Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8730. eb76856df6 (válaszként erre: 8729. - L_oreal)
2011. jún. 19. 21:47

Szia Loreal! Ez a hurka nem azért van ám,"mert megérdemled"!!!!!:):):)

Emlékszem, én egy hetes műtötten majdnem sírva mutattam az anyósomnak, hogy nézze már meg, hogy milyen ocsmány vagyok, és lejjeb toltam a bugyikámat, hogy jól láthassa.....:):):) Jót nevetett.

És képzeld, most, hogy olvastam a hozzászólásodat, odamentem a nagy tükör elé,és megint lejjebb toltam....-már csak azért, hogy hű leírást tudjak adni.:):):)

Hááát, mit mondjak....egy évesnél több már az a kis hurka....de mégis csak hurka. Igaz, sokkal takarosabb már, mint volt.

Azt a részt jócskán szétkaszabolták, összevarrták, olyan mint volt, sose lesz. De ne aggódj rajta,lesz az még kisebb is, és különben is a tied, szeresd úgy ahogy van.

Persze tudom, hogy ez Téged most foglalkoztat, hisz ezen túl vagyok. Most meg már úgy vagyok vele, hogy ettől nagyobb bajom sose legyen.

Mit nekem egy kis hurka??? Kolbász legyen hozzá, és szép az élet....:):):)

Üdv: Jucika

8729. l_oreal
2011. jún. 19. 21:06

Kedves Ann!

Nekem is nagy hurkám van. Engem egy hónapja műtöttek. Állítólag 3-6 hónap, mire visszarendeződik. Az elmúlt időszakban nem tapasztaltam, hogy kisebb lenne, és gyakran olyan kemény, mint terhesség alatt :)

Örülnék, ha megírnád, neked milyen, mert erről nem nagyon olvastam sehol.

Üdv. Éva

8728. szisziági (válaszként erre: 8725. - Ann64)
2011. jún. 19. 17:39

Kedves Ann!

Bocsi, hogy összekevertem a dolgokat..A szurikat elhiszem hogy unod, ki adja be??Kitartás, egyszer csak elfogynak a dobozból:))

A hurkával kapcsolatban nem tudok mit írni , engem hüvelyen keresztül műtöttek..ma már én sem bánnám ha akár négy hurka is nőtt volna a hasamon...

Türelem,és gyermeki optimizmus,ez kell Neked!! Vedd csak elő a jó kis humorodat:)) Képzelj a hurka helyett egy vigyorgó szájat:HI-HI túl vagyok rajta...

Üdv: Ági

8727. kisbeka1 (válaszként erre: 8721. - BorcsaKati)
2011. jún. 19. 16:19
köszönöm szépen,megpróbálok nem rá gondolni állandóan..
8726. Ann64
2011. jún. 19. 15:25

Kedves Anyamaccs!

Elképesztő amin keresztül mentél.

Látod az égiek vigyáztak RÁD!

Most már csak az a dolgod hogy gyógyulj gyorsan.

8725. Ann64 (válaszként erre: 8716. - Szisziági)
2011. jún. 19. 15:23

Sszia Ági!

szerencsére olyan vészes dolgot nem vettem észre.Az izületeim néha jeleznek, de ez a sok emmittevéstől is lehet.

Ha már bejáródok sokkal könyebb.

Delagilt szedek ez immuncsökkentő szerencsére a szteroidhoz nem kellett nyúlnum.

Syncumárt nem én szedek.

A szurikat számolom mint a kisgyerek már nagyon unom.

Ez a nagy hurka sokáig lesz még a hasamon?

Jó tudom legyek türelmes!

8724. erikpipi (válaszként erre: 8717. - Anyamaccs)
2011. jún. 19. 14:58
Akkor mégis csak ez volt az egyetlen megoldás. Örülök, hogy jobban vagy.:)
8723. turkkati (válaszként erre: 8717. - Anyamaccs)
2011. jún. 19. 09:02

Kedves Anyamaccs!

Kész horror, amit leírtál, de szerencsére túl vagy rajta!:)

Most az a dolgod, hogy megerősödj! Pihenj, amennyi jól esik, sétálgass ugyanígy, és meglátod, hamarosan teljesen egészséges leszel.

Jókedvet, pozitív gondolatokat kívánok szeretettel: Kati

8722. BorcsaKati (válaszként erre: 8714. - Ann64)
2011. jún. 19. 08:34

Szia Ann!

Látom napról napra jobban vagy, csak így tovább pozitívan, de tűrelmesen és meglásd hamarosan eljön a nap amikor majd Te is foghatod a fakanalat, még meg is unod majd. Használd ki, hogy kiszolgálnak és pátyolgatnak, muszáj, hogy később ne legyen hátulütője. Nálunk már sokszor elfelejtődik a kímélés, sokszor csak néznek rám a fiúk, hogy miért állok és nézek rájuk olyan furin, majd észbe kapnak és rohannak segíteni, de mondjuk én is meggondolatlanul csinálok sokszor dolgokat és bizony este csak úgy sajog a derekam. Szóval vigyázz magadra és hagyd Apát érvényesülni, persze a jutalom azért jár neki.

BK

8721. BorcsaKati (válaszként erre: 8701. - Kisbeka1)
2011. jún. 19. 08:21

Szia!

Örülök a jó hírnek, ha az orvos szeptemberig vár, akkor biztos, hogy nincs nagy gond, és talán a ciszta is meggondolja magát és elpárolog az életedből. Ne is gondolj a műtétre, inkább a feltöltő energiádat használd és nem lesz semmi gond. Pihenj és lazulj a gondok sokszor maguktól is megoldódnak.

borcsakati

8720. BorcsaKati (válaszként erre: 8717. - Anyamaccs)
2011. jún. 19. 08:14

Szia Anyamaccs!

Örülök, hogy a bajok ellenére azért szerencsésen végződött a műtéted és rendbe hoztak. Gondolom így még fárasztóbb volt és ez a sok antibiotikum sem tesz jót, persze ha muszáj akkor muszáj. Feküdt ki és pihenj nagyon sokat, hogy minél hamarabb megerősödj és tisztulj, testileg és lelkileg is. Ne gondolj ilyenekre, hogy mi lett volna, ha..., már túl vagy rajta ez a lényeg, ezentúl meg tessék jobban oda figyelni magadra és semmit nem elhanyagolni, első az egészséged.

Gyógyulgass és majd írj.:borcsakati

8719. szisziági (válaszként erre: 8717. - Anyamaccs)
2011. jún. 18. 23:27

Kedves Anyamaccs!!

Emlékszem rád, és örülök,hogy ilyen "szerencsésen"

megúsztad!!! Hát igen ,azért a legtöbb esetben hinni kell az orvosoknak...De még ők sem láthatnak belénk,hiába az UH meg a többi műszer.. Csak akkor látni a dolgokat teljes valójukban ha felnyitják és

átnézik a hasüreget. Jó , hogy nálad még időben megtörtént:) Képzeld , ha ez a gennyes cucc ott kifolyik, és pl.az ügyeleten kell Téged stoppolgatni...amikor nincs orvosi team, csak fáradt és álmos orvosok...

Ez a kis pünkösdi welness örökre emlékezetes marad,gondolom:))

Most csak vigyázz magadra,és gyógyulgass !

Üdv: Ági

8718. anyamaccs (válaszként erre: 8717. - Anyamaccs)
2011. jún. 18. 20:47
.......a helyesírási hibákért elnézést kérek, de azért még nem vagyok önmagam és kicsit siettem is!
8717. anyamaccs
2011. jún. 18. 20:44

Sziasztok lányok!


Remélem emlékeztek rám!::))Én voltam az aki annyira sokáig húzta-halasztotta a műtétet a sok*sok előzmény ellenére is!:).......hát végül,,wellnesezntem'':)Pünkösdkor!:):):)

jun7től jun15ig kórházban voltam.

Jun.8.án megműtöttek, mint utólag kiderült az ,,utolsó 24.órában'':(''......ezt magamnak köszönhetem.....de azt, hogy most itt írok nektek azt meg az orvosomnak és a műtéti orvoscsoportnak.

Sima miómás,hiperpláziás méheltávolításnak indult az egész a szokásos előkészületek után,de..........műtét alatt gennyes tályogott találtak a bal peteveztékemen alul,ami HA NEM KEZDD EL SZIVÁROGNI ez idő alatt, talán ÉSZRE SEM VESZIK és úgy varrnak össze(doki mondta)Sajnos kiemelés közben....(pedig a petevezetékkel együtt távolították el,amiről nem volt szó) elfakadt és elöntött mindent a gennyes váladék,de ,,átmostak''

SZERENCSÉM VOLT, hogy kevés hasi zsírom van és ÉSZRE VETTÉK.Aztán találtak még kismedencei összenövéseket, meg méh és méhkürt gyulladást is.Ilyen kisebb ,,inyencségeket'':):)

Műtét után azonban kemény antibiotikum kúrát kaptam három felöl egyszerre(infúzióban, injekcióban és tablettákban nyomatták belém).... ezért kicsit hosszabb volt a kórházi tartózkodásom a szokásosnál, de még lázam sem volt szerencsére.


TANULSÁG: NEM SZABAD HALOGATNI AZ ELKERÜLHETETLENT!AMIT MŰTENI KELL AZT MŰTENI KELL!AZ ÉLETÜNK TÚL ÉRTÉKES AHHOZ, HOGY SAJÁT MAKACSSÁGUNK VÉGETT ELVESZÍTSÜK!!! MINDENKI BIZZON MEG AZ ORVOSÁBAN!!!


Most már itthon lábadozok és alig vártam, hogy tapasztalatomat megoszthassam veletek!

Majd jövök és rátok kuksizok, de most már elfáradtam az ülésben!(nem laptopról írok)

GYÓGYULÁST KÍVÁNOK a lábadozóknak, a műtét előtt állóknak meg BÁTORSÁGOT!(okuljatok az én esetemből!!)

Puszi mindenkinek!

8716. szisziági (válaszként erre: 8714. - Ann64)
2011. jún. 18. 16:50

Szia Ann!

Örülök,hogy ilyen jól vagy!! Bizony egy hét is sokat jelent, egyik hét össze sem hasonlítható a másikkal. Az Apát meg jutalmazd csak bátran ,bármivel ami csak eszedbe jut és neki jólesik:))

Az alapbetegséged hogy alakult a műtét után?

A gyógyszert ugyanúgy kell szedned? -Syncumar,ha jól emlékszem...A szurikkal ez összehozható??

Biztos írtál róla,bocsi csak nem emlékszem ..,de érdekel.

Ági

8715. Ann64
2011. jún. 18. 16:34

Szia Fourbaby!


Örülök hogy már otthon vagy!

Én minden nap iszom 1/2dl aloét meg rostos italt így könnyű wc-re menni.Uzsira pedig jó hideg joghurt 2-3 kiskanál zabpehrllyel.

Pihenj amennyit cssk bírsz az ágy úgyis kidob ha jobban vagy!

puszi Anna

8714. Ann64 (válaszként erre: 8713. - Szisziági)
2011. jún. 18. 16:29

Teljesen egyetértek Veled!

A bugyit száműztem itthon.

Csütörtök óta szabad vagyok mint a madár semmi ragasztás, szellőzik a seb.

Persze az utcai sétához felveszem.

Fizikailag is sokkal erősebb vagyok nem is gondoltam 1 hete hogy ma már többet vsgyok fent mint fekszem.

Házi munka még tabu, de már nagyon kiéheztem már normális kajára.

Apa igyekszik, de nem az igai.

A lényeg mindent megcsinál tudása szerint és ezért hálás vagyok.

Sok puszival jutalmazom.

8713. szisziági (válaszként erre: 8706. - Erikpipi)
2011. jún. 18. 15:36

Azért nem festik a kórtermeket ilyenre, mert nyáron nagy lenne a zsúfoltság, télen meg megfagynának a betegek:))Látod, nyárra így is telt ház van...

Szerintem csak nyugodtan kezdd el a visszaszámlálást,ha az orvos sem ajánlja a halasztást akkor jobb lesz rajta túlesni!!

Meg nyáron a lenge ruhában kevésbé rossz lehet a seb,mint télen amikor nagykabát és csizma kell:)))

8712. szisziági (válaszként erre: 8701. - Kisbeka1)
2011. jún. 18. 15:25

Szia Heni!!

Nagyon örülök,hogy nincs semmi rosszindulat a cisztádban!!!Ez jó hír,mert őszig még meggondolhatja magát és felszívódhat:))

A hormonkrémet ismét csak ajánlani tudom, mert veszítenivalód nincs ha kipróbálod...Pláne hogy több hónap is van addig,mire a műtét szóba kerül.

Élvezd a nyarat,pihenj sokat és olyasmiket csinálj ami kikapcsol és pozitív energiával tölt fel!!

Üdv: Ági

8711. szisziági (válaszként erre: 8708. - Fourbaby36)
2011. jún. 18. 15:14

Szia Fourbaby!


Jó, hogy otthon vagy,majd szép apránként megerősödsz!! Most csak kíméld magad,a lámpát én is ajánlom,minden sebre nagyon jó!!

Ha jobban vagy akkor írj!!

Gyógyulgass és ügyelj nagyon a kis és nagydolgok menetére,hogy a sebed ne feszüljön!!

Azért időnként muszáj sétálni és mozogni,ez is fontos a belső dolgok rendeződéséhez!!

Jó lábadozást Neked!!

Ági

8710. turkkati (válaszként erre: 8708. - Fourbaby36)
2011. jún. 18. 07:00

Szia Foubaby!

Örülök, hogy otthon vagy! Majd írd meg milyen volt!

Könnyű és gyors felépülést kívánok!

Puszi: Kati

8709. nagy49éva (válaszként erre: 8708. - Fourbaby36)
2011. jún. 18. 03:16

Szia Fourbaby !

Örülök, hogy hazaérkeztél. Vigyázz magadra. Próbálj meg minél több vitaminhoz jutni akár tabletta formájában is. A C vitamin és a Cink segíti a sebgyógyulást a lámpával együtt. Rengeteg fajta vitaminos pezsgőtabletta is van. Az emeléssel vigyázz kérjél segítséget ha tudsz.

Jó gyógyulást. Éva

2011. jún. 17. 19:43

Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást, itthon vagyok csak még gyenge.



késöbb írok.

8707. Rezeda63 (válaszként erre: 8701. - Kisbeka1)
2011. jún. 17. 12:21

Szia!

Örülök, hogy negatív lett az eredményed. Jó pihenést és kikapcsolódást a nyárra:))))

Üdv Rezeda

8706. erikpipi (válaszként erre: 8705. - Ann64)
2011. jún. 17. 10:24

Feltétlen mellékelj egy kis tengerpartot is mellé:)


Most tök jól vagyok, csak azért halasztottam volna, de nincs hely, betelt a naptár:)

8705. Ann64 (válaszként erre: 8704. - Erikpipi)
2011. jún. 17. 09:15

Miért halasztanál??

Augusztus végén már Te is jöhetsz nyaralni!

Kár lenne kihagyni!

Majd rajzolok Neked pálmafákat elküldjem levélben??? A napocskával majd csínján bánok nehogy leégj a kórteremben!

8704. erikpipi (válaszként erre: 8700. - Szisziági)
2011. jún. 17. 07:44

Természetesen a nyaraláshoz:) Nem is értem, miért nem festik a kórtermeket mondjuk pálmafás tengerpartra, sokkal jobb lenne a hangulat, és a beteg is gyorsabban gyógyulna...


Ja, a műtétet halasztani akartam, de sajnos tele a naptár nincs hely, és az orvos sem javasolta.

8703. turkkati (válaszként erre: 8694. - Hjaniko)
2011. jún. 17. 07:01

Kedves Anikó!

Kitartást az érettségiztetés maradék idejére!

A fiam tegnap végzett, bent voltam segítő szülőként, bizony gyerek, tanár egyformán fáradt volt. Szerencsére jó sok dicséretes felelet volt, és mindenki magához képest jól teljesített, elégedettséggel zárult a 3 nap.

Ilyenkor tanév végére amúgy is elfáradunk,mi is pedagógusok és a gyerekek is.

Kívánom, hogy sok jó feleletet hallj! Kívánok lelki békét, pozitív gondolatokat!

Puszi:Kati

8702. turkkati (válaszként erre: 8701. - Kisbeka1)
2011. jún. 17. 06:51

Szia!

Örülök neked!(A negatív leletednek.)

Valóban próbálj meg ne gondolni a bajokra, élvezd a nyarat!

Kívánok minden jót, hátha a cisztád is felszívódik!

Puszi: Kati

8701. kisbeka1
2011. jún. 16. 21:57

sziasztok

megvan az eredményem,negatív lett.Úgy néz ki,a ciszta jóindulatú.:))

Beszéltem a dokival,most annyit mondott,hogy megpróbálják kolposzkóppal kivenni.Viszont a méheltávolítás után lehetnek összenövések,és ha nem megy,akkor vágnak:-(((

Egyenlőre várunk,valószínű csak ősszel lesz műtét.

Addig megpróbálom élvezni a nyarat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook