Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

5870. hedit72
2010. aug. 16. 13:02

Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen hamar válaszoltatok. Jó olyanokkal beszélgetni, akik ezen átestek és főleg közel velem egyidősek. mert anyukám is átesett ezen a műtéten, de hát ő idősebb. Az orvos is azt mondta, hogy minden ugyanolyan lesz. de hát ő mégis férfi...

Rezeda, amit a szexszől irtál az konkrétan mit jeletn? Ha túl kellemetlen akkor válaszolhatsz privibe is. Most mennem kell a picihez, de mindennap fel fogok jönni főleg délelőtt. köszönöm a segítséget.

5869. Rezeda63 (válaszként erre: 5867. - Hedit72)
2010. aug. 16. 12:30

Szia!

Ha rosszindulatú elváltozás miatt kell műteni akkor siess és ne nagyon sajnáld! Túl fogod élni, mint itt olyan sokan, bár az elkeseredésedet meg tudom érteni. Én is olvastam, hogy a méhnyaknak szerepe van a szexuális életben, de Én nem vettem észre a hiányát. Számomra a szex nem lett rossz, csak más. Más jellegű érzéseket kell megszoknom, és bizonyos érzések hiányát is meg kell szokni, de összességében nem ad elkeseredésre okot ez az oldala. A petefészkek ha megmaradnak az jó, még akkor is ha lehet, hogy némi hormonális instabilitást fogsz tapasztalni műtét után. Nekem is megmaradtak, és Én a műtét előtt már tapasztaltam a változókor enyhe tüneteit, most a műtét után semmit. (kopp kopp kopp) Remélem, hogy ez még egy ideig így marad. Tehát az sem törvényszerű, hogy utána rögtön ilyen tünetekkel kell bajlódnod. Olyan sokszor leírtuk, hogy ahányan vagyunk annyi féle módon éljük ezt át. Neked most arra kell összpontosítani, hogy túllégy a műtéten és újra boldog kisgyerekes anyuka lehetsz.

Üdv Rezeda

5868. ametiszt73 (válaszként erre: 5867. - Hedit72)
2010. aug. 16. 11:57

Nenene !!!! Semmi baj,nem kell elhinni ezeket !!!!!

Nekem ugyanez a műtét volt júni 7.én és én is 37 vagyok !

Mondhatom semmi baj a szexel...sőőőt:)))))))

Felhőtlenebb,mert nincs fájdalom,nincs aggódás a terhességtől és semmit sem érez különbséget a párom sem !!:)))))

Nagyon szívesen segítünk neked is ,ahogy minden sorstársunknak és ahogy rajtunk is segítettek a korábban műtöttek !

5867. hedit72
2010. aug. 16. 11:16

Sziasztok!

nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. most is bőgve írok. én múlt hét szerdán tudtam meg, hogy el kell távolítani a méhemet és a méhnyakat, állitolag a petefészek marad. Rákmegelőző műtét lesz. 37 éves vagyok, van egy 16 és egy 9 hónapos lányom. De még is nagyon sz.. érzem magam. néha sirógörcs jön rám. legjobban attól félek, hogy a szexszuális életem megváltozik. állítólag a méhnyaknak szerepe van a szexben, bár nem tudom mi, az interneten sem találtam semmit. Felek attól is hogy bár marad a petefészek, de a legtöbb vérellátást a méh felől kapja. ezek után elég nehéz elhinni, hogy nem változik semmi az életemben. tudom hogy sokan azt gondoljátok hogy kell a műtét, ami lesz is szeptember közepén, de borzalmas átélni főleg lelkileg. A műtéttől nem élek, mert január közepén szülés után 8 héttel kiszakadt gerincsérvvel kellet műteni. Talán ez sem lesz rosszabb, mint az volt. ha azt túl éltem, ezt is túl fogom. de lelkileg ez borzasztóan megvisel. állandóna sirógörcsöket kapok stb. ha tudtok valai biztatót irni mindennek örülni fogok.

5866. Arianne113 (válaszként erre: 5862. - Szofi99)
2010. aug. 16. 09:55
Sajnos évekig kértem énis, az orvosok is. De nem nemakarja kezeltetni magát szerinte nincsen baja mi reagáljuk túl mi vagyunk a hülyék... amúgy alkoholista, igaz szerencsére most nemiszik, de ez is rátett a dologra egy lapáttal. Ide meg azért nem akarom küldeni, mert írtam cikket is róluk ( szüleimről ) nemszeretném ha elolvasná. Úgyis csak a vita lenne belőle.
5865. Rezeda63 (válaszként erre: 5858. - Baa8646580)
2010. aug. 16. 09:44

Szia !

Ha olvasod rendszeresen akkor sajnálom, hogy mégsem szólaltál meg az általad vélt jobb hangnemben, és nem segítettél azoknak akik segítségre, tájékoztatásra szorultak. Szerintem most is jó a topik, kivéve néha egy kis kavarodást, de az régen is megvolt. A célját tekintve pedig szerintem betölti azt amit az indítók szántak neki.

Üdvözlettel Rezeda

5864. Rezeda63 (válaszként erre: 5847. - Baa8646580)
2010. aug. 16. 09:38

Szia !

Szerintem ez csak az utolsó néhány napra jellemző.

Üdv Rezeda

5863. Rezeda63 (válaszként erre: 5854. - Jaja0904)
2010. aug. 16. 09:35

Szia Jaja!

Nem értem????????

Üdv Rezeda

5862. szofi99 (válaszként erre: 5861. - Arianne113)
2010. aug. 16. 08:26

Szia !

Örülök, hogy idetaláltál Te is. Miért szólnánk le a korod miatt, érintett vagy Te is, és anyukád méginkább. Rá kellene venned, hogy kezeltesse magát, vannak lehetőségek és nem kellene neki szenvednie ennyit, és miatta másoknak is. Próbáld rávenni hogy keressen orvost, vagy más gyógyitót, vagy leagalább küld ide közénk. Szép napot Neked !

5861. Arianne113 (válaszként erre: 5856. - Margaréta68)
2010. aug. 16. 08:20
Szia! Kicsit félve írtam, hátha leszólnak itt is a korom miatt... de örülök neki hogy nem. Nos, nekem sajnos hormongondjaim vannak, rendszertelen mensivel. Fiatal vagyok, még nem állt be, de gyógyszert is kell szednem, és én azt szeretném hogyha babám lesz ő minnél egészségesebb legyen, és ne az utolsó pillanatban vegyük észre ha bajvan. Szeretem a nőgyógyászomat, rendes ember és figyel a másikra, nem úgy kezeli a nőket, mintha valami gyártósoronlenne... :) Anyukám pedig miután kivették a méhét megváltozott. Az orvosok szerint idegi gondjai is lettek, de nem akarok senkit sem ilyesztgetni. Nagyon belebetegedett, és a hormonjai is játszanak vele. Ő nemhajlandó kezeltetni magát, így évről évre rosszabb, idegösszeomlása is volt.
5860. szofi99 (válaszként erre: 5858. - Baa8646580)
2010. aug. 16. 07:47

Szia CAT! Jaj , de jó hogy irtál ! Te vagy Szolnokról, aki a másik fórumot inditotta igaz ? Tudod, febr. márc. környékén találkoztunk ott. Nagy traujma volt, hogy mire kijöttem a kórházbó az megszünt, és ugy hiányzott , mig Timi segitségével ide nem találtam.

Ha olvasol bennünket, akkor tudd hogy mi van velem, velünk. Te jól vagy ?

Nagy segitség volt az a fórum a mütét, és lábadozás során, és most is az, hiszen mindig vannak ujak. Nem hagyjuk hogy elromoljon, igaz ???:):)

5859. pilike (válaszként erre: 5858. - Baa8646580)
2010. aug. 16. 07:42

Én nem járok ide hónapo óta, csak 1 hónapja. Szóval valóban nem tudom lemérni, csak ezt a hónapot.

Én ez idő alatt nem tpasztaltam más feszültséget itt. Talán azért mert alapból egy kiegyensúlyozott ember vagyok, meg ahogy az egyik barátnőm mondja, olyan naív ember, aki mindig és mindenkiben csak a jót akarja látni. :) Ez persze ebben a formában nem teljesen igaz.

Mindegy. Neked is minden jót. :)

5858. baa8646580 (válaszként erre: 5852. - Pilike)
2010. aug. 16. 07:03

Szia! Nem általánosítás, és nem az Emma miatti kavarodás miatt írom. Sokáig nem írtam ide, de olvasni olvasom naponta a topikot, és figyeltem ahogy változik a hangulata hónapról hónapra. Sajnálom, mert jó kis topik volt.

Mindenkinek gyors gyógyulást, szép napot kívánok.:)

2010. aug. 15. 22:28

Móni! Szorítunk érted. Meglátod, minden O.K. lesz.

Puszillak Szilvi.

5856. Margaréta68 (válaszként erre: 5818. - Arianne113)
2010. aug. 15. 22:20

Szia Arianne!

De jó lenne, ha minden fiatal ilyen okosan, értelmesen gondolkodna. Sajnos azt tapasztalom, hogy sok fiatal, középkorú, idős (MIndegy, kire gondolunk) nem törődik magával, nem jár el a nőgyógyászhoz. Sajnos nem hogy évenként, de még ötévenként sem.

Pedig a legfontosabb a megelőzés.

Örülök, hogy írtál nekünk!:-)))

5855. jaja0904 (válaszként erre: 5827. - Pilike)
2010. aug. 15. 22:12

Azt aki fiatal, nincs gyermeke, azt megértem, hogy megszenvedi a méheltávolítást. Aki pedig ezeken túl van, annak, csak felesleges nyűg!

Főleg, ha még problémája is van vele. De hát nem vagyunk egyformák.

5854. jaja0904 (válaszként erre: 5830. - Rezeda63)
2010. aug. 15. 22:06
Kicsit olyan Marcsis érzésem van!
5853. Margaréta68 (válaszként erre: 5848. - Moncsina)
2010. aug. 15. 22:00

Moncsina!

Lélekben veled leszünk, szorítunk érted.

Nem volt régen, mikor én készülődtem. Most egy kicsit elszorult a torkom, gondolni fogunk Rád!

Kitartás!!!!!!!!Puszi!!!!!!!!!!!!!!!!!

5852. pilike (válaszként erre: 5847. - Baa8646580)
2010. aug. 15. 20:51

Szia C.A.T. Nem kell általánosítani. Egy valaki miatt volt egy kis kavarodás. Személy szerint sajnálom őt, segítség kellene neki, de ezt ő láthatólag elutasítja. Remélem mire visszatér, megnyugszik ő is, és nem lesz több negatív hangvételű megszólalás, hanem arról szól amiről kell, a bátorításról, és vígaszról, jóesetben humorról, mert az is van.

Éljen a MNM Klubja!

5851. pilike (válaszként erre: 5842. - Moncsina)
2010. aug. 15. 20:46

Hajrá! Stramm csaj vagy te. Én is kívánok kalappal. Remélem a legenyhébb verzió jut neked. :)

Pihenj, gyógyulj, és gyere vissza. :)

5850. Ekka74 (válaszként erre: 5846. - Szofi99)
2010. aug. 15. 19:50

Ragadós! Ez az idő nekem ragadós. Vacak, meleg és kellemetlen.Nem az a jó nyári idő,úgyhogy jó lenne ha változna. Rossz lehet ilyenkor egy kórházi ágyon feküdni. Mondjuk azt sosem jó..

Megyek mesélni:)

5849. Ekka74 (válaszként erre: 5848. - Moncsina)
2010. aug. 15. 19:47
A pityergés ilyenkor szerntem hasznos:) Mégegyszer,szorítok!
5848. Moncsina
2010. aug. 15. 19:44

Köszi csajok, aranyosak vagytok. El is pityeredtem, pedig olyan erős voltam ma, ma még nem is bőgtem. De most igen. Úgyhogy nem jövök már, majd csak a kórházból (ha tudok).

Puszi Mindenkinek és mégegyszer köszi:)

2010. aug. 15. 19:02
Lányok, nem akarok senkit megbántani, inkább a topik jelenlegi hangulatára reagálok, ahogy most látom.Tavaly, amikor a topik indult, én is itt voltam, még másik nicknéven. Akkor bátorító, és vidám hangulata volt, most elég negatív...
5846. szofi99 (válaszként erre: 5842. - Moncsina)
2010. aug. 15. 18:09

Szia !

Szoritok Neked, kivánom, hogy minden rendben legyen veled ! Sok-sok puszi !:) Az idő már szerintem enyhülni fog a jövő hétre , már nekem is megváltás lenne :

5845. Ekka74 (válaszként erre: 5842. - Moncsina)
2010. aug. 15. 17:46

Kedves Moncsina,

Nagyon sokat fogok gondolni rád, és tiszta szívből kívánom, hogy a lehető legkevesebb kellemetlenség érjen az elkövetkező napokban. Jó olvasni, hogy felkészültél és ez biztosan segít majd a gyógyulásban.

Fájdalmaid lesznek, de ha tudod hogy ez sajnos elkerülhetetlen, biztosan jobban fogod viselni.

Nagyon ügyes vagy a takarítással:)- mert ez volt jóóóó sokáig az uccsó:))

(kicsi kis előnyök, apró örömök)

5844. ametiszt73 (válaszként erre: 5842. - Moncsina)
2010. aug. 15. 17:46
Veled vagyunk kedves Moncsi,nagyon szorítunk neked :))
5843. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5842. - Moncsina)
2010. aug. 15. 17:44

A legjobbakat kívánom Neked Moncsina, tarts ki, szorítunk érted!!!!!!!

Ölellek: Jucika

5842. Moncsina
2010. aug. 15. 17:31

Sziasztok Lánykák:)

Az utolsó műtét előtti bejelentkezésem.

Köszönök minden információt és biztatást, nagyon aranyosak vagytok. Igyekszem erős lenni és bátor:)

Fel vagyok készülve lelkileg, testileg. Nem izgulok egyenlőre, csak nagyon melegem van. Kisuvickoltam mindent a lakásban, kivasaltam, most pakolászom össze a holmikat. Vigyázzatok ti is magatokra, én is fogok. Ha lesz erőm, a kórházból jelentkezem csütörtök körül.

Puszi Mindenkinek:))

2010. aug. 15. 15:23

Sziasztok Lányok !

Olyan elszomorító, ezeket olvasni... nekem is nagyon rosszul esett,hogy nyavajgásnak titulálja valaki az őszinte panaszaimat és segítségkérésemet,csak ennyi amit hozzáfűzök...

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook