Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14013. évus69
2012. aug. 30. 06:25

Sziasztok!

Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra.Nekem is úgy néz ki,hogy méhkivételem lesz.Miómáim vannak,kétszer próbálkoztam a mirénával, de nem jött be,Most fogamzásgátlót irt fel az orvos, a vérzésem csökkentéséhez.Segitséget szeretnék tőletek kérni,nemrég költöztünk Budapestre,és itt szeretnék egy jó nőgyógyászt.

Segitségeteket előre is köszönöm.

14012. Csillus6 (válaszként erre: 14010. - Kiscsillag30)
2012. aug. 29. 21:38

Szia!

Miért kell még egyszer műteni? Mit csináltak hüvelyi műtétkor?

Engem is nemsokára műtenek, de most ez a rohadt allergia kínoz, kapar a torkom, ég a légcsövem, már nem tudom, hogy mit egyek-igyak rá, hogy elmúljon, ha van valakinek jó ötlete szívesen venném.

Üdv. Csillus

2012. aug. 29. 16:01
Sziasztok! Ma voltam vérvételen, holnap délelőtt dolgozok, délután szilvalekvárt főzök be télire egy üsttel, pénteken kell mennem az aneszteziológushoz. Így gyorsan telik az idő. Hétfőig nem is jut idő mindenre, amit beterveztem. Hirtelen jött a műtét időpontja, most szeretném megváltani addig a világot, mert utána sokáig csak pihi lesz. Olyan jó, hogy lelket öntöttök belénk, műtét előtt állókba. Jó a megnyugtató szavakat olyantól hallani, aki hasonló cipőben járt már.
14010. kiscsillag30 (válaszként erre: 14009. - Fancsika1)
2012. aug. 29. 07:40
Szia de nekem az előző csak hüvelyi műtét volt!Még a feketeleves most jön!
14009. fancsika1 (válaszként erre: 14003. - Kiscsillag30)
2012. aug. 28. 23:06
Nekem inkább égett, mint fájt, szinte fájdalmat nem is éreztem. Megtanultam nem hasból felkelni. Azóta is azt csinálom, úgy megszoktam. Oldalt fekvés, és a könyökre ránehezedni.
14008. fancsika1 (válaszként erre: 14000. - Hóvirág66)
2012. aug. 28. 23:05
Nekem a 3,5 órás nagy és komplikált műtét miatt vért és plazmát is adtak, és még sem véreztem el, Ne izgulj, szokták mondani, hogy Nehéz megdögleni. (ez vicc)
14007. fancsika1 (válaszként erre: 13999. - Hóvirág66)
2012. aug. 28. 23:04
Szia! Nekem is azt mondták, hogy megoldja a klimax, na nem oldotta meg, sőt még jó nagyra nőtt is egy mioma alatta. Nekem egyenlőre 8 hét után semmiféle szövődmény nem alakult ki, remélem, hogy nem is fog, az emelésekre azért még mindíg vigyázok, mert a sérv nagyon gyorsan kialakulhat ilyenkor, 3 hónapig nem lehet a piacról a megszokott módon cipekedni.
14006. fancsika1 (válaszként erre: 13984. - Zsuzsa1967)
2012. aug. 28. 22:59
Szia! Ne izgulj, azért kell, hogy kapjad, mert a fekvéstől, nehogy gond legyen, (ilyenkor trombózis veszély állhat fel, de hangsúlyozom, állhat), utána is kaptuk a kórházban végig, sőt még otthon is van akinek felírják, hogy adja magának.) No para, ezzel csak vigyáznak Rád. Semmi baj nem lesz, ne izgulj.
14005. Zsuzsa1967 (válaszként erre: 14004. - Kiscsillag30)
2012. aug. 28. 20:58
Köszönöm! Én is Nektek!
14004. kiscsillag30 (válaszként erre: 13997. - Zsuzsa1967)
2012. aug. 28. 20:53
Üdvözöllek a 4.-én műtöttek listáján!Szorítunk!
2012. aug. 28. 20:44
Sziasztok csajok asszonyok!Most,hogy közeledik az idő egyre nagyobb az önbizalmam.Fiatal a szervezetem(30év)remélem nem terít le ez a műtét!Félni nem kell tőle hisz úgyis aludni fogunk!Mire felébredünk csak fájdalmat érzünk.De az meg azért jó mert ha fáj akkor még élünk na puszi mindenkinek.ui:csak már fájna
14002. turkkati (válaszként erre: 13999. - Hóvirág66)
2012. aug. 28. 20:38

A szövődmények elkerültek,(49 éves vagyok) csak pozitív következményei vannak a műtétnek.


Tavaly nyáron a lányom esküvőjét már menses miatti izgalom nélkül végigcsináltam, és rég nem volt ilyen aktív nyaram, mint az idei:)


Vigyázz magadra a műtét után, tartsd be a 6 hét emelési tilalmat, és minden rendben lesz:)!

Csak pozitívn!

Szorítok neked:)!

14001. kiscsillag30 (válaszként erre: 13993. - Hóvirág66)
2012. aug. 28. 20:33
Szia!Én is akkor tudok géphez ülni ha már itthon leszek majd írok!
14000. hóvirág66 (válaszként erre: 13997. - Zsuzsa1967)
2012. aug. 28. 20:23

Szia! Köszi a jó kívánságot! A jelenleg levelezők közül úgy látom sajnos már hárman vagyunk, akit jövő héten megműtenek. Remélhetőleg két hét múlva már mosolyogva fogunk tapasztalatot cserélni. Én is kitartást kívánok neked.

Szerintem egyetlen injekció nem okozhat túl nagy vérzést és hát az orvosok tudják mit csinálnak. Én alapból vérzékeny vagyok, hiányzik egy véralvadási faktorom, így én ellentétes szérumot fogok kapni több napon keresztül már hétfőtől. Én az elvérzéstől jobban félek, mint magától a műtéttől. De bízzunk az orvosokban! Fel a fejjel!

13999. hóvirág66 (válaszként erre: 13998. - Turkkati)
2012. aug. 28. 20:15

Szia!

Engem a Semmelweisben fognak műteni. Milliónyi kérdés cikázik az agyamban, aminek nagy részére már a fórum olvasásakor választ kaptam. Nagyon tartok az egésztől, szívesen cserélnék már veled! Remélem egyszer rám is így fog irigykedni valaki. Neked vannak szövődményeid? Tartok például hólyagsérvtől, inkontinenciától, stb. Persze ezek vélhetően hosszabb távú problémák lehetnek. Én 46 éves vagyok, lehet, hogy megoldotta volna a klimax minden gondomat, dehát csak nem akart jönni!!!

13998. turkkati (válaszként erre: 13993. - Hóvirág66)
2012. aug. 28. 20:03

Szia!

Engem is Miskolcon, a Megyeiben műtöttek tavaly februárban, ha kérdésed van, szívesen válaszolok!

13997. Zsuzsa1967
2012. aug. 28. 19:54

Sziasztok! Köszönöm a bátorító, nyugtató szavakat. Igazából már engem is többször műtöttek, de ezt a vérhigitó injekciót mindig csak a műtét után kaptam. Most sem magától az injekciótól tartok, csak egyedül az rettentett el, hogy előtte kapod, ami köztudott, hogy nagyfoku vérzésé léphet fel műtét közben. Na ez az amitől tartok. /amugy társul egy kis pánikbetegséggel is/!

Hóvirág66! Képzeld Én is 3.-án megyek be és 4.-én műtenek. Majd gondolok rád! Neked is és mindenkinek kitartást kívánok!

13996. zsuzsenka65 (válaszként erre: 13987. - 661e5a20a8)
2012. aug. 28. 19:21
Tavaly volt egy kisebb műtétem,úgy volt hogy altatnak.Az előkészítőben azonban megkérdezte az altatóorvos,be vállalom-e a gerinces érzéstelenítést.Vállaltam,viszont olyan nyugodt voltam,hogy azt csinálhattak volna velem amit akarnak.Megnyugtató amit írtok.Ezért nem félek a műtéttől egyáltalán.A pozitív hozzáállás nagy erőt ad.
13995. lenvirág
2012. aug. 28. 19:00

Sziasztok!

Ma voltam az altatóorvosnál, kicsit késik a műtétem, mert előtte be kell állítani a vérnyomásomat. Azt mondta, nem szeretné, ha műtét alatt agyvérzést kapnék. Hát ebben egyetértünk!

A most "bevonulóknak" problémamentes, gyors gyógyulást kívánok!!!

13994. YPanna
2012. aug. 28. 18:42

Huhh, nagyon bátrak vagytok :) de, így kell ezt! Már mindent tudtok, nem lesz meglepi!

Én akkor tojtam be amikor mentem a beöntésre, és láttam egy eszetlen nagy infúziót, de ilyen nagyot még sosem láttam. Mondtam is a nővérkének, hogy ha ez nekem van ide készítve akkor, legyen kedves a szobában beadni, mert elájulok a látványától is. Mondta h azt nem lehet, azért jöttünk ide, mert ebben a szobában minden "kéznél" van. Nos, az nem infúzió volt, hanem a beöntés, manapság így néz ki :)

Csajok, legyetek nagyon türelmesek a gyógyulással, és minden ok lesz. Az alvás, a műtét úgyis úgy fog tűnni, mintha 1 perc lenne az egész. Sok-sok erőt nektek, gondolunk rátok!

Panna

2012. aug. 28. 16:41
Szia! Engem Miskolcon műtenek!Gépközelbe csak akkor fogok jutni, ha hazaengednek, de akkor jelezni fogok! Utána cserélhetünk tapasztalatot!
13992. kiscsillag30 (válaszként erre: 13991. - Hóvirág66)
2012. aug. 28. 16:11
Szia majd gondolunk egymásra!Hol műtenek?Engem Szolnokon a Hetényibe!!!!!!!!!:)
2012. aug. 28. 12:57

Sziasztok!

Néhány hónapja sajnos én is olvasom ezt az oldalt, mert várható volt, hogy hamarosan át kell esnem ezen a műtéten. Tegnap eldőlt minden és szeptember 3.-án fekszem be, 4.-én műtenek.Ennek az oldalnak az olvasása egészen jól felkészített a műtétetre.


Kiscsillag30!

Úgy látom egyszerre kerül ránk a sor!


Nagyon-nagyon irigylek mindenkit, aki már túl van rajta! Én ráadásul vérzékeny vagyok, így ez tovább nehezíti a helyzetet.

13990. kiscsillag30 (válaszként erre: 13987. - 661e5a20a8)
2012. aug. 28. 09:43
Szia! Ez így van az előző műtétem előtt én is rettegtem,és reszkettem mert annyira féltem tőle!Akkor altattak először!!!!!!!!!!!!!!!!Én az ágyamban keltem,és ahogy felébredtem mentem a csaphoz mosakodni mert kába voltam.Pont akkor jött be a nővérke aki leszidott.Megkérdezte,hogy egy frissen műtőtt mit keres a mosdonál:?Én csak 1 görcsölő és égető érzést éreztem nem gondoltam,hogy már megműtöttek pedig készen voltam:)
13989. zsebimama64 (válaszként erre: 13984. - Zsuzsa1967)
2012. aug. 28. 09:36

Szia! Igen, én is kaptam ilyen szúrit a műtét előtt, sőt nekem oda adta az altató doki, hogy előtte való nap délután bökjem a hasamba. Hát mit mondjak, utálom az injekciót, hát hogy még beadjam magamnak. De túl vagyok rajta. Én több ilyet nem is kaptam, ezt a nagy műtétek előtt szokták adni, van aki még utána is kap.

Szia: Ági

13988. kiscsillag30 (válaszként erre: 13982. - Rozsakrisz)
2012. aug. 28. 09:34
Szia köszönöm a kedvességed!Nem izgulok.Végre túl leszek rajta és élhetem az életem tovább:)puszi
13987. 661e5a20a8 (válaszként erre: 13960. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 28. 08:41

Az altatástól mindenki tart szerintem, de ez olyan műtét, amit csak altatásban végezhetnek.

Nem is bántam így utólag... Engem pont 1 éve műtöttek, és még előttem van a kép, mikor a műtét előtt a természetes félelemnél nem éreztem többet, sőt egész nyugodt voltam, még akkor is amikor sokadjára sem tudták beültetni a kanült.

Viszont mikor jött a beteg hordó, a műtőhöz vezető úton kezdtem el reszketni. A műtőben már jeges hőmérsékletet éreztem, vacogtam. Kérdőn néztek rám, mivek 40 fok volt a műtőben.

Jó helyen voltam, gyorsan belém nyomták a szundi szurit, még mielőtt teljes sokkot kapok.

Aztán már az a kép következik, hogy homályos alakok szólongatnak: "Hahó! Jó reggelt végeztünk, minden oké!"

Tehát kár volt minden félelem. Vannak ott emberek, akik orvosi diplomával rendelkeznek, és nem hagyják, hogy ne ébredj fel :)

13986. turkkati (válaszként erre: 13984. - Zsuzsa1967)
2012. aug. 28. 06:28

Szia!

Én is kaptam vérhígítót előző este is és 1 hétig minden nap.

Ne félj tőle! A trombózis megelőzésére adják.

13985. Judit1109 (válaszként erre: 13984. - Zsuzsa1967)
2012. aug. 27. 21:58

Szia Zsuzsa!

Isten hozott a csapatban. Én '68-as vagyok és én is kaptam szurit műtét előtti napon. Nyugi, itt mindenki megérti a félelmet, tehát kérdezz bátran. Sokan vagyunk és mindig lesz, aki válaszol.

Üdv. Judit

13984. Zsuzsa1967
2012. aug. 27. 21:29
Sziasztok!Örülök, hogy végre rátaláltam egy olyan fórumra, ahol csupa tanulságos, jótanácsokkal egybekötött beszélgetést tapasztalok. Régóta olvaslak Titeket, mert hamarosan /jövő hét/ Én is érintettje leszek e oldalnak. Sajnos Én is "elbúcsúzom" a méhemtől. Közületek sokan nagyon erősek és bátrak vagytok, ami Nekem is erőt ad. Ezt köszönöm nektek. Viszont még nem találkoztam tőletek olyan ténnyel, hogy valaki műtét előtti estén vérhigitó injekciót kapott volna. Nekem ezt javasolt az aneszteziológus, pedig semmi komoly betegségem sincsen. Picit elbizonytalanodtam. Van valakinek ilyen tapasztalata? Köszönöm a segitségeteket! Mindenkinek jobbulás kívánok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook