Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek fórum

Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek

1 2 3 4
2011. okt. 22. 22:38

Sziasztok, aki tapasztalt a temaban (latom, mind azok vagytok), kerdes:


A mai moshatok mennyire birjak az utazast stb. Ugy ertem, mennyire aznak at?


En 2 gyerekemmel az eldobhatost hasznaltam mindig (mondjuk ebben is 5 ev alatt sokat fejlodott a vilag, de ezt a "golyos" popsit en is tapasztaltam). Nem tudom, hogy mennyire lesz idom pelust mosni, most varom a 3-at de elgondolkoztam hogy pl a picurnal nemhogy 5, hanem napi 15!! pelus is ment, mert a kisasszony szopizas elott is kaksizott, kozben, es utana is, de utalt koszos popsival lenni, meg budi is volt szoval szinte minden szopinal 2-3 pelus...(mig a nagyobbikkal eleg volt az atlag 5-6)


Namost, ha a 3. is olyan lesz mint a picuri akkor az anyagi resze tenyleg annyira huzos lesz, hogy elgondolkoztam a dolgon. De nem tudom, hogy ha pl megyek vele ide-oda, mennyire atazosak/mellefolyosak a moshato pelus/gumibugyik, nehogy aztan allandoan valtorucikat is ennyiszer cserelni kelljen.


Masik kerdes: pl amikor mar ilyen darabosabbakat kakilnak akkor ertem en hogy siman kidobhatom a vecebe, de elotte amikor ilyen sargas-ragacsosakat? Szoval mind a mosogepben landol? Aztatas kotelezo ezek szerint... De ami nem jon ki azzal? Sika mika-t nem uszom meg:)


Hany pelus kell indito-keszletnek? Hany gumibugyi stb. Szoval erdekelne a tema, meg hatravan 2 honap, hogy eldontsem:)))) addig kiszamolom a koltsegeket pro-kontra...

2011. okt. 22. 22:08
Mi is moshatózunk, már egy éves a kiscsaj, és szuper. Heti 3x mosok többet mintha nem lenne ez a tétel, ez nem jelent semmi durva anyagi vagy környezeti megterhelést.
2011. okt. 22. 18:09

Nagyon jó cikk és vártam a hozzászólásokat....

Nekem most 3hónapos múlt a kisfiam és moshatózunk és szuper,imádom komolyan a mosható pelusokat!!

Annak idején amikor mondtam hogy én majd moshatózok letámadtak....de nem érdekel sokan azt hiszik hogy az a nagyon régi pelusozás,de ez teljesen más(igaz van itthol 2 az a sima gumi amit a textil pelusra kell feltenni de nem használtuk)!

Imádom a mintákat amiket lehet venni és nagyon könnyű használni őket mint az eldobhatóak!!Ezek zsebes pelusok,de vannak külsőim,amit prefolddal,vagy textil pelussal használunk!

Szerintem jó dolog már csak maga a tudat hogy pihe puha pamut...érintkezik a baba seggével,nem ....ami ráadásul múltkor ki is lukadt és "golyós"volt a gyerek segge!!

Éjszakára szoktunk csak eldobhatót mert kaptunk ajándékba!

2011. okt. 22. 16:34

én is gratulálok a cikkhez! durva, hogy valaki ilyennel érvel, hogy a (hamarabb??) elhasználódott mosógép alkotja a sok szemetet a moshatózás miatt... ez eszembe nem jutott volna.


én kb 4,5 hós korában vettem meg a 20 db-os szettet, és tényleg nem vészes pluszmunka. meg tök jól bent is tartja a folyós kakit is pl. A tetrához már túl kényelmes vagyok, bevallom... de tisztelem azokat, akik azt használnak ma is.

viszont most sajna megint csak részben tudom használni már egy ideje a moshatót, nyáron valamiért borzasztóan piros volt a popó, semmi se használt, végül a dm-es ökopelus jött be, az szellőzik is, és így a lelkem is valamennyre nyugodtabb. most a popója szép, viszont annyit pisil, h 3 órát se bír ki a mosható, plusz betéttel se. ilyen időben meg folyton öltözködni nincs kedve a lurkónak se (most 1 éves). szóval vérzik a szívem, de egyelőre marad a vegyes használat (sőt több a dm-es eldobható öko.. :SSS)...

de amúgy mindenkit biztatok, h azt használja! én is akarom még!

43. MissHeart (válaszként erre: 20. - 702b020dc9)
2011. okt. 22. 16:32
Szívesen, én se hallottam róla, míg a doki nem ajánlotta, persze ő csak a nevét mondta, én meg a neten néztem utána, hogy az meg mi. Nem akartam beégni. :-)
42. Darcy73 (válaszként erre: 25. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 22. 16:17
Ha fehéret mosol nmosódióval,akkor kell hozzá egy fehérítő adalék.
2011. okt. 22. 16:13

Gratulálok a cikkhez!

Én már tizenéve is használtam a moshatót a gyerekimnél.Most babát várunk újra és már most tudom,hogy nem rajtam gazdagodnak meg az eldobható pelenkát gyártók!

2011. okt. 22. 15:52

Hú tudjátok ez az egyik vesszőparipám.

Nekem öt gyerekem van. Mindegyiknél sima tetra pelenkát használtam. Körülbelül 30 darab volt egyszerre, összesen olyan hatvan lehetett az öt gyereknél. Még volt az én huszonnéhány évvel korábbimból is pár, az is bírt még néhány gyereket. Igen nálunk is volt hipós víz (csak enyhén hipós), de ez kiváltható valami környezetbarátabbra. Talán egy év altt fogyott el egy üveg. Eldobható pelust csak akkor használtunk ha olyan helyre mentünk ahol nem volt megoldható a csere. Kb ha huszonöt összegyűlt, akkor mostuk. Kezdetben kilencven, majd hatvan fokon. Sima mosóporral (általában a lehető legkevesebbet szoktam minden mosáshoz használni). Mosógépünk egy volt (magyar gyártmányú), most cseréltük le több, mint tizennyolc év után, egy ugyanolyan márkájú használtra. (elvitték a másikat, nem szeméttelepre ment). Mind az öt gyerekem egy éves kora körül nappalra, másfél évesen teljesen szobatiszta lett.

Én az újfajata moshatókat nem használtam, bár volt egy nekünk is. Nekem kicsit fura volt és nagyon jól bevált a tetra. Húsz éve még a kórházban a nagynál tanultem meg a hajtogatási technikákat, és még két éve a kicsinél is így használtuk. Nekünk nagyon nagyon bevált.

Én környezetvédelemhez értő emberként borzasztóan haragszom ezekre az általad is idézett cikkekere. Egy rendes eldobható pelenka nehezen bomlik le, rengeteg mindenféle anyagból van. Nem beszélve arról, hogy a tartalma nagyon hosszú ideig benne áll. Például ha valaki rota elleni oltást kap, a székletében még sokáig üríti. Ezt elteszi a pelusba, ami hosszú hónapokig, vagy akár évekig is a szeméttelepen tartózkodik. Ez jóesetben nem jut ki onnan. A másik a szemét mennyisége a sógoromék, akikkel egy házban lakunk eldobható pelenkát használtak. A kukánk általában annyira megtelt a pelenkákkkal, hogy a mi egy zacskó szemetünk sokszor nem fért már bele. (gondoljuk el ez hány köbméter szemét, amivel nem lehet mit csinálni, megy a szeméttelepre,esetleg elégetik, akkor megbeszívjuk a füstjét) A mosószer még a legerőtelejesebb is, és az anyagcseretermékek a szennyvíztelep lebontó szervezetei által lebomlik és úgy kerül vissza a körforgásba.

Eddig engem még senki nem tudott meggyőzni az eldobható pelenkák használatáról.

2011. okt. 22. 15:07

Emlékszem, '87-ben született a legkisebb húgunk, és mindegyikőnk megtanulta a textilpelenkát hajtogatni ;) 8 éves voltam akkor. Gumibugyi rá, osztan jóccakát......Gondolom, mostak is a fürdőben, biztos állt ott is a hypós víz, éreztük az illatát is, de másmilyen büdi szagot dohasem...és el is fértünk tőle, pedig lökdösődős gyerekek voltunk ám akkoriban még ....:)

A mostani anyukák akik kifogásokat keresnek, csak kényelmesek .....

2011. okt. 22. 14:16

Amikor megszületett a fiam '82-ben a távfűtéses lakásba, még híre-hamva se volt az eldobható pelenkának. Semmi gond nem volt azzal, hogy az egyik edényben a hipós vízben ázik a pelenka. A tartalma pedig a wc-ben landolt, mint a felnőtté.

Az biztos, 30-40 db textillel a szobatisztaságig letudva. Ennek most az ára 6-8.000,-Ft.

Sokkal praktikusabbnak és környezetkímélőnek tartom, mint havonta ilyen összeget kidobni. Arról már nem is beszélek, hogy amikor felnyitom a kuka tetejét és árad belőle a napi csomag "aromája"... Amikor mostam a napi ruhaadagot, nem okozott gondot még 10-12 db pelenka kimosása. egy biztos: a gyermekek jórésze gyorsabban lett szobatiszta.

2011. okt. 22. 14:07
Én még ilyen kicsik, még hagyományos textilpelus-darabokat használok itthonra zsebkendőnek. A másikkal nem tudnak rendesen bánni.
2011. okt. 22. 13:59

És akkor még valami..

Nekem még mosni kellett, nem volt eldobható. Közel 2 éves volt mikor megjelent, legalábbis így emlékszem. Szinte " ágytiszta " lett. ( annak idején azt mondták, a kutya az szobatiszta, a gyerek ágytiszta ) Ja és 1 éves koráig kézzel mostam!! Még hajdúnk se volt!! Utána kaptunk ajándékba egy forgótárcsás gépet, mikor épp 1 éves volt a lány.

Textilpelusról hamarább leszokik, mert túl kényelmes a modern eldobható. Ezt anyukák mondták, akik mindkettőt próbálhatták, azoktól hallottam.

Szerintem a textilt, a pisitől ki kell lötykölni. És megszárítani. Mikor összejött vagy 30 db, fél progival kimosni. És az össze bébit ami fehér, egybe ki lehet mosni. Persze a víz, villany nincs ingyen.

Az autómata mellett nem kell ott állni.

Teregetni meg mikor alszik, megoldható.

Modern világba nagyon elkényelmesedtünk..

8 éve van csak autómatán,3 X volt gond vele, megjavítottuk, nem vettünk újat.

Zsebkendőt azt hiszem én is kihagynám.. Nincs is.

35. Ncilány (válaszként erre: 32. - 6187eb1c9a)
2011. okt. 22. 13:53

Nekünk is az volt. A jó 20 évvel ezelőttiek jobb minőségűek, és olcsóbbak voltak.

Pár éve vettem újból szlovákot.

Nem kisbaba miatt. 2 db összevarrtam, és fürdőlepedő lett belőle. Kirándulásnál kevesebb helyet foglalt így 3 db, mint 1 fürdőlepedő. És legalább ez így hamar megszáradt, csere is volt. Viszont meglepődtem mennyire vékony volt az előzőekhez képest. :((

34. Ncilány (válaszként erre: 18. - Cac78ceb03)
2011. okt. 22. 13:44

Most olvasgatom..

Helyes!

Nem kell fertőtleníteni, és ha rendszeresen azt használod az öblítő helyett, még külön kimosni a gépet se kell. Legalábbis nekem, mióta ecettel öblítőzök.

2011. okt. 22. 13:08
Nagyon tetszik a cikked! Nagyon megmozgatta a fantáziámat. Én is drágának találtam, de ha lehet pár darabot is venni úgy még nem kerül annyiba és megtérül majd az ára. További szép napot minden hozzászólónak! :)
2011. okt. 22. 13:01
Még csak álmodtuk az eldobható pelenkát egy-egy utazás, kirándulás során.Nem volt...,mostunk! Reggel azzal kezdődött a nap,természetesen hagyományos mosógéppel.Nem voltak ilyen szuper mosószerek,ám mégis gyönyörűek voltak a pelusok.Sőt már azt is tudtok,hogy a szlovákok jobbak ,mint az itthon forgalmazottak.30-40 pelenkával ellehetett érni a szobatisztaságig.Most az automatikus korszakban biztosan újra mosnám:-)
31. 06718ca650 (válaszként erre: 30. - Cac78ceb03)
2011. okt. 22. 13:01
:D minden elismerésem nektek, askkor úgy fogalmaznék, nem lennék rá hajlandó. :)
30. cac78ceb03 (válaszként erre: 27. - 06718ca650)
2011. okt. 22. 12:56
Mi sem pénzért használjuk:))
29. syria (válaszként erre: 1. - Virgie)
2011. okt. 22. 12:49
Szerintem az általad olvasott cikknek egyetlen célja lehetett: kampány, reklám az eldobható pelenkák vásárlása érdekében. Ösztönzés a termékek megvásárlására minden áron, akár hazug érvekkel is. :(
28. j357
2011. okt. 22. 12:17
mindegyik fajta pelenkával szennyezzük a környezetet:az eldobhatóval hulladék formájában, a moshatóval pedig energiafelhasználás, szennyvízkibocsátás formájában.Hogy melyikkel jobban azon esetleg lehet vitatkozni.A vegyszereket és a kozmetikumokat agyon reklámozzák, de nem muszáj megvenni.Főleg hogy egyre több cikk szól arról, hogy senkinek nem jó ha "túlfertőtlenítjük" a lakásunkat.Egyébként a környezetvédelemben sok pénz van, sok mindent el lehet adni ezzel a szlogennel, de hogy mennyire óvjuk vele valóban a környezetünket, hát szerintem nem nagyon...
2011. okt. 22. 11:35
én nem használnék semmi pénzért mosható zsepit vagy pelust.
26. bdioda
2011. okt. 22. 11:35
Jó cikk, nagyon gondolatébresztő! Jó, hogy egyre többen gondolnak a környezetünkre!
25. urbanszkyviki (válaszként erre: 23. - Cac78ceb03)
2011. okt. 22. 11:24
Hát...én azoknál használtam el végül, a fehérek nem maradtak fehérek. :( A mosószódável pedig már utólag nem tudtam rajtuk segíteni, szürkülni-barnulnio kazdtek. Most már Ecover van nálunk is fehérnél és színesnél is.
2011. okt. 22. 11:19

Egyet értek a cikkel. Egy pelenkás gyerek esetében egy hónapban -ha napi 5-öt számolunk- akkor 150 db pelenkával terheljük a környezetet.


Már az is nagy dolog ha felváltva használjuk az eldobhatóval. És nem vesz el sok időt.

23. cac78ceb03 (válaszként erre: 22. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 22. 11:15
Én még nem használtam mosódiót. Akkor azt csak színeseknél érdemes?
22. urbanszkyviki (válaszként erre: 17. - Zsiráfné)
2011. okt. 22. 11:11
Én is így jártam a mosódióval...:S Tettem hozzá utána mosószódát, de még akkor sem volt teljesen okés. Most nálunk is Ecover van, néha megtoldva mosószódával. Kb 200 ft-tal drágább, de lehet helyenként annyival sem...
21. 470abc56d9 (válaszként erre: 17. - Zsiráfné)
2011. okt. 22. 11:02
A mosódió szürkíti a fehér ruhákat...én nem is szeretem emiatt!
20. 702b020dc9 (válaszként erre: 2. - MissHeart)
2011. okt. 22. 11:02
nagyon érdekes ez a Lady cup :) kipróbálnám bár biztos belekéne jönni a használatába. :) tök jó hogy ezt megosztottad. köszi :)
19. cac78ceb03 (válaszként erre: 18. - Cac78ceb03)
2011. okt. 22. 11:00
Ja, és a szódát nem a mosószertartályba kell tenni, hanem közvetlenül a ruhára a gépbe.
18. cac78ceb03 (válaszként erre: 17. - Zsiráfné)
2011. okt. 22. 10:59
Ecoverrel és mosószódával. Az öblítőnk ecet :)) Nagyon kőkorszakiak vagyunk, biztos van profibb is:), de a szóda remekül fehérít. Ja, és van a gépünkön eco-program: az 40 fokon produkálja a 60 fokos mosás szintjét (tisztaságban), na persze, pelusoknál ez nem jön szóba, annak kell a 60 fok, de ott meg mindegy a fehérség.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook