Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8569. erikpipi (válaszként erre: 8556. - Szisziági)
2011. máj. 26. 08:55

"csak 15 kg felesleg van rajtad!! "


Köszike:))))


Időnként bekukkantok, mindig van valami hasznos infótok.:)

szia

8568. szisziági (válaszként erre: 8567. - Ann64)
2011. máj. 25. 20:09

"Boldog,boldog,boldog SZÜLETÉSNAPOT,kivánjuk, hogy legyen még sok ilyen szép napod!!"

Meg még sokkal szebb jövőre, amikor már mindenen túl leszel!

Írd meg mikor műtenek , hogy szoríthassunk érted!

Tudom hogy már lélekben felkészültél rá, hidd el minden rendben lesz!!

Puszi:Ági

8567. Ann64
2011. máj. 25. 20:02

Sziasztok!

Holnap reggel megyek a kórházba végre megtudom az időpontot!

Ma jó napom van ma van a születésnapom-pom!

8566. hjaniko (válaszként erre: 8562. - Eb76856df6)
2011. máj. 24. 23:30

Köszönöm, Jucika, kedves szavaidat!

Mindig lelket öntenek belém.

Köldök ide, vagy oda, az élet azért nem áll meg, igaz?

Remélem, Te is jól vagy!!

Üdvözlettel:

Anikó

8565. hjaniko (válaszként erre: 8557. - Szisziági)
2011. máj. 24. 23:26

Kedves Ági!

Igen, nov. 3-án volt a "mióma-mindent visz" műtétem, szépen gyógyultam, mégis ez lett a vége. De sebaj, a párom elfogad köldök nékül is, másnak meg nem mutogatom magam.

Legalább nem megy bele a szappan, igaz?:)

Remélem, kizáródni nem fog, bár elvileg ez is bármikor megtörténhet.

Üdv:

Anikó

8564. hjaniko (válaszként erre: 8555. - Szofi99)
2011. máj. 24. 23:22

Szia, Szofi!

Igen, köszönöm, jól vagyok. Kicsit pechesnek érzem magam, s érdekes módon most, a meleggel kezdődnek a hőhullámaim, de jól vagyok tényleg...

Remélem, Te is!

Üdv:

Anikó

8563. eb76856df6 (válaszként erre: 8558. - Szepesigyongyi)
2011. máj. 24. 22:14

Szia!

Nem akarom viccesre fogni a témát, merthogy egyáltalán nem az. Nézd, már több, mint egy éve túl vagyok a műtéten. És mondhatnám úgy is, hogy én sem úsztam meg a nyarat. Viszont mégis megúsztam... Már nem öntött el a vér....

Ó, és hogy micsoda fehér cuccokat szereztem be....!!!

Kicsi fehér szoknya, aztán még kisebb fehér szoknya.....és még kisebb. Már alig tudtam felülni a kicsi kemping biciklimre, olyan kicsi volt a fehér szoknya...:):):)

És óriási örömöt szerzett, mert előtte mindig csak fekete, vagy sötét kék, sose tudtam előre, hogy mikor ér "baleset".

Ha más nem, legalább a vérzés nélküli élet lebegjen a szemed előtt, és ez vigasztaljon, meg az a kicsi fehér szoknya,amit már nyár végén nyugodt szívvel viselhetsz.

Na jó, nem tagadom, meg kell a műtét után is szenvedni, mert bizony-bizony fájni fog egy jó darabig....de aztán meg seje-haj, könnyebb lesz az életed.

Nekem elhiheted:):):):)

Persze nyilván sokkal komolyabb az egész, mint holmi szoknyácskákról szóljon. Csupán erőt szerettem volna adni a jelenlegi optimizmusommal.

Megszenvedtem én is, mind testileg, mind lelkileg, nyilván Téged is megvisel. Gondolom egy-két bátorító szó jól esik, és inkább nevessünk, mint sírjunk. Ugye???:):):):)

Üdv: Jucika

8562. eb76856df6 (válaszként erre: 8554. - Hjaniko)
2011. máj. 24. 21:47

Anikó! Te kis ufó!:):):):) Szorítok érted! Méhed nincs, mégis megvagy. Nem lesz köldököd....e nélkül is lesz élet!!!!

Majd rajzolunk oda helyette egy jó nagy nevetős smile-t:):):):)

Csak azt a remek humorérzéked, meg azt a lelki harmóniát, amivel rendelkezel, csak azt ne vegyék ki belőled. Ha az marad, akkor jöhet minden, és mehet, aminek mennie kell.

Nincs mit tenni, el kell fogadni.

Az altató orvos lelkére meg kösd rá, hogy úgy köszönjön el: "hogy szívesen, de soha többé ne lássam magát, Anikó".

Ettől jobbat nem kívánhatok, ugye?

Üdvözöllek: Jucika

8561. nino63 (válaszként erre: 8554. - Hjaniko)
2011. máj. 24. 21:24

Szia Aniko!sajnalom,hogy ilyen hamar meg kell mutsed megint magad,de igy konnyebb felkeszulve,mintha veletlenul kizarodna es komolyabb bajok lennenek.Kivanok konnyu mutetet,meglatod tul leszel ezen is.

Szeretettel Nino!

8560. szisziági (válaszként erre: 8558. - Szepesigyongyi)
2011. máj. 24. 20:14

Szia Gyöngyi!

Akkor a természet eldöntötte ezt a kérdést Nálad!!

Próbáld a jó oldalát nézni,hamarabb szabadulsz a vérzéstől, ami nyáron ki tudja hová fokozódna??

Lehet hogy a nyaradat is alaposan megkeserítené!

Ráadásul az orvosok nyáron sokkal többet vannak szabin, ha hirtelen történik valami, kihez mész?

Most készítsd fel a testedet, lelkedet a műtétre,koncentrálj a mielőbbi teljes gyógyulásra!!

Ha kérdésed van , nyugodtan írd meg ami eszedbe jut,szívesen válaszolunk rá!!

Bátorság,bízzál önmagadban és az orvosodban!

Szia : Ági

8559. popova4 (válaszként erre: 8558. - Szepesigyongyi)
2011. máj. 24. 15:47

Szia Gyöngyi!

Remélem, mielőbb sor kerül a műtétedre és rendbe jössz Te is, mint mindannyian. Nyugodtan vágj bele és hamar túl leszel a legrosszabbakon, aztán jöhet a gyógyulás!

Majd írj, mikor lesz a műtéted. Üdv: Erika

8558. szepesigyongyi (válaszként erre: 8529. - Szisziági)
2011. máj. 23. 22:01

Szia Ági!

Eddig tartott az öröm, hogy megúszom a nyarat.

Holnap megyek a dokihoz, megint elöntött a vér.

Azt mondta előre kell hozni a műtétet.

Talán így lesz a legjobb. Nem izgulok tovább.

Puszi neked!!!!

8557. szisziági (válaszként erre: 8554. - Hjaniko)
2011. máj. 23. 21:12

Szia Anikó!

Sajnálom, hogy újra kés alá kell feküdnöd!!

Régebben műtöttek ugye? A hasi vágás miatt lettél erre fogékonyabb, vagy régebben is volt sérved?

Neked lesz a legkülönlegesebb hasplasztikád, lehet hogy divatot teremtesz vele a sztárok között:))

Az egészséged érdekében a kinézet az másodlagos

szempont legyen!

Addig is kíméld magad,sokkal nagyobb baj lenne ha kizáródna!!

Üdv: Ági

8556. szisziági (válaszként erre: 8552. - Erikpipi)
2011. máj. 23. 20:49

Szia Erikpipi!

Neked ezt másként is lehetne nézned, pl.így: 46 évesen,3 gyerek ,több császármetszés és a mióma után is csak 15 kg felesleg van rajtad!!

Huszonéves lányok fele ennyi baj nélkül sem tudnak fogyni,lásd a többi fórumot itt a Hoxán! Azért a háztartás,meg a gyerekek rendezése után nem sok ereje van az embernek, még a callaneticshez sem!!

Persze én könnyen beszélek, nekem nem voltak császármetszéseim,most sem vágtak !Sajnos a sebgyógyulás szempontjából biztos rossz a pocin lévő súly!Az én hasam ugyan lapos, de jó nagy hátsó társul hozzá:)) A problémádat nagyon átérzem, én gyermekként és serdülőként nagyon kövér voltam,azóta is ezzel a testképpel küzdök,hiába 40-es a méretem 22 éve!

Csak önmagunk elfogadása segít, meg a sok mozgás!

A vizesedésre ,tisztításra ajánlom a csalánteát,nekem bevált, állítólag a vas felépülésére is jó!

Kicsi elbizonytalanodást érzek soraidból,fel a fejjel, Te egy erős nő vagy!!

A műtét után több energiád lesz, hidd el!!

Hyperplasia nekem is fennállt, a brutál vérzések,meg a rossz szövettan, de ma már olyan távolinak tűnik!! Örülök a "szerencsémnek",és tele vagyok energiával!!

És öregedésről a Te esetedben szó sincs, csak "legszebb asszonyi korról",használd ki ügyesen!

Üdvözöllek: Ági

8555. szofi99 (válaszként erre: 8554. - Hjaniko)
2011. máj. 23. 20:09

Szia !

Az egészség a legfontosabb, hát nem lesz köldököd sem :) Anélkül is el élni :) Kivánom a legjobbakat. Egyébként már teljesen jól vagy a nőgyógy mutét után?

8554. hjaniko
2011. máj. 23. 18:10

Sziasztok!

Május 31-én megyek az aneszteziológushoz. Olyan "vicces", mikor megköszöntem a hasműtét után a munkáját, azt mondta: -Szívesen, MÁSKOR IS.

És most megyek, hogy beindítsam a nyári műtétemet, csúnya nagyra megnőtt köldöksérvemtől szeretnék megszabadulni.

A sebészdoktort már kiválasztottam, ő azt mondta, próbáljak hozzászokni a gondolathoz, hogy nem lesz köldököm ezután, így tudja legbiztosabban megcsinálni, hogy ne újuljon ki a baj.

Előbb elborzadtam a gondolattól, de azóta már hozzászoktam. Hát olyan leszek, mint egy ufo - köldök nélküli:)

Szép napot kívánok Mindannyiotoknak!

8553. Rezeda63 (válaszként erre: 8550. - Erikpipi)
2011. máj. 23. 11:34

Szia!

Akkor Én a Te helyedben nem gondolkoznék.

Üdv Rezeda

8552. erikpipi (válaszként erre: 8548. - Szisziági)
2011. máj. 23. 09:49

Szia!

Jártam callaneticsre. Olvastam, hogy rendbe teszi a menstruációt is, nekem brutálisan megjött, nem tudom attól e.


Most kaptam a barátnőmtől fogyókúrás levest, és 3 féle port, gondoltam azzal valamennyit ledobok, mert a legutóbbi császáromnál is a nagy meleg nem tett igazán jót a varratomnak, nehezen gyógyult a lógó hasamtól. A középső is császár volt, utána lett olyan furcsán ronda a hasam.

Van 15 kiló rajtam, az elég sok magamnak is:) engem inkább ez terhel lelkileg, még a műtét sem frusztrál. Mondogatom én a testemnek, hogy jó lenne azt a pár kilót ledobni, de ahogy "öregszem" egyre nehezebb. Viszont mintha vizesednék, és a nyirokrendszerem sincs rendben. Tavaly kihívtam egy masszőrt nyirokmasszázsra ,mert vizes voltam, és alig tudtam lábra állni. Akkor majd 2 hétig semmi bajom nem volt utána, teljesen kivirultam, testileg lelkileg.

Megpróbálok többet mozogni, itt a jó idő, majd a gyerekekkel lesétálok a Duna partra, itt van egy utcával lejjebb.

Köszönöm a tanácsot, megbeszélem magammal:)

8551. erikpipi (válaszként erre: 8546. - Ann64)
2011. máj. 23. 09:36
Július 7-re vagyok előjegyezve.
8550. erikpipi (válaszként erre: 8547. - Rezeda63)
2011. máj. 23. 09:35

Szia!

46 leszek jövő hónapban. 5 éve szültem, addig nem volt hasonló problémám, a mioma is 2 éve lett, egy társbetegséggel, hiperplasiaval. Az orvos sem tudja megmondani mi lesz, ezért kértem a műtétet.

A hiperplasia elmúlt, de maradt a havi brutál vérzés.

Na igen, ki tudja, mikor lesz ennek vége, azt nem akartam megvárni.

Tulajdonképpen, amikor jó hetem van, azt gondolom, hogy megúszható a műtét. Aztán jön egy rossz hét. Bizonytalan vagyok, de belül akarom, és tudom, hogy meg kell lennie a műtétnek. Soha nem volt semmi bajom, csak nőgyógyászati. Már túl vagyok egy 4 es citológián is, igaz, az 30 éves koromban volt, akkor is "szerencsém" volt.

2011. máj. 22. 21:25

Sziasztok!


Hétvégén nem voltunk itthon, kicsit lazítottunk Balatonkenesén a nyaralóban. Tesóm halászlét főzött, ping-pongoztunk, kártyáztunk, nagyon jó volt.


Mindenkinek szép estét, puszi!!!!!

8548. szisziági (válaszként erre: 8543. - Erikpipi)
2011. máj. 22. 21:21

Szia!

Nem tudom,hogy mennyi a túlsúlyod és mennyi időd van a műtétig,de biztos hogy előtte kell leadnod?

Lesz elég erő benned a műtét előtti,és utáni koplaláshoz ?Ez lelkileg sem mindegy! Nekem a műtét a maga fejfájásproblémáival együtt nagy lendületet adott, mivel alaposan "kitisztultam" odabentről. Utána meg nem tudtam enni jó pár napig, ez a kényszerű böjt jól kivitte belőlem a méreganyagokat!!Itthon sok csalánteát ittam és máris megtörtént a nagy tavaszi tisztítókúra!

Azóta kilóban ugyanannyi vagyok, de a pangó folyadék is kiment, így laposabb a hasam, vékonyabbak az ujjaim ,jobb a közérzetem stb.

A műtét előtt inkább a sok mozgást ajánlom,mert az mindenben segít, nekem nagyon hiányzott a lábadozás elején! Ma már ismét 3 km-a napi sétám, plusz 29 örökmozgó gyerek napközben, meg a kert rendbentartása esténként.

Ne sanyargasd magad ha nem muszáj, szeresd a tested,mondd el neki hogy csak a jót fogod tenni vele!!

Ági

8547. Rezeda63 (válaszként erre: 8544. - Erikpipi)
2011. máj. 22. 20:24

Szia!

Nem néztem hány éves vagy, de a mióma ha nem okoz nagy gondot előfordul, hogy a változókor kezdetén visszahúzódik vagy stagnál, aminek az oka a csökkent ösztrogén szint. Erről a jó szerencséről beszéltem. Közöttünk is volt olyan akit nem kellett megműteni. A mióma a hormonálisan aktív korban (fiatal) alakul ki általában (kivétel erősíti a szabályt) és a változókor kezdetén visszahúzódhat.

Üdv Rezeda

8546. Ann64 (válaszként erre: 8543. - Erikpipi)
2011. máj. 22. 18:39

Az enyém is öklömnyi én már döntöttem.

Csütörtökön már megtudom az időpontot.

8545. erikpipi
2011. máj. 22. 16:46
Á, közben leesett,csak lassan:DDD
8544. erikpipi (válaszként erre: 8541. - Rezeda63)
2011. máj. 22. 16:45
Milyen jószerencse?
8543. erikpipi (válaszként erre: 8541. - Rezeda63)
2011. máj. 22. 16:39

Szia!

Öklömnyi, és már 4 éve vannak problémáim. Ha most kezdődne biztos próbálkoznék homeopátiával, de azt gondolom, nekem már késő. Most a súlyomból próbálok leadni a műtétig.

8542. Rezeda63
2011. máj. 22. 06:59

Ja!!!

És az hülyeség, hogy a mióma miatt híznak. A miómát ösztrogén túlsúly okozza. Hízni általában a változókor kezdetén szoktak a nők amit az ösztrogén hiánya okoz.............. és természetesen sok más tényező.

Rezeda

8541. Rezeda63 (válaszként erre: 8537. - Erikpipi)
2011. máj. 22. 06:57

Szia!

A has- és hátfájás valamint a vérzés biztosan megszűnik a műtét után. De!!!!! ha nem teszel semmit, a jószerencsét magától hiába várod, bár van akinél eljön:)))

Tehát! vagy műtét, vagy ha úgy érzed hogy van időd mindent megtenni azért, hogy a mióma visszahúzódjon.

Lásd alternatív gyógymódok!!!!!! Ösztrogén túlsúly csökkentése. A "siker" koránt sem olyan biztos és garantált mint a műtét után, de meggondolandó!

Üdv: Rezeda

8540. BorcsaKati (válaszként erre: 8535. - Szisziági)
2011. máj. 21. 22:26

Ágikám, ez nagyon találó kifejezés, de a szó szoros értelmében így volt.

Egyébként a héten volt a házassági évfordulónk is (19) szóval ezt a 6 hetet mintha előre kiszámoltuk volna(bár ugye nem volt 100%-os). Szerencsére mi nem ezt, hanem a megismerkedésünk évfordulóját (22 év)szoktuk ünnepelni, az a jövőhéten lesz, addigra Apa is haza ér és remélem az már ideális lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook