögve ébredni tényleg nem jó, na meg a friss sebnek sem használ gondolom.

6474. Imisz
2010. okt. 12. 07:53

Jó reggelt mindenkinek!

Zsike, én nem szedtem előtte gyógyszert. Igaz idő sem lett volna rá. Mint írtam régebben (lehet nem pont neked) szept. 1-én lett volna egy eü.küret, ez elmaradt helyette 2-án feküdtem be, 3-án műtöttek. De ez a 3-a dátum ugye 1-én derült ki.

Mire kell szedned?

Én be tudtam gombolni a nadrágot, még laposabb is lett a hasam mert műtét előtt mindent kihajtanak, utána is adnak hashajtót a széklet miatt. Addig ugyanis nincs hazajövetel míg nem produkál az ember. Ebből látják gondolom, hogy a belek is jól helyezkednek el, nincs bélcsavarodás vagy hasonló rossz dolog.

ÚÚ, Besztercebánya nagyon szép hely, igaz régen jártam arra de azt tudom, hogy nagyon tetszett!

6473. szofi99
2010. okt. 12. 07:34

Sziasztok !


Üdvözlöm az uj tagokat !:) Zsike, gyönyörü Besztercebánya, jártam már ott egy párszor, Zólyom mellé Kovácsfalvára szoktunk járni :)


Természetes az izgalom mütét előtt, sokmindenről irtunk már itt, de kérdezzetek bátran ami nem egyértelmü.


Aniko : Én a mütéthez kaptam fáslit a lábamra- bár az enyémmel nincs semmi gond, ugy látszik nálunk ez korhoz kötötték-a vérnyomáscsökkentőt mütét előtt be kelett venni, ébredés után ill. mütét után pedig állandóan mérték. A többi gyógyszert ahogy jobban leszel tudod szedni.


Szoritunk nektek, és majd meglátjátok mütét után napról napra csak jobb lesz :):)

6472. hédi67
2010. okt. 12. 07:25

Kedves hjaniko!

Én az altató orvossal nem is találkoztam, így fel sem merült a fizetéssel kapcsolatos kérdés. Az előzetes vizsgálaton levő orvos pedig előre mondta, hogy majd valaki más fog altatni.

6471. hjaniko (válaszként erre: 6458. - C39c51eafe)
2010. okt. 11. 23:00

Kedves Jucika!

Nem is tudod, mennyire jólestek a soraid!

Bizony, fogok is kérdezni, mert itt mindenki olyan kedvesen, türelmesen válaszol...

Jövő héten, 18-án megyek beszélni az altatóorvossal, előtte való nap megyek vérvételre. A miómám, ami miatt mindent kivesznek majd, férfiökölnyi. Az orvosom meggyőzött, hogy felesleges bármit is benn hagyni, nekem ezekre a szervekre már úgysincs szükségem. Ezt nem így mondta, kedvesebben fejezte ki magát. De lényegileg igaza van, hisz' 51 éves vagyok, nem szándékozom már gyermeket szülni.(Szerencsére van két szép, egészséges felnőtt lányom).

Eléggé be vagyok gazolva az egésztől, ilyenkor mindenfélétől fél az ember, hogy nem alszik el, vagy nem ébred fel, vagy bármilyen komplikáció adódik...most meg is vagyok fázva, csúnyán köhögök, addigra ennek nyilván el kell múlnia...

A menzesz az, ami abszolút nem fog hiányozni, hiszen 10 éves korom óta épp eleget gyötört, még most se múlt el, mások sokan már erre a korra azt is elfelejtik, hogy volt nekik:)

A kérdésem most az volna, hogy mi lesz a gyógyszereimmel? Szedek kétfélét magas vérnyomásra, meg még szedek csonterősítőt és almaecet kapszulát. Ezen kívül visszérkrémet is használok rendszeresen, mert elég vacak állapotban vannak a lábaim... Gondolom, azt mondja majd a doki, vigyek be mindent és használjam, ahogy szoktam? De félek, a lábaimhoz egy darabig le sem tudok majd hajolni:)

És az altatóorvosnak is fizet az ember? Mert valaki azt mondta, ha azt akarom, hogy "szépen ébredjek", nem árt...

Hát ennyit hirtelenjében - bocsánat az összeszedetlen stílusom miatt:)

Köszi, hogy meghallgattál/meghallgattatok!


Anikó

6470. zsike1964 (válaszként erre: 6469. - Imisz)
2010. okt. 11. 21:42

Szép estét Szimi!


Köszönöm, nagyon kedves vagy. Éppen azon töprengtem, mi lenne a legkényelmesebb amikor majd jövök haza. Akkor semmi gond, max nem gombolom be a farmert... A főorvos is igy magyarázta, ahogy most leirtad. Mivel a fiam nagy volt meg gyórs, ezért plasztikám is lesz most. 21-én lesz Besztercebányán, mert én Szlovákiából vagyok. Neked is kellett tablettákat szedned a műtét előtt?

Szép álmokat mindenkinek. Zsike

6469. Imisz
2010. okt. 11. 19:44

Sziasztok!

Mindenkinek, aki még előtte van: szabad izgulni, mert ugyis izgul az ember, hiába mondja más, hogy nem kell. Azért higgyétek el, minden rendben lesz, nem kellemes de melyik műtét az? Napról napra jobban lesztek és túl lesztek egy randa betegségen!

Szorítani fogok értetek!


Zsike: engem is hüvelyi uton műtöttek, nekem nem volt csövem a hüvelyben amit Neskke kérdezett, csak katéter a pisihez. Az is csak másnapig. Csak azért írom, hogy a hüvelyi fizikálisan könnyebb. Bent ugyanaz a dolog de kint nincs seb, varrat ami húzódik, fáj. Ami még mostanában kérdés volt: én farmerben mentem be, abban is jöttem haza, belül nem bántotta a hasamat. Kívül meg ugye nincs mit.

Téged mikor műtenek?


Kérdezzetek, ha eszetekbe jut bármi, ha másképp nem is, legalább így segítsünk egymásnak.


További szép estét! Szimi

6468. hédi67
2010. okt. 11. 19:29

Szia Katus49!

Rettenetesen féltem az első alkalommal(persze szigorúan a 6 hetes kontroll után), ugyan kicsit más volt az érzés a csúcson, mivel nincs odabent ,,semmi" ami összehúzódna, de ugyanolyan jó mindkettőnknek. Nem lett rövidebb, mint ahogy laikus módjára elképzeltem, legalábbis nem érezhető.

A kádfürdőzés engem nem izgat, sosem voltam egy kádban ücsörgős, zuhany párti vagyok.

6467. bbbogi
2010. okt. 11. 18:29

Szia Neskee!

Engem a kistarcsai kórházban műtenek.Te is úgy

izgulsz mint én?Legalább tartjuk egymásban a

lelket!

6466. zsike1964
2010. okt. 11. 16:19

Sziasztok lányok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. Sokat segit leküzdenem a félelmem,hasznos tanácsokat olvasok,köszönöm mindenkinek. Most 20-án fekszem be a kórházba, másnap műtét hüvelyen keresztül. Erős vérzéseim voltak, küret csak ideig-óráig segitett. Most az utolsó után már csak egy hónapig voltam rendben és kezdődött minden előről...

Mindenkinek szép napot és ragyogó napsütést kivánok. Zsike

6465. Ildikó 67 (válaszként erre: 6456. - Bbbogi)
2010. okt. 11. 16:04
Én farmerba mentem és szabadidőnaciba jöttem haza,sokáig azt hordtam mert a sebem zavarta a zippzár.
6464. c39c51eafe (válaszként erre: 6463. - 118e94af19)
2010. okt. 11. 15:40

Szia Katus!

A kádban fürdőzéssel szigorúan ki kell várni a 6 hetet.

Nekem hüvelyből is volt cső, és a hasamban is. Ez utóbbi nagggyon kellemetlen volt, mikor kihúzta az orvos. Azt hiszem a 3. napon történt.

6463. 118e94af19 (válaszként erre: 6455. - Hédi67)
2010. okt. 11. 15:30
Köszi hédike!én is ezt akartam tudni.Egyébként tényleg nem érzesz semmi különbséget,te se, meg a párod se,az előtti állapothoz képest?Szerintetek mikor lehet kádba fürdeni?
6462. hédi67
2010. okt. 11. 14:57

Kedves Neskee!

Nekem csak a hüvelyben volt egy cső, csütörtökön műtöttek és szombaton szedték ki. A hasamat összevarrták, abból szerencsére semmit sem vezettek kifele. Én 10000 Ft-ot adtam a dokinak, mikor kiengedett. Nem fogadott volt, hanem ő jutott, de nagyon rendes volt, ja és Pesten a Dél-pesti kórházban.

6461. Neskee
2010. okt. 11. 11:35

Még azt szeretném kérdezni, hogy a hüvelyből is cső van kint meg a hasból is van egy kivezető? Meddig vannak benne? Pesten kb. mennyi a tarifa? Köszönöm a válaszokat.

Sziasztok

6460. Neskee
2010. okt. 11. 11:30

Szia bbbogi

Nekem 26-án kell befeküdni és 27-én lesz a műtét Pesten. Téged hol műtenek?

6459. bbbogi
2010. okt. 11. 11:16

Sziasztok 26.-ára kaptam időpontot addig minden

vizsgálatot meg kell csináltatnom.Úgy néz ki hogy

vágni fognak (sajnos).Szerintatek mikor adjak a dokinak pénzt műtét vagy varratszedés után?

Nagyon örülök hogy van ez az oldal.

6458. c39c51eafe (válaszként erre: 6457. - Hjaniko)
2010. okt. 10. 21:10

Szia Anikó!

Nagyon örülök, hogy idetaláltál.

Elhiszem, hogy szorongsz, hisz mindannyian így voltunk. Nyugodtan kérdezz bármit, minden kérésedre segítően válaszolunk.

Április végén, május elején többen voltunk friss műtöttek, ha visszaolvasol, sok hasznos dolgot találsz.

Azóta is nagyon sok új tagunk van, mondhatom, hogy SAJNOS.De ha már egyszer így van, hogy ennyien így jártunk, akkor segítjük egymást,mindenki a maga módján.

A szorongásaidról nyugodtan írj, a félelmekről, mi majd igyekszünk eloszlatni. Mert az nagy szerencse lenne, ha lelkiekben jól fel tudsz készülni a megváltozott életedre.

Minden rendben lesz, ne félj, gyere sűrűn, és kérdezz.

Üdvözlettel: Jucika

6457. hjaniko
2010. okt. 10. 19:58

Sziasztok!

Én még előtte vagyok a műtétnek és most sikerült véletlenül idetalálnom. Majd elolvasok mindent/mindenkit aprólékosan, hátha segít kicsit feloldani a bennem lassan, de biztosan munkáló szorongást:)

Mindenkinek szép hetet kívánok!

6456. bbbogi
2010. okt. 10. 19:11

Sziasztok lányok abban mentetek a kórházba amibe

haza is jöttetek?Gondolom a műtét után csak kényelmes nadrágban érzi magát jobban az ember.

Mindenkinak jobbulást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook