Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7178. Vacuri (válaszként erre: 7177. - Jade10)
2010. dec. 10. 07:44
Én már a 10. vasinjekción is túl vagyok, semmi reakció, viszont elmult az állandó szédülésem, teljesen erőre kaptam.Igaz, én műtét közben s kaptam vért, mert a mióma mindent leszívott a szervezetemből.Viszont a sebem még mindig 2 cm-re nyitva van, tegnap voltam kezelésen, és az orvos is odáig volt, hogy ez mitől lehet. Újra leragasztotta, kedden megyek megint. Viszont elkezdtem egy Dalacin-kúrát, ártani nem árt alapon és tényleg szedem a vitaminokat, ahogy tanácsoltátok. Felénk sajnos nincs DM, igy egy sima betétet vettem a Rossmanba. Megyek majd Debrecenbe, hátha ott lesz. Köszi a támogatást, nagyon jól esett.Ha valakinek segithetek, Irj!
7177. jade10
2010. dec. 9. 18:07

Sziasztok!

Túl vagyok a vas beadásán, és mily csoda nem volt semmi ellenreakcióm:))

A másodikat kedden kapom. Kíváncsi leszek, hogy tíz adag után mennyivel leszek erősebb.


babbea! Szia!

Én is a Honvéd-Máv /ez tulajdonképpen egy kórház/ kórházba járok ,ha érdekel privátban elküldöm a nevét a dokinak . És számíts előtte egy eü kaparásra is. Nekem másfél hete volt, és utána hat hét múlva lehet csak műtét.Szövettan miatt kell a kaparás.

Szia!

7176. d991bb4358 (válaszként erre: 7175. - Szofi99)
2010. dec. 9. 14:41

Lehet, hogy Szolnokra megyek, de még jövőhéten beszélek egy pesti sebész-nőgyógyásszal, aki a MÁV kórházban dolgozik. Utána döntök. Amúgy aranyos doki a Jakab Tamás, nekem jövő áprilisban lesz 17 éves a lányom őt szültem nála, utána 10 évre rá szültem a fiam, de őt már itt Cegléden. Amikor átmentem hozzá emlékezett rám és arra is, hogy 6 héttel korábban született a lányom a kiírtnál. Jó kis memóriája van.

Puszi

7175. szofi99 (válaszként erre: 7172. - D991bb4358)
2010. dec. 9. 14:22

Szia !


Idejössz a kórházba Szolnokra?? Ismerem, látásból, a doktor urat, kolléganőim szültek nála, de ő inkább szülész. Dolgozni 6. hét után tervezd , ez komolyabb dolog...


Puszi

7174. zsike1964 (válaszként erre: 7170. - Ggica63)
2010. dec. 9. 14:15

Nem sokat éreztem belőle, jól elzsibbasztotta a doki de ami előtte meg a utánna volt az valami szörnyű.

Az meglehet, amikor már kicsit jobban érezzük magunkat akkor megesik, hogy lehajol az ember esetleg megemel valamit.

Nálunk itt, nagyon hideg szél fúj, már megérkezett van amit éreztünk :)

2010. dec. 9. 12:47

Szia Szimi!


Köszi a kedves szavakat, biztos lesz még kérdésem sok, nekem a legnagyobbat kivéve még 8 miómát számoltak meg. Ami furcsa, hogy júniusban voltam rákszűrésen a szokásos orvosomnál és ő nem mondott semmit az ultrahang után. És most isteni szerencse, hogy más orvoshoz mentem el a menzesz problémával, mert az én dokim konferencián volt. És ez a másik doki a szolnoki Jakab Tamás világosított fel, hogy mi a helyzet. Ő sem ismeretlen doki, mert nála szültem az első gyermekem. A vérzésemmel nekem csak annyi volt a gondom, elenyésző, hogy a várt dátum előtt már egy héttel elkezdődött a barnás maszatolás, viszont maga a vérzés mindig időre jött meg. Fájd a derekam, de kibírható volt, és első két nap volt erősebb vérzésem, de olyan nagy görcsök és jelentős vérzés nem volt. Most legutóbb késett és elég alvadékos volt, ezért mentem el orvoshoz. Így derült ki. Jövőhéten még megnézetem magam egy pesti sebész-nőgyógyásszal a sógórnőm javasolta, és ha ő is a méh eltávolítást javasolja, akkor szeretnék mielőbb átesni a műtéten. Köszi előre is a támogatásotokat.

Nem gondoltam volna, hogy ennyi nő küzd ezzel a problémával.

2010. dec. 9. 12:13

Szia Szofi99 (Judit)


Látom szolnoki vagy, én is ott voltam a Dr. Jakab Tamásnál és ő javasolta a méhkivételt. Ismered esetleg a doktor urat? Köszi a javaslatot visszamenőleg elolvastam, amiket írtatok, jól meg is ijedtem :-). Persze azt sejtettem, hogy nem lesz egy fáklyás menet a műtét. Szerintem nekem elég jó a fájdalom tűrő küszöböm, de azért berezeltem rendesen. Én eddig azt hittem, hogy megműtenek és már két hét múlva dolgozok, és csak most olvasom a varrat felnyílást 3 hét után, az ülni nem tudást, stb. Ajaj egy újabb pont, amikor nagyon sajnálom, hogy nem férfinak születtem :-).

Puszi mindenkinek aki már átesett a műtéten és gyors felépülést kívánok tiszta szívből.

7171. Imisz
2010. dec. 9. 12:08

Zsike, akkor most már a fogadnak kell rendbejönni! Karácsonyig azért hozza rendbe a doki!


Gica, kell a tisztulás, végül is ami nem oda való annak ki kell jönni. Biztos elmúlik hamar! Csak pihengess még!


Babbea! Szinte mindenkinek mióma miatt kellett a méheltávolítás. Ha 10 centis az már nagy, azt hiszem sajnos nem úszod meg. A műtét maga nem kellemes, utána fáj, ezt muszáj elmondanom, ne érjen váratlanul. De kibírható, és egyre jobb, könnyebb. Nem tudom, neked okoz-e egyáltalán problémát a mióma, de a lényeg, hogy ez utána mind megszűnik. Nem lesz vérzésprobléma, elvérzés jellegű menstruáció, görcsök és még amik vele járnak. A falépülés lassú, sok türelmet kíván. A házasélet utána -a magam véleményét mondhatom- nem változott, ugyan olyan jó mint előtte!

Olvasgass vissza és ha felmerül még valami kérdésed, írj nyugodtan! És ne félj, majd mi itt bátorítunk!

Üdv: Szimi

7170. Ggica63 (válaszként erre: 7168. - Zsike1964)
2010. dec. 9. 11:52

Köszönöm!


Hétfőn elkezdtem szedni újra a vérhígítót, gondoltam az is okozhatja, a caládorvos azt mondja nem.

gyökérkezelés!!!az egyik legfájdalmasabb dolog, de már túl vagy ezen is.

Anyukám segít, csak rajzolgatunk, raasztgatunk esténként. Nem emelek, a fiam ágya alacsony, lehet elfelejtkeztem és éjszaka betakartam...

7169. szofi99 (válaszként erre: 7167. - D991bb4358)
2010. dec. 9. 11:35

Szia !


Legtöbbünknek emiatt volt a mütéte.:( Olvasgass visszafelé, sokmindent megtudsz az irásokból, és ha még marad kérdésed, kérdezz nyugodtan. Meg kell először barátkozni a gondolattal.......... Judit

7168. zsike1964 (válaszként erre: 7166. - Ggica63)
2010. dec. 9. 11:28

Szia Ági:)

Tisztul a szervezeted azért van a barnás folyás, lesz még ilyen párszor. Lehet valamit emeltél, elég ám kis dolog is, a belső varratok megfeszülnek és aztán színeződik a folyás azt mondta a doktornőm... Időjárást is érezni fogjuk a vagások helyén... Nekem most változatosság miatt a fejem-fülem hasogat. Kedden gyökérkezelést kellett csinálni a fogorvosomnak, nyáron kicserélte a tömést azóta érzékenyebb volt a fogam, most nagyon elkapott, rosszabb volt mint a műtét utáni napok...

Pihenjél sokat, úgy jobban gyógyulsz :)Anyukád még besegítt? Kisfiad?

2010. dec. 9. 11:15

Sziasztok!

Én most jelentkezem ezen a fórumon először. Egy héttel ezelőtt diagnosztizáltak a méhemben több miómát az egyik maga csak 10 centis. Az orvos a méheltávolítást javasolta. Van már két gyermekem és már nem terveztem többet, de ennek ellenére jobban megvisel lelkileg mint gondoltam. Jövőhéten megyek egy másik orvoshoz, kikérni az ő véleményét is. Van köztetek, akinek ezért vették ki a méhét, és mondana a műtét utáni felépülésről néhány szót. Köszönöm!

7166. Ggica63
2010. dec. 9. 10:49

Sziasztok!

Tegnap nekem is mindenem fájt, hasam, hátam...


Ma reggel barnás folyásom van, megijedjek, vagy ez normális?


Kisbeka! ez jó hír!

Jade! nem lesz semmi baj, én is kaptam vasat.

7165. Imisz
2010. dec. 9. 10:26

Sziasztok!

Jade, nem lesz semmi baj! Én is kaptam 12 vénás vasat olyan 10-12 éve, mert a szintem a béka feneke alatt volt. Heti 3x kaptam. Semmi bajom nem volt, az a titka, hogy szép lassan kell beadni. Legalábbis akkor ezt mondta a doki nekem. Aztán még ültetett volna ott egy kicsit, hogy várjunk nem lesz -e valami, de sajnos mennem kellett szülői értekezletre. De tényleg nem volt semmi. Előnye, hogy nem fáj és csíp mint az izomba adós, és kb.a 2 hét után éreztem a jótékony hatását, nem voltam olyan fáradékony, álmos és nem szédelegtem. A te dokidnak a nagy számok törvénye alapján biztos voltak rossz esetei, de veled ez nem történik meg! Az is lehet, hogy aki rosszul lett az nem a készítménytől, hanem magától a beadástól. (tűfóbia) Van ilyen, jó példa erre a tesóm.

7164. kisbeka1 (válaszként erre: 7160. - Szofi99)
2010. dec. 9. 10:02

Megvan az eredményen,a doki szerint gyógyult vagyok,de a korom miatt túlbiztosításként,(Így fogalmazott)2 sugárkezelést kapok a hüvelycsonkra.

Pár perc az egész,hétfőn lesz az első.

7163. kisbeka1 (válaszként erre: 7159. - Hjaniko)
2010. dec. 9. 09:58
szia,éjjel nekem is szurkált a hasam,a forgolódás is sokkal nehezebben ment.Valoszinü,hogy megérzi az időjárást:))
7162. jade10
2010. dec. 9. 08:54

Sziasztok!

Eszembe sem jutott volna túlreagálni, ha az orvos arcát nem látom. De láttam rajt az aggódást , és ez megrémít.

De estére úgy is eldől,hogy hogyan reagál a szervezetem rá. Remélem a legjobbakat.

Üdv:jade

7161. 19Vica68
2010. dec. 9. 08:43

Sziasztok!

Jade ne olvass el minden tájékoztatót és főleg ne gondold, hogy te ilyen nyalánkságokban részesülhetsz. Egyszer a gyerekorvosunk mondta rám, hogy belebeszélem a nagyobbik fiamba a betegséget a sok aggódással. Tudod ezután figyelni kezdtem magamat és mondhatom 80%-ban igaza volt.

Hjaniko nekem is nagyon szurkál a hasam és fáj, anyu szerint az időjárás (neki is volt ilyen műtéte).

Saci! Pihenj sokat és csak annyit mozogj amennyi nem megterhelő!

Mondjátok normális dolog az, hogy ha a vágás mellett kemény a hasam? Olyan mint mikor az izom összerándul és nem akar kiengedni.

Üdv.mindenkinek: Éva

7160. szofi99
2010. dec. 9. 08:01

Sziasztok!


Üdv. Saci otthon!:) Ahogy lesz erőd irjál légyszi. mi történt.


Én egyszer kaptm vénál vaskészitményt, mikor a kisfiammal várandós voltam, azt hiszem csak kettőt adtak be, és olyan jó lett a vérképem, hogy még szülés után is totál renben volt. Nem érdemes elolvasni mindent a tájékoztatóról valóban, mert mostanában még több problémát irnak rá , mint régen. Ha az orvos ugy itéli meg, hogy kell és jó, akkor meg kell próbálni:):) Mellette azonban nagyon sok egyéb készitmény is van, ami javithat az állapotodon Jade.


Kisbéka: Milyen azövettani eredményed ?????

Anikó, hogy állsz a hőhullámokkal???


Puszi mindenkinek : Judit

7159. hjaniko (válaszként erre: 7158. - Jade10)
2010. dec. 9. 00:15

Szia, Jade, sziasztok, többiek!

Lehet, nem értetek velem egyet, de én a tájékoztatót csak nagyon vázlatosan szoktam átfutni. Mert az ember hajlamos akkor mindenfélét beképzelni, ami vele történni fog, ha azt a gyógyszert megkapja. Pedig ezek a mellékhatások általában nagyon ritkák!

Az az újraélesztési szoba pedig valószínűleg egy biztonsági intézkedés csupán, hogy ha véletlenül baj lenne...nem azt jelenti, hogy baj lesz!

Úgyhogy nyugi, nem szabad túlaggódni a dolgot!

........

Más:Mondjátok, lehet, hogy azért szurkált ma sokat a hasam, mert drasztikus időváltozás jön??

7158. jade10
2010. dec. 8. 20:09

Sziasztok!

Ma érdekes dolog történt. a nőgyógyász felírt nekem vénás vasat, hogy adja be a körzeti orvosom.A dokim meglátta a receptet és megkérdezte, hogy elvállalta valaki a beadását ? Na innen már gyanús volt. Kiváltottam a receptet és visszamentem a dokihoz, aki közölte,hogy csak újraélesztési szobában lehet ezt beadni!!!!!

Holnap fél háromra hívott vissza . Így most be vagyok szar....a!Újraélesztésre lesz szükségem egy injekció után?

Elolvastam a tájékoztatót és megdöbbentem.

Keringés összeomlást, anafilexiás sokkot és egyéb cuki dolgokat csinálhat, és a doki mondta, hogy volt már nála ilyen több is és bizony előfordul a rossz reakció.

Mindezt hetente 2-szer hat héten keresztül.

Mivel újabban alacsony a vérnyomásom a vérszegénység miatt, ezért halmozottan veszélyben vagyok.

Hát ennyi. Reméljük a legjobbakat!


Ja és Saci jobbulást kívánok!

Üdv:jade

7157. Imisz
2010. dec. 8. 19:46

Szia Saci!

Na végre, ezek szerint otthon vagy! Gyere és mesélj ha van kedved és erőd.

Pihenj sokat és erősödj!


Üdv: Szimi

7156. hjaniko (válaszként erre: 7155. - Saci-maci)
2010. dec. 8. 15:14

Szia, Saci!

Pihenj nagyon sokat! Most még nehéz Neked, de meglátod,minden nappal jobb lesz majd!

Üdv:

Anikó

7155. Saci-maci
2010. dec. 8. 14:57

Sziasztok Csajok!

Mindenkinek köszi mindent.

Túl vagyok rajta...

majd jövök, mesélek, de még nagyon fáradok, és még vissza is szeretném olvasni az elmúlt napokat, tudjam én is, kivel mi van.


Addig is minden jót mindenkinek, gyógyuljatok! (akit érint.)

Saci

7154. Neskee
2010. dec. 8. 12:13

Sziasztok!


Ma vagyok 6 hetes műtött. Hasi vágás, csecsemőfejnyi mióma, már egy hete dolgozok. Jól vagyok. Egyébként nekem is megjött a menszesz a kaparás után 4-5 nappal. Ez normális, azt mondta az orvos.

7153. hjaniko (válaszként erre: 7150. - Vacuri)
2010. dec. 8. 11:02

Szia!

Nekem is begyulladt a sebem egy héttel a hazaérkezésem után. Előtte belázasodtam, megduzzadt, kivörösödött, fájt, feszített - aztán éjjel jegeltem kicsit, utána leültem és kifakadt. Nem genny jött belőle, hanem rózsaszínes folyadék, a magzatvízhez hasonlatos. És nem az egész seb nyílt ki, hanem csak a varrat egy része.Másnap visszamentem a kórházba, kitisztították, ahogy lehet, írtak antibiotikumot (Dalacin) és Ftorocort kenőcsöt. Dönthettem, hazamegyek-e, de a hazamenést választottam. Otthon kezeltem, beszedtem a gyógyszert és folyton cserélgettem a hasamon a kötést. Időnként segítettem is neki, kinyomogattam, ahogy mondták.

Három héttel és két nappal a műtét után forrt be a seb, addigra már eléggé elegem lett belőle és a kezelgetésből,és tömérdek gézt elhasználtam.

A műtétem óta 1 hónap és 1 hét telt el.

Már jól vagyok.

Rendbe jössz te is,meglátod, csak sok türelem kell hozzá.

7152. Imisz
2010. dec. 8. 10:07

Sziasztok!

Jade, rossz, hogy el kell halasztani a műtétet, mert ha muszáj, akkor az ember szeretne mihamarabb túllenni rajta. De most a Te érdekedben történik, legalább a vérképed rendben lesz és remélhetőleg utána nem esik megint le a vasad. Én is a fájdalomtól féltem, de mondom, kibírható! A szűlésnél nem rosszabb. Legalábbis nekem nem volt rosszabb. és ha szerencséd van, a legrosszabb időszakot átalszod. Na meg tényleg adnak fájdalomcsillapítót, tudják ők, hogy ez mivel jár. És azért nem no-spat vagy kalmópirint adnak. Úgyhogy fel a fejjel, addig van kis időd na nem parázni, hanem felkészülni.

Írj addig, bármi eszedbe jut.

7151. szofi99 (válaszként erre: 7150. - Vacuri)
2010. dec. 8. 08:03

Szia !


Ó Te szegény ! Volt már közöttünk olyan akinek begyulladt a vágása, és sokáig járt vele kezelésre.Gondolom látja orvos a tiédet és remélhetőleg tudja mit kell vele tenni. Én azt mondanám, hogy igyál rengeteg teeát, körömvirág, kamillára gondolok, és szerintem erre antibiotikum kellene, rengeteg vitamint, hogy legyőzze az immunrendszered a gyulladást.


Lehet kapni egy női menses betétet, és tisztasági betétet is, amiben van egy "zöld" csik, ami kiszivja a gyulladást, talán próbáld meg, sebre téve azt mondják hatásos, Dm-ben lehet kapni egy fajtát, és van másik féle is, az hálózatban kapható.


Mielőbbi jobbulást kivánok : Judit

7150. Vacuri
2010. dec. 8. 07:43
Én pont három hete estem át a miomával súlyosbitott méheltávolitáson, sajnos egy nagy gonddal. A műtét előtt, alatt semmi gondom nem volt, viszont a külső varratok kiszedése után az egész sebem kb. 1/3-a kinyilt és azóta is folyik belőle a trutyi. Ki árt már igy? Azóta járok pezsegtetésre, itthon kamilla-teát mosás és sebhintőpor, de ki sem tudok mozdulni még a boltba sem, mert majdnem olyan rossz, mint mikor lépten-nyomon megjött a vérzésem, csak most a hasam folyik és rettegek a fertőzésről. Irjatok valami biztatót!
7149. jade10
2010. dec. 7. 20:56

Sziasztok!

Nagyon köszönöm nektek a válaszokat és a biztatásokat.

Most jöttem a dokitól. A műtétet sajnos el kell halasztani februárig, mert annyira rossz a vérképem, hogy hat hétig vas injekciót kell kapnom, mert az altató orvos nem vállalja el a műtétet.A mioma csecsemőfej nagyságú és beépült a méhem izomzatába, így most már biztos, hogy méheltávolítás lesz. A petefészek marad legalábbis az egyik , de ez is csak menet közben derül ki. Megmondom őszintén, hogy leginkább a fájdalomtól tartok. Olyan sokat görcsölök a beleimmel, hogyha arra még plusz fájdalom jön hát akkor nem tudom, hogyan fogom kibírni. Sajnos elég alacsony a fájdalom küszöböm. Ha menzeszelek akkor nem görcsölni szoktam, hanem úgy szoktam érezni mintha ki akarna szakadni a méhem. Hol a hasamon, hol a hüvelyemen keresztül.

Ha a szülésnél nem fájdalmasabb akkor ki fogom bírni, bár ennek nem egy édes baba a vége.

És abban reménykedem, hogy megszűnik rengeteg gondom is pl:bepisilés:(

Ha lesz még kérdésem akkor írni fogok, meg persze ha változik valami.

Addig is mindenkinek gyors és fájdalom mentes gyógyulást kívánok.

Sziasztok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook