Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13956. zsuzsenka65 (válaszként erre: 13954. - Fancsika1)
2012. aug. 23. 19:30
Akkor csak áltatom magam?De mindjárt az első nekifutásra mútét?Vagy előbb-utóbb ugyis az lesz a vége?
13955. Rozika 01 (válaszként erre: 13946. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 23. 19:29
Zsuzsenka szia. A kilenc év alatt elfelejthettem a fehér nadrágot.Rendszertelen sok darabos és görcsös tüneteket okozott az állítólagos nagyon jó spirál.A dokinőm javasolta,hogy majd idővel jobb lesz,de nekem nem,hogy jobb lett volna a vége műtét lett.Én örülök,hogy túl vagyok rajta. Már 1éve ésminden rosszat elfelejtettem,de ez az ÉN véleményem.
13954. fancsika1 (válaszként erre: 13944. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 23. 16:54
Én 57 éves leszek, és nem hogy zsugorodott,hanem nőtt egy óriás is, (így nevezték a műtét után), és még hozzá olyan helyre, amit az ultrahang ki sem mutatott, ezért volt 3,5 órás a műtétem. De ha ilyen sokba kerül az a spirál, akkor nem csodálom, hogy a kedves főorvos úr ajánlotta.!? Te döntessz!
13953. YPanna
2012. aug. 23. 13:33

Sziasztok, időről - időre feltűnök itt az Esmya nevű gyógyszert ajánlva, most látom alternatívákat kerestek. Én nem ajánlgatni akarom, hanem csak elmondani, hogy én már 4 hónapos műtött vagyok, és ha lett volna időm ezt kipróbáltam volna a műtét előtt. Esetleg olvassatok utána, vagy kérdezzétek a dokikat, mert még ők sem nagyon ismerik.

üdv.:

Panna

13952. Manca (válaszként erre: 13948. - Turkkati)
2012. aug. 23. 09:43
Igazad van,mindenki húzza ameddig lehet.Aztán eljön az a bizonyos pont,amikor már nem csak fizikailag viseli meg az embert,hanem a lelki dolgok sokkal borzasztóbbak.Az én családom a végén már ugyanúgy szenvedett ,mint én.Láttak sírni,szenvedni az elkeseredettségtől.Akkor volt elég.
13951. zsuzskabuzska (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 22. 23:50
szegénykém annyira sajnállak :((((((((((((((((
13950. Csillus6 (válaszként erre: 13941. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 22. 23:35

Én azt olvastam egy fórumon, hogy ha van mióma, akkor fel sem tehetik ezt a spirált, egy dr.nő írta válaszként egy érdeklődő betegnek.

Nálam is ilyen probléma van, először a dokim azt javasolta, hogy vagy Duphastont kellene szednem, amíg el nem múlik a vérzésem, mert 5l éves vagyok,

vagy ez a spirál 5 évig kb. De aztán belegondolt, hogy erős méhsüllyedésem és hüvelysérveim is vannak, no meg ott egy 3 cm mióma is, úgyhogy műtét lesz. Elegem van már a hormonokból. Pedig nagyon félek a műtéttől is, de a fórumon a csajok rengeteg erőt adtak, és úgy megyek elé, mint egy táltos.:) Puszi nektek csajok!!!:)

13949. turkkati (válaszként erre: 13948. - Turkkati)
2012. aug. 22. 21:09
Csak a saját "okosságomról" írtam, nem szándékoztalak megsérteni, bocs, ha félreérthető az 1. mondatom:)!
13948. turkkati (válaszként erre: 13947. - Manca)
2012. aug. 22. 21:07

Egyetértek, bár utólag könnyű okosnak lenni.

Szerintem itt majd mindenki húzta, ameddig húzhatta.

Sajnálom, hogy nem sokkal hamarabb lettem túl rajta!

10 év alatt nem jártunk annyit standra és kirándulni, mint ezen a nyáron:)

13947. Manca (válaszként erre: 13946. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 22. 21:03
Én nem használtam ilyet,de én is kipróbáltam más alternatívát.Elmentem egy sebész doktornőhöz,aki homeopátivál foglalkozik.3 hónapot kért azt mondta,nagyon szép sikerei vannak e téren.Sajnos nekem nem vált be,olyan sokat romlott az állapotom,hogy a nőgyógyászom majdnem rosszul lett.Soha többet nem húznám az időt,ha menni kell,hát menni kell....
13946. zsuzsenka65 (válaszként erre: 13945. - Rozika 01)
2012. aug. 22. 19:55

Rozika!

És a 9 év alatt volt vérzésed,vagy bármi panaszod vagy "csak" hogy nőtt a miomád?Most nekem a legnagyobb gondom az,hogy a menzesz első két napján alig tudok menni még dolgozni is,pedig 5 perc sincs gyalog.Más problémát egyenlőre nem okoz.Szinte végig olvastam az egész fórumot és látom,mindenki örűl,hogy megszabadult ettől az egésztől.De gondolom senki sem akarta mindenáron megmüttetni magát.

13945. Rozika 01 (válaszként erre: 13941. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 22. 19:44
Szia zsuzsenka.Nekem 9évig volt Mirena spirálom. Tavaly májusban volt egy teljes méheltávolítás,vagyis mindent kivettek.Akkora volt a Miómám mint egy gyerek fej és az egész méhem elfoglalta.Nekem nem vált be a spirál.De ezt egyéne válogatja,én a saját tapasztalatom írtam le.
2012. aug. 22. 19:27
Elméletileg ez a spirál megszünteti a vérzést 6 hónap alatt és zsugoríthatja a miomát.Azt is mondta,hogy a változókorban egyébként is zsugorodhatEgyébként 47 éves vagyok.Lehet hogy csak az időt húzom vele?De ha meg se próbálom!Pedig kb 50000-be kerül ez a kis spirál.Mondjuk a kezelő orvosom azt mondta,hogy ha most másik orvoshoz kerülök az megint más gyógymódra esküszik.
13943. Manca (válaszként erre: 13941. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 22. 19:12
Szia!Én sem használtam,de csatlakozom az előttem szólóhoz.Nekem is vérzés problémáim voltak.Húztam egy darabig a műtétet,de annyira elviselhetetlen lett a dolog,hogy nem bánom,hogy megoperáltak.Mindnél több idő telik,annál rosszabbak a tünetek.Sajnos nem lesz jobb.De mivel a főorvos az főorvos,lehet,hogy igaza van.
13942. fancsika1 (válaszként erre: 13941. - Zsuzsenka65)
2012. aug. 22. 18:25
Én nem használtam, de 9 évig volt miomám, és az elején én is ugyanígy voltam, aztán évek után mindíg egyre elviselhetetlenebb volt a vérzés, a végén már mikor el kellett hogy múljon a korom miatt, 1 évben kétszer háromszor volt nagyon erős vérzésem, és a végén már fájdalmam is. Ha itt visszaolvasod a kommenteket, bizony mindenki örül, aki túl van ezen a műtéten, jó persze attól is függ persze, hogy van-e már gyereked, vagy akarsz-e még. Ha nincs gond a petefészkeket meghagyják, vagy legalább az egyikeet, hogy megkönnyítsék a jövődet a klimax miatt. Te dönthetsz.
2012. aug. 22. 17:22

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem!Miomám van,a méh nagy részét elfoglalja.Panaszt csak a menzesz első két napján és éjjelén okoz vérzés formájában ,de nagyon.az orvosom méheltávolító műtétet javasolt,amibe bele is mentem.Ma voltam főorvosnál a műtét miatt.Aki viszont azt mondta,ha az ő betege lennék akkor a Mirena spirált ajánlaná nem a műtétet.Valaki esetleg használta már? Mi a véleményetek?Előre is köszönöm!Zsuzsa

13940. Iza-bell (válaszként erre: 13939. - Avela)
2012. aug. 22. 07:54
Írtam privátban!
13939. Avela
2012. aug. 21. 21:31
Sziasztok!Segitséget szeretnék kérni, valaki privátilag tudna meg tudnáírni. Orvost és kórházat keresek teljes méh és petefészek eltávolátshoz. Sajna Bpesttől 100 km-re lakom és semmi ismeretségem nincs. Csak annyit tudok, hogy itt a közelben nem akarom, mert nem sok jót hallottam és nagyon félek. Jelenleg sugárra járok, és utánna kellene egy biztos és szakszerü orvos vagy kórház. Magán kórház az anyagiak miatt szóba sem jöhet. KÖszönöm, minden gyógyúlónak mielőbbi felépülést kívánok.
13938. modoslany (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 21. 09:23
Én is megkönnyeztelek. Én nemrég éltem át 30 évesen, csak nekem annyival szerencsésebb a helyzetem, hogy született egy gyönyörű kislányom. Nekünk a szülés után léptek fel olyan komplikációk, ami miatt a méhemet el kellett távolítani. Még így is nagyon nehezen dolgoztam fel, mert szerettünk volna még 1-2 babát. Én most jutottam el odáig, 2,5 hónap után, hogy tudok róla úgy beszélni hog nem sírom el magam, pedig nekem itt van a picurim, aki rengeteg erőt ad. Kívánom, hogy te is mihamarabb rendbe gyere lelkileg.
13937. Manca (válaszként erre: 13918. - Eszti60)
2012. aug. 20. 16:53
Eszti!Szeretném megkérdezni,hogyan vetted észre,hogy megereszkedett a hüvelycsonk?Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de minden info jól jön.Köszi a válaszodat előre is!Üdv!
13936. starmama (válaszként erre: 13918. - Eszti60)
2012. aug. 19. 22:34

Szia! Van ilyen sajnos. A barátnőmnek is megereszkedett, ezért hálóval rögzítették. Nekem már eleve hálót épített be az orvosom, amikor eltávolította a méhemet, mert nekem sajnos a hüvelyfalam is le volt szakadva. Ha ez lesz a vége, ne félj tőle, a hálót körbenövi a saját kötőszöveted, és jobb lesz, mint új korában. Csak jó szakembert kell keresni, aki ért hozzá.

Minden jót kívánok, remélem enélkül is rendbe jössz.

13935. doroti91 (válaszként erre: 13933. - Jázmin 40)
2012. aug. 19. 17:16
Biztos hogy egy orokbrfogadott gyereket is ugyan ugy lehet szeretni.Ha lett volna sajatunk akkor is gondolkoztunk hogy orokbefogadunk egy kisbabat.Most meg nagyon nehez soha sem gondoltam volna hogy 22evesen szenvedni fogok a klimaxtol,de mar az elso inekciotol elmultak a kellemetlensegek.Remelem hogy ezutam minden rendben lesz es hogy a vagas helye is halvanyodni fog.Szivbol kivanok neked minden jot,erot es egeszseget!!!
13934. doroti91 (válaszként erre: 13932. - Kiscsillag30)
2012. aug. 19. 17:01
Nagyon koszonom a jokivansagokat.en is remelem hogy lelkileg mihamarabb rendbe jon minden,es hogy a sok szenvedes utan jo is tortrnik magj velunk!
13933. jázmin 40 (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 19. 16:04
sziasztok! már nagyon régen írtam, mert el vagyok foglalva asugárkezelésemmel, meg avizsgálatokkal. én csak annyit szeretnék írni neked, hogy nekünk sem lehetett gyerekünk, és három évvel ezelőtt örökbefogadtunk egy kisfiút, és ez volt élrtünk legjobb döntése! nem tudom, hogy lehet e gyerekt jobban szeretni, de nem hiszem, egy éve ,már egy kislányunk is van. hidd el semmi külömség nincs egy örökbefogadott,és egy saját között! sőt szerintem mindd a ketten még hasonlítanak is ránk. nagyon boldogok vagyunk! igaz, hogy a jóisten nemrég próbára tett bennunket, mert áprilisban kiderült, hogy méhtestrákom van. azóta megműtöttek,már túl vagyok 50 sugárkezelésen. de hiszem, hogy nem adott volna nekünk ilyen csodálatos két gyereket, ha nem nevelhetném fel őket.igaz, mostanság depis vagyok, meg nem könnyű két kisgyerek mellett műtét, majd sugár.de azt szeretném neked mondani, hogy ne félj az örökbefogadástól,mert csak annyiba különbözik ,hogy nem te szlted meg. de már te is túl vagy egy nagy műtéten,ami tudom milyen nehéz!
13932. kiscsillag30 (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 19. 09:20

Szia!Sírva olvastam el soraidat!Nem tudok vigasztaló szavakat írni,mert erre nem lehet!Mindössze annyit,hogy szívből kívánok neked egy tiszta lelki békét és ha lehet ezt írni a lehető legszebb életet.Lehet,hogy a te utad az árva babákban rejlik,és hidd el bármilyen kisbabát lehet úgy szeretni mintha a sajátod lenne!Remélem lelkileg minél hamarabb felépülsz,én bízom benne,hogy tudsz majd teljes életet élni!

Üdv:Bogi

13931. szofi99 (válaszként erre: 13920. - Takyera)
2012. aug. 19. 08:17

Szia !


Mielőtt hormonkészitményt kezdenél használni, ajánlom olvasni Nora Iglói Sylversen hormonszakértő irásait. Érdekes :)


Nekem akart a doki felirni, de nem kértem, pár hónapig használtam ezt a term. progeszteron készitményt, de már azóta nagyjából leküzdöttem a hormonhiány tüneteit. Márt több mint 2 éve mütöttek .


Mindenkinek kivánom a legjobbakat :) Judit

13930. doroti91
2012. aug. 18. 15:49
Koszonom mindenkinek a biztato szavakat.igen ezzel a mutettel az eletemet mentettek meg.4eve vagyunk egyutt a parommal es mar terveztuk egy kisbabat,mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni.De sajnos mar nemlehet,beszelgettunk mar az orokbefogadasrol es akar egy kisbabanak megszepithetjuk meg az eletet..
13929. fancsika1 (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 18. 15:05
Szia doroti91. Igen, az előttem szólokhoz csatlakozva, hidd el, hogy lehet még nagyon szép életed, mindenre van megoldás, nem kell rögtön elvetni a gyermek dolgot sem, nekem van olyan kolleganőm, aki pár hetes kisbabát tudott örökbe fogadni, mostmár 10 éves, és imádják ugyanúgy, mint a sajátjukat. Fel a fejjel, és vigyázz magadra, gondolj arra, hogy ezzel a műtéttel valószínű, hogy akár az életedet is megmentették.
13928. fancsika1 (válaszként erre: 13925. - Judit1109)
2012. aug. 18. 15:01
Köszönöm szépen, aranyos vagy, remélem, hogy minden OK lesz, szeptember 4-re akartak kiírni, de én kértem az aug.27-ét, remélem, hogy bírni fogom, és a lábam is rendbe jön addigra, a lelkem miatt muszáj mennem, mert a lányom kapcsolatával gond van, sajnálom a két uncsit, muszáj a gondolataimat elterelni legalább addig, míg dolgozom. Puszi
13927. ibab (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2012. aug. 18. 14:05
Hát erre nem lehet okos vígasztaló szavakat találni, de az jutott az eszembe, hogy lehet, sokkal nagyobb bajtól menekültél meg ez által a műtét által még időben.Tragédiának éled meg, természetesen az is, de csatlakozom Judithoz, hogy nagyon sok örömet és boldogságot hozhat még az élet Neked és remélem, hogy így is lesz.A 22 évhez képest, mi hétpróbás csajok vagyunk már, de könnyebben átvészeljük, mint egy produktív korban lévő hölgy ...de tényleg a petefészkeket is ki kellett venni?? A béranyaság még szóba jöhet olyankor amikor azt meghagyják, de gondolom, nagy volt a baj ha azt is kivették.Még a szemem is könnyes lett, hiszen egy idős vagy a lányommal!!!!Fel a fejjel Doroti91!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook