Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13986. turkkati (válaszként erre: 13984. - Zsuzsa1967)
2012. aug. 28. 06:28

Szia!

Én is kaptam vérhígítót előző este is és 1 hétig minden nap.

Ne félj tőle! A trombózis megelőzésére adják.

13985. Judit1109 (válaszként erre: 13984. - Zsuzsa1967)
2012. aug. 27. 21:58

Szia Zsuzsa!

Isten hozott a csapatban. Én '68-as vagyok és én is kaptam szurit műtét előtti napon. Nyugi, itt mindenki megérti a félelmet, tehát kérdezz bátran. Sokan vagyunk és mindig lesz, aki válaszol.

Üdv. Judit

13984. Zsuzsa1967
2012. aug. 27. 21:29
Sziasztok!Örülök, hogy végre rátaláltam egy olyan fórumra, ahol csupa tanulságos, jótanácsokkal egybekötött beszélgetést tapasztalok. Régóta olvaslak Titeket, mert hamarosan /jövő hét/ Én is érintettje leszek e oldalnak. Sajnos Én is "elbúcsúzom" a méhemtől. Közületek sokan nagyon erősek és bátrak vagytok, ami Nekem is erőt ad. Ezt köszönöm nektek. Viszont még nem találkoztam tőletek olyan ténnyel, hogy valaki műtét előtti estén vérhigitó injekciót kapott volna. Nekem ezt javasolt az aneszteziológus, pedig semmi komoly betegségem sincsen. Picit elbizonytalanodtam. Van valakinek ilyen tapasztalata? Köszönöm a segitségeteket! Mindenkinek jobbulás kívánok!
13983. Rozika 01 (válaszként erre: 13975. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 27. 19:18
Szia zsuzsenka. A Mióma Embolizációval kapcsolatban, én felhívtam a Doktorbácsit és elmondtam neki a panaszomat és azt válaszolta,hogy nekem már annyira nagy a Miómám,hogy ezt már nem lehet ezzel az eljárással megműteni.Még a korom is probléma volt/52/.Tehát fiatal kor és kicsi Mióma akkor lehet szó erről a műtétről mondta a Doktor bácsi nekem.De amint olvasom döntöttél a műtéttel kapcsolatban.Vagyunk itt sajnos elegen akik átélték ezt az érzést.Én nagyon sok erőt merítettem az itt olvasottakból,úgy a műtét előtt mint utána. Üdv Rozika.
13982. rozsakrisz (válaszként erre: 13979. - Kiscsillag30)
2012. aug. 27. 18:55
Szia! Akkor már nemsokára Te is túl leszel rajta :) Remélem, nem izgulsz, nincs miért :) Majd szorítok Neked, és nem lesz semmi gond :) Pusza
13981. kiscsillag30 (válaszként erre: 13980. - Judit1109)
2012. aug. 27. 18:25
Szia!!!!!!Remélem így lessz és minél hamarabb eljön az időm:)Már alig várom.puszi
13980. Judit1109 (válaszként erre: 13979. - Kiscsillag30)
2012. aug. 27. 16:38

De lökött vagy:-)

Nagyon örülök, hogy meg van az időpont! Innen már csak úgy peregnek az órák és a napok!

Puszi Judit

2012. aug. 27. 13:39

Helló csajok!Ma voltam Juditnál a szem.igazolványom ügyében!Vagyis ez egy kamu ügy de tényleg nálla volt.Mondom nektek,élőbe még aranyosabb és rendesebb,mint itt a fórumon.Neki szeretnék köszönetet mondani a mai napért!!!!!!Kedves embernek ismertem meg és még a sebét is megmutatta ami szó szerint nagyon szép!Jövőhét hétfőn fekszek be kedden megműt a dokibá és hétvégén itthon lógathatom már a lábam!:)VÉGRE

ÜDV mindenkinek:BOGI

13978. takyera (válaszként erre: 13931. - Szofi99)
2012. aug. 27. 09:20

Szia!

Köszönöm a válaszod, sajnos még nem tudtam utána nézni. Az orvosom azt mondta, hogy nem kötelező, de Ő javasolja. Azonban én valamiért nem mertem még elkezdeni. Tavaly novemberben volt egy csecsemőfej nagyságú cisztám, azt eltávolították, aztán decembertől, márciusig kaptam a kemót, majd májusban volt még egy műtétem, amikor kipakoltak mindent. Hőhullámaim vannak, meg néha fájnak a csontjaim,de egyébként szerintem jól vagyok. Igazából csak attól félek, hogy ha nem kezdem el a hormonpótlást, akkor nehogy a későbbiekben legyenek nagyobb gondok.

Azért amit írtál, annak még utána nézek. Mégegyszer köszönöm, de ha van esetleg személyes tapasztalatod, azt is szívesen veszem.

Üdv. Erika

13977. YPanna (válaszként erre: 13975. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 27. 08:27

Szia,

nem, én beszéltem az orvosommal, még műtét előtt amikor a lehetőségeket vizsgálgattuk. Ő mondta h korábban is volt ilyen kb 10 éve, egy amerikai injekció, annak az volt a lényege h elsorvasztotta a miómát, vagyis visszafejlődött, de azt mondta, h a tapasztalat az volt, h amikor befejeződött a kúra akkor a miómák újra növekedni kezdtek. Az Esmya hatékonyságára még nincsenek betegektől "tapasztalatok" , mert teljesen új készítmény, de évek óta tesztelik, és most kapta meg az összes engedélyt, és minősítést. A dokim azt mondta, h ha akarom megszerzi nekem, mert Richter termék, de sajnos nem volt rá idő. A gyógyszer is erre lett kifejlesztve.

Az embolizációról is beszéltünk, képzeld el, hogy megkeresik azokat az ereket amik táplálják a miómákat és ezeket az ereket valamilyen mikro szemcsékkel eltömítik. A dokim azt mondta h az anyósának sem csinálná ezt. Mert ahogy azt oda bejuttatják, ugyanúgy fel is szabadulhat, és akkor nagyobb problémát okoz, mint ami miatt elvégezték.

üdv.:

Panna

13976. kiscsillag30 (válaszként erre: 13968. - Ibab)
2012. aug. 26. 20:03
Köszi a választ!Félni már nem félek,csak kíváncsi vagok:)Minden variációra rákészültem.
13975. zsuzsenka65 (válaszként erre: 13953. - YPanna)
2012. aug. 26. 18:56

Én utána olvastam,de azt írja hogy műtét előtti kezelésre ajánlják.Vérzéscsökkentő és hogy erősebb legyen a szervezeted.Én legalábbis így értelmeztem.

És az embolizáció?b

13974. zsuzsenka65 (válaszként erre: 13973. - Iza-bell)
2012. aug. 26. 17:26
Köszönöm a jókívánságokat és tanácsokat.Esetleg valamelyikőtöket műtötték Győrben?
13973. Iza-bell (válaszként erre: 13960. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 26. 15:54

SZia!

Most olvastalak, látom már döntöttél, de azért megerősítelek én is. Nekem volt Mirénám a műtét előtt. Azért ajánlották, mert gyorsan nőtt a miómám. Nem vált be. Nem lassította le a miómák növekedését, nem csökkentette a vérzést sem, sőt egyfolytában véreztem tőle, 4 hónapig vártam, hogy majd jobb lesz, de nem lett jobb. Március végén volt a műtétem, remekül vagyok, szép nyaram volt, jó erőben vagyok. Így utólag sajnálom a Mirénára költött pénzt, meg a sok nyüglődés vele, de annyiból jó volt, hogy utána nagyon hamar rászántam magam a műtétre, mint utolsó megoldásra. Szóval fel a fejjel, minden jót neked, az altatástól meg nem kell félni!

13972. turkkati (válaszként erre: 13963. - Ibab)
2012. aug. 26. 07:07

Szia!

Gratulálok az optimizmusodhoz, örülök, hogy jól vagy, további zökkenőmentes gyógyulást kívánok!

13971. ibab (válaszként erre: 13969. - Judit1109)
2012. aug. 25. 21:32
igenigen.lemaradt e NE!!!!félj
13970. fancsika1 (válaszként erre: 13963. - Ibab)
2012. aug. 25. 19:42
Örülök, hogy itt vagy, vigyázz azért nagyon magadra, pihent és igyál sokat (nagyon sokat, hogy gyorsan kimenjen belőled az altató), meg úgy is meleg van. Vigyázz magadra, nehogy emeljél, csak pihenjél, mindent óvatosan.
13969. Judit1109 (válaszként erre: 13968. - Ibab)
2012. aug. 25. 19:40
Vagyis NE félj:-):-):-)
13968. ibab (válaszként erre: 13967. - Kiscsillag30)
2012. aug. 25. 19:24
Hát nem akarlak kábítani,hogy nem fáj,mert fáj a műtét után,de ki lehet bírni.Adnak altatót,fájdalomcsillapítót és mindent,amire szükséged van.A legnehezebb,amikor 2-3. napon beindul a bélműködés.Ha ezen túl vagy,nagyon jó érzés...most jelenleg az béhséggel kűzdök,mert még nem lehet mindent enni.De félj,minden ok lesz a műtétből nem érzel semmit....
13967. kiscsillag30 (válaszként erre: 13963. - Ibab)
2012. aug. 25. 16:40
Szia!Örülök,hogy túl vagy rajta:)Remélem jól vagy és mihamarabb felépülsz.Na és mien volt,mit érzel most?Ha nem vagyok tolakodó!Csak kíváncsi vagyok hisz én belőletek táplálkozom nemsoká én is megyek mire számítsak?
2012. aug. 25. 16:35

Helló!Rég voltam itt csajok,és olvasom,hogy megint vannak újjak:(

Én most ugy állok,hogy VÉGRE megvan minden papírom!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hétfőn megyek fél11-re konzultációra ott megkapom a várva várt időpontomat.Azt mondta a doki,hogy megpróbál minél hamarabbi időpontot adni.Én kértem erre mert szeretném a gyerekeimet ithon várni mikor hazaérkeznek a suliból!Nemsoká suli!

13965. Judit1109 (válaszként erre: 13963. - Ibab)
2012. aug. 25. 14:24

Sziaaaaaa!

Iszonyatosan örülök, hogy itt vagy és ilyen jól! Nagyon vigyázz magadra, semmit se erőltess és további vidám gyógyulást kívánok!

Puszi Judit

13964. ibab (válaszként erre: 13941. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 25. 13:29
ne!!!!Rajtam is kipróbáltak minden hormonkészítményt és még időben azt mondtam,hogy nem.(hajhullás,hízás,stb)ebből,csak neki van haszna,neked nincs.Nem beszélve arról,hogy vashiányos leszel a sok vérzéstől.
13963. ibab
2012. aug. 25. 13:02
Sziasztok mindenki!!ITT vagyok,készen vagyok 1 napos vagyok.Már tudok járni,fürdeni és nagyokat aludni.Annyira örülök h tovább nem húztam,vége a szenvedésnek.Fotón láttam,hogy mit szedtek ki belőlem.Ne tudjátok meg!Még egy kicsit kába vagyok,de NAPRÓL NAPRA EGYRE JOBBAN:))))))))
13962. doroti91 (válaszként erre: 13938. - Modoslany)
2012. aug. 25. 02:37
Koszonom a jokivansagokat.sajnos ez az egesz eletemet vegig foglya kiserni,nagyon nehez .remelem tortenik valami jo is az eletben a sok rosz utan!
13961. Judit1109 (válaszként erre: 13960. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 24. 20:38

Nyugi, felébredsz!:-). Nagyon sok ember fog ott rád vigyázni! Én is csak javasolni tudom a műtétet.

Üdv. Judit

2012. aug. 24. 20:22
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,hozzászólásokat!Meggyőztetek! Nem kísérletezem,ez csak időhúzás lenne.Úgy hiszem megműttetem magam,de azt hiszem csak januárban.A munkahelyemen sem zűrös időszak ez.Egyébként nagyrészben végig olvastam a fórumot.Nemis a műtéttől félek,tudom erős vagyok! Az altatástól rettegek,még soha nem volt.Ha nem ébredek fel? Üdv mindenkinek!
13959. Manca
2012. aug. 24. 09:50
Én is vártam a csodát,igaz csak kb 2 évig.Akkor kezdődött enyhe vérzés zavarokkal.Nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget neki,hisz az ember elhagyja a 40 évet,akkor kezdődnek a kisebb nagyobb egészségügyi gondok.Legalább is ezt szokták mondani.Aztán egyre többször volt hőhullámom,volt olyan amikor egy nagyáruházban jött rám.Bekellett hajolnom pár percre a szalámis hűtőbe,mintha keresnék valamit,/pedig nem/,hogy elmúljon a hirtelen verejtékezés.Aztán egyre roszabb lett.Édesanyám 41 évesen került a változó korba,gondoltam dolgozik a genetika és engem is ilyen hamar elért.Az orvosom csinált egy vérvizsgálatot,de mint kiderült nem a klimax okozott panaszokat.Mint írtam már,miután kiderült mi a baj,nekiültem és a netet bújtam mit tehetnék,hogy elkerüljem a műtétet.Megfordult a fejemben a mióma embolizáció is.Erre már nem volt időm....,de nem bánom.Most boldog vagyok,hogy megoperáltak ,így 2 hónap után nagyon jól érzem magam.A fehér nadrágom mindig kéznél van és örülök,hogy végre normális életet élhetek.
13958. koncibonci (válaszként erre: 13944. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 24. 07:26
Zsuzsenka! Én 47 évesen már biztos nem kisérleteznék a spirállal. Nekem 2009-ben mondta a doki először, hogy műtét kellene a görcsök, az erős vérzés és a miómám miatt. Természetesen és is reménykedtem, hogy a változó kor meghozza a "gyógyulást", de nem így lett. Tavaly decemberben 48 évesen műtöttek, mindent kivetettem, nem kell semmilyen további probléma. Tehát se petefészkek, se méhnyak nem maradt. A hőhullámokon kívül semmilyen problémám nincs, hormont nem szedek. A mai eszemmel azt mondom, hogy ha én azt tudom, hogy ennyire megváltozik jó értelemben az életem a műtét után, már 2009-ben megcsináltattam volna. Persze, nagy műtét, de hamar rendbe lehet jönni, ha betartod a műtét utáni szabályokat. Gondold végig, a te döntésed, de szerintem jobb mielőbb túllenni rajta. Üdv, Kriszti
13957. fancsika1 (válaszként erre: 13956. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 23. 20:11
Én 9 évig áltattam magam, és amikor már jött az, hogy egy évben csak kétszer volt mensim, amiről a végén kiderült, hogy már nem az, hanem ez a fránya több mióma okozta, főleg ez az utolsó óriás, nem akarom ecsetelni, de volt itt még szoknya, nadrág mosás is, és még sem zsugorodott. Te tudod, Te döntessz, nem kis műtét, de hidd el, hogy utána nagyon fel fogsz szabadulni, Annyi, hogy az emelgetésekre vigyázz jó darabig, nekem azt ajánlották, hogy ne emeljek minimum 2-3 hónapig, hogy nehogy sérvem legyen. szerencsémre tudok a párom mellett vigyázni magamra, de azért már takarytok, felmosok, csak nem teszek 10 l-t a vödörbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook