Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8389. kermiba (válaszként erre: 8386. - Szisziági)
2011. máj. 6. 16:37

Szia!

Szívemből írtál!Azért szerettem bele az írásaitokba,mert olyan "emberiek"!És majd én eldöntöm mit fogadok be.Itt olyan lelkekre találtam akik agyalnak mint én.Nagyon sokan bezárkóznak és a mély dolgokról nem beszélnek.Ez nem hiszti,hogy mi szeretjük egymás véleményét meghallgatni és levonni a következtetéseket.

Hogyha visszamész nagyon vigyázz magadra!

Munkahelyen ledolgozni,de aztán pihenj sokat.

Én sem rohanok már haza és nagykabátban forralom a vizet a tésztának.Hi-Hi-Hi!Mert volt olyan is,hogy haladjak.Sőt,rájöttem,hogy nem halnak éhen!Ez kész csoda!Sőt segítenek és megoldják!

Ez anyai minta,mert édesanyám végezte a dolgát,de a lelki támogatásomhoz már nem értett.Mert ők még

így éltek.Mi már mindent tudni akarunk a gyerekeink lelkéről,és én nagyon rossz voltam,mert csak rájuk koncentráltam és apára.Így én elvesztem!Most is ők az elsők,csak törődöm magammal,adok magamnak időt.

(És nem érdekel ha a munkahelyen frusztrálni akarnak,hogy örüljünk hogy dolgozhatunk.

Hát komolyan!!!???)

Csók:Márti

8388. erikpipi (válaszként erre: 8372. - Noniacuss)
2011. máj. 6. 13:13

"Az állatorvos, honnan a francból tudja, mi kell a macskámnak, mikor sosem volt macska? "


A háziorvosom pl. onnan, hogy 10 éve hozzá járok. Kombinálja a homeopátiát az orvoslással. De ha tenyérnyi tüdőgyulladásom van, felírja az antibiotikumot, és mellé a kakukkfű készítményt.És ismer engem alaposan. Nem kell, hogy én legyen. Mint ahogy az állatorvosnak sem kell macskának lennie.

A nőgyógyászom onnan, hogy 5 éve ő császározott, ő hozott rendbe, és utána mindig ő végezte a nőgyógyászati beavatkozásokat. Nem ő javasolta a műtétet, mert az orvos csak akkor javasolhatja a műtétet ha már baj van. Amíg nincs vészhelyzet, nekem kell döntenem. Ezt írja elő a protokoll, és ezt kívánja az etika is.

Tehát én kértem a műtétet. Az orvos is a beteggel közösen próbálkozik, kísérletezik, mi lenne számára a legjobb megoldás. Addig míg az egészsége nem forog veszélyben lehet. A mioma még ha egy jóindulatú daganat, akkor is puskaporos hordó mindannyiunknak. És lehet azt is mondani, hogy egy rákmegelőző állapot.

A miomám nem a lelki bajaim miatt lett. Nincs semmi baj, sem az életemmel, sem a házaséletemmel, ezt jól példázza, hogy 26 éve vagyunk házasok, és közösen szerettük volna a harmadik gyereket is 5 éve. Egészségesen élek, azzal sincs semmi gond. A legutóbbi esg vizsgálaton még szabad-gyököt sem találtak.

Míg a macskák, és alapvetően az állatok egyformák, ezért ismeri őket az állatorvos, no meg ott a tapasztalat, addig nincs 2 egyforma ember. Minden ember egyedi és megismételhetetlen. ez épp azt jelenti, hogy minden embernek más a génállománya, mindenki másképp reagál pl egy betegségre is.Sőt egy sima Algopyrinre is. Pl. nem mindegy, hogy egy gyógyszer bevétele előtt mikor és mit ettél, attól is függ a felszívódása, hatása.

Nem gondolok rólad semmit. Se rosszat, és különösebben jót sem, hisz nem ismerlek. Az internet egy nagyon különös világ, hisz cenzúrázatlan, és szinte mindig anonim. Ha pl. valaki el akar adni egy készítményt, elég ha jó a beszélőkéje, nem kell hozzá sem az arcát sem a hangját megmutatni. Tulajdonképpen ezek a fórumok kiaknázatlanok, és a csalók szélhámosok fellegvára. A naiv emberekből pedig van épp elég.

Természetesen lehet és kell is hogy legyen álláspontod, és nem is tilos hozzászólnod a fórumhoz, hisz itt mindannyian vendégek vagyunk.

Az emberi élet nem játék, abból egy van.

Elnézést, ha nyers vagyok, de szeretném ha a sorstársaim még hosszú ideig élnének és egészségesen.

8387. szisziági (válaszként erre: 8375. - Noniacuss)
2011. máj. 6. 12:05

Kedves Noniaccus !!

Dicséret érte ahogy ennyi nő között állod a sarat!!

Diplomatikus, de határozott vagy.

Hasonló bátorságot csak az udvaros bácsink tanúsít az óvodában 37 nő között:)))

Az orvosok által alkalmazott 3 módszerhez szeretnék egy személyes dolgot hozzáfűzni.

Decemberben, amikor el nem múló erős vérzés miatt többedjére mentem a nőgyógyásznőmhöz aki kb. 48-éves egy kézi megtapintás után-UH nélkül

ugyanezeket felsorolta . Ráadásként a mióma kivételét,és a méheltávolítást végső esetre.

A Mirena mellett döntöttem, fel is írta.

Volt bennem egy ellenérzés , nem váltottam ki.

Utána megtudtam ,hogy ez a doktornő is azt a természetes norvég krémet keni magára , amire én is rátaláltam,és azóta is használom.

A műtét előtt és utána is.

Kérdésem: mi ez ha nem egyéni anyagi érdek?

Ez egy nagy üzlet és a méhünk tartja fönn.

A sebésznek is egyéni érdeke hogy kivegye a méhét egy középkorú jól szítuált betegnek, hiszen ez bevételi forrás neki. Csak neki,mert a TB-nek biztos nem érdeke hogy ekkora nagy műtéteket finanszírozzon plusz táppénzt fizessen.

Az orvosoknak nagyon nagy a felelősségük,mégsem ajánlják a természetes megoldást amikor még lehetne. Mert vagy nem tudnak róla, vagy nem érdekük!!

Én nem haragszom arra a doktornőre, csak elgondolkoztat a hozzállása. Mert ez jellemző a magyar egészségügyre.

A műtét után jól vagyok, fizikailag és lelkileg is megerősödtem, nem problémázom , mert könnyebb lett az életem egy súlyos gonddal.

A sebésznek aki operált megemlítettem a krémet,

reakció: széles mosoly:)) " Drága, azt ken magára ami jólesik!Azt sem tudta hogy mi az!

Kitűnő sebész, kedves ember, ő sem hibás!

Csak érdektelen ebben a dologban, mert az ő karrierje minél több olyan profi műtéten keresztül ível felfele mint az enyém!!

Elnézést ha túl terjengős voltam , csak még mindig indulatos leszek ha az egészséget üzleti érdekként látom működni.

Mindkét részről: orvosok kontra természetgyógyászok!! Az együttműködés nem lenne hatékonyabb? És akkor nem vitáznánk itt ennyien!

Mellesleg szerintem nagyon kultúrált és egészséges vita alakult ki, amiért köszönet Neked és Lányoknak is!

Minden jót :Ági

8386. szisziági (válaszként erre: 8385. - Kermiba)
2011. máj. 6. 11:25

Szia Kermiba!

A hozzászólásaidat olvasva nagyon hasonló cipőben járunk. Én is hiszem hogy minden a lelki feszültségeinkből indul el.Van aki a gyomrába, epéjébe, stb helyekre raktározza és csak gyűlik, gyűlik. Valószínű én is a "jó kislányságra" törekvésem miatt kerültem ide,többek között.Mindenkinek megfelelni ma már tudom hogy lehetetlen, de én ezelőtt szerettem volna. Úgy gondoltam, engem is csak akkor szeretnek majd. Hál, istennek rájöttem hogy nem csak akkor szeretnek- de csak azok akik IGAZÁN FONTOSAK!!!

Az összes többi ember érzése irányomban nem fontos.Joguk van hozzá hogy ne szeressenek,sőt!!

Attól lettem erősebb hogy ezt már kezelni tudom.

Már senki miatt nem fogok a bensőmben semmit növeszteni-inkább kiadom azt ami kikívánkozik.

A módját azért még gyakorolnom kell:))

A mottóm hasonló a tiedhez, nem az én gondolatom de tetszik:

"Nekem nagyon kell vigyáznom magamra, mert belőlem csak egy van. A többieknek könnyű , ők sokan vannak...."

Hétfőn visszamegyek dolgozni,5 hét itthonlét után,

igyekszem ehhez tartani magam!!

Nekem is nagy segítség ez az oldal,nem tudok leszokni róla,szükségem van arra hogy hasonló gondolatokat lássak leírva mint ami bennem is megfogalmazódik.Nem érzem magam tőle hisztisnek, és önimádónak hogy főként ez a téma érdekel még mindig.

Üdvözöllek: Ági

8385. kermiba (válaszként erre: 8384. - Szofi99)
2011. máj. 5. 23:18

Szia!

Gyűröm magam!(Apai ágon,minden női családtag daganatos.)Válás,és a 2.férjem féltése!

Bizalom!Nem hiszem el hogy szeretnek!Önbizalom!Ilyen nyalánkságok!

Hiszem,hogy minden lelki síkon indul.

De mióta megműtöttek az a jelszó nálam:"Törődj magaddal!"Hi-Hi-Hi!Mert mindenem a család,és mindig megfelelni akartam,plusz még a munkahelyen is.Minden feszültségem a méhembe irányítottam.Na most azért vok.pánik beteg,mert egyrészről hormon,másrészről hová tegyem a dolgaimat.De remélem tudok rajta dolgozni,hogy kivédjem.Vannak itt segítő szellemiségek,és itt mindenki jókat ír.

Csók!

8384. szofi99 (válaszként erre: 8381. - Kermiba)
2011. máj. 5. 21:35

Szia !

Rájöttél magadtól mi is okozta a miómádat :)

Női szervünk megbetegedése vagy a gyermekvállalással van összefüggésben, vagy a nőiségünk megélésével. Érdemes ezeken mindnyájunknak elgondolkodni... Üdv. Judit

8383. szofi99 (válaszként erre: 8375. - Noniacuss)
2011. máj. 5. 21:33
Szia ! Köszönöm a válaszod. Milyen természetes progeszteront ajánlanál?
8382. eb76856df6 (válaszként erre: 8370. - Noniacuss)
2011. máj. 5. 20:02

Szeretettel köszöntelek. Olyan jó, hogy higgadtan tudtál válaszolni mindenkinek. Pedig már majdnem megettünk Téged:):):) Írtam a hsz.-ben, hogy a méh az anyasághoz kell, nem a női öntudathoz.

Igen, akinek nem lehet emiatt gyermeke, Őt nem is tudom mivel tudnánk megvigasztalni. Azon szerencsés emberek közé tartozom, akinek van két csodálatos gyermeke. Ikrek, egyik fiú, másik leány 23.éves, főiskolásak, tengernyi örömöm lelem

bennük.

Igen.....ha nem lenne gyermekem.....nem....nem akarok ebbe belegondolni sem.....

8381. kermiba (válaszként erre: 8376. - Noniacuss)
2011. máj. 5. 14:03

És ha én leírnám mit "dédelgettem" a miómámban...

Sokan a jógával egy állapotban tartják,de vissza is húzódik egyeseknek.

Hát én ebből a körből kimaradtam!

De érdekes,mert nem hiszitek el teljesen másképpen gondolkodom.Én nem tudom mi lett velem,de sokkal jobban előjön belőlem a nő,mint a műtét előtt.

Valamit elfojtottam??

Üdv:Márti

8380. kermiba (válaszként erre: 8370. - Noniacuss)
2011. máj. 5. 13:07

Szia!

Egyáltalán nem baj,hogy leírtad azt amit tudsz.

Mindenki annyit hasznosít belőle amennyi neki szükséges.

Keresgélésem közepette találta pl.arra is,hogy Amerikában a 40 fölötti nők már kapják a természetes hormonpótlást,/nem szójából/éppen ezek elkerülésére.

Mint a cukorbeteg az inzulint.

Többet kellene a "hormonokra" költeni.

Üdv:Márti

8379. Rezeda63 (válaszként erre: 8377. - Noniacuss)
2011. máj. 5. 11:39

Köszönöm!!! Azt megoldom:)

Rezeda

8378. Rezeda63 (válaszként erre: 8376. - Noniacuss)
2011. máj. 5. 11:38

Szia!

Ezel tökéletesen egyet értek, mármint a tüneti kezeléssel. Egyébiránt nem írtam ugyan, de igyekeztem a műtét után olyan életet élni, ami a leginkább hozzájárult és hozzájárul a teljes testi és lelki gyógyulásomhoz.

Üdvözlettel: Rezeda

8377. Noniacuss (válaszként erre: 8374. - Rezeda63)
2011. máj. 5. 10:29
Többek közt mióma ügyben érdemes rákeresni Elizabeth Smith-re (fibroid Elizabeth Smith) a neten. Bár angolul van, azért sok minden hasznos kihámozható belőle.
8376. Noniacuss (válaszként erre: 8374. - Rezeda63)
2011. máj. 5. 10:19

Ugyan arról beszélünk...

Ezért írtam, hogy a "legegyszerűbb" mióma eltávolítás és a teljes méhkivétel között széles a skála.

Nem akartam írni, hogy, ha ez van, akkor így, ha az van akkor amúgy...


Mindenki tudja, hogy van-e tüszőérése vagy sem... ennek megfelelően lehet kisebb vagy nagyobb egyensúly zavara


Egyébiránt, mivel a mióma kialakulása hormon egyensúly zavarára vezethető vissza, magának a miómának az eltávolításával maga a kiváltó ok általában nem szűnik meg. Ez tulajdonképpen egy tüneti kezelés.

Ha fáj a fejem, beveszek egy fájdalomcsillapítót.

Ha a miómám miatt borzalmas fájdalmaim vannak, eltávolíttatom...

A kiváltó ok nem szűnik meg, csak ettől...


Egy két ember írta, hogy műtét után még egy sor egyéb dologban is változtatott... tulajdonképpen az a helyes út...

8375. Noniacuss (válaszként erre: 8352. - Szofi99)
2011. máj. 5. 10:12

A miómát, amíg nem túl nagy és nem okoz indokolatlanul nagy fájdalmat az orvosok gyógyszeresen próbálják kezelni.

A tudomány mai álláspontja szerint (vagy ha jobban tetszik, ahogy én tudom) a mióma kialakulásának oka, a hormonháztartás felborulása, az ösztrogén okozta sejtburjánzás.

(Ez a hormonzavar okozza többek között a hőhullámokat, hajhullást, menstruációs görcsöket, a darabos vérzést stb.)

Éppen ezért az orvook által alkalmazott módszerek:

- Szintetikus progeszteron túlsúlyos fogamzásgátlók alkalmazása

- Sárgatest hormon (prgesztin) adása

- Mirena (prgeszteron) spirál felhelyezése


Ezeknek a gyógyszereknek a problémája, hogy mind szintetikus ezért bizonyos mellékhatásokkal lehet számolni...


Valójában én is azt szoktam javasolni, mint az orvosok, csak természetes kivitelben, természetes progeszteront...


Mellette természetesen megfelelő étrend, megfelelő mikroelemek bevitelét.

Mozgást. Doháynzás és lehetőség szerint a kávé mellőzését.

8374. Rezeda63 (válaszként erre: 8369. - Noniacuss)
2011. máj. 5. 10:04

Szia! (a neved nem írom mert olyan nehéz:))))

Most egy kicsit vitatkozni szeretnék Veled:))) De nem rossz indulatból!

Ha a méh eltávolítás után a nőnek megmarad a petefészke, akkor még van ovuláció, és ciklus. A különbség annyi, hogy lehet kevesebb sárgatest hormon termelődik, és az érett petesejt nem a méhbe vándorol, hanem a hasüregben landol.

Amikor orvosi kontrolon jártam, az orvosom mindíg mutatta melyik petefészkemben van éppen tüszőérés, és melyikben lesz a következő érett petesejt. Tudomásom szerint a mióma kialakulásában is felborult hormonális egyensúly áll. Konkrétan ösztrogén túlsúly okozza a kialakulását. Az ösztrogén túlsúlyának kialakulása viszont megelőzhető, illetve a kialakult túlsúly csökkenthető. Hosszadalmas volna leírni a táplálkozás tényezőjét, vagy az egyéb eljárásokat, de ha tudsz olyat ahol utána lehet olvasni, nagyon hasznos lenne. Én nagyon sokat olvastam utána és sokat beszéltem erről az orvosommal is.

Az biztos, hogy a méh kivételével a női hormonszint megváltozik. Az orvosom ezt úgy magyarázta, hogy mivel a petefészek két felől kapja a vérellátását a vesék és a méh irányából a méh kivételével az egyik automatikusan megszűnik, tehát értelemszerűen a csökkent vérelátás következtében a petefészek sorvadni kezd. Az, hogy ez az egyes emberéknél mikor okoz gondot az már az egyén adottságaitól függ.

Egyébként sajnálom, hogy személyesen is érintett vagy a dologban.

Üdv Rezeda

8373. Noniacuss (válaszként erre: 8361. - 36a26f5226)
2011. máj. 5. 09:59

A mióma valóban egy daganat féleség, de ha már előfordult a világtörténelemben, hogy a mióma zsugorodott, és ez valakinél megtörtént, akkor bizonyára ennek valamiféle oka van.

Azaz van olyan helyzet, állapot, amikor ez megtörténik...

Ha meglenne a tuti módszer, nyilván már mindenki használná...

Ha nekem egy kuruzsló azt mondaná, hogy 20%, hogy elmúlasztja az elviselhetetlen fájdalmaimat, lehet, hogy bepróbálkoznék...


(Egyébként a placebó gyógyító hatása 20%, úgyhogy 20%-os eredménnyel bármelyik kuruzsló büszkélkedhet - a hit, ezért nem elhanyagolható tényező)

8372. Noniacuss (válaszként erre: 8358. - Erikpipi)
2011. máj. 5. 09:50

Férfiként, valóban nem szenvedtem női problémával.

De ettől még jogom van véleményt alkotni, az "észt osztani".


Nap mint nap véleményt alkotunk, egy megnézett filmről, egy újságban olvasott cikkről, anélkül, hogy a filmrendezésben járatosak lennénk, anélkül, hogy a cikkben foglalt tudomány birtokunkban van e vagy sem. Ez persze a véleményosztás legkisebb szintje.

Ha Te vagy a véleményt fogadó, Te eldöntheted, hogy a véleményt alkotó számodra hiteles vagy sem. Ha hiteles, elfogadod , amit mond, függetlenül a szakmai hátterétől. Ha nem hiteles, akkor nyomulhat bármennyire.


És ez a gyógyászatban is így van. Az állatorvos, honnan a francból tudja, mi kell a macskámnak, mikor sosem volt macska?


Bizonyára minden nőnek női nőgyógyásza, endokrinológusa, sebésze van. Hisz egy férfi nőgyógyász honnan is tudhatná mit érez egy 3 éve szenvedő nő?


Lehet, hogy rólam azt mondod, hogy ezt a faszit nem simerem, idejön, kotnyeleskedik... számomra hiteltelen, amit szól, azzal nem fogllakozom

B) Ennek ellenkezője

c) Mond valamit ez a tag, nyilván nem fogok neki hinni, de mi van, ha igaza van. Utána nézek és, ha két másik helyről megerősítést nyerek, lehet, hogy még emberszámba is veszem...


Sajnos igazad van abban, hogy amit meg lehet találni az interneten, annak az ellenkezőjét is, így nem tudunk mást tenni, mint számunkra hiteles embereket keresni, ha az a nőgyógyászod (aki talán férfi) akkor ő, ha a szomszéd Marika boszorka a Fő utca 1-ből, akkor ő...


Úgyhogy az van, hogy nekem álláspontom lehet, amit megoszthatok és neked meg van vélemény-elfogadási jogod, aminek szintén hangot adhatsz, és emiatt nincs harag, hisz maximálisan el tudom fogadni személyem iránti bizalmatlanságodat...

8371. Rezeda63 (válaszként erre: 8368. - Turkkati)
2011. máj. 5. 09:48

Szia Kati!

Egyáltalán nem sértődtem meg:)))) Ahányan vagyunk annyi féle ok miatt mentünk erre a műtétre, és mindenkinek az indoka a saját szempontjából érthető. Én csak azt írtam le amit éreztem. Bennem a veszteség érzése sokkal nagyobb mint azokban akik évek óta szenvedtek. Ebből kifolyólag Én sosem fogok úgy érezni a műtéttel kapcsolatban mint Ők.

Ennek ellenére hálát adok sorsnak, hogy az életem -ha MÁS is lett- de normális kerékvágásban zajlik, és egyenlőre semmilyen rossz utóhatását nem érzem a műtétnek. Illetve már túl vagyok rajta.

Puszi Eda

8370. Noniacuss (válaszként erre: 8346. - Eb76856df6)
2011. máj. 5. 09:25

Belátom, rosszul fogalmaztam. Vagyis nem egyértelműen.

Még, ha nem is vagyok érintett méheltávolítás terén, azért nem támogatom ezt a beavatkozást.

De, ha már megtörtént, akkor valóban sokkal szerencsésebb az, ha valaki nem ettől érzi magát nőnek vagy sem.

A nő, még nélkül is NŐ!!! - 100%-an egyetértek.

De nem mindenki gondolkodik így, ahogy Te/Ti. Vannak sajnos nagyon sokan, akik a női öntudatukat látják sérülni, önértékelési zavaruk támad.

Ahogy kis mellel is nő a nő mégis hányan meg hányan ültetnek be implantátumot.

Ennek a fórumnak talán éppen az lenne a célja, hogy aki kicsit meg van zakkanva, azt a többiek felhúzzák, javítsák a közérzetét.

Ezért is bánom egy picit, hogy beleugattam az itt folyó diszkurzusba, de, ha már így alakult, próbálok illendően válaszolni.


Arról nem is beszélve, hogy konkrétan a miómák a 30 feletti korosztályt érintik. Manapság egyre később vállalnak gyereket a nők. És igen gyakran a gyermekvállás gátja egy ilyen megbetegedés az őt követő sebészeti beavatkozás. Azért ezek a nők talán még nehezebben viselik ezt a helyzetet.

Nekik aztán mondhatod, hogy attól Te még nő vagy, hogy nem lehet gyereked.... nagyon nehéz feldolgozni (ebben viszont már érintett vagyok)

8369. Noniacuss (válaszként erre: 8334. - 289fab1d6b)
2011. máj. 5. 09:11

Először is, nem rosszindulatból írtam, bármit is írtam.


Sajnos a fórum terjedelme nem engedi meg, hogy mindenre részletesen és szakszerűen válaszoljak, de azért úgy nagyjából megpróbálom.


A hormonok kutatása nagyon gyerekcipőben jár. Minden nap újabb és újabb infók kerülnek napvilágra, töredékét tudják a szakemberek, annak amit tudniuk kellene.


A szervezet rengeteg hormont termel, közülük a nőknél kiemelkedő fontosságú az elsődleges és másodlagos nemi hormon az ösztrogén és progeszteron.

Az ösztrogént a petefészek termeli. A progeszteront a tüszőrepedés után a sárgatest.

A két hormon egyensúlya szükséges az egészséges élethez.


Csupán a mióma és a teljes méheltávolítás között széles a skála. Maradjunk annyiban, ha a műtéti beavatkozás után nincs a nőnek ovulációja, ezáltal sárgatestje, ami a másodlagos nemi hormont termeli, akkor máris felborult a hormonegyensúly. Ennek következményei nem jelentkeznek azonnal, de attól még a diszharmónia fenáll.

Ezért nem mindegy, hogy a műtéti beavatkozás milyen szerveket és milyen mértékben érint.

8368. turkkati (válaszként erre: 8362. - Rezeda63)
2011. máj. 5. 07:08

Szia Eda!

Remélem nem esett rosszul a hozzászólásom, épp azt akartam írni, hogy a te rosszérzésed érthető a te előzményeddel. Neked nyilván nem volt a műtét felszabadulás a kinlódás alól, mert nem volt olyanod.

Az orvosok meg szeretnek vágni, vagy sem ,gondolom változó. Az enyém még nem akart, több hagyományos kezelésimódot kipróbáltunk, én mondtam ki, hogy MŰTÉT. Akkor sem vágni akart, de a csípőkopásom miatt nem tudom rendesn a kengyelbe tenni a lában, féltünk, ha "kitekerik", az érzéstelenítés után "visszatekeredik-e". Megint az én döntésem volt, hogy inkább a lassabb gyógyulás, mint a bizonytalanság. Vár még rám 1 protézisműtét, de a fájdalom elviselhető, és ehhez még tényleg fiatal vagyok.

A vágásom szép, nem fáj, nem viszket, bikiniben sem látszik. A belső sebek meg mindannyiunknak hasonló, gondolom.

Puszi: Kati

8367. tzs65 (válaszként erre: 8354. - Szisziági)
2011. máj. 4. 23:29
Az ember mindig mérlegel.. Hatéves koromtól jobb, ha nincs mandulám, mert addig mindig beteg voltam. Most meg azt tanácsolta az orvos, hogy a méhemet kell kivenni, attól fáj a hasam. Majdnem három hónapja műtöttek, azóta jobb. Vajon sok különböző méretű daganattal meddig kellett volna várni? Talán az elrákosodásig? Az is egy lehetőség...
8366. kermiba (válaszként erre: 8365. - Turkkati)
2011. máj. 4. 19:54

Szia!

Na ezért szeretek itt töltődni,mert 1 mondatotok erőt önt belém,és többet ér minden gyógyszernél.

Amikor pánikrohammal vittek a kardiológiára,szerencsém volt mert olyan orvos kezébe kerültem aki azonnal tudta mi a bajom,és olyan nyugtatóan beszélt hogy a 130-as pulzusom 90 lett 2 perc alatt.Éljek,sportoljak,túrázzak élvezzem a családomat.És így is lett.Mostanra olyan boldogság özön árad rám,amit már régen éreztem.A fájdalmaim elnyomtak teljesen!

Most hogy túl vagyok a műtéten imádom hogy itt vagyok veletek,a barátaimmal,családommal.

Csók Nektek!!

8365. turkkati (válaszként erre: 8357. - Kermiba)
2011. máj. 4. 19:29

Szia!

A hőhullámok, és a pánikroham szerintem nem a méhkivétel mellékhatása. Az egyik barátnőmnek 39 éves korában elmaradt a mensese(korai menopauza), és ilyenekről panaszkodott, mint te.Gyógyszerrel visszahozták, de akkor sem lett jobban, ezért úgy döntött nem avatkozik be a természet dolgába. Most 50 éves, csinos, fitt, aktív, túljutott a változókoron. Az egyik kolléganőm 50 évesen (műtét nélkül) élte át, sok gyógyteát ivott, ő is túlélte. Azt gondolom a változókoron mindegyikünknek át kell esnünk, ez valóban a nőiség része,csak a szerencséseket kevésbé viseli meg.

Engem a háziorvosom biztatott a műtétre ( a vérszegénységemet kezeli 2 éve, remélem most már sikerrel, eddig mindig elvéreztem.) Szerinte, ha már nem akarunk szülni,akkor a mandulánál is funkciótlanabb a méhünk. 1 év további kinlódás után láttam be az igazát.

Még semmi hőhullámos tünetem nincs, de ha lesz, majd megbirkózom vele,mint nagyanyám és édesanyám.

Puszi mindenkinek, legyetek pozitívak: az élet méh nélkül is szép, a szex meg sokkal jobb.

8364. Rezeda63 (válaszként erre: 8361. - 36a26f5226)
2011. máj. 4. 17:55

Szia Sünike!

Azért egy daganatos ember is megpróbál minden szalmaszálba kapaszkodni, bármilyen "kuruzslásnak" is tűnik, a gyógyulása érdekében. De amíg egy jóindulatú sejtszaporulatnál a műtét tökéletes gyógyulást hoz, a daganatnál ez nem így van. Azt, hogy az ember miben hisz, vagy sem az személyiség függő. És azt mondják amiben az ember hisz az használ.

Mellesleg Én is inkább realista vagyok és hiszek az orvostudományban, de a mai tapasztalatokból kiindulva arra a következtetésre jutottam, hogy nem mindíg az orvos, a műtét a gyógyszer a megoldás. Az alternatív gyógyászat nem biztos hogy használ, de ártani biztosan nem árt. És itt most nem csak a gyógynövényekről van szó hanem számtalan más eljárásról.

Magamban most az jutott az eszembe, mennyi mindent megteszünk a szépségünk érdekében. Kozmetikus, különböző csoda szerek és kozmetikai eljárások, fogyasztószerek, masszázsok és még sorolhatnám, amelyekről nem tudjuk biztosan hogy használ e. Akkor miért baj ez egy betegségben? Vagy miért kuruzslás?

Üdvözöllek! Rezeda

8363. Rezeda63 (válaszként erre: 8357. - Kermiba)
2011. máj. 4. 17:43

Szia Kermiba!

Gondolom, hogy milyen rossz érzés lehet, mert Én is küzdöttem vele. De így egy évvel a műtét után már minden rendben. Te is túljutsz rajta, csak kell egy kis idő a szervezetnek, míg megszokja, hogy nincs méh. Mert a hypofízis (fonetikusan) a műtét után bizonyos idővel keresi. És lehet, hogy a méh nem hormontermelő szerv, de a kivétele nagyban befolyásolja a hormonháztartást. Nálam például teljes hormonális összeborulást idézett elő. Úgy hogy summa summárum Én a műtét előtt nem voltam beteg....... a műtét után lettem az:))) Sajna! De túljutottam rajta, mint ahogyan mindannyian!

Üdv Rezeda

8362. Rezeda63 (válaszként erre: 8356. - Turkkati)
2011. máj. 4. 17:35

Szia Kati!

Átérzem a problémádat és azokét is akik hasonló módon éltek. Igazad van! Én nem, még sem úsztam meg a műtétet. És pont ezért érintett mélyen, mert nem volt betegség tudatom, és mert azt tapasztaltam, hogy az orvosok, tisztelet a kivételnek csak a műtétben partnerek, abból is csak abban amelyik számukra könnyebb (a hasi vágás) Ezért örülök annak, hogy mások is gondolkozhatnak úgy mint Én. Igen! A női mivoltunkhoz nincs szükség a méhre. Nem attól NŐ a Nő, de azért valljuk be valahol mindannyiunknak hiányzik. Nem a beteg, hanem az egészséges.

Én nem néztem, hogy az író, akinek az írására reagáltam férfi, sőt azt sem, hogy természetgyógyász. És igaza van Szofinak, ha Ő tudja mi az amivel segíthetünk magunkon, akkor segítsen!!!!!!!!!

Üdv Rezeda

2011. máj. 4. 15:26

Ez így van!!


A mioma is daganat, és itt senki nem kér a kuruzslókból!! A kuruzslás nem segít a daganaton!!


Lehet, hogy más téren igen, de daganaton nem!!!!!!!!!!

8360. kermiba (válaszként erre: 8359. - Popova4)
2011. máj. 4. 12:49

Az biztos, hogy a mi bőrünkről van szó,mert

annyira húzódik a vágás fölött.Majd megőrülök!

HI_HI_HI!

Fontos szerv,de a falat kapartam amikor fájdalmam volt!És még az orvosok is azt mondták feküdjek,pihenjek.Pedig kicsi miómám volt.Ami nem is az volt aztán.A szövettanon derült ki.

A műtét után még az altatós orvosom is azt kérdezte jól meggondoltam-e,hogy kivetetem a méhemet.

Szövettan után pedig kiderült,hogy Isteni szerencse volt!!!Na!

Legyél okos,ha ők sem azok!

Üdv:Márti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook