Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

1264. 8c62b338a3 (válaszként erre: 1263. - Mixecske)
2010. jan. 4. 12:57
Egyetértek.Viszont ismerek olyanokat,akik "jól"megfizették az orvosukat(anyagilag jól álltak)és később ugyan olyan lekezelően beszélt és viselkedett velük a doki,mint akik nem vagy csak keveset tudtak adni.Ördögi kör.
1263. Mixecske (válaszként erre: 1257. - Marcsi 61)
2010. jan. 4. 12:00
Szia! Én 2008-ban voltam eü. küreten és akkor adtam a dokinak 10 ezret. Úgy gondoltam, hogy egy sima vizsgálat is belekerül 6-7 ezer forintba. A nagyműtét után 30 ezret adtam, kiindulva abból, hogy azért az eü. küret semmi a méhműtéthez képest. De természetesen ki hogy gondolja és mennyit engedhet meg magának. Csak az a borzasztó az egészben, hogy ha nem adsz "eleget", legközelebb lehet, hogy kutyába sem veszi az embert és ki tudja, hogy hányszor kényszerülünk még vissza. Hosszabb távra is gondolni kell. Én sem szeretnék sűrűn orvost váltani.
1262. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1261. - Marcsi 61)
2010. jan. 4. 11:18
én csak azt a pénzt sajnálom, amit oda hordtam annak a dr nőnek, akihez jártam a semmiért. hónapokig csak a markát tartotta, és nem csinált semmit. ezen úgy felháborodtam, mert látszott rajta, hogy csak az időt húzza. igazából akkor telt be a pohár, amikor azt mondta, hogy minek műtsön meg most, lehet, hogy pár év múlva a petefészket is ki kell venni,most azzal még nincs baj. hát akkor hagytam ott. vagy azt képzelte, hogy kivárom, még a petefészeknek is lesz valami baja, addig meg csak had dőljön a vér még évekig? a tájára sem mentem többet.
1261. marcsi 61 (válaszként erre: 1260. - Dfe0f5c485)
2010. jan. 4. 11:11
Nekem dec 3 án volt egy eü mütétem arra adtam neki 10 et és most ugy gondoltam 20 fogok meki adni. nem tudtam elég e? mert ezt a dokit a nögyógyászom ajánlotta és nem is pesten van hanem Tarcsán ezért gondoltam, hogy ennyit kell adni ahoz, hogy megcsinálja a nagyműtétet és minnél előbb. Bár ezt az összeget a tesomtól fogom kölcsönkérni de majd csak tul leszek rajta.
1260. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1257. - Marcsi 61)
2010. jan. 4. 10:59
én 30 ezret adtam, volt aki kevesebbet, volt aki többet, volt aki semmit. ez attól függ, ki mennyit tud, vagy elégedett-e az orvossal. de ha nem tudsz adni, akkor ez van.hogy melyik városban mi a tarifa? én nem tudom.
1259. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1256. - 8c62b338a3)
2010. jan. 4. 10:55
félreértettél, én nem hősködtem, azért tartott kb. 2 hétig.a munkahelyemen sokkal nehezebbet emeltem, és a kutyát nem érdekelte, hogy bírom-e? vagy lehet-e? konyhán főztünk ketten, naponta kb száz főre menüt. itthon meg csak ahogy éreztem. nem volt szándékomban visszakerülni.
1258. 8c62b338a3 (válaszként erre: 1257. - Marcsi 61)
2010. jan. 4. 10:30
Szia!Orvosváltások után,ahol mindig magánrendelésen voltam,most a legújabb dokimnak MÉG semmit nem adtam csak megköszöntem.Ennek ellenére a"tenyerén hordozott",napi szinten látogatott és nem éreztette, hogy vár valamit.Most megyek kontrollra és viszek neki....mennyit?Ki mennyit tud...tarifa..ez hülyeség.Ha pénzéhes az orvos úgyis kevesli amit a borítékban talál.
1257. marcsi 61
2010. jan. 4. 10:16
Sziasztok! Képzeljétek ma már 3x kerestem a dokim és még mindig nem tud mit mondani a mütét idejével kapcsolatban. Még mindig csak azt kéri hivjam vissza. Most már 2 után kell keresnem. Olyan nagyon elkeserítő ez az egész, nekem kell megalázkodni csak azért, hogy végre tul legyek a műtéten és adhasak neki kis pénzt a zsebébe. Ne harizzatok meg ha megkérdezem egy ilyen nagy mütétnek álltalában mennyi a tarifája?? fogalmam sincs róla mennyit kell adni ilyenkor?
1256. 8c62b338a3 (válaszként erre: 1255. - Dfe0f5c485)
2010. jan. 4. 09:40

Mindenkinek a saját érdeke, hogy kímélje magát és fokozatosan terhelje a szervezetét.Nem véletlenül van kiemelve a zárójelentésen!

Felesleges hősködni,mert megbosszulja magát!Fontos a mozgás, hogy ne alakuljanak ki összenövések de ésszel és nem azért mert unjuk a "semmittevést".

1255. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1253. - Starmama)
2010. jan. 4. 09:33

figyelj, engem pénteken műtöttek, kedden hazajöttem,(pénteken mentem vissza varrat szedésre.) ahogy hazajöttem, én másnap már megfőztem, kimostam, közbe néha persze ledőltem, mindent megcsináltam, csak nem emeltem. Katica segített ilyeneket, hogy teregetni, vagy ezt-azt arrább vinni,pár nap múlva már felmostam. persze megcsinálták volna ha kérem, de nem hagytam el magamat, szépen lassan, de mindent. mondom, kivéve cipekedés. azt szépen, fokozatosan.de műtét után 3 hónappal, behordogattam kb. 100 mázsa fát a pincébe.nem egyszerre, kb. 2 hét alatt.persze ezért nem dicsértek volna meg, de már untam a semmittevést, jól esett dolgozgatni.

tehát ha azt kibirod, hogy a kisfiadat nem emelgeted, akkor szerintem más gond nem lesz.

1254. 8c62b338a3 (válaszként erre: 1253. - Starmama)
2010. jan. 4. 09:32
Sok pihenés és fokozatosság a lényeg.Nem kell egész nap feküdni,viszont az változó, hogy kinek milyen operációja van,hüvelyen keresztül távolítják el vagy hasi úton.Utóbbinál hosszanti v haránt a vágás,mert ezek mind másképpen befolyásolják a felépülést.Nekem már a harmadik hosszanti vágásom volt, nyilván fájdalmasabb a regeneráció mint akinek nincs vágás és hüvelyen keresztül történik a műtét.A párom más városban dolgozik,segítségem nem volt, úgyhogy nem hagyhattam el magam,könnyű ételeket főztem, sokszor leültem közben.Takarításkor kis porszívózás,fekvés váltakozva..estére készen lett.Mindenki érzi mit bír el,és fontos a pozitív hozzáállás.Én holnap leszek 6 hetes,kicsit még tisztulok,de már jól vagyok,de még 4 hetesen is volteste pici hőemelkedésem.
1253. starmama
2010. jan. 4. 09:17
Köszönöm. Már csak az aggaszt egy kicsit, hogyha megműtenek mennyi ideig kell pihenni, és mennyire. :) A kicsi fiam még nincs 3 éves. Vajon van-e értelme így műtétre menni? A férjem dolgozik. A nagyok már nagyok, de azért főzni, mosni, takarítani csak kell. Ti mennyit pihentetek utána?
1252. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1251. - Starmama)
2010. jan. 4. 08:25
sok szerencsét.
1251. starmama (válaszként erre: 1236. - Ildikó 67)
2010. jan. 4. 07:48

Köszönöm a tippet, megpróbálom. A barátnőm ott szült,van helyismerete. Remélem mindenki jól van. Nekem most kezd elmúlni a vérzésem, de a fejem meg tegnap óta fáj. Ma megpróbálok bejutni a dokimhoz, nézzen már szét odabent... majd jövök az eredménnyel.

Szép napot nektek!

1250. Mixecske (válaszként erre: 1241. - 8c62b338a3)
2010. jan. 3. 20:34
Persze én is azon a véleményen vagyok, hogy amíg nem muszáj, ne legyen a drasztikus műtét, de ha már más megoldás nincs, akkor ne az időt és a pénzt húzzák ki belőlünk, hanem az egészséget tartsák szem előtt. Nekem elmagyarázta az orvos, hogy mire számíthatok és annak alapján döntöttem. Sajnos az orvosok körében is egyre inkább csak az anyagiak számítanak, a beteg az csak másodlagos.
1249. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1248. - Szabonea)
2010. jan. 3. 20:07

itt szörnyű a műtét előtti állapot volt. maga a műtét, az nekem semmi, leszámítva azt, hogy utána 3 napig hánytam.de kibírtam, vége,

az a kis tisztulás szerintem nem lehet gond, kinek meddig van, szerintem pár hét belefér.

én a cickafarkfű cseppet ittam, az sok mindenre jó.

1248. szabonea
2010. jan. 3. 19:56

Sziasztok!

Ahogy itt olvasgatom a bejegyzéseket, olyan szörnyűnek találom, és nagyon örülök, hogy már én is túl vagyok ezen az egész hercehurcán. Pénteken voltam 3. hetes, de nem tudom nektek, hogy volt nekem még mindig van egy kevés rózsaszínű vizes folyásom. A szövettanért még csak 8-án szeretnék visszamenni és egyben letudom majd a 4 hetes kontrollt is. csak ez a dolog egy kicsit aggaszt. Mit csináljak?

1247. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1245. - 8c62b338a3)
2010. jan. 3. 18:56

nekem is sok panaszom megszűnt a műtét óta. (persze nem minden.) derékfájás, de még a hajam is visszanőtt, ami pár év alatt sokat hullott.azóta felszedtem 10 vénás injekciót, mert a vasam is már csak 2 volt. már csak a gyomorfájásomnak kéne megszűnni. (de az az idegtől van.)

tehát megállapíthatjuk, hogy a műtéttel csak nyertünk.

1246. 8c62b338a3 (válaszként erre: 1245. - 8c62b338a3)
2010. jan. 3. 18:02
elnyomtam 4-5 nap szünet
1245. 8c62b338a3 (válaszként erre: 1244. - Dfe0f5c485)
2010. jan. 3. 17:57
Vérezgetés alatt a következőt értettem: 2006.novemberben hasi műtéttel petefészek reszekciót és ciszta eltávolítást végeztek, utána 6X GNRH kezelés, amitől nem volt havim és mesterséges klimaxom volt,minden tünetével.Pár hét múlva visszatért a havim és azóta, 2 éve nem volt normális menzesem.A havim előtt napokig vérezgetés,majd ömlött,aztán napokig vétzés.!-% nap szünet és kezdődött előlről.És csak most operáltak meg!!Ráadásul annyira fájt a derekam (diagnosztizált gerincsérvem van L.V.)azt hitték azért fáj.A műtét óta minden derékpanaszom megszűnt,vagyis nőgyógyászati eredetű volt.
1244. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1241. - 8c62b338a3)
2010. jan. 3. 17:07
azért az sem semmi, hogy én először dr. nőhöz jártam, az ember azt hinné, hogy jobban megérti ezeket a dolgokat, és a koromra sem hivatkozhatott, hogy azért nem műt meg.(48) kértem is, a 10 cm mioma, a két hónapos folyamatos nem csak vérezgetés, áááááááá, tojásnyi csomókba jött, és nem.úton, útfélen elöntött. nagyon megbántam, hogy egyszer is elmentem hozzá. oda hordtam neki egy csomó pénzt, és végül csak otthagytam. még jó, már olyan gyenge voltam, alig bírtam fent lenni. ráadásul elmondtam neki, hogy mi van velem, hogy mindig bőgök, és olyankor csak úgy ömlik belőlem, mondta is, hogy: hát igen, ezek a lelki okok........... és ennyi, bocsi, ez jó hosszú lett.
1243. 8c62b338a3 (válaszként erre: 1242. - Marcsi 61)
2010. jan. 3. 14:50
Esetleg más orvos vagy másik kórház? Sajnos a mai eü-ben a betegnek magának kell kihajtani mindent ha meg akar gyógyulni.
1242. marcsi 61 (válaszként erre: 1241. - 8c62b338a3)
2010. jan. 3. 14:44
Nálam tavaly nyáron állapították meg, hogy miómám van és akkor kiakrtak pakolni, de elmentem más orvoshoz is és Ő azt mondta várjuk vele hiszen nincs semmilyen problémám. Aztán az idén novemberben a kádban fürödve vettem észre, hogy kiesek magamból. Gyorsan elmentem orvoshoz és közölte velem igen most már ne várjunk tovább és meg kell müteni. de Ő nem praktizál korzáhban ezért ajánlott egy dokit. Azzal nincs is gond csak most arra kell várni, hogy végre felvegyenek váró listára addig meg gebedjen meg a beteg. nagyon elvagyok keseredve hogy ha még sem tudnak januárban helyet találni akkor meddig kell ezt huzni??
1241. 8c62b338a3 (válaszként erre: 1240. - Mixecske)
2010. jan. 3. 14:39
Szomorú,hogy így van,de tényleg ki kellett könyörögnöm!Mert csak azt tarják az orvosok szem előtt, hogy konzervatív kezeléssel gyógyítsanak.Persze ez bizonyos határig így van jól!Az "mellékes" nekik,hogy rossz a közérzetünk,nem tudunk nőként élni az állandó vérezgetés miatt.Én mondtam, ha kell közjegyző előtt nyilatkozom hogy nem akarok többet szülni és nem is gondolom meg magam,de végül belement az operációba.Ha operálni kell nem tudom mért kell elhúzni,hiszen minél később történik meg a műtét annál gyengébb és betegebb a szervezet és annál nehezebben megy a felépülés!!
1240. Mixecske
2010. jan. 3. 13:43
Nekem olyan furcsa volt, hogy egy páran itt leírtátok, hogy az orvos nem akarta a műtétet megcsinálni. Én két orvosnál jártam a problémámmal, hogy mégis ne csak egynek a szavára adjak, de mind a kettő azon a véleményen volt, hogy ki kell venni a méhet. Rám bízták a döntést, hogy meddig akarok kínlódni, mert lehetett volna még húzni gyógyszerezéssel és állandó gyengeséggel, de nem volt értelme. Én mondtam, hogy a lehető leghamarabb essünk túl rajta. Amikor elmentem az orvoshoz, már a rá következő héten meg is csinálta volna, de én kértem még egy hetet, hogy a munkahelyen is el tudjak rendezni nagyjából mindent. Úgyhogy nekem nem kellett kikönyörögni.
1239. Mixecske (válaszként erre: 1233. - Marcsi 61)
2010. jan. 3. 13:38
Az is igaz, tudom magamról, hogy hiába mond bárki bármit, teljesen úgyis csak akkor nyugszol meg, amikor már túl vagy a műtéten. De utána már meg tudod ítélni, hogy amiket itt leírtunk, az mind igaz és tényleg a javunkat szolgálja. Csak hát mindenki fél és persze, hogy nem kellemes a kórházi hercehurca, de megéri. Eddig semmi hiányát nem érzem a méhemnek. Van aki azt mondja, hogy ürességet érez, én nem.
1238. Ildikó 67 (válaszként erre: 1237. - 8c62b338a3)
2010. jan. 3. 13:03
Egyetértek.Én még a műtét előtt megkérdeztem mi lesz a petefészkekkel.Az orvos azt mondta nekem kell eldönteni,de végül a korom miatt mondta ,hogy hagyjuk meg.De végül is rábíztam magam.Mondtam ha úgy látja vegyen ki mindent.A műtét során vették észre,hogy a petefészkek nincsenek jó állapotban.ezért eltávolították mindkettőt.Cseplesz rezekció is volt.Méheltávolításra mentem és így jártam.De ha visszamennénk az időben ugyanúgy rábíznám magam arra az orvosra aki műtött.Nagyon fontos,hogy bízzon az ember az orvosában.
1237. 8c62b338a3 (válaszként erre: 1235. - Dfe0f5c485)
2010. jan. 3. 11:52
Engem is a sokadik orvos műtött meg.Le akartak beszélni,mert "csak"34 éves vagyok,hiába mondtam hogy vagy gyermekem és nem szeretnék másikat,mert első az egészségem.Amikor befeküdtem a kórházba,a vizit alkalmával és még a műtőasztalom az altatás előtt is megkérdezte a dokim, hogy nem gondoltam-e meg magam?!A műtét után pedig azzal fogadtak az intenzívem,hogy "áldatlan állapotok uralkodtak a hasamban,tele volt miómával a méh ill. tele voltam összenövéssel az előző műtét miatt."A műtéti személyzet elmondása szerint és az orvos is elmondta, hogy megizzasztottam őket. Pedig le akart beszélni!Ha felnyitják az embert csak akkor derül ki valójában milyen betegségünk van!
1236. Ildikó 67 (válaszként erre: 1231. - Starmama)
2010. jan. 3. 07:56
Engem Bp-en műtöttek az Uzsokiban.Minden szobatársam elégedett volt az orvosával természetesen én is.Az ápolók is nagyon rendesek voltak.Engem Dr.Kalocsay Géza műtött.Őt tudom ajánlani.A SZT.Istvánról semmit nem tudok.
1235. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1233. - Marcsi 61)
2010. jan. 3. 07:36
szia! én csak azt tudom mondani, hogy ne hagyd magad lebeszélni, mert úgy is műtét lesz a vége, akkor több éves szenvedéstől kíméled meg magadat. csak biztatni tudlak, nem lesz semmi baj.korábban már elég sok mindent leírtunk, ha visszaolvasol. úgyhogy nem írnám le még egyszer, de ha konkrét kérdésed lenne, csak bátran kérdezzél.

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook