Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

3200. a0aecda338 (válaszként erre: 3195. - Kisibi)
2010. jún. 7. 15:14

Ibi!

Az első mondatodban nagyon szépen megfogalmaztad a dolog lényegét.Amikor rád tör a félsz ezt olvasgasd.Tudod,hogy meg kell szabadulnod a betolakodótól és utána minden rendben lesz.

Minden kórházban más a módi,de nálunk az ágyban felhelyezték a katétert és attól kezdve a műtősfiú rakosgatott ide-oda.Még felülnöm sem szabadott,nem hogy a műtőbe sétálni.

Hidd el nem lesz semmi gond,vigyázni fognak rád,és mi veled leszünk . Puszi:Timi

3199. a0aecda338 (válaszként erre: 3196. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 7. 15:04
Oké,Jucika,felírtam,plusz eszembe jutott a strand,napozás.
2010. jún. 7. 15:02
Lemaradt egy k.,készítményeket akartam írni.Egy kicsit már izgulok.
3197. a0aecda338 (válaszként erre: 3194. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 15:01

Felírtam a listámra a gél nevét,rá fogok kérdezni,bár én készítménye nélkül szeretném átvészelni a dolgot.Eddig csak hőhullám formájában jelentkeztek a tüneteim,kicsit tartok tőle,hogy kánikulában ez is rosszabb lesz.

Rengeteget olvastam a hormonpótlásról,sajnos mindenhol a rákra hajlamosító mellékhatásokról számolnak be.Mell,vastagbél stb.

2010. jún. 7. 15:00

Timi, Timi, Timi!

Mivel tegnap voltam 5 percre a szoliba, és azóta nagyon fáj a hasam, arra gondolok attól van. Egy kis csellel kérdezd már meg az orvosod, hogy mikor mehetsz szoliba. Tudom, hogy Te nem mész, de legalább akkor tudjuk, hogy mit fog válaszolni. Jó??

Írd már fel gyorsan a kérdeznivalók listájába. Köszi. És aztán mindenről számolj be, várunk.

3195. kisibi (válaszként erre: 3191. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 14:55
Az út vége ígyis-úgyis csak egyfelé vezet, és ez a valami ami bennem növekszik jobban zavar mindennél. Ha veletek beszélek megnyugszom, úgyhogy nincs más hátra mint előre. Jó hallani, hogy másba is felmerültek ezek a gondolatok, nem egyedi eset vagyok.
3194. 08a132e724 (válaszként erre: 3193. - A0aecda338)
2010. jún. 7. 14:52
Szia! Hát igen, én is attól tartok, hogy ez nem olyan egyszerű! de biztos olvastad, hogy állítólag rákot is okozhatnak az ilyen készítmények. Én a Divigélt kaptam a Malbitól, de ha esetleg rákérdezel a Molnárnál, kíváncsi leszek mit mond rá! A leggyengébb 0,5-ös gélt kaptam. A gyógyszertárban semmi rosszat nem mondtak rá, sőt kedvesek voltak, és a hölgy utána nézett a gyógynövényeknek is, ami több féle is van. Ha visszajöttél a dokitól írd meg mit mondott. Köszi
2010. jún. 7. 14:48

Ágica!

Nem szeretnélek elkeseríteni,valóban a változókor egyénenként változó ideig tart,de sajnos van akinél ez az idő akár 10 év is lehet.A tünetek is különbözőek. Ez a gél amit használsz,hormontartalmú készítmény?

Kíváncsi leszek Gábor véleményére ezzel kapcsolatban,ugyanis műtét után azt mondta,hogy majd a kontrollon mindent megbeszélünk.

3192. 08a132e724 (válaszként erre: 3190. - Kosarozalia)
2010. jún. 7. 14:37
Már gondolkodtam rajta, mivel inkább gyógynövény párti vagyok. Az lenne az igazi, ha semmit nem kellene szednem. Egy időben azon is gondolkodtam, hogy jól döntöttem-e mikor mindent engedtem kipakolni, mert ugye laporoszkópos műtéttel ki lehetett volna szedni a myomát meg a cisztát is, és minden más megmaradhatott volna. A barátnőm úgy csináltatta meg, és most egy hónapja megint vérzik folyamatosan. Ezt figyelembe véve, lehet hogy én döntöttem okosabban. Egyáltalán meddig tart a változó kor? Az is mindenkinél más és más, gondolom, de ha már így jártam, lehet, hogy pár hét alatt át is menne rajtam a dolog. Egyébként amitől még tartok, az a súlygyarapodás. Arról viszont már hallottam, hogy előfordul, meg hogy úgymond kinyúlik a hasizom, és lógni fog a hasam. Már alig várom, hogy tornázhassak, és mivel itt már ez is elhangzott, most már azt is tudom, hogy lassan azt is megtehetem. Szóval vannak még "rendezetlen" dolgok bennem is, de majd sűrűn látogatok fel ide, és tuti meg lesz a megoldás. Olyan jó, hogy valaki valaminek mindig utána néz.
3191. 08a132e724 (válaszként erre: 3188. - Kisibi)
2010. jún. 7. 14:31
Nem kötik le a kezed! Az infúziót nekem úgy kötötték be, hogy szinte nem is éreztem. A műtőbe pedig bevisznek, Neked csak hagynod kell magad, a műtő asztalra is úgy tesznek rá finoman. én a katétertől féltem, nem is "szerettem" bele:), de tudtam, hogy mostmár csak jobb lehet, így eltűrtem. A világgá menést meg szerintem többen is fontolóra vettük, de az az izé, amit növesztettünk velünk jönne oda is. Különben is, akkor hogy izgulunk érted?:)
3190. kosarozalia (válaszként erre: 3189. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 14:24
Szerintem próbád ki úgy,hogy a hormon helyett gyógynöv.készítményt,kiderül mennyit változik a közérzeted.
3189. 08a132e724 (válaszként erre: 3183. - Kosarozalia)
2010. jún. 7. 14:20
Nem tudom, mert nem igazán hallottam róla, de sajnos nem is túloztam. A gyógyszertárban mikor rákérdeztem, azt mondták, hogy a leggyengébb hormontartalmú gélt kaptam. Lehet, hogy ki kellene próbálnom, hogy milyen lenne hosszabb távon pótlás nélkül. Egyébként így jól elvagyok, öt hét után én már biciklire ültem, és most már így közel három hónappal a műtét után kint a kertben is elég sok mindent meg tudok csinálni. Na, jó, egyszer túlzásba vittem a kapálást, meg is kaptam a magamét a családtól rendesen, azóta eldugták előlem:)
3188. kisibi (válaszként erre: 3184. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 7. 14:15

Mivel pánikbeteg vagyok, attól félek, hogy hogy fognak altatni, hogy fogok ébredni, mennyire fog fájni, tehát inkább a műtét elötti dolgoktól félek, hogy bekötik az infúziót, lekötik a kezemet?, ha már elaltatnak utána már nem érdekel semmi, csak addig mi lesz.

Szőrnyű ez a pánikbetegség, mindig minden esetben a menekülő útvonalat keresem. Valójában istenigazából nem is tudom, hogy mitől félek.

Hiszen ha végigvezetem a műtétig a folyamatot abszolut felfogom ésszel, hogy nem kellene félnem semmitől: a beöntés kényelmetlen, de kibirható,

a katéter kellemetlen de kibirható az infúziót ha bekötik fáj, de nem halok bele. Ami a legnehezebb, hogy nem úgy visznek a műtőbe hanem nekem kell felfeküdnöm a műtőasztalra és csak utána nem leszek észnél. Azt hiszem most,hogy végigelemeztem a helyzetet attól félek, hogy "meggondolom magam és elfutok". Vagyis a félelemtől félek. Hát nehéz eset vagyok.

Amúgy egy talpraesett bátor csaj vagyok, nem létezik olyan probléma amit meg nem tudnék oldani, csak hát mégis van.

2010. jún. 7. 14:09

Sziasztok Lányok!

Délután 5-re megyek a dokihoz,holnap leszek 6 hetes.Szurkoljatok,hogy minden rendben legyen.Reggel beszéltem telefonon az orvosommal,elmondtam,hogy néhány nap óta jobban fáj a hasam,mint előtte,azt mondta,hogy ilyenkor még ez előfordul,akár egy óvatlan mozdulat,akár ha észrevétlenül egy kicsit nagyobbat emelünk ez a természetes következménye a dolognak.Azt azért bölcsen elhallgattam,hogy csütörtökön bevittünk a boltba egy kisteherautó árút,igaz,hogy a könnyebb dobozokat válogattam,de éreztem,hogy sok volt.

Néhány óra és okosabb leszek,lassan megyek borotválkozni.

Puszi

3186. 08a132e724 (válaszként erre: 3179. - Kisibi)
2010. jún. 7. 14:09
Szia! Csak azt tudom írni amit a többiek: ne idegeskedj! Én se aludtam, én az altatástól féltem, mert van valami pici gond a szívbillentyűmmel, és nem voltam benne biztos, hogy felébredek-e. De itt vagyok/vagyunk mindannyian! Legyen ez példa Neked! És ami fontos, Te még műtét előtt találtad meg ezt az oldalt, és szerintem ez nagyon jó lesz Neked:) Ami nagyon fontos - szerintem - bízz feltétel nélkül az orvosodban! NEkem is mondták, hogy miért nem megyek el másik városba, de csak azért nem mert ide járok közel húsz éve, és ebben a dokiban bízok. Üdv
3185. a0aecda338 (válaszként erre: 3179. - Kisibi)
2010. jún. 7. 13:59

Szia Ibi!

Ha úgy érzed,hogy segítség nélkül nem tudod leküzdeni a félelmeidet,akkor jobb ha valamiféle nyugtatóval próbálkozol.Egy hét alatt nem fogsz hozzászokni,viszont nagyon nem mindegy,hogy milyen lelkiállapotban mész a kórházba.Lehet kapni a gyógynövény boltokban"idegeimre mentek cseppek"nevű készítményt,nem gyógyszer,de azt hallottam,hogy nagyon jó.Pl.vizsgaidőszakban stressz-oldásra is ajánlják.

Puszi

3184. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3179. - Kisibi)
2010. jún. 7. 13:56

Szia Ibi!

Ne pánikolj, kedves, nem lesz azzal jobb neked. Próbáld meg elkönyvelni, hogy neked bizony műtéted lesz, de a legjobb kezekben leszel, bízz az orvosodban. Ha most kiborulsz az idegtől, az nagyon rossz lesz. A dolgokon úgysem tudsz változtatni, akkor meg minek magad kikészíteni. Az a természetes, ismeretlentől való félelem persze mindenkiben van, de ha itt olvasgatsz nap, mint nap bennünket, akkor látod, hogy mindannyian túléltük, pozitívan fogjuk fel a dolgokat, annak ellenére, hogy hol egyikőnknek, hol másikunknak van ilyen-olyan nyűge.

Lehet, hogy az altatástól félsz, lehet, hogy a fájdalomtól, vagy a kiszolgáltatottságtól, nem tudom. Kérlek írd le konkrétan, mitől vannak félelmeid, majd segítünk téged megnyugtatni, lefogadom, hogy egyszerre öten-hatan ragadjuk meg a billentyűket érted!!

Ne fojtsd magadba a kétkedéseidet, félelmeidet, kérdéseidet, köztünk jó helyen vagy, mi is így csináltuk.

No, ne félj, gyere mesélj.:):):)

3183. kosarozalia (válaszként erre: 3178. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 13:44
Más is lehetett akkor nálad,hidd el,a változó kori tünetek nem ennyire durvák,ha gyógynövényekkel enyhítjük.Ma nem sokra voltam képes,le is kell feküdnöm.Lányok,amikor keseregnék,eszembe jut valaki és összekapom magam.Az egyik barátom lányának 24 éves korában vettek ki mindent,sőt a beleire is ráhúzódott a daganat,abból is el kellett távolítani.Ez a lány 1 év múlva jött velünk hegyet mászni a barátjával,fel kellett dolgozni a 24 éves eszével.A múlt hónapban volt az esküvője,az akkori barátjával,sugárzik,most 30 éves.Azért itt ahogy látom mindenkinek van gyereke,gondoljatok erre.Nekem sajnos nincs,fel kellett dolgozzam fiatalon,hogy vagy keserű leszek egész életemben,vagy elfogadom a helyzetem.Azért a sors amikor egyik kezével arcul csap,a másik kezével megsimogat,kapunk valamiféle kárpótlást.Fel a fejjel lányok,gondoljatok erre.
3182. Rezeda63 (válaszként erre: 3179. - Kisibi)
2010. jún. 7. 13:42

Szia!

Erre most sokan azt mondják nyugodj meg, gondolkozz pozitívan, ne hergeld magad, de ki micsodás nem lehet más tartja a mondás. Én is átéltem ugyan ezt, úgy hogy lehet, hogy nem ártol vele magadnak ha bekapsz egy enyhe feszültségoldót. Valeriana, vagy levendulavirág tea, vagy magne b6 vitamin. Nekem ez utóbbi volt a legjobb. Túl leszel rajta ne félj!!!!!

Üdv: Rezeda

3181. Rezeda63 (válaszként erre: 3177. - 289fab1d6b)
2010. jún. 7. 13:38

Szia!

Igen ez általában a legtöbb esetben így indul. Nekem is azt mondta az orvos, hogy ha műtét közben bármi rendellenességet tapasztalal a petefészkek környékén akkor " hasfelmetszés"!!! Mert egyébként engem hüvelyen keresztül műtöttek. 'Hál' Istennek nem volt semmi, így megmaradt mind a kettő. Én azért is örülök neki mert a hormonpótlás, valóban veszélyesebb mint egy "kis" változókori tünet. A méheltávolítás után egyébként is csökken a petefészkek működési aktivitása a csökkent vérellátás következtében. Tehát lehet számolni változókori tünetekkel az évek számától függetlenül és attól függetlenül, hogy megmaradtak e.

3180. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3178. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 13:34

Lányok, csak óvatosságból írom le:

Nem tudom mit tartalmaz az a bizonyos gyógynövénytartalmú készítmény, de...

Gyógynövényfeldolgozó, teagyártó üzemben dolgozom, (a hagyomány és minőség nevezetűben)). Nem mindegyik gyógynövényt lehet büntetlenül, vég nélkül enni,inni.

Például ott van az orbáncfű, ezt általában szokták a klimax elleni készítményekbe tenni. Egyébként remek feszültségoldó, de napozni, szoláriumozni egyáltalán nem lehet fogyasztása mellett, csúnya bőrproblémákat okoz.

Ezt segítségnek írom nektek, legyetek óvatosak, nézzetek alaposan utána, puszi

3179. kisibi
2010. jún. 7. 12:42

Sziasztok lányok!

Én műtét elött állok még, de ahogy látom nem érdemes előre tervezni, hogy hogy lesz, mert bármikor, még műtét közben is változhat a helyzet. Nagyon irigylem azokat akik már túl vannak mindenen, 14-én hétfőn megyek és kedden műtenek. A hétvége egész tűrhető volt de tegnap este megint rám tört a pánik, lehet nyugtatót kellene szednem a műtétig?

Egyszerűen megőrülök már saját magamtól, hogy hogy lehet ennyire bepánikolni, állandóan stresszelem magam.

3178. 08a132e724 (válaszként erre: 3176. - Kosarozalia)
2010. jún. 7. 12:33
Azt hiszem, hallgatok rád, és cserélni fogok! Azzal meg hogy osszuk meg egymással amit tudunk teljes mértékben egyetértek. Ezért is örülök neki, hogy itt olvashatom a véleményeket, tapasztalatokat. A változókori tüneteket meg egyszer tapasztaltam - borzalmas volt. Nem szívódott fel szerintem a gél rendesen, és nagyon erős hányingerem volt, szédültem, zsibbadt kezem, lábam, és hihetetlen gyenge voltam. Nem tudom meddig tartana ez az állapot, de nem hiszem, hogy el tudnám viselni, ezért inkább kipróbálom a gyógynövény készítményt. Attól csak nem lesz semmi bajom:)
3177. 289fab1d6b (válaszként erre: 3175. - Rezeda63)
2010. jún. 7. 12:29
Nekem Úgy indult, hogy a petefészkek bent maradnak, műtét közben derült ki, hogy az egyiken cysta van, azt kivették, de a másikat meghagyták. Mikor kérdeztem, hogy miért nem vették ki mind a kettőt, azt mondta a doki, az nem úgy működik, ha még nem értem el a változó kort, azt nem kell siettetni.
3176. kosarozalia (válaszként erre: 3173. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 12:19
Szegénykém,nem akartalak sokkolni,de inkább osszuk meg egymással amit tudunk.Leginkább a mellben jelentkezik a daganat,példák is voltak előttem.Azt javaslom,hogy cseréld le gyógynövényre,a dokinak meg is mondhatod,hogy félsz a hormontól,jogunk van megtagadni.A hormon mellett is jelentkezik kevés változókori tünet,de veszélyes készítmény,inkább kicsit izzadjon az ember.
3175. Rezeda63 (válaszként erre: 3167. - Szofi99)
2010. jún. 7. 12:10

Szia!

Szerintem nem orvostól függ, hanem az elváltozás okától. Ok nélkül még 50 éves korban sem veszik ki a petefészket, még akkor sem ha már úgymond úgyis felnyitották.

3174. Rezeda63 (válaszként erre: 3166. - 289fab1d6b)
2010. jún. 7. 12:07

Szia!

Ne nagyon siess a biciklizéssel. Én majd nem 3 hónap után próbáltam ki, de egy hétig folyamatosan fájt a hasam. No nem kibírhatatlanul, de előtte semmi nem volt már. Az orvosm azt mondta egy fél év is kell a teljes felépüléshez, és lehet, hogy a régi teherbíró képességünknek már sosem leszünk birtokában.

3173. 08a132e724 (válaszként erre: 3172. - Kosarozalia)
2010. jún. 7. 12:02
Ez megrázott! Úgy örültem, hogy a doki úgymond megoldotta a rosszul létek nélküli életem! Ha ez komoly - és miért ne lenne az -, akkor sürgősen abba kellene hagynom! Én már megkérdeztem, és van gyógynövénykészítmény helyette! Szerinted érdemes lenne váltanom? Annak tuti nincs mellékhatása. De a dokinak is kellene valamit mondanom, vagy ne valljam be?
3172. kosarozalia (válaszként erre: 3171. - 08a132e724)
2010. jún. 7. 11:20
Nem kapok hormonpótló kezelést,úgy is mondhatnám,hogy kifejezetten tiltották.Nagy a kockázat,hogy daganatot okoz.A barátnőm fia orvos,Ő is felhívta a figyelmem nyomatékkal ellene.Majd még kitaláljuk,annyi gyógynövény készítmény van.Felfedeztem,hogy nekem nagyon jó a ginseng kivonat,mindennap megiszok egy ampullát.Másoknak is tudom javasolni,de majd tájékozódunk,hogy mit még.
3171. 08a132e724 (válaszként erre: 3170. - Kosarozalia)
2010. jún. 7. 10:57

Szia! Nekem is eltávolítottak mindent, pedig csak az egyik petefészkemben volt ciszta, de azt mondta a dokim, hogy a másikba is bármikor kialakulhat, és így már nincs kockázat. Én nem bántam meg, hiszen ami már nincs bent, azzal már nem lehet gond. Szerintem Te is jól döntöttél, amikor elfogadtad ezt a tényt. Még egy kérdésem lenne: Te kapsz hormonpótló kezelést? Olyan kevés nőtől hallom, hogy kiírják neki műtét után.

Üdv

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook