Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8761. nagy49éva (válaszként erre: 8759. - Anyamaccs)
2011. jún. 23. 17:37

Kedves Marika ! teljesen igazad van a muszály nagy úr. Sajna csak én keresek a családban és mai munkaerőpiacon az én koromban nem könnyű. Csak a legszűkebb kör tudta, hogy hol vagyok még a testvérem és anyukám sem. Sajna amikor legutóbb kórházba voltam 2 napig akkor anyukám már az urnámat is megvette. Persze ezen most így utólag mosolygok, de akkor ez más volt. A kollégáim zöme meg nem a legjobb indulatú ember. Így szabadságot vettem ki erre az időre illetve a kontrollokra is. Szabadságról visszatérve kedvesen megjegyezték "úgy lefogytam. olyan nyúzottan nézek ki". Pedig bizony nem kevés smink volt rajtam. Remélem én is, hogy nem lesz semmi probléma. Én szinte biztos vagyok benne, hogy a sok lámpázás, kenegetés segített sokat rajtam. Sajnos én a fájdalmat nem tudom természetesnek venni csak tudomásul veszem ez van ez jutott. Igen az egészségnél valóban nincs fontosabb.

Gyors jobbulást és gyógyulást. Éva

8760. eb76856df6 (válaszként erre: 8758. - Anyamaccs)
2011. jún. 23. 14:48

Katt. a névre, az adatlapra fogsz jutni, utána már látni fogod, el tudsz igazodni.

Jucika

8759. anyamaccs (válaszként erre: 8756. - Nagy49éva)
2011. jún. 23. 14:09

Kedves Éva!

Egyik betegtársamnak is voltak hasonló probláméi a sebével.Őt még be is kellett csövezni és sajna plussz egy hetet kellett kórházban maradni.


Szerintem nagyon gyorsan vissza mentél dolgozni!....csak nehogy baj legyen belőle a későbbiekben!....de hát tudom a muszály nagy úr....,de az egészségnél nincs fontosabb!!


A külömféle fájdalmakat igyekszem én is természetesnek venni csak már attól rettegek, (az előzményeim után),hogy nehogy későn ne legyen természetes valamelyik fájdalom.Igyekszem felülkerekedni ezen a félelememen ezért olvasgatom a tapasztalatokat és a környezetemben lévő hasonló műtéten átesett ismerősöket...... meg azok ismerőseit is!Nem is hittem, hogy ennyi nőt érint ez a probléma(méheltávolítás)

8758. anyamaccs (válaszként erre: 8754. - Eb76856df6)
2011. jún. 23. 14:00

Angyaloknak is jár a pihenő, de szerintem szemük sarkából akkor is ránk kuksiznak!:):):):):)


A naplód hogy kell megnézni???

Én még nem igazán vagyok jártas ennek az oldalnak a használatában annak ellenére,hogy már régebben regisztrált vagyok.

8757. popova4
2011. jún. 23. 13:45

Sziasztok Lányok!

Engem is foglalkoztat a hurka-füstli dolog, na nem mindennapos, hogy ezen gondolkodjak, de azért esténként látom magam a fürdőszoba tükörben elölről és oldalról is.. Tehát: én 21 hetes vagyok, a hurkám mérete csökkent,a hasam felül meg laposabb lett, mintha az ottani rész lecsúszott volna. Néha kissé ferdének látom az egészet. Néha meg a hurka belül szurkál. Van egy vékonyabb "sorstársam", ő azt mondja, kb. egy év múlva áll helyre az egész, de szerintem ez már nagyjából így marad. Mit csináljunk, ez van. Másnak mása nem olyan szuper, nem? Ezt meg takarja szinte minden. Úgyhogy fel a fejjel csajok, hurka ide-vagy oda, tök mindegy, lényeg a menstruációmentes élet! Üdvözlet mindenkinek: Erika

8756. nagy49éva (válaszként erre: 8751. - Anyamaccs)
2011. jún. 23. 03:56

Kedves Marika !

Engem május 6.-án műtöttek és egy kicsit másképp mint tervezve volt. Teljes méheltávolítás, petefészekkel és az endometriózis miatt, mivel minden összenőt a belsőmben a műtét 5 és félórán keresztül tartott az orvosi Teamnak. A varratokat két ütemben vették ki, mivel duci vagyok és lassabban gyógyult. Május 23.-án vették ki teljesen azóta lámpázgatom. Május 30.-a óta dolgozom. Először kocsival hoztak és vittek, de tegnap óta önállóan közlekedem. Az emelésre vonatkozó szabályokat betartva. Mivel nekem függőlegesen van a nagyobb vágásom a hurkácska helyett a hasam olyan mint egy ketté vágott kenyér. A régi formáját állítólag kb egy év múlva nyeri vissza. Eleinte a felállásnál mindig valamibe kapaszkodtam és még most is ha tehetem. A hasizmom sajnos még nem a régi.Hát igen az egyenes derékkal járás nem egyszerű, de nekem az újra összenövés ne alakuljon ki erőltetnem kellett. Ma már rendben. A folyás kb. négy hétig volt. Sajnos nem szaladhatok és csak vigyázva buszozhatok, de hát sajna nekem hamar vissza kellett mennem dolgozni és az orvosom sokat segített. Ma csak ritkán vannak fájdalmaim és az is csak pár percre az orvos szerint ez természetes az "én állapotomban". Remélem hamarosan sikerül a duracell nyuszinak visszatérni. Jobbulást és gyógyulást mindenkinek.

Éva

8755. nino63
2011. jún. 22. 21:12
Rezeda63,Szofi99,koszonom a biztato soraitokat,es orulok,hogy jol vagytok.Azert varok helyzetjelentest a tobbiektol is,hatha segitunk a friss mutotteknek ha leirjuk ,hogy is rendezodtek napjaink a mutet utan.Minden friss mutottnek miharabbi felepulest,es a tobbieknek kellemes,izzadasmentes nyarat kivanok.Sok szeretetel Nino!
2011. jún. 22. 18:49

Anyamaccs! De jó neked, hogy neked csak füstli virsli van!!! Nekem régebben hurkám volt, de mára már inkább disznósajtra emlékeztet. Olyan kis Duci-Juci lettem. De mindegy, szeretem én a disznósajtot is:):):):)A naplómban van kép,nézd meg, hogy tényleg.......


És látod, az angyalok tényleg segítettek Neked. A mennyben lévő nagymamid irányította oda a férjed a rendelőbe. Hogy segítségedre legyen, és segítsen a jó döntéshozatalban. Hiszem, hogy minden okkal történik, és semmi sem véletlen. Az angyalok léteznek.

Az enyémek most éppen szabadságra mentek, de remélem nemsokára letelik a pihenő-idejük:):):):):)

Üdvözöllek: Jucika

8753. erikpipi (válaszként erre: 8747. - Anyamaccs)
2011. jún. 22. 16:49

Ja, hogy ez hurka:( Jó hogy leírtad:) Az amiről írsz, hogy csak haskötővel jobb, Hát, akkor ez ugyan olyan érzés lehet, mint nekem az életmentő császárom volt, lehet még annál is rosszabb...

Kitartás, idővel elmúlik. Ha izmot is vágtak,akkor még évekig nem fogod érezni a hasad egy bizonyos részét, csak úgy mintha el lenne zsibbadva. A legviccesebb, amikor vakarod de nem érzed:) Az egyik császárom nyáron volt, és a heg igen lassan gyógyult, mert duci is voltam, hintőport szórtam rá, gyógyszertárit. Jobbulást, és hamar gyógyulj meg.:)

8752. Ann64 (válaszként erre: 8751. - Anyamaccs)
2011. jún. 22. 12:30

Szia Anyamaccs!

Mi pont egyidősek vagyunk engem 6-án műtöttek.

A fáradság bizony ezzel jár. Eleinte idegesített hogy alig vagyok fent és vissza húz az ágy.

A család szigorú ágyba zavarásának köszönhetem a pihenés a legjobb gyógymódunk.

Reggel olyan könnyű minden aztán ahogy fáradok bizony jelez minden irány pihenni.

Én éhgyomorra megiszok 1/2 dl aloét rá 2dl jó rostos gyümilevet 1 órán belül szép könyedén jön a produkció!

Most sok gyümi van egyél sokat na meg 3 liter vizet igyál.

Gyors felépülést kívánok!

Anna

8751. anyamaccs
2011. jún. 22. 11:18

Kedveskéim.............

Lenne néhány kérdésem még aztán megyek pihizni!

Meddig normális dolog, hogy felálláskor bizony fáj egy picit a kiegyenesedés és úgy érzem, hogy alulról minden ki akar jönni??....kivéve, ha pocaktartót tekerek magamra.

Meddig okés, hogy néha pici barnás váladék van ott,,lent''??

Ti is hamar elfáradtatok?Nekem ez is kicsit furi, mert egyébként olyan vagyok mint a ,,duracell nyuszi'':):)

Nálatok volt ilyesmi és meddig tartott???



A dokim azt mondta, hogy 6,8hétig a gyógyulás időszakában(igazán a belső varratok is csak 4hét elteltével forrnak csak össze) minden normális dolognak számít nálam,KIVÉVE A LÁZAT.


Mindenkinek kellemes,fájdalommentes napot!

Üdvözlettel:Marika

8750. anyamaccs (válaszként erre: 8737. - Ann64)
2011. jún. 22. 11:03
A varratnál nekem is érzékeny még a bőröm sőt a ,,virslim''is jól megkeményedik néha.
8749. anyamaccs (válaszként erre: 8731. - Eb76856df6)
2011. jún. 22. 10:57

Már a műtét másnapjától kezdve minden nap köszönetet mondok a rám vigyázó jó Istennek és angyalnak(nagymamám a mennyben),hogy sikerült időben műtőasztalra kerülnöm.A végső jó döntés meghozatalában nagy szerepe volt azonban az én életem párjának,drága férjecskémnek is.Ő eljött velem az orvoshoz és ott ketten elég ,,erősek'' voltak ahhoz, hogy hosszú vívódás és szenvedés után én is rábólintsak a műtétre.


Az antobiotikumok nagy részét vénásan kaptam, de szedtem mellé a Normaflort és minden nap eszem a natúr aktíviát is.Utóbbit egyébként is szeretem.

Sajna azonban a,,nagydolog''ennek ellenére meg igencsak fájdalmas.:(.....de majd ez is javulni fog idővel.

8748. anyamaccs (válaszként erre: 8747. - Anyamaccs)
2011. jún. 22. 10:43
2010decemberében!!!:):):):)
8747. anyamaccs
2011. jún. 22. 10:41

Jó reggelt mindenkinek!:)

Ma vagyok 2HETES műtött és elmondhatom,hogy igazán jól érzem magam!:):):):):):):)

Már sikerült elég hosszan visszaolvasgatnom itt a fórumon és azt tapasztaltam, hogy ez a ,,hurka''dolog sokunkat foglalkoztat.:):)

Én úgy látom, hogy az én ,,hurkám''kinézetre, nagyságra,keménységre inkább ,,FÜSTLI VIRSLIRE ''hasonlít.:)A 15cm hosszú vágásom felett közvetlenül,annak hosszában helyezkedik el.

Körömvirág krémmel kenegetem ha nagyon húzódik, meg nagyon vékonyan közvetlen a sebemre is teszek.Úgy néz ki, hogy csak egy vékony rózsaszín vágás marad majd vissza, annak ellenére,hogy egy egy helyen még van egy pici,,sebpörc''.Szivesen Biotron lámpáznám, de a nőgyógyászom csak 4hét múlva ajánlotta.Akkor meg már minek??:)Bizonyára nem tesz jót a ,,felmelegítés''a belső varratoknak pedig sebgyógyulás terén nagyon jó tapasztalataim vannak vele.A 14apró vágásból álló visszérműtétemből alig néhány heg látszik csak halványan, pedig 2011decemberében volt.Ott varratszedés után 2hónapig használtam.Na mindegy!....itt nem lehet!

8746. turkkati (válaszként erre: 8740. - Ann64)
2011. jún. 22. 07:20

Gratulálok! :)

Kati

8745. Rezeda63 (válaszként erre: 8744. - Nino63)
2011. jún. 21. 21:01

Szia Nino!

Nem tudom, hogy "csak" olvastalak, vagy esetleg írtam is Neked. Sajnálom, hogy ennyire megvisel a műtét utáni állapot. Gondolom a petefészkeidet is kivették ezért van ez az erős változókori tünet?

Ha nagyon kínoz, és ahogyan írod, már már depresszív lelkiállapotot idéz elő, ne hagyd!!!!! Fordulj a nőgyógyászodhoz, hogy segítsen. Már vannak korszerű készítmények, melyek néhány hét alatt totál megszüntetik a panaszokat. Igaz olvastam, hogy Szatmárnémetiben laksz, de szerintem tuti, hogy Nálatok is vannak olyan készítmények amelyek segítenek. Igaz, hogy a változókor egy normális állapot, de nem akkor, ha beavatkoznak a természet rendjébe egy ilyen műtéttel. Igaz, hogy Nekem a petefészkek megmaradtak, mégis egy olyan depresszív, pánik szerű állapotba kerültem a műtét után a hormonális és egyéb tényezők miatt, amiből hónapokba telt kilábalnom, és csak orvosi segítséggel ment.

Mostanra már teljesen a régi vagyok minden tekintetben, és 'hál' Istennek ilyen problémáim sincsenek. 16 hónapja műtöttek. Sokan azt mondják majd egyedül oldják meg ezt a gondot, meg majd túl jutnak rajta stb. Az orvostudomány azért van, hogy segítsen. Csak meg kell találni a megfelelő orvost.

Üdvözöllek! Rezeda

8744. nino63
2011. jún. 21. 18:55
Sziasztok!17-en multam 7-honapos;Mivel az utobbi idoben eleg rosszul viselem ezt a banyakort es mar ugy erzem a depi kerulget,ma visszaolvastam amikor bejelenkeztem a forumra,milyen elkeseredt voltam,milyen rosszul ereztem a myomam miatt magam,az elmult ket evben.Azt is olvastam amit februarban irtam,milyen jol erzem magam eltekintve a hohullamoktol.Aztan beverzesek miatt vadhust talaltak,amit azota leecsteltek,haromszor voltam a nogyogyasznal s meg egyszer kell menjek,tahat az is rendben van.Van amikor erzekeny mikor egyut vagyunk a parommal ami nem lenne szabad,hogy igy legyen.Megtudtam annak is az okat;leroviditettek kisse a huvelyemet.Meg az a szerencsem,hogy a paromnak minden jo,sot meg jobb mint elotte.Sajnos ezen mar nem lehet javitani ezt mondtak.A csontjaim is nagyon fajtak az elmult honapokban de gyogyszerekkel azok is rendezodtek ugy-ahogy.(Immun beteg is vagyok,sle)Tehat ha visszagondolok mutet elott rosszabbul voltam,most jobban lennek ha nem lenenek a hohullamjaim s miatta a sok ejszakai nem alvas.De megnyugtatott a doki ugy 3-evig eltarthat.Myoma elott igaz sokkal minden jobb volt.Dehat ez van ezt kell elfogadni.Probalom legyozni a minden nap melegsegeit,izzadasait,(ugy 10-szer is egy nap)kisebb nagyobb sikerrel.Van mikor segitnek a novenyi hormonok van mikor nem.Ja a hurkam meg ott van,nem csinaltam erte semmit,majd elmulik.kb 3-kg hiztam azt se sikerul leadnom de eszem rendesen.Visszaolvasvan ratok gondoltam,vajon ki-ki hogyan eli meg ezt a banyakort;Briszeisz,Saci-maci,na es a tobbiek.Ha tudtok irjatok egy par sort.Koszonom mindenkinek,hogy van ez a forum.Sok szeretetel Nino!
8743. anyamaccs (válaszként erre: 8740. - Ann64)
2011. jún. 21. 16:57

GRATULÁLOK!!!SOK BOLDOGSÁGOT!!!


A miénk csak 2év múlva lesz!...ha addig is minden oké,....de miért is ne lenne az!Akkor templomi esküvőt tervezünk,mert az sajna nekünk nem volt csak polgári!

8742. anyamaccs
2011. jún. 21. 16:54
Lányok köszönöm mindenkinek a kedves,gyógyító szavakat!
8741. erikpipi (válaszként erre: 8740. - Ann64)
2011. jún. 21. 14:50

Gratulálok nektek:) Mi a 25 en elterveztük az utat, majd úgy 4 év múlva talán megvalósul:)))

De mi az a hurka?????:))

8740. Ann64
2011. jún. 21. 12:33

Lányok apa beállított 25 szál vörösrózsával!

Ma van a házassági évfordulónk.

Elbőgtem magam úgy meghatódtam.

Vacsira rendeltünk ünnepi kaját!

8739. hhagi (válaszként erre: 8737. - Ann64)
2011. jún. 21. 12:06
Szia! A vágásnál ugye az idegeket is elvágták és ennek a teljes gyógyulása kb 1 év. Egyénenként változó,de általában ennyi. Én most vagyok 10 hetes, de a vágás fölött még most is érzéketlen, kb két ujjnyival. Műtét után csipkedett ahony a bugyi odaért, kb 4 hetesen ez megszűnt. Nyugi-nyugi, ez legyen a legkevesebb baj! :)
8738. turkkati (válaszként erre: 8737. - Ann64)
2011. jún. 21. 08:24

Szia Ann!

Igen, érzékeny volt. Már nem annyira, bár alkalmanként érzek 1-1 ponton még valamit, ami nem fájdalom, de birizgál. Gondolom, ott még nem gyógyult meg teljesen. Az orvosom fél évet mondott a teljes gyógyulásig.

Szép napot: Kati

8737. Ann64
2011. jún. 21. 07:23

Szép napot lányok!

Kérdésem lenne. Aki nem nádszál kisasszony, a seb felett közvetlen a varratnál érzékeny a bőrötök?

Kívülről nagyon szép a seb semmi pirosság olyan érzés mintha a hájam belülről csiklandozna.

8736. l_oreal
2011. jún. 20. 12:58

Lányok!

Én is köszönöm a hurkás válaszokat! Ezek szerint nem csak én rendelkezem ilyesmivel :)

Az biztos, hogy inkább hurka, mint még egyszer az iszonyatos vérzés! Máris megszerettem :)

8735. erikpipi
2011. jún. 20. 08:57
Milyen hurka??????
8734. Ann64
2011. jún. 20. 07:38

Lányok!

Köszönöm a hurka információt.

Engem igazából az zavar, a kórházban épp fölötte bögdöstek, és baromira érzékeny.

Fájdalomnak nem nevzném csak fura.

Hasam meg volt bőven, a bugyi meg majd ápol és eltakar.

8733. Ann64
2011. jún. 20. 07:32

Lányok!

Köszönöm a hurka

8732. turkkati (válaszként erre: 8730. - Eb76856df6)
2011. jún. 20. 06:47

Imádlak Jucika!

Írjál minél többször, imádom, hogy rajtam kívül más is így áll a műtéthez!

Az én hurkám 4 hónapos, még mindig nagy, és néha még kemény is. Majd elmúlik..., vagy nem. De SOHA TÖBBÉ NEM MENSTRUÁLOK!!!:)))

Puszi: Kati

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook