Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek fórum

Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek

1 2 3 4
107. Bonti74 (válaszként erre: 105. - 1f46d3c43f)
2014. júl. 31. 17:50
:))
2014. júl. 15. 22:11

Sziasztok!

Eladásra kínálom 20db-os Pop in mosható pelenka szettemet.(Fele bambusz, fele minkee; színeiben fele élénk és fele pasztell). A szettből 5 db volt használva, a többi teljesen új. Mivel visszamentem dolgozni, a pelenkákat nem volt időm kihasználni. Jár hozzá 2 csomag felbontatlan papírbetét is. Az ára: 60.000,-Ft

Postázni is tudom eredeti dobozában!És e-mailben tudok képet küldeni!

Akit érdekel írjon!

2012. okt. 29. 18:20
Bonti74, igazad van!Törni,zúzni én is tudok!:)
104. Bonti74
2012. okt. 25. 11:28
Folyékonyat még nem próbáltam, bár már főztem ki, mosogatás céljából mosódiót, azt akár önthettem volna a mosógép adagolójába is. Illetve mosogató gépbe próbáltam, de opálosak lettek a poharak, szóval nem jött be. Szerintem mosásra biztosan jó, de én drágálom. Mármint a héjhoz képest, annyi pénzért én inkább összetördelem és zsákba teszem...
103. Bonti74
2012. okt. 24. 13:46
Ja és olyan is volt (értelmiségi), aki egyenesen lehülyézett, hogy én moshatózok. Hogy azért találták fel az eldobhatósat és hogy ő különben sem mosogatná és stb. Mikor azzal érveltem, hgoy mennyit spórolok, akkor azt vágta rá hogy ennek nem szabad utána számolni. MOndtam, hogy nem a kajának számoltam utána, hogy mennyit eszik meg!
102. Bonti74 (válaszként erre: 101. - Kisr)
2012. okt. 24. 13:41
Juj, de sok ilyen véleménnyel találkozok. Miszerint: lényleg jó a mosódió? Mitől tisztít? Honnan tudom, hogy a teafaolaj antibakterizál? És még sorolhatnám, annyi elutasító véleménnyel találkoztam, ahelyett hogy azt néznék, hogy kíméli gyermekei és saját egészségét és még olcsóbb is!
101. kisr
2012. okt. 24. 09:44
Nagyon jó a cikk, örülök, hogy nem csak én szeretném óvni a környezetet! Amúgy a saját meglátásom az, hogy azok a nők nem tudnak rátérni a környezettudatos háztartásra, akik egyébként is lusták. Igen, lusták, nem akarnak kísérletezni, új dolgokat kipróbálni, hiszen ez időbe telik, meg amúgy is utána kell járni, mit hol tud beszerzni, olvasni kell stb...
100. Bea0124
2012. szept. 21. 11:48

Na már jó régi a fórum de most nem pár hónapos használat után írók hanem fiam már 14hónapos!

Én szeretek moshatózni baleset előfordult de ez a simánál is!

Amit megszeretnék most osztani az az hogy mai nap rájöttem hogy tényleg jobb a mosható!20hónapos unokahúgom van itt épp mert vigyázok rá és előbb cseréltem pelust rajta!És tocsogott a pisiben!És nem azért mert rég volt rajta cserélve!A fiam este 7-8tól reggel 7-8ig van mosható pelusba és tiszta száraz a popsija!Szóval még a kedves tavalyi hozzászólónak üzenem hogy éljen a mosható pelus és végre nem ázunk reggel!

2012. szept. 21. 09:12

Sziasztok! Én is moshatóztam a harmadik lányomnál. Már 2 éves korától szobatiszta...

Egyáltalán nem bántam meg. Nagyon megszerettem őket és rengeteget spóroltam, nem beszélve környezetvédelemről. Rávezetett egy csomó mindenre, pl. most már egyáltalán nem használok szinte semmilyen vegyszert a háztartásban. Takarításra szódabikarbóna ecet, mosásra mosódió, fürdésre kecsketejszappan, öblítő helyett ecet és még sorolhatnám. Egyedül a samponra még nem találtam jó megoldást?! Balzsam helyett 2db felvert tojást használok, de samponra még nem hallottam semmilyen jó ötletet? Valakinek?

2012. szept. 21. 05:50

Bár még nem született meg a babá, én anyagi megfontolásból döntöttem a mosható pelenkák mellett. Minden más szempont, szép vagy nem szép dolog, nekem most másodlagos volt. De.


Kisgyerekes barátnőimtől tudom, hogy ahol baba van, ott amúgy is gyakrabban megy a mosógép, amíg picike, addig a balesetek miatt (mindene kakis lesz), később, mert elpiszkolódika kis drága napközben:) Ezért nekem senki ne mondja, hogy 20-30 textilpelenka heti kétszeri kimosása tezsi tönkre a környezetet. Miközben a gyógyszereken kívül szint emindent műanyag szatyorban tárolunk és dobunk el.


Már csak a poén kedvéért is természetes, hogy készült olyan tanulmány, amelyben a textilpelenka előállítása, mosása öli meg a Földet, de konkrét adatok nélkül józan ésszel belátható, hogy ez nyilvánvalóan kevesebb teher még így is a környezetre nézve, mint a műanyaghulladék.


Ennek ellenére, ha lenne rá nagyon sok pénzem, talán, bár nem biztos, lehet, hogy én is eldobhatóban gondolkodnék. Mondjuk sosem volt annyi pénzem, hogy nem sajnáltam volna kakitárolásra költeni egy jelentős részét, ezért nehezen képzelem el.


A másik, hogy ma semmire sincs időnk. Anyukának pláne nem, aki egész nap otthon van. Tudom, majd megtudom, hogy mit jelent a 24 órás szolgálat. De úgy gondolom, hogy eg ymosógépet berakni, egy gombot megnyomni, majd kiteregtni hetente kétszer, pláne ha az utóbbiban már segít a férj is, mert miért ne tenné, meg kell tudni csinálni.


Az emberek többségének hétközben főzni se, szinte enni sincs idejük. Csak sosem fogom megértnei, miért tart rövidebb ideig elszaladni munka közben a kisboltba, vagy sorban állni a munkahelyi büfé előtt, mint reggel összedobni egy szendvicset, amit magunkkal vihetünk. Na, akiknek erre nincs idejük, annak mosásra se lesz. És hogy alátámasszák az igazukat, megírják a hasonló cikkeket. Szívük joga, de bedőlni nem kell nekik.

97. Virgie
2011. nov. 7. 10:48

Nyáron, ha tudsz szabadba teregetni, akkor érdemes megfontolni az alacsonyabb centrifuga fordulatszámot. A gépet is kímélni lehet vele. Később fog tönkremenni a szimering és a csapágy.

Én szerencsés vagyok, mivel van elég pelenkám. Ha valamelyik nem sikerül tökéletesre, mindig azt mondom, hogy majd jó lesz nekünk, és varrok másikat. Ezért nem kell azon aggódnom, hogy mikor szárad meg. Családi házban lakunk, és télen is a padláson teregetek. Még így is megszárad max 2-3 nap alatt, nyáron meg ha reggel teregetek estére szárazak. A fűtés így nem játszik szerepet.

2011. nov. 3. 18:47

Régóta ecettel öblítek.

Vasalás? Szégyen vagy nem, sose vasaltam a lány cuccát. Érdekes mód szerencsére nem volt érzékeny, és semmiféle bőrkiütés se volt.

És ne felejtse el aki a mosás verziót válassza, ne vasalja a pelust! Ugyanis az apró " szőrőket " ami szívna folyadékot, lelapítjuk..

2011. nov. 3. 10:03

A centrifuga egyebkent az a funkcio ami a legkevesebbet fogyaszt, nem hiszem hogy kevesebb centrizessel jobban kimelem a kornyezetet, ha tul nedvesre hagyom akkor tobbet fogok futeni mire megszarad ergo tobb gaz is fogy. Szoval hajra centri!!!


A tobbivel egyetertek:NO oblito, alacsony hofok, tele mosogep:)

2011. nov. 3. 10:00
Hat nem tudom, de a tavalyi iszap-tragedia utan nem hiszem hogy az eldobos vagy a moshatos pelusok felveszik-e a versenyt, az ipar sokkal tobbet szennyez mint a haztartasok, en elsosorban az anyagi oldalat neztem a dolognak mikor elgondolkoztam hogy vajon lecsereljem-e az eldobhatost, es a masik szempont az a huzavona szemetelhordas/boltbamenes (mivel en fizetek a szemetelhordasert, nekem nem mindegy, hogy 1nagy zacsko szemetet visznek el vagy 3-at). Harmadik, hogy tenyleg nemelyik gyereket olyan pontig idegesithet a textilpelus hogy emiatt hajlando az anyuka es gyerek is kozosen "lemondani" a pelus kenyelmerol nem 3 eves korban hanem mondjuk mar 2 eves kor elott, ez mar onmagaban is 1 ev pelusmentesseg (arban horribilis osszeg megsporolva, ha mar a kornyezetszennyezesnel tartunk akkor meg akar eldobos volt, akar moshatos, de mindenkeppen ott is haszon):)
93. Virgie (válaszként erre: 92. - Virgie)
2011. nov. 2. 21:43

Nekem ebből az derül ki, hogy ha ész nélkül használjuk a mosható pelenkákat, akkor nem sok jót teszünk.

Az elemzésben szerepel a szállítással kapcsolatos terhelés is, nem is kevés. Például ha kínai vagy amerikai pelenkát vásárolunk, akkor jó sok környezetterhelő km-t tesznek meg a pelusok.

A tanulmány szerint:

"A mosható pelenkák környezeti hatásainak csökkentéséért elsősorban a felhasználó tehet

sokat, az energiafelhasználás csökkentésével, valamint a környezetkímélő mosási eljárások

alkalmazásával:

• alacsony hőfokon történő mosás

(60°C helyett 40°C-on történő mosás esetén az energiaráfordítás 65%-ban csökken),

• alacsony centrifuga fordulatszám,

• öblítő mellőzése,

• környezetbarát mosószerek, áztató használata (mosószóda, mosódió, ecet),

• „vegyes mosás” alkalmazása

• tele mosógép vagy félprogram,

• szárítógép használatának mellőzése

• vasalás mellőzése."

Szerintem ezek közül sokat alapból megteszünk, mivel a mai mosható pelenkákat már nem kell vasalni, és öblítőszert nem is szabad használni hozzájuk.

Szerintem a teli mosógép is alapvető.

92. Virgie
2011. nov. 2. 21:28

Én azért örülök neki, hogy van itt valaki az ellenzők közül is. A vita akkor életszerű, ha minden oldal képviselteti magát.

Ime egy tanulmány, amit erről a témáról írtak:

[link]

13 oldal, kicsit sok lenne bemásolni. Az összegzést bemásoltam.


"Munkánk során arra a kérdésre kerestük a választ, hogy vajon helyes-e az a feltevésünk,

miszerint az eldobható kontra mosható pelenkák „vitájában” a hulladék kontra vízszennyezés

problémája rejlik-e. A hazai szakirodalom gyakorlatilag teljes hiánya miatt a témával

kapcsolatos alapkutatásokra külföldi tanulmányokban bukkantunk rá. Az ezek közül

legteljesebb, legsokrétűbb hozzáállást az angol Environment Agency által megrendelt és

finanszírozott pelenka életciklus elemzésekben találtunk. Ezek az elemzések ugyan konkrétan

a 2001-2002-es évi angol adatokra támaszkodnak, azonban kiindulásként jól használhatók

számunkra is. Az eldobható és mosható pelenkák életciklus elemzése azt a – talán kissé

meglepő – eredményt hozta, hogy nincs jelentős különbség a kétfajta pelenkatípus környezeti

hatásaiban, illetve nem a hulladék kontra vízszennyezés a legjelentősebb különbség. Az

eldobható pelenkák esetében a környezetre a nyersanyagok előállítása és ezek pelenka

anyaggá – pl. szuper abszorbens polimer és bélésanyag – történő alakítása van a legnagyobb

hatással. A mosható pelenkák az otthoni mosáshoz és szárításhoz használt elektromos

árammal okozzák a legjelentősebb a környezeti hatást.

A hazai viszonyokra való adaptáláskor több olyan tényező is van, amelyek a mosható pelenka

javára mozdítják el a mérleget."

"A brit tapasztalatokat természetesen nem lehet változtatás nélkül a hazai helyzetre alkalmazni.

Nálunk az eldobható pelenkák piaci részesedésében magas a nem márkás pelenkák

részesedése, ami a gyártási és egyéb adatok különbözősége miatt bizonytalanságot okoz az

életciklus elemzés bemeneti adataiban."


"A mosható pelenkák környezeti hatását kisebbítő különbség, hogy a szárítógép használata

elhanyagolható (a szárítógépek hazánkban egyáltalán nem elterjedtek a háztartásokban) és a

babaruhákat sokan nem öblítik az allergizálás elkerülése miatt.

Az elemzésben a lerakott eldobható pelenkahulladékból 450 kWh/tonna elektromos áram

kinyerését feltételezték, aminek a hazai viszonylatban töredéke valósul meg.

Az életciklus elemzés a hulladéklerakásnál véget ér, azonban Magyarországon is egyre

nagyobb problémát jelent a lerakók korlátozott kapacitása (KvVM, 2006). Az égetéssel

jelentős energia nyerhető, azonban hosszabb távon ez sem kívánatos megoldás (KvVM, 2006;

Shalin et al., 2007). A mosható pelenkák használatával jelentős hulladékmegelőzés érhető el

(becslésünk szerint országos szinten 2-3%), különösen a már szelektív hulladékgyűjtést és

komposztálást alkalmazó településeken (akár 8%). A hulladékcsökkenés igazán látványosan

az érintett háztartások szintjén jelentkezik, hiszen az éves pelenkamennyiség meghaladja az

egy főre jutó hulladékmennyiséget"

(Pestiné dr. Rácz Éva Veronika1, 2 egyetemi adjunktus– Dr. Zseni Anikó1, 2 egyetemi

docens– Dr. Nagy Géza1, 2 ny. főiskolai tanár – Kajdi Zsuzsanna2)

(1 Széchenyi István Egyetem, Műszaki Tudományi Kar, Baross Gábor Építési és Közlekedési

Intézet, Környezetmérnöki Tanszék, 9026 Győr, Egyetem tér 1.

2 Tudással a Környezetért Egyesület)

2011. okt. 27. 22:37

Köztudott, hogy a mosható pelenkák előállítása sem éppen környezetbarát, de manapság nem sok mindenről lehet ezt elmondani.

Viszont abból elég 20 db a szobatisztaságig, míg az eldobhatósból ennyi egy hétre nem elég és még utána a szennyes pelenkák is ott vannak valahol!

90. szöszi0011 (válaszként erre: 85. - E31f48b5f6)
2011. okt. 27. 19:13

Azt hiszem Faház lelkébe vájtam valamivel.

Ami a konkrétumokat illeti, bár lehet, hogy nem kellene leállnom "vitatkozni":

Nem tudom miből gondolod, hogy baromság a rota ürítése. Nálunk például ellenjavalt volt, mert legyengült szervezetű a nagymama, aki bizony elkaphatta volna a betegséget a vakcinálás után a gyerekből ürülő vírustól. Egyébként az oltóanyag leírásában is szerepel, hogy utánna néhány napig ürül és hogy hány napig életképes a vírus. De azt hiszem ez a legkevésbé lényeges érv a textil pelenkák mellett.

Második: nem mosunk hipóval. A vödörben van egy kis hipó, mint írtam. De hogy a mennyiség megfoghatóbb legyen, ha az üveg per év nehezen értelmezhető, ez kábé három négy evőkanálnyi mennyiség per tíz literes vödör.

Harmadik: nem mosunk folyton!

Amig picike a gyerek addig kábé öt naponta, ahogy nőtt hetente, tíznaponta került sor a pelenkamosásra.

Nem egésznap volt a gyerekek fenekén a pelenka, nem dunsztoltuk be. (egyébként halkan kérdezném miért gondold, hogy ha az eldobhatóba pisil az kevésbé rossz? Érzésre lehet, hogy száraz, de a pisit nem tünteti el, attól az még, ha más állapotban is de ott van) A gyerekek fenekével sem volt gond, talán ha néhány alkalommal volt piros popsi de az is elmúlt pár nap alatt.

Negyedik: én közel sem vagyok zöld, kedves Faház. Egyszerűen érdekel a környezetvédelem, sőt még papírom is van róla. Ha Te engem zöldnek tartasz, attól tartok még nem találkoztál igazi környezetvédővel.

Ötödik: mind az összes gyerekem kórházban született, általában autóval járok, és soha nem volt hordozókendőm. Bár a kicsit leszámítva a gyerekeim nagyok, nem is igen lett volna lehetőségem eme dolgok kipróbálására.

Tisztában vagyok a textilipar környezszennyező voltával, de ugyanígy tudom a műanyaggal bevont tisztított cellulózból készített ilyen-olyan maggal ellátott eldobható pelenkák készítésével járó környezetszennyezést is.

Végül, nem azért írtam, hogy Te holnaptól térj át arra a módszerre ahogy mi csináltuk. Nekünk ez bevált, és bizatásul mondom annak aki érdeklődik, hogy így is lehet. Nagy nehézséggel sem jár. A gyerekeimből mára remek, részben felnőtt kis fickók lettek a textil pelenka "ellenére". Nekem ez elég, nem életcélom, hogy Te kövesd a mi példánkat.

Érdekes, hogy így felkaptad a vizet.

89. Bonti74 (válaszként erre: 85. - E31f48b5f6)
2011. okt. 27. 10:24

Hát ehhez inkább hozzá se szólok! Ekkora zöldségeket már régen olvastam!

Tipikusan az a fórumozó vagy, aki semmit fel sem tölt magáról, teljes névtelenséggel sérteget itt mindenkit.

MOndjuk az okokra tudnék tippelni, de nem teszem.

2011. okt. 27. 09:35
Jah még valaki szerintem te több hipót használsz mint mi mert ezeket nem lehet hipózni:P
87. Bea0124 (válaszként erre: 85. - E31f48b5f6)
2011. okt. 27. 09:34

Ekkora badarságot még nem hallottam aki nem próbálta,nem ért hozzá az inkább szoruljon háttérbe úgy gondolom!!

Ezek a mai mosható pelenkák sokkal jobban elvezetik a pisit mint az eldobhatóak legalább is némelyik!!Amikor leveszem róla megnézem a kezemmel és egyáltalán nem érezni hogy pisilt volna a gyerek mivel elvezeti a belső rétegekbe!!

Ugyan úgy élünk mint mindenki más és képzeld nincs a kisfiam rám kötve,szoktunk sétálni menni babakocsival...Ráadásul boldog kiegyensúlyozott baba!

Már vártam az efféle hozzászólást gratulálok:)

86. kozmami (válaszként erre: 85. - E31f48b5f6)
2011. okt. 26. 22:31
Ha a mosható pelus neked dunsztolás, akkor az eldobható pelus micsoda? A hordozással végképp nem értem mi a probléma?
85. e31f48b5f6 (válaszként erre: 40. - Szöszi0011)
2011. okt. 26. 16:46
Az, hogy a rota vírus éldegél a pelenkában kb. ugyanakkora baromság mint a mosógépes kifogás. De azért ne gondoljuk, hogy hipóval vagy csak "környezetbarát" mosószerrel folyton pelenkát mosni olyan hú de környezetbarát. Hát én nem a gyerekem popsijának bedunsztolásával lennék "zöld". Bár aki ilyen "zöldséget" csinál, az biztosan a gyermekét kendőben a hátára kötve járkál mindenhova gyalog (miután megszülte a kisszobában )és hangosan kántálja, hogy éljen a környezetbarát textilipar.
84. Bonti74 (válaszként erre: 77. - Kozmami)
2011. okt. 26. 15:44

Megkuksiztam a képeid. Nagyon édes a kisfiad, ha nekem fiam lett volna Levente lett volna. Levente Vendel.

De harmadjára is lányom lett Luca Csenge...:)

83. f758a7200f (válaszként erre: 79. - Bonti74)
2011. okt. 26. 14:06

En is higitva hasznalom, nincs idegzetem megvarni mig kenhetore olvad a jeghideg kezemben:)))


Kicsit osszemelegitem a masik olajjal amivel higitom es igy visszateszem a tegelybe, pl 1 tegely seavajat a 2x esere is lehet higitani bazi sokaig eleg:)

82. f758a7200f (válaszként erre: 75. - Macskabagoly2)
2011. okt. 26. 14:01

Igen, az atopias dermatitisznel pl amikor vizzel egyaltalan nem lehet mosni, akkor kimondottan parafinolajat adnak "szappankent" a gyogyszertarban is. De bar soha nem ertettem, min alapul, tenyleg a nagyon kiszaradt boron ez az egyetlen gyogyszer, mert ahogy mondod, teljesen eltomi a porusokat es nem engedi ki a vizet a borbol.


De ez csak par napos megoldas lehet, igazabol nem kellene eljutni addig a pontig amikor mar igy kiszarad a bor. Es pl lehet helyettesiteni sima olajokkal, szoval ugyanaz a szisztema, csak a paraffin olaj helyett mas olajat hasznalni a furdeteshez.


De ha megfigyeled, a paraffinos kremek mindig kicsapodnak a boron, probald meg sokaig masszirozni a n.veat, negyed ora mulva ilyen viaszdarabkakhoz hasonlo trutyi lesz. Ezert en nem hasznalom. De pl a termeszetes zsirok meg hosszas masszirozas utan is csak frankon beszivodnak, nem csapodnak ki:)

81. f758a7200f (válaszként erre: 80. - Ncilány)
2011. okt. 26. 13:53

Hat a torlokendo nagyon praktikus de pl nagyon jo barmilyen termeszetes olaj (oliva, mandula), hogy a nagyjat letorolje az ember. Es igazad van, a nagyja is mehetne a vizzel szappannal mosassal egybol a csapba/kadba, ugyis lefolyik:) csak en a 3. alkalom utan mikor meg a popsimosas utan jo ideig budinek ereztem a kezem, inkabb amellett dontottem, hogy eloszor letorlom a nagyjat:)


Es tudom, nem a babaim hibaja volt, de valahogy a tej miatt is, nem tudon, olyan savanyu budi volt eleinte, hogy szinte egesz nap ereztem (anyai orr) mintha beivodott volna... Tudom, hulyeseg:) de nem is fogom emiatt gumikesztyuben mosni a feneket, nem? Hat irany a torlokendo, gondoltam. Azzal leszedem a lenyeget es ezutan popsimosas

80. Ncilány (válaszként erre: 73. - F758a7200f)
2011. okt. 26. 13:19

Nem is tudom 22 évvel ezelőtt milyen kendő volt. :((

Csak hüledezek, hogy a " szerelőolajos kezet letisztítja "..

Jó volt nekem a fürdőkád is.. Olyan pici volt a fürdőszobánk.. Nem is lehet annak nevezni..

79. Bonti74 (válaszként erre: 77. - Kozmami)
2011. okt. 26. 12:56

A sheavajat a jomtom.hu-ról rendeltem, elég a 250gr-os mert nagyon tömény! Én kikevertem olivaolajjal, de lehet búzacsírát vagy jojobát keverni hozzá. Nagyon jó a pirosságra.

Van neki szappanja is, meg mosódiója is jó áron!

Én kecsketej szappant, Sövénykútit veszek csak és bioboltban.

78. macskabagoly2 (válaszként erre: 76. - Bonti74)
2011. okt. 26. 12:44
a popsi problémák nagyon gyerekfüggőek. nekünk nyár elején pont akkor kezdett durva lenni és tartott hónapokig, mikor épp csak moshatót használtunk (már egy ideje) és nem is kentem a fenekét. nem a kakitól függött. és a fogzással sem tudtam összefüggést találni (attól még lehet, hogy volt, meg egyszer a dokinéni szerint gomba is volt). na mindegy, most már jobb neki különben, alig kell néha kenni, pedig használunk eldobhatót is (abból többnyire ökot).
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook