Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek fórum

Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek

1 2 3 4
17. zsiráfné (válaszként erre: 15. - Cac78ceb03)
2011. okt. 22. 10:56

Mivel mosod Rora?

mi használtunk mosódiót, elég sokáig csak úgy vettem észre hogy a ruháink (fehérek) látják a kárát. de lehet én voltam a béna és rontottam el valamit. úgyhogy visszatértünk a sima folyékony mosószer+öblitő kombinációra. sajnos. pont most mikor jön a baba, nem kéne ezeket sem használni. szégyenlem is magam miatta.

16. cac78ceb03 (válaszként erre: 14. - Titánia83)
2011. okt. 22. 10:55

Helyes!!

(persze, vannak ám olyan babák, akik nem akarnak aludni, nekem is volt olyan, én elnézőbb vagyok az olyan gyerekek szüleivel), de sajna, emögé sem lehet bújni. Aki szeretne nyugodt szívvel arra gondolni, hogy a gyerekei gyerekeinek is meglesz még a Föld és a folytonosság tudata, hogy békében élhessék az életüket, annak nem szabad emögé bújni. Na, neki is esek pelust keresni! Épp erre a lökésre volt szükségem!

15. cac78ceb03 (válaszként erre: 11. - Zsiráfné)
2011. okt. 22. 10:51

Nálunk az első két gyereknél a férjem vitte a munka oroszlánrészét, de most annyira későn jön meg, hogy ez semmiképp sem menne már így. Egyébként nálunk ő az úttörő öko-dolgokban, engem is ő vitt jó útra, mert magamtól nyilván lusta lennék...ha csak a lelkiismeret rá nem vinne...:)(mert azért némi kis plusz munka akad a mosható pelus körül, valljuk be. De semmiképp sem megoldhatatlan. És hülyeség, hogy a gyerekkel való kapcsolat látná kárát!)

MI is ökomosogatót, mostószert használunk

2011. okt. 22. 10:47

Szuper cikk! Bevallom, hétfőn lesz három hetes a kisfiam, és mi még eldobhatózunk. DE már meg van a mosható pelusok egy része, amit ajándékba kaptunk egy másik anyukától, akinek 3 gyerkőce is használta a mosható perfoldokat, amit nekünk tovább adott. Amint egymásra találtunk a Kincsemmel, mi is beüzemeljük ezt a moshatózás témát.


Még hogy nincs rá idő! A gyermek alszik is, én az idő alatt szoktam tenni-venni. Ez nem lehet kifogás.


És én is ellene vagyok a reklámozott mérgeknek. Babaápolás szempontjából is minimális számú kencéket vettem meg, és amit tudtam, kiváltottam természetes alapú, tiszta alapanyaggal.


Környezetvédelemre fel! :)

13. 470abc56d9 (válaszként erre: 11. - Zsiráfné)
2011. okt. 22. 10:46

Az én gyerekem ott áll!:DDD


Egyébként nincs ilyen idő sztem...kb 2 perc amíg az ember beszórja a cuccokat a gépbe és elindítja, majd kb ugyanennyi amíg kiteregeti!


Ráadásul a fiam(most másfél éves) imád bepakolni a gépbe, elindítani azt, meg a teregetésnél is Ő szedi ki, adogatja nekem már kb 2 hónapja...szóval azt az időt is együtt töltjük, ráadásul nagyon élvezi is!:)

2011. okt. 22. 10:43

Bocsi, elküldte mielőtt befejeztem volna...


Szóval, azt akartam még hogy ez mindenkinek egyéni, kire mi passzol, ki mit szeret!

11. zsiráfné (válaszként erre: 6. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 22. 10:42

na igen. így még nehezebb ha a közvetlen család sem támogat benne 100%-san. Nekem mázlim van, a férjem abszolút támogat benne, bár mondta, hogy lehet neki bonyolult lesz egy kicsit az elején. :)

A család többi része pedig nem érdekel, nem nekik csinálok plusz munkát. De nem is értem (mondjuk nyilván a gyakorlatban fog kiderülni mennyi meló ez még pluszban, jelenleg úgy érzem nem olyan sok) mégiscsak a gép mos nem mi. És ez az ellenérv, hogy azt az időt a gyerekkel is tölthetnénk... kérdem én ki áll a mosógép mellett amikor az éppen be van kapcsolva?! :D

10. 470abc56d9 (válaszként erre: 5. - Cac78ceb03)
2011. okt. 22. 10:42
Hát most már akkora a kínálat hogy felsorolni sem lehet sztem, rengeteg fajta pelust kapni...kinek mi jön be éjszakára...nekünk a PUL külső+bambuszos belső, betéttel megturbózva! De
2011. okt. 22. 10:41
Jó cikk, tetszik!!!:)
8. cac78ceb03 (válaszként erre: 6. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 22. 10:34
Az rossz lehet, ha a családom belül ebben nincs egyetértés...sajnálom.
7. cac78ceb03 (válaszként erre: 6. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 22. 10:33
Alátámaszthatom. Az enyémeknek nem volt soha pelenkadermatitiszük. A sudo gyakorlatilag használatlanul megmaradt. Csak ha szájpenészük volt, akkor lett gombás a popójuk is, de az egy másik dolog, az nem a pelustól van.
6. urbanszkyviki (válaszként erre: 3. - Zsiráfné)
2011. okt. 22. 10:30

Sajna ugyanezen a véleményen van a kedves férjecském is...:( Bár mi nyár eleje óta moshatózunk, aminek nagyon örülök, de már volt belőle balhé itthon. Uracskám kikötötte, hogy külön belső-külsőket nem vehetek, most cserélem le AIO-kra, azt engedi. És a bugyipelust is - azt mondta, az reméli nem fogja annyira szúrni a szemét. Muszáj a kompromisszum, de babóca is szereti, és egyáltalán nem piri a kis popsija.

A sok háztartásban használatos vegyszerről pedig csak annyit, hogy lehet kapni ökológiailag majdnem 100%-osan lebomló tisztító -és mosószereket, mi már ezeket használjuk tavasz óta...és hozzájuk jutni sem nagy ördőngősség, én pl. a dm-ben veszem.

Gratulálo, jó a cikk, reméljük sok ember szemét felnyitja! :)

2011. okt. 22. 10:30
Ha már a moshatóknál tartunk, mert hol is tartanánk. Amikor én használtam 2-3 éve és azelőtt (5 és 3,5 évesek a nagyok)akkor még otthon csak egyfélét lehetett kapni (vagy én voltam tájékozatlan), de az az éjjeleket nem bírta. Így éjjel mi papírt használtunk...Ki tud megoldást erre a problemre?
4. MissHeart (válaszként erre: 3. - Zsiráfné)
2011. okt. 22. 10:25
Arról nem is beszélve, a mai gyerekek milyen későn lesznek szobatiszták! Minek is lennének, hiszen ez kényelmes. A textil pelus időszakban másfél éves korukban már biliztek, most három éves korig a pelus a divat.
2011. okt. 22. 10:19
Az a baj, hogy az emberek (tisztelet a kivételnek, sajnos ők nagyon kevesen vannak) nem foglalkoznak eleget még a közvetlen környezetükkel sem, nemhogy globálisan védnék azt. A mosható pelenkázásban kizárólag azt látják, hogy aki használja az visszamegy az időben, mert pl anyáinknak is mekkora áldás volt mikor megjelentek az eldobható pelenkák. Aki ezt használja az eleve nem normális, több házimunkát vállal, meg különben is felesleges az egész és drága és stb. Hihetetlen érveket hoznak fel ellene. Vagy nevezzem inkább nevetségesnek? :)
2011. okt. 22. 10:09

Bennem épp tegnap fogalmazódott meg a gondolat, bár nem a pelenkákkal kapcsolatban, hanem, hogy mi nők mennyi veszélyes hulladékot szabadítunk a világra hónapról hónapra, amit csak kidobunk a kukába...mert hova is tehetnénk az elhasznált betétet, tampont. Rettenetes belegondolni!


Persze már erre is van megoldás: Ladycup



Nekem egy nőgyógyász ajánlotta, miután a méhszájseb miatt letiltottak a tamponról, és hadakoztam a betét ellen. Először mikor utána olvastam, kicsit bizarrnak tűnt, de belegondolva, ez egy nagyon praktikus eszköz. A környezetet is kíméli, a pénztárcát is, hiszen csak egyszer kell megvenni, ez évekig használható ha megfelelően van fertőtlenítve. Igaz, kicsit húzós az ára egyszerre, de ha kiszámoljuk, hogy mennyit költünk egy év alatt betétre, tamponra, bőven visszahozza az árát. Bár még nem rendeltem meg, amint tudom megteszem. Nekem bejön. :-)

2011. okt. 22. 09:44
Miért van az, hogy nálunk, ha tenni kell valamit, akkor mi nem a megoldást, hanem a kifogást találjuk meg? A mai napon teljesen véletlenül több vonalon is találkoztam környezetvédelmi témákkal, amikben taglalták a nem lebomló esetleg veszélyes hulladékok témakörét.
Egy rádióban a szemétlerakók túlterheltségéről beszélgettek, és a lehetséges megoldásokról.
Majd kezembe akadt egy régi magazin, amiben egy nagyon gondolatébresztő előszóban a szerkesztő arról írt, hogy itt van az idő a cselekvésre, mert már nem a lehetséges veszélyekről van szó, hanem a meglévő problémákról. Örültem a cikknek, mert nagyon egyetértettem a mondanivalójával.
Majd a mosható pelenkákról kezdtem olvasgatni a neten. Böngészés közben szemembe ötlött egy cím:
"Tonnaszámra termelik a veszélyes hulladékot a mosható pelenkák"

Ugrás a teljes írásra: Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook