Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8509. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8484. - Rezeda63)
2011. máj. 16. 14:45

Szia!

Valószínű, hogy én saját magamon fogom már szétröhögni magam,de...köszönöm a válaszod:-)

Puszka: Kata

8508. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8482. - Kisbeka1)
2011. máj. 16. 14:43

:)

Köszi a választ:-)

Puszka: Kata

8507. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8486. - Turkkati)
2011. máj. 16. 14:42

Szia Kati!

Ez a hat hét felér már egy kínzással:))

Köszönöm a válaszodat, s a megnyugtatást.

Puszka. Kata

8506. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8504. - Popova4)
2011. máj. 16. 14:40

Szia Erika. Köszönöm a válaszod:-) Jó ilyenkor több nőtől hallani, hogy NEM FOG FÁJNI :-))))

Feltétlenül írok :-)

Pusz: Kata

8505. turkkati (válaszként erre: 8504. - Popova4)
2011. máj. 16. 14:20

Szia Erika!

Éppen úgy vagyok. mint te. Csütörtökön leszek 12 hetes,mindent csinálok, és szintén semmi negatív hatását nem érzem a műtétnek.

Üdv: Kati

8504. popova4 (válaszként erre: 8481. - Kicsirigó73)
2011. máj. 16. 08:42

Szia Kata!

Én is úgy voltam a műtét utáni első szexuális együttlét előtt, mint Te.. Mondtam a férjemnek, hogy minden csak úgy és addig, ahogy mondom. Aztán nem volt semmi probléma, néhány hétig még óvatoskodtunk, de már visszaállt minden. A férjem szerint neki ugyanolyan jó, nekem szintén, plusz az, hogy nincsenek időbeli kötöttségek a meglévő-éppen megjövő- éppen elmúló, vagy 12-14 napig tartó menstruálások miatt, plusz nincs szükség védekezésre sem. Ez pozitív mindenképpen, de én a műtétnek még negatív hatását egyáltalán nem tapasztaltam. Holnap leszek 16 hetes, dolgozom, biciklizek, gyalog járok, tornázom, semmi bajom.

Majd írdd meg, mi volt, de ne izgulj! Üdv: Erika

8503. kermiba (válaszként erre: 8497. - Rezeda63)
2011. máj. 14. 12:29

Drága Edit!

Te vagy a mindenem.Mert annyira megnyugtat az amit küldesz nekem lelkileg.

Megdöbbentett amit írtál,de teljesen igaz.

Például milyen érdekes,hogy ÉNNN pánikbeteg lettem,amikor SOHA semmitől nem féltem.Mert kidolgoztam egy módszert,ugyanis nagyon sérülékeny és szeretetéhes voltam,vagyok.Amikor pedig nem irányíthattam a műtét után a dolgokat,pulzusom az egekbe szökött stb...

Most a Plázában a mozgólépcsőn lettem rosszul,vagy

a kasszánál a boltban amikor fizettem.Milyen bonyolultak vagyunk!Hihetetlen!

Millió puszi:Márti

8502. kermiba (válaszként erre: 8499. - Turkkati)
2011. máj. 14. 11:55

Szia Kati!

Tudom én,hogy nem viccből mondják.Azért is fogadtam szót.Én csak attól félek,hogy tényleg ahogy írod nem kímélem magam,és hogy semmi baj ne legyen.

14.hétben vagyok és talán türelmetlen vagyok,mert még műtét nélkül is húzni kell a melót,műtötten pedig nehéz,mert már nem akarom mutatni,hogy mennyire nem könnyű.

És igen mindig megijedek.Most például apa mondja,hogy ő belül érez valamit a hüvelyben,ami eddig nem volt ott.Hát tiszta ideg vagyok tőle!

De igen !!!Itt az isteni idő és azért is megyek kirándulni egy kicsit,mert már nagyon hiányzik!

Köszönöm,a biztatást!

Üdv:Márti

8501. turkkati
2011. máj. 14. 09:47
Az orvos is csak ember, emberi gondokkal, és akármilyen rossz erre gondolnunk, az egészségügynek mi csak egy "munkadarab", "elvégzendő feladat" vagyunk legyen az az orvos akármilyen kedves.
2011. máj. 14. 08:47

Sziasztok Lányok!

Nagyon -nagyon köszönöm nektek a sok biztatást,együttérzést!! Este erős voltam , nem mutattam a fiaim előtt a gondjaimat, lefeküdtem jól kibőgtem magam és megkönnyebbültem.Mára már sokkal jobban vagyok, pláne ahogy olvasom a sok bátorítást!!Innen csak azt hajtogatom-hogy erős és szerencsés vagyok!! Mert megúsztam!!

Hálás vagyok ,hogy olyan sokan vannak mellettem!! Az orvosok hozzáállását nem minősítem,de számomra a közlés körülményei rosszabbak voltak mint a tény!! Ismét megingott a bizalmam, és ez a legrosszabb az egészben!!

A szövettanom még nem végleges, újabb konzultációra továbbküldték!

Addig maradnak a pozitív gondolatok!!

Nektek nagyon szép napot kívánok!

Ági

8499. turkkati (válaszként erre: 8495. - Kermiba)
2011. máj. 14. 08:34

Szia Márti!

Nekem a nőgyógyászom engedélyezte a tornát a 4. hét után. Egymástól függetlenül nem lehet a te háziorvosod is és az én nőgyógyászom is olyan ostoba, hogy azt ajánlanak, ami árt. Biztos nem amiatt szurkál. Olvastam olyat, hogy 120 nap kell a teljes gyógyuláshoz, olyat is, hogy 1 év, az orvosom azt mondta, minimum fél év. Még bőven belefér egy kis szurkálás, nekem is szokott. Ne gondolj rosszra! Meg szerintem már te sem kímélgeted magad úgy, mint műtét után.

Fel a fejjel, itt a tavasz, lehet kint lenni!

Puszi: Kati

8498. turkkati (válaszként erre: 8491. - Szisziági)
2011. máj. 14. 08:25

Szia Ági!

Érthető az aggodalmad, de abban igazuk van az orvosoknak, hogy ami kint van, az már nem okozhat panaszt. BÍzzál a pozitív gondolkodás erejében, írásaid alapján erős nőnek gondollak, fel fogod dolgozni!:-) Most meríts erőt a családból, örülj az okos fiaidnak!

Szorítunk neked!

Puszi: Kati

8497. Rezeda63 (válaszként erre: 8494. - Kermiba)
2011. máj. 14. 07:39

Szia Márti!

Valóban Mi döntünk a műtétről, és valóban sokkal több infó szükséges ahhoz, hogy az ember fia dönteni tudjon. Csak az infóhoz idő kell, ami nem minden esetben áll rendelkezésre. Valahogy olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, hogy a páciensre hárítják a felelősséget.

Örülök, hogy megszabadultál a fájdalomtól, és időben megműtöttek.

Valahogy az egyik kolléganőmet juttatod eszembe, aki mellesleg depressziós volt, és minden hónapban iszonyú fájdalmakkal küzdött menstruáció idején. De mivel sok "beképzelt" betegsége volt, azért, hogy a figyelem középpontjába kerüljön, senki nem hitt Neki még az orvosok sem. Végül kivette a méhét, és akkor derült ki, hogy sajnos rosszindulatú elváltozás volt benne. Mellesleg 33 éves volt, tehát korából adódóan sem gondolt senki semmi rosszra, csak az alap betegsége miatt nem vették komolyan a panaszait.

Üdv Rezeda

Sajnos azóta öngyilkos lett:(((((((

8496. Rezeda63 (válaszként erre: 8491. - Szisziági)
2011. máj. 14. 07:33

Szia Ági!

Megértem az ijedtségedet, de próbálj meg a jóra gondolni, arra, hogy megszabadultál tőle. Tudom a kisördög mindíg ott munkálkodik, de Te olyan vidám és életerős vagy, hogy le tudod győzni azt a kisördögöt.

Vigyázz magadra, és az előírt időben, vagy ha bármi szokatlant észlelsz azonnal orvos!!!!

Puszillak Eda

8495. kermiba
2011. máj. 13. 22:55

Mindenki nagyon vigyázzon magára!!!

Úgy olvasgatom mindenkinek kell a biztatás.

Az ERŐ legyen veletek lányok,asszonyok!

Én most teljesen ledöbbentem,mert a körzeti orvos

már a 3.héttől tornára fogott.És még feküdni sem tudtam a pánikbetegségem miatt.JAJJJJ!Remélem nem lesz semmi baj,mert még ide-oda nyilalgat.

Puszi mindenkinek:Márti

8494. kermiba (válaszként erre: 8491. - Szisziági)
2011. máj. 13. 22:43

Szia!

Akkor úgy jártál mint én!!!Idegen sejtek a miómában!Még éppen idejében vették ki.Csak nekem őrült fájdalmaim voltak előtte.És csak annyit mondott 2 orvos is,pihenjek a miómámmal.Gondoljátok el,ha hallgatok rájuk!

Aztán kerestem megbízható orvost,aki azonnal műtött,mivel a családomban apai ágon,minden nő daganatos volt.

De még ő is elcsodálkozott azon,amit a szövettan mutatott.Ezért Isteni szerencse,hogy túl vagyunk rajta,és hogy minden rendben.Amikor én megtudtam miért is kellett ennyit szenvednem,valahogy fölszabadult a lelkem,mert így már érthető mitől voltak fájdalmaim.Csak egyik orvos sem hitt nekem.

Szerintem örüljünk mindketten annak,hogy ez a valami már nem munkálkodik bennünk tovább.

Gyerekek én lépcsőztem is,mentem is,mert pánikbeteg lettem,és nem bírtam feküdni, mert akkor rosszul voltam.Remélem nem erőltettem meg magam.Félek!

Üdv:Márti

8493. BorcsaKati (válaszként erre: 8491. - Szisziági)
2011. máj. 13. 22:32

Szia Ágikám!

Elhiszem, hogy megijedtél, én is féltem a szövettantól. Direkt nem szólt hamarabb az orvos? mert gondolom Ő már látta az eredményt.De végül is abban igaza volt, hogy jó hogy kivették és nem bomlott meg, de neked előtte is sok problémád volt. Mi lett volna ha hamarabb tettek volna valamit. Ez a felháborító, annyira kihangsúlyozzák az orvosok, hogy Te döntesz, de kicsit jobban is segíthetnék ezt, hogy időben történjenek a dolgok, egy laikus embernek ezt igen nehéz átlátni.

Mi is nagyon szorítunk Neked, Te pedig csakis optimistán állj ehhez a kérdéshez, nem lehet más eredmény csakis JÓ. Szemed előtt a család és a szeretteid legyenek. Minden rossz gondolatot seperj ki az agyadból. Próbálj a hétvégén valami nagyon kikapcsolósat csinálni. Vigyázz magadra.

Puszillak:Kati

8492. erikpipi (válaszként erre: 8491. - Szisziági)
2011. máj. 13. 22:18

Visszaolvastalak, látom nehezen dolgozod fel ezt az egészet.

Hát talán azt is mondhatjuk, hogy micsoda mázlista vagy, hogy még időben megtörtént aminek meg kellett lennie! Próbáld ezt pozitívan értékelni, hisz hazaengedtek, és csupán a szokásos protokollt kell végigjárnod egy ideig. És ez milyen jó hír mindannyiunknak!

Mint ahogy azt a kis áprilisi "tréfát" a borítékkal, csak most péntek 13 a van ami a te szerencse napod!

Magam nagyon erős vagyok lelkileg, mindig az voltam, de átérzem a lelki békétlenséged, és csak kívánni tudom, hogy mielőbb gyógyulj fel ebből is.

2011. máj. 13. 21:56

Szia Kata!

Röviden: a szövettan szerint miómámban volt valami,ami nem jóindulatú.Reggel közölte az orvosom, és délre visszarendelt a főorvoshoz ahol ők ketten voltak.

Megnyugtattak ,hogy nagyon szerencsés vagyok, hogy ez már kint van belőlem.Teendő nincs tovább, csak háromhavonta kontroll, CT,stb.

Most megpróbálom feldolgozni a "SZERENCSÉMET"csak nehezen megy:((

Köszi az aggódásotokat, jólesik az együttérzés!!

Pusz: Ági

8490. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8488. - Szisziági)
2011. máj. 13. 21:33

Szia Ági!ű

Mi történt? Idáig nem volt semmi baj! Ne ijesztgess!

8489. BorcsaKati (válaszként erre: 8488. - Szisziági)
2011. máj. 13. 21:28

Szia Ági!

Ne ijesztgess minket, teljesen lefőttem attól amit írtál.Mi történt, majd írj. Én majd kedden megyek a 6 hetesre. Eddig a percig voltam nyugodt.

Borcsakati

2011. máj. 13. 21:00

Sziasztok!

Sajnos a hat hetes kontrollomon nem a pénz kérdése volt a legnagyobb problémám:((

Főorvosi bemutatás lett a vége, ezért meg sem vizsgált.Szükségem van a támogatásotokra,most nagyon erősnek kell lennem!!Szorítsatok értem,mert még fel kell dolgoznom a velem történteket!

Ági

8487. turkkati (válaszként erre: 8485. - Ann64)
2011. máj. 13. 19:42

Sok szerencsét!

Puszi: Kati

8486. turkkati (válaszként erre: 8481. - Kicsirigó73)
2011. máj. 13. 19:41

Szia Kata!

Valóban túlvagyunk már néhányan "ezen", és itt a félelmeket is értem. Semmi pirulnivaló nincs a kérdésen, a szex a kiegyensúlyozott élet része. Én nem tapasztaltam különbséget, sőt...-:)

Az 1. még a félelmek miatt nem volt tökéletes,(a férjemre is ráragasztottam a parát). Később visszatért minden + nem volt havonta 15-18 napos vérzés,hogy közben el is felejtettem, hogy miért jó összebújni, és többé nem téma a fogamzásgátlás sem.

Nyugodj meg, jó rosszalkodást!

Üdv: Kati

8485. Ann64
2011. máj. 13. 19:34

Szép napot mindenkinek!

Ma péntek 13 babonás vagyok így lottóztam.

Tegnap egy régi könyvet vettem a kezembe ahogy kinyitottam 2007-s lottó szelvény kukucskált ki belőle.

Ma megjátszottam a számokat.

Még soha nem nyertem talán most rámkacsint a szerencse.

8484. Rezeda63 (válaszként erre: 8481. - Kicsirigó73)
2011. máj. 13. 17:30

Szia Kata!

Nincs mitől tartanod!!!! Az első lehet, hogy nem hozza azt amit normál esetben elvárnál, de a későbbiekben helyre áll az egyensúly. Nekem hiányzott az méh ritmikus összehúzódásából adódó jó érzés, de meg lehet szokni. Én úgy jellemeztem az együttléteket, hogy jó, de más mint régen volt.

Üdv: Rezeda

8483. erikpipi (válaszként erre: 8480. - Popova4)
2011. máj. 13. 14:39
Akkor én is hagyom..:DDD Köszi
8482. kisbeka1 (válaszként erre: 8481. - Kicsirigó73)
2011. máj. 13. 14:30

szia,szerintem első alkalommal mindenkiben van egy kis félsz.Nyugodj meg,lazulj el,és nem lesz semmi gond.Persze azért csak óvatosan.

Nálunk minden simán ment:-))

2011. máj. 13. 13:09

Sziasztok lányok!

Megint egy kérdéssel jöttem hozzátok.

Persze idáig is olvasgattam az írásaitokat.

5 hetes és egy napos hasi műtött vagyok, vagyis....lassan elkövetkezik az a pillanat, hogy újra érezhessük egymást :-))) / Irul-pirul :-)/

Szóval! Mivel 37 éves vagyok és kétszer szültem, nem tartozom a szűz kislányok közé, de azért van egy kis félelem az "első" közös együttlét miatt.

Ti már szerintem túl vagytok egy páran ezen...

Van mitől rettegnem?? :-)

Bocsi a kérdésért, de...ez is ide tartozik...kicsit...

Köszönöm a válaszotokat és...KELLEMES NAPOT MINDENKINEK !

Puszka: Kata

8480. popova4 (válaszként erre: 8450. - Erikpipi)
2011. máj. 13. 11:20

Szia!

Úgy vettem észre, a legtöbb helyen a műtét előtti napon kell befeküdni a kórházba. Nekem déli 12 óráig kellett beérnem, majdnem haza is küldtek, mert a vércsoport meghatározásomon nem szerepelt, hogy rh negatív vagy pozitív. Újat meg nem akartak csinálni a másnapi műtétig. Aztán felhívták a dokimat, ő azt mondta, vállalja a műtétet akkor is, ha nem tudnak nekem vért biztosítani. Jó nem? Azért egy kicsit recegtem, hogy mi lesz.. De hál istennek minden jól ment. Délután beszélgettünk az altatóorvossal, jól kiéheztettek, egész nap fájt a fejem. Másnap is utolsó voltam, délben műtöttek. Talán ezek az előkészítő dolgok idegesítőbbek is voltak, mint maga a műtét és utána a gyógyulás. A kórházban már apátiába süllyedtem, nem gondoltam semmire, csak feküdtem az ágyban és hagytam, hogy történjenek a dolgok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook