Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek fórum

Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek

1 2 3 4
77. kozmami (válaszként erre: 76. - Bonti74)
2011. okt. 26. 12:22

És ezeket honnan szerzed? Drágák?

Nálunk fogzáskor kell kenni a fenekét, akkor elég ronda tud lenni, ha nem kapom el időben. Elég, ha a kakis pelust nem cserélem időben és már pirosodik. Amúgy nem kell kenni hálistennek.

76. Bonti74 (válaszként erre: 75. - Macskabagoly2)
2011. okt. 26. 11:54

Igen a mosódió valóban nem jó mindegyik moshatóhoz.

Én a zsebeseimet ill. belsőimet simán mosószódával mostam.

A paraffin tényleg sok kozmetikumban benne van és még ezen kívül mennyi vegyi anyag...

Én nem használok szinte semmit. Kecsketejszappan, sheavaj, mosószóda, mosódió, ecet, teafaolaj. Ennyi ezekkel mindent megoldok.

A paraffinnal a pólusok eltömítése a legkisebb gond, mellette még erős vízelvonó hatású...

Szóval a gyógyszertári dolgokat egyáltalán nem ajánlom.

Én nem is kenőcsözöm pl. a popóját és soha nem is piros. Na jó egyszer hasmenése volt és akkor kellett, sheavaj...

2011. okt. 25. 21:33

én azt hallottam, a mosódió nem jó minden mosható pelushoz, mert a növényi szappantartalma "eltömheti" és víztaszító lesz. nézzetek utána, aki azzal akar mosni és most kezdi.

egyébként a mamamin (mamami.hu) is van ilyen topik kb ezer, ott is érdemes olvasgatni a moshatózásról. ott sokan már tisztára profik, ott is lehet kérdezni.

paraffin: szinte minden kozmetikumban van, magunkra szinte biztos, h kenjük rendesen (ha valaki igazi natúrkozmetikumot használ, az nem). igen, sokan átkozzák, én is kerülném, ha lehet, de szerintem szinte lehetetlen. a "legjobb", hogy a gyógyszertári fürdetőkenőcs egyik fő alkotója. talán azért annyira nem lehet borzasztó... "csak" eltömi a pórusokat, ahogy olvastam sok helyen. nem tudom, ez tényleg igaz-e...

de ez már off.

én popsira a dm sajátmárkás kendőjét használom, ha úton vagyunk, az elég barátságos összetételű.

74. f758a7200f (válaszként erre: 64. - Cac78ceb03)
2011. okt. 25. 18:11

Amelyik leviszi a gepolajat abban biztos hogy van paraffin (ami a legtobb kremben is, szoval nem eleg, hogy popsit torlunk a babanak, hanem a kulonbozo kremekkel/kocsikenoccsel meg utolag be is "paskoljuk"...)


Vannak paraffinmentesek es popsikremkent jo a seavaj mandulaolajjal higitva kenhetore, nekem ez bevalt mindkettonel de hatha a textilpelussal fokozhato, kiprobalom a 3-nal:)))

73. f758a7200f (válaszként erre: 62. - Ncilány)
2011. okt. 25. 18:04

A borcipoket, kocsi borhuzatat is jol tisztitja:)))


Egyebkent ma mar vannak ebbol is esetleg paraffinmentesek, en a kaksi nagy reszet ezzel szoktam annak idejen letorolni es utana meg a csap alatt vagy kesobb bideben megmostam a popsijukat. Ez az utolagos lemosas vegulis leviszi azt is ami a torlokendoben arthatott volna, es hiaba, a viznek nincs parja:)))))

2011. okt. 25. 16:38
Én megnéztem, de nekem még nem ilyenem volt. Egyébként nekünk a tépőzáras jobb volt, mint a patentos.
2011. okt. 25. 13:30

Csajok! Ha van egy kis időtök nézzétek már meg nekem ezt az oldalt. Valaki ismeri ezeket a külsőket vagy van valami infótok bármelyikről???

[link]

Köszi a segítségeteket!

70. cac78ceb03 (válaszként erre: 69. - Bonti74)
2011. okt. 25. 09:44
Mivel mi ezt fűtésre is használjuk, így ez nem környezetszennyezőbb, mintha bekapcsolnánk a kályhát. A lecsapódott vizet is felhasználjuk.
69. Bonti74 (válaszként erre: 65. - Titánia83)
2011. okt. 25. 07:56
Igen ezt hallottam már, mármint a sós megoldást, de szerintem sok kell belőle és hamar ki kell cserélni, gondolom én. Megköti a vizet aztán ki kell önteni. Nem drága ez? Mert már 10-20e ft-ért lehet kapni páraelszívót, ami aztán akár 10 évig is működhet. Igen az igaz hogy elektromos és nem környezetvédő... Talán ha tudnék vhol ipari sót venni? Tényleg az a só is jó lehet amit az utakra szórnak a hó és jég olvasztására? Mert az gondolom olcsóbb...
68. kozmami (válaszként erre: 56. - Ncilány)
2011. okt. 25. 01:53

Nem értem mi bajod ezzel? Én nem tudom mibe van áztatva gyárilag a popsitörlő, de hogy azóta nem használom, az is biztos.

"Akkor szerintem mi nők se használjunk semmilyen törlőkendőt." Nem értem mire gondolsz, én amúgy sem használtam semmilyen törlőkendőt sose.

Bocs, nem kötözködés, de nem értelek.

67. kozmami (válaszként erre: 65. - Titánia83)
2011. okt. 25. 01:50
Köszi, majd kipróbálom. :)
66. kozmami (válaszként erre: 64. - Cac78ceb03)
2011. okt. 25. 01:49
Én írtam és jól érted! Azóta jó erre a tiszta víz is! Van még egy bontott csomag törlőkendő, mert ha úton vagyunk, akkor jó az is, de minden napos használatra hanyagolva van!
65. Titánia83 (válaszként erre: 51. - Pmanocica)
2011. okt. 24. 22:05

Sziasztok!


Párára környezetvédő megoldás, ha edénybe sót tesztek abba a helyiségbe, ahol teregettek. Nagyon sok nedvességet megköt!

64. cac78ceb03 (válaszként erre: 62. - Ncilány)
2011. okt. 24. 20:45
Akkor valamit félreértettem, bocs! Én azt hiszem, Aki ezt írta, az épp azóta nem használ törlőkendőt, mióta meglátta, hogy még a gépolajat is leviszi, mert akkor ki tudja, mi van benne...
63. cac78ceb03 (válaszként erre: 61. - Bonti74)
2011. okt. 24. 20:43
Igen, hatékony! Most megnéztem, azt hiszem, a miénknek PREM-I-AIR a márkája, de ez nem a legszuperebb konstrukció. Már nem is gyártanak ilyent. Működik, de már kellett vinni szerelőhöz, mert furán kattogott. Szóval, ezt a márkát nem ajánlom, de vannak ennél sokkal jobbak. És a páraelszívót mint olyant viszont nagyon is ajánlom.
62. Ncilány (válaszként erre: 59. - Cac78ceb03)
2011. okt. 24. 19:52

Huszon évvel ezelőtt én is inkább kád felett lemostam a popsiját..

Csak azért kérdeztem, mert írták lejjebb valahol, levitte a törlőkendő az " olajos " piszkot, szerelés után a kézről..

61. Bonti74 (válaszként erre: 60. - Cac78ceb03)
2011. okt. 24. 16:05
Hatékony? MI a márkája, én már tavaly télen is szerettem volna venni, de aztán elmaradt...
60. cac78ceb03 (válaszként erre: 55. - Kozmami)
2011. okt. 24. 12:19
Nekünk elektromos páraelszívónk van, amit csak télen kell használni, mikor nem lehet eleget szellőztetni, viszont, olyankor hőt termel!!! Így gyakorlatilag ezzel fűtjük a hálót :).
59. cac78ceb03 (válaszként erre: 56. - Ncilány)
2011. okt. 24. 12:16
Semmibe. Frissen vizezem. És, tévedsz, nem lett piros a fenekük :)))(Én sem használok törlőkendőt, se a gyereknek, se magamnak).
58. Bonti74 (válaszként erre: 54. - Kozmami)
2011. okt. 23. 14:55
Igen ez nálunk is pont így volt. Először mosható pelus, aztán már mosószóda, mosódió, öblítőnek ecet. Fürdésre kecsketejszappan. Takarításra is mosószóda, komposztáló a kertbe, petpalackok külön gyűjtése. A jó vonza a jót ez így van!!!
57. Bea0124 (válaszként erre: 47. - F758a7200f)
2011. okt. 23. 14:29

Szia!Én 2Flip külsővel,1Bummis külsővel kezdtem ehhez 4prefold,meg én nagyon szerettem/szeretem a sima textil pelust bele!!

Csak a textil pelust vettem használtan!Ezt pár ezerből megúsztam és elvagyok vele,de nemrég vettem hozzá zsebes pelust mintásat és egyszínűt!Nagyon szuperek!

Ezek sokat bírnak,legalábbis nálunk!Néha van csak baleset de az eldobhatónál is előfordul!

Én az anyatejes székletet csapnál leöblítetem és megy a vödörbe amibe teafaolajat csepegtettem!

Így néha foltos maradt a pelus de pár mosásnál kijön(most már használok hozzá Denk Mit mosószappant)!A pisiset simán dobom a vödörbe!

Lehet kapni eldobható betétet a pelusba és azzal mehet ki a kaki,igaz azért átnedvesedik de a java kidobható!Én ami nem kakis kimosom és újra használom:)


Én nem áztatom a pelust!Amint fogyóban van a pelus mosok!Simán berakom a gépbe kevés sima mosóport és Banbio mio pelus fertőtlenítőből rakok egy adagolókanálnyit!Öblítő helyére vízzel hígított ecetet használok és pár csepp teafaolajat is csepegtetek bele!


Remélem segítette,ha kérdésed van írj nyugodtan!


Számolgatni én is számolgattam de nagyon sokat lehet spórolni a mosható pelussal:)

56. Ncilány (válaszként erre: 48. - Kozmami)
2011. okt. 23. 13:55

Popsitörlő mibe van áztatva? Ez érdekes.. Csodálkoztok, mitől piros a babó popsija...

Akkor szerintem mi nők se használjunk semmilyen törlőkendőt.

55. kozmami (válaszként erre: 51. - Pmanocica)
2011. okt. 23. 11:20
Én ezt teljesen megértem. Így nem csodálom, ha idegenkedsz tőle. Nekem van helyem teregetni nagyjából, de a pára kikészít. A cerezit egy nap kalap kaka! Szó szerint belerohadt a tabletta a kütyübe és egy hét alatt fél cm víz gyűlt össze benne, miközben az ablakokról és a teraszajtóról folyt a víz! Visszavittem, de nem vették vissza, mert ez nem elektromos vagy mechanikus készülék, így meghibásodni sem tud. 3000ezer forint ment a kukába!
2011. okt. 23. 11:17

Én azóta vettem mosható betétet is magamnak, igaz sokat nem tesztelhettem, csak egy ciklust, mivel terhes lettem! :D


A mosható pelusnál nekem sem a környezetvédelem volt az elsődleges, hanem az anyagi része, de aztán tovább gondoltam a dolgot. Azóta van komposztálónk is a kertben (persze aki panelba lakik, annak ez kilőve) és a PET palackokat is elviszi az önkormányzat 4 hetente. Most már nehogy nem ugrálok a kuka tetején, hanem félig van, mikor elviszik hetente!

53. syria (válaszként erre: 51. - Pmanocica)
2011. okt. 23. 11:08

Akkor te vagy a kivétel, ami erősíti a szabályt. :)


Az eldobható pelenka mellett a másik tétel, amin jócskán lehet spórolni, az a papírzsebkendő. A spórolás már ott kezdődik, hogy a textilzsebkendő nem szóródik úgy szét, mint a papírtársa, amivel sokan igen "nagyvonalúan" bánnak. Folytatódik azzal, hogy sokszor indokolatlanul használjuk, mert azt hisszük kell, aztán mégsem. De egy gyűrött papírzsepi megy a szemétbe míg a textiltársa nyugodtan mehet vissza a zsebbe, táskába.

Az idős anyukámnál figyeltem fel arra, hogy feltűnően sok papírzsebkendőt vetet velem. Egyszer megfigyeltem, mit csinál: úgy tett, mintha kifújta volna az orrát (de nem történt semmi), s dobta is ki a zsebkendőt. (Ezt egy idő után már kényszeresen csinálta.) Na, onnan fogva tucatszámra kapta tőlem a glédába hajtogatott textilzsebkendőket. Azt gyűrögethette, használhatta napokig, addig, amíg ténylegesen betöltötte a funkciót.


Arról nem is beszélve: micsoda különbség a teregetésnél, hogy papír-, vagy textilzsebkendő felejtődött a kimosott ruha zsebében. :D

2011. okt. 23. 10:17

Koszi a valaszokat:) teregetes nalam abszolut nem lesz gond van hely, es pl a szemet nalunk fizetos vagyis kevesebb szemetet termelek kevesebbet fizetek.


A kornyezetvedelmi resz (kovezzetek meg), nekem masodlagos volt inkabb az anyagi vonatkozas es az hogy korabban lesznek szobatisztak, valamint a popsidermatitisz miatt is, jol kiszamolok mindent van meg idom es megnezem hol tudom beszerezni:)


Vegulis 30 ezer az kb 2 havi pelus ara lesz ahogy nezem, egy probat meger, legfeljebb visszaterek ha nem jon be, de nem lesz penzkidobas mert ennyit max 2 honap alatt amugy is koltottem volna pelusra


Koszi az infokat!

2011. okt. 23. 08:13
hát nekem bizony van kifogásom, és az a teregetés, 36 nm-es lakásban élünk 4-en, és folyamatosan küzdünk a párával, összel-tavasszal (mikor nem fűtünk, kint viszont esik) van, hogy 3 napig kell kerülgetni a szárítót, ami a fél nappalit elfoglalja, nem szeretném ezt pelusokkal is terhelni. Amúgy egy netes kalkulátorral is számoltam, és nekem bizony néhány 1000 ft-tal olcsóbbra jött ki az eldobhatós pelus.
50. Bonti74 (válaszként erre: 47. - F758a7200f)
2011. okt. 23. 06:49

Én kiszámoltam és nekem 250eft-nyi megtakarítás jött ki, ha a gyermek kb. 3 éves koráig pelusos és levonva belőle az energia, mosószer és a pelusok beszerzési árát.

Szóval mindenképpen megéri még ha a környezetvédelmi okokat nem is nézzük. Pedig azt is kell!

Én majd mindegyik pelusomat használtan vettem és így még olcsóbb volt. Kezdetnek 15-20db mindenképpen kell. MInnél többféle, zsebes, külső belsővel, prefold, aio, hogy rá tudj jönni mi az ami neked a legjobban tetszik.

Nekem 30eft sem volt a kezdő készletem...

Ja és a mosószerről annyit, hogy én mosódiót használok, amiből 3eft egy kg és egy évig elég, pedig 5 főre mosok eleget...

49. kozmami (válaszként erre: 47. - F758a7200f)
2011. okt. 23. 00:13

Én szárazon tárolom a pelusokat vagyis csak bedobom egy vödörbe és rá a tető, esetleg teafa olajat lehet rá csepegtetni pár cseppet. Sose sikáltam a pelusokat, anyatejnél sem és nem foltosak.

Általában 60 fokon mosom (a külsőket csak 40-en a többi ruhájával), de 1-2 havonta ráeresztek egy 90 fokos mosást.

2011. okt. 23. 00:11

De jó, hogy lett ez a cikk!

Bevallom, én elsősorban a szemét termelés miatt álltam át! Eleinte eldobhatósoztam, de kiakadtam, hogy nem bírja ki a kuka amíg elviszik a szemetet, már púpos volt! 2 hónaposan szereztem egy 20db-os Pop-in szettet és hamar megszerettem, nem csak a szemét szint csökkenése miatt. Azóta sem értem, milyen plusz munkáról szoktak beszélni? Nem mindegy, hogy a pelust a szemetes vödörbe vagy egy másikba teszem? Mikor összegyűlt és mosni kell, betenni a gépbe, na az is beletelik vagy fél percbe. Szegény gyerek milyen magányos lehet addig! :)

Éjszakára viszont eldobhatósozunk, mert a gyerek simán lehúz 12 órát és meguntam a reggeli pisi foltokat az ágyban. Előfordul, hogy nappal is az kerül rá, ha pl. megyünk valahová. Nem szeretem, mert abba egyet belepisil és szaga van. Más is észlelt ilyet? Aki folyton eldobhatósozik, az szerintem nem tudja miről beszélek, de így érezni. Szaga van. Folyton szimatolom, hogy betojt e? :P Popsikrém nem kell, egyedül fogzásnál csapja ki a fenekét, de biztos ez se általános.

Én a popsitörlőket sem szeretem. Pár tetrát kisebb darabokra vágtam és azt vizeztem be, azzal töröltem a popsit. Mióta tud állni a kádban, még azt sem, hanem lemosom ott. A popsitörlőket akkor utáltam meg, mikor lerobbantunk az M6-oson és férjem bütykölte a kocsit, majd adtam neki pár ilyen kendőt, hogy törölje le a kezét. Csak lestem mikor csontra leszedett minden szennyeződést! Mi lehet azon a kendőn?! Azóta nem vagyok hajlandó a fenekét azzal törölni.

Én Norit babyvel mosom a cuccait, mivel a mosódió nekem sem jött be. Minden fehér cuccom odalett 2-3 mosás után, pedig mosószódát is tettem hozzá, de a végén már rengeteget, féltettem a ruhákat.

Egyedül azt az érvet nem tudom elfogadni maradéktalanul, hogy ettől lesz a gyerek előbb szobatiszta. Ez totál gyerek függő. Hugom mindig is eldobható pelust használt, mégis a kislány 1,5 évesen közölte, hogy neki nem kell többet, azóta nem használnak semmit. Most 3 éves, egy éjjeli balesetük volt, mikor megfázott. Persze értem én, hogy a moshatóban jobban érzi, ha becsinált. Az én fiam simán elvan a kakiba, bár mostanában azért már szól, hogy kaka van, de inkább csak akkor ha rákérdezek. Addig elvan. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook