Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14160. ERA22
2012. szept. 12. 11:57
...lehet orvost kellene cserélnem? :D
14159. erikpipi (válaszként erre: 14145. - Lenvirág)
2012. szept. 12. 11:43

Szia!:)

Kicsit szemérmesen ,de leírom, amit a férjem mondott:

Sokkal jobb lett, mint volt. Nekem is....

A doki műtét után: gyakorolni kell, és menni fog...:)

14158. ERA22
2012. szept. 12. 11:05
kiscsillag gratulálok:)))))))))))) de jó ezt hallani:)
2012. szept. 12. 11:03
Sziasztok csajok!Na ma már egy kicsit jobb,úgyhogy annyit leírnák most nektek,hogy hála a jó égnek mind a két petefészkem megmaradt:)Azt mondta a dokim,hogy olyan szépek kár lett volna hozzányúlni!A méhnyak és a méh volt kóros.Most már várom az eredményt!!!!!!!!!!!!!!"jónak kell lennie"Még annyit,hogy műtét óta most aludtam végig az éjszakát egy kispárna segítségével ami a hasamnál volt egész éjszaka!!!!!!!!!!!Remélem mindenki jól van akit már megműtöttek,és ne izguljon aki előtte áll ki lehet bírni,hisz mi is itt vagyunk!:)
14156. ERA22
2012. szept. 12. 10:25
summer nem tudom :S nekem is teljesen össze-vissza jön már, ezt nem lehet kiszámolni :( azt hittem az a lényeg, hogy ne pont műtét közben vérezzek, és azon aggódtam, hogy ha eddig nem jött meg, mostmár nyugodjon. Tegnap voltam az orvosnál (T-7 nap:D) és azzal fogadott, hogy naaa? mikor MÚLT el a menszesze??? Mondom, még meg se jött... Erre totál elkomorodott, és láthatóan neheztelt rám, hogy még erre az egyszerű tényre sem vagyok képes odafigyelni, hogy rendesen vérezzek. Próbáltam elmagyarázni, hogy pont ezért kell a műtét. De kiderült, hogy nagyon fontos (nem, nem tudom miért...:() hogy menstruáció UTÁN csinálják a műtétet. És hogy ha időben - vagyis legalább 2 héttel a műtét előtt, nem most 1 héttel a műtét előtt - szólok neki, hogy nem jött meg az a fránya mensi, akkor ad olyan gyógyszert, ami kicsalogatja. Meg kell hogy mondjam, tényleg elmonda, hogy a műtétet UTÁNA kell elvégezni, bár azt nem, hogy miért, és nem is tette különösebben nyomatékossá. Jaj és mindezt elég jóáron tudtam meg...:S
14155. summer40 (válaszként erre: 14154. - ERA22)
2012. szept. 12. 10:15
Szia! Miért csak menses után tudják elvégezni?Nekem teljesen szabálytalan volt a ciklusom a végén már.20 naponként jött meg, az enyém a mütét után egy héttel lett volna esedékes, de közben is hetente 1-2 napig pecsételgetés volt..
14154. ERA22
2012. szept. 12. 09:50

Sziasztok!

Elmarad a jövőhétre tervezett műtét, mert nem jött meg idően a menstruációm, és a méheltávolítást menszesz után tudják csak elvégezni.

Én most ettől nagyon kibuktam :(

Megszerveztem a család életét egy hétre - három gyerek van, szakközép, óvóda, meg a férj:D - és lelkileg is felkészültem a jövőhét szerdára.

A mensim meg csak nem és nem jön :S

Ha ma még megjönne.... :(((

14153. lenvirág
2012. szept. 12. 08:45

Nagyon sokat segít nekem ez a kis közösség, mind tudásban, mind lelkileg. Amíg nem találtam Rátok, mereven elzárkóztam még attól is, hogy beszéljek a problémámról. A doki szerint szerencse, hogy még nem kaptam hasi trombózist a myoma mérete miatt.

Most meg itt vagyok, és két hét múlva vége a szenvedésnek.

Gyógyulást mindenkinek!

14152. lenvirág
2012. szept. 12. 08:41

Sziasztok! Nagyon köszönöm a tanácsokat! Teljesen rendben van a méhszájam (P2), de azt mondta, ez nem jelenti azt, hogy mindig így lesz.

Ami még kicsit elkeserített, hogy nem vízszintes, hanem függőleges vágásom lesz a myoma mérete miatt. Ha műtét közben derülne ki, hogy mégsem elég a vízszintes vágás, akkor csinálni kellene egy függőlegeset is, tehát lenne egy fordított T sebem. Hát inkább egy, mint két vágás. De szerencsére csak köldökig fog érni. A petefészkek teljesen maradnak!

14151. turkkati (válaszként erre: 14145. - Lenvirág)
2012. szept. 12. 07:06

Az én orvosom kiveszi, nem vitatja meg a beteggel.

De elmondja, hogy miért. Később gondot okozhat, szerinte tökéletes meg lehet oldani a rögzítést nélküle is, semmi hátránya nincs, ha már az sincs meg.

Ezt igazolni is tudom. Másfél éve estem túl rajta, nem hiányzik a méhnyak sem:)

14150. Iboly65 (válaszként erre: 14114. - Ibab)
2012. szept. 11. 23:51

Szervusz!

Nekem a 2.és 3.hét között szűnt meg a váladékozás.

Nem kell aggódni emiatt!Ha mégis bizonytalan lennél,a háziorvoshoz,vagy az osztályra is visszamehetsz.De ne ess akkor sem kétségbe!pihenj és igyál sokat,az jót tesz.

Puszi:Ibolya

14149. Iboly65 (válaszként erre: 14120. - Csillus6)
2012. szept. 11. 23:41

Szia!

Gondolok rád én is!

Ne izgulj,minden jól fog sikerülni!

Puszi

14148. ibab (válaszként erre: 14145. - Lenvirág)
2012. szept. 11. 22:00
...és még a hüvelybe is könnyebben belesüllyed a későbbiek során, így meg nagyon szépen meg tudják oldani, vakon végződik, de te ebből semmi negatívat nem érzel.Sokan ezt mesélték nekem....
14147. ibab (válaszként erre: 14145. - Lenvirág)
2012. szept. 11. 21:57
Ne ragaszkodj hozzá.Nincs már jelentősége, csak szűrésre kell járnod vele.Igaza van Juditnak, ha beteg menjen. Nekem azt mondta az orvosom, hogy a nőnek még két olyan része van, ahol jól esik a dolog,nem a méhnyakon múlik.Ha jól belegondolsz, akkor stimmel.Nem vagyok szégyenlős, de kijelentem, hogy már két és fél hetesen nőnek érzem magam és várom a vesztegzár végét,nem tudok veszteg maradni:))))))).A petefészkek hormontermelése az, ami adja az érzést....
14146. Judit1109 (válaszként erre: 14145. - Lenvirág)
2012. szept. 11. 21:43

Szia.

Nekem csak egy 2/3-nyi bal fészkem maradt és ha megnyugtathatlak: jobb a szex, mint amikor "tele" volt a hasam:-). Az első kettő akciótól ne várj csodát, mert a pároddal együtt izgulni fogtok, hogy nehogy megnyomjon, vagy fájjon valahol, de nem fog, hidd el. A méhnyakhoz meg ne ragaszkodj, beteg, hagy menjen. Nem fog hiányozni. Legalábbis nekem nem hiányzik!

Remélem tudtam segíteni.

Üdv. Judit.

14145. lenvirág
2012. szept. 11. 20:16

Sziasztok! Ma beszéltem az orvosommal, aki megkérdezte, miért ragaszkodom a méhnyak megtartásához. Tanácsot szeretnék Tőletek kapni!

Akiknek azt is kivették, éreznek különbséget a szex terén?

Teljesen rám bízta a döntést, a műtét előtt kell közölnöm vele(09.26.).

Előre is köszönöm a segítséget!

14144. lenvirág
2012. szept. 11. 09:49
A frissen műtötteknek gyors, teljes gyógyulást kívánok!
2012. szept. 11. 07:31
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat!
14142. erikpipi (válaszként erre: 14134. - Ann64)
2012. szept. 11. 07:07

SZia Ann!


Magamtól mentem, katasztrofális problémáim nem voltak ugyan, csak a szokásos. Azt gondoltam, hogy nem árt, ha megnézetem a hormonjaimat, mert a kiváltó okot szerintem nem szüntette meg a műtét, az csak egy következmény volt.

Az eredményeim nem lettek jók, ismételni kellett őket.

Az ösztrogénszintem még mindig az egekben, nagyon ellentmondásos az eredmény.


Persze, lehet, hogy én gondolom helytelenül.:)

Jó rég voltam itt is:D Hogy vagytok?

14141. turkkati (válaszként erre: 14139. - Kiscsillag30)
2012. szept. 11. 06:54

Pihenj, mikor az esik jól, és mozogj, ha van kedved, akkor hamar megerősödsz!

A hősködést kerülni kell, majd máskor váltjátok meg a világot, most a gyógyulás fontosabb, mint az esetlegesen poros bútorok:)

14140. ibab (válaszként erre: 14135. - Hóvirág66)
2012. szept. 10. 22:28
Jaj de jó, hogy itthon vagy/vagytok a gyengeség alap.Inni sokat és pihizni,aludni!!! puszi
2012. szept. 10. 21:24
Sziasztok csajok!Ne haragudjatok,hogy ilyen egyvelegbe írok,de nincs erőm megköszönni mindenkinek külön a kedves szavakat!Köszönöm,a jó kívánságokat,és a tanácsokat.Sokat pihenek,de mikor erőm engedi majd ideülök!Puszi mindenkinek és csak annyit,hogy itthon már sokkal jobb!
14138. kiscsillag30 (válaszként erre: 14135. - Hóvirág66)
2012. szept. 10. 21:20
Szia!Én is sokat gondoltam rád!Én is egy roncs vagyok még de napról napra jobb!Pihenj sokat vigyázz magadra!
14137. turkkati (válaszként erre: 14135. - Hóvirág66)
2012. szept. 10. 20:42

Szia!

Gyors gyógyulást kívánok neked:)!

14136. Judit1109 (válaszként erre: 14135. - Hóvirág66)
2012. szept. 10. 20:20

Szia!

Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta! Pihenj és jó egészséget kívánok Neked!

Üdv. Judit

2012. szept. 10. 19:47

Sziasztok! Ma hazajöttem a kórházból, de a varrataim még megvannak, azok kiszedésére csütörtökön kell visszamenni. Nagyon fáradt vagyok még és gyenge. Vérzékeny vagyok, nem volt egy könnyű eset, de szerencsére túl vagyok rajta.


Kiscsillag gondoltam rád a múlt héten többször is. Pihenj sokat, én is azt teszem.


Aki előtte van, az ne izguljon!

14134. Ann64
2012. szept. 10. 19:29

Szia Erikpipi!

Nekem nem kelet mennem csak hasi ultrahangra fél évente megnőttek a petefészkeim.

Valami gondod van?

14133. erikpipi
2012. szept. 10. 19:06

Sziasztok!:)


Van köztetek olyan ,aki műtét után, vagy később elment endokrinológushoz? Volt akinek javasolta a nőgyógyásza?

14132. YPanna
2012. szept. 10. 15:55

Szia,

szívószál, mosdókesztyű,kispárna,tisztasági betét, nagyi bugyi, papucs amiben tusolsz. Gyógyszereid ha szedsz valamit. lehetőleg zsebes hálóing, pizsit a kábelek miatt nem fogsz tudni felvenni pár napig, ahogy bugyit sem.

Te is mostanában mész Avela?

14131. lenvirág (válaszként erre: 14130. - Avela)
2012. szept. 10. 15:42
Szia, attól függ, melyik kórházban lesz a műtét. Én a Sote I.sz klinikájára megyek 25-én. Nekem elküldtek privátban egy listát, szívesen megosztom veled. Üdv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook