Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megmenthető egy házasság? fórum

Megmenthető egy házasság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2729. cserépkályha (válaszként erre: 2716. - Lili 1001)
2016. ápr. 17. 19:41

Ez azoknak szól, akik szeretői viszonyban vannak, de a feleségeknek is hasznos, hogy tudják, kivel élnek együtt.

[link]

2728. Gatitaaa (válaszként erre: 2719. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 15:31

Van ilyen, nem is vitatkozom vele. Én is csalódtam már így emberben. Azt hittem hogy szegény nő az áldozat, aztán a végén kiderült, hogy ugyanolyan lelki terrorral, értelmetlen hisztériával és szándékos ferdítésekkel tudja csak "megoldani" a konfliktusait, mint ahogyan a férje teszi vele. Konfliktuskezelésre totál alkalmatlan volt mindkét fél. Szerintem a mai napig ülnek ebben a semmilyen házasságban, szegény gyerekek meg a lelki terrort fogják tőlük elsajátítani. Csak őket sajnálom.


Viszont Böbééknél a volt férj viselkedése önmagáért beszél. Itt semmi másról szó nincs, mint hogy a férj most mindenkit letojva dobbant, élvezni az életet. Mert neki olyanja van. Bele lehet ebbe magyarázni bármit, de sajnos VAN olyan, hogy a problémákat az egyik fél egyszerűen nem is akarja megoldani, még talán kapóra is jön neki. Akármi is történt Velük az életben, az nem indokolja ezt. Vannak dolgok, amikről csak egy ember tehet.

2727. liliom10 (válaszként erre: 2716. - Lili 1001)
2016. ápr. 17. 15:28
Nem vagyunk egyformák. Persze, szabad akaratából döntse el, Te kellesz neki vagy a felesége ?! Amilyen közel laktok egymáshoz, gyakran láthatná a gyerekeit, és foglalkozhatna velük. Én hosszú távon nem élnék így, mint Te, mert ez egy folyamatos szenvedés mind a 3 felnőttnek. Egy kapcsolathoz EGY férfi és EGY nő kell ! És most a férfinek/férjnek kell(ene) dönteni, de nem tud vagy nem is akar. Szerintem előbb-utóbb valamelyik nő dönt helyette, és lehet, hogy akkor fog igazán sírni ...
2726. liliom10 (válaszként erre: 2710. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 15:21
Tudod mi a biológiai óra ? Az főleg a nőknél ketyeg. Egy nő ideálisan megszüli 30-40 éves koráig a gyerekeit. Egy férfi persze lehet apa 50-60-70 évesen is, az más kérdés, hogy fel tudja-e őket nevelni ?! Tehát miért is pánikolna egy férfi ? Lehet sok nőtől sok gyereke. nem hiszem, hogy beszélgettél nőkkel, akik régen szeretnének gyereket, de nem esnek teherbe ( van úgy, hogy a férfi miatt ), vagy többször elvetéltek, vagy meghalt egy gyerekük, vagy netán súlyos rendellenességgel született ( ilyenkor sok férj lelép, nem segít felnevelni ). Most ennyi a témáról. Gondolkozz !
2725. liliom10 (válaszként erre: 2705. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 15:13

Ebbe jól belegondoltál ? Az ember szerelmes, jó esetben mindketten egymásba, eltelik 1-2-3-X év, esküvő, gyerekek ... és képzeld van úgy, hogy egyikük nagyon megváltozik ! Még ha folyamatosan változik, akkor is reménykedik a másik fél, hogy tűrhető lesz a házassága, és együtt nevelik fel a gyerekeiket. Neked hány gyereked van ? Gondolom, elváltál. Tudod, az könnyebb, mint szinte mindent megtenni, hogy együtt maradjon a család ! Böbe előtt le a kalappal !!! Számomra ő már mazochista, én ennyit nem viselnék el !

Nemcsak a nők választanak, hanem a férfiak is, vagyis egymást.

2724. liliom10 (válaszként erre: 2698. - Bobe212)
2016. ápr. 17. 15:04
A szabad hétvégéd a Tiéd ! Csak egyedül ! A gyerekek és az apjuk nélkül ! Majd akkor rakja össze a trambulint, ha Neked megfelel az időpont, akár amikor Veled vannak a gyerekek hétvégén, akár hétköznap !
2723. liliom10 (válaszként erre: 2696. - Bobe212)
2016. ápr. 17. 15:01
Egyetértek !
2722. liliom10 (válaszként erre: 2693. - Bobe212)
2016. ápr. 17. 15:00

Végülis csak arra gondoltam, hogy egy férj, ha el akarja hagyni a feleségét és a családját, elmegy, - pláne a Szerelméhez ! - akár 2 gyereke van, akár 4.


Igen, most jönnek-mennek az életében a nők, ameddig egyikük nem szakít. Valószínű, függő lett a társkeresőtől, látja, hogy könnyű csajozni az internet korszakban, és ez tetszik neki.

2721. morosz (válaszként erre: 2697. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 14:13

Van olyan is, hogy csak egyik fél hibás.

A másiknak legfeljebb az a hibája, hogy nem veszi észre időben, hogy ki a "társa".

2720. bobe212 (válaszként erre: 2719. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 13:11

Ez igaz, itt csak az én oldalam látható. Ugyanakkor nem igazán tudom én miylen módon tudnék "alátenni" az apának. És mondjuk nem is jutna eszembe, mert mondom, nem gyűlölöm vagy ilyesmi, sőt. Nekem még mindig erősen kell azon dolgoznom, hogy el tudjam felejteni, mint férfit.

Csak szeretném a gyerekeknek megadni azokat a lehetőségeket, amiket eddig megkaptak, és szeretném, ha megértené, hogy 4 gyerek nem egy emberes feladat. Ha én kidőlök, akkor úgyis rá maradnak a gyerekek.

2719. Lajos39 (válaszként erre: 2718. - Gatitaaa)
2016. ápr. 17. 12:49

Nem látunk bele, nem ismerjük a másik oldalt.

Azt megtanultam, több ilyet látva, hogy nem mindig olyan tiszta a helyzet mint amit az egyik fél lefest.

Itt csak a a női szemszögből látjuk az eseményeket, s sajnos szembesültem már olyannal, hogy bizony az anya is rendesen odatatte magát a kötözködésben és hogy alátagyen az apának. Erre persze megkezdődött a harc, de nem volt olyan hogy pusztán vétkes és áldozat.

2718. Gatitaaa
2016. ápr. 17. 12:44
Én nem értelek most, Lajos. Igazad van abban, hogy számtalan esetben vannak ignorált intő jelek. Viszont még így sem látom, mi indokolja ezt a viselkedést Böbe exének a részéről? Szerintem már csak ez a fontos. Erre nincs mentség, semmi sem lehet az! Lépten - nyomon belekötni a másikba, akár a gyerekeken keresztül is? Normális ember ilyet nem csinál és senki sem tartott fegyvert a halántékához, hiszen 4 gyereke van, könyörgöm. Most illene együttműködni normálisan, a kis dolgait meg tartsa meg magának, mert csak a gyerekeknek árt vele. Szerintem elég szomorú, hogy ezt büntetlenül megteheti. Nincs hozzá joga.
2717. ht keksz (válaszként erre: 2669. - Lili 1001)
2016. ápr. 17. 12:37

Kedves Lili!!

Rézben már utána olvastam a történetednek,és találok elég sok hasonlóságot.

Borzasztó, szívbemarkoló érzések, történések ezek,amikor szeretsz valakit,és viszont.

Az én esetemben is elmondott valamit otthon rólunk, nem tudom, mi reakció volt otthon,de változatlanul jár hozzánk,és azt mondja, nem fogja befejezni, meg sem fordult a fejében.Én annál inkább,de köztünk is valódi szeretet van, vagy volt. Tudod, én már másképp látom,de nekem ez már 7. év így.Aki sír a másik után,fél, hogy elveszítheti azt,akit valóban szeret,az nem engedi ,hogy ilyen helyzet előálljon. Az előtt egy út van,és nincs kérdés.

2716. Lili 1001 (válaszként erre: 2691. - Liliom10)
2016. ápr. 17. 12:20
Liliom, az nem én vagyok aki ultimátumot ad, rég megtehettem volna. Szabad akaratából és választásából legyen velem. És baromi lelkifurdalásom lenne a gyerekekkel szemben, én is az a fajta vagyok, akinél a gyerek szent és sérthetetlen, az az első...Tehát nem adok ultimátumot, az nem én lennék. Ha együtt kell lennünk, akkor együtt fogunk lenni. Ha nem leszünk, akkor más az utunk..
2715. bobe212 (válaszként erre: 2713. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 12:17

Abban igazad van, hogy sok minden olyan dolog volt a kettőnk hátterében, kapcsolatában, ami magában hordozta annak a lehetőségét, hogy nem tart majd halálunkig a kapcsolat. De sok ilyen kapcsolat van, ami aztán mégis hosszan és jól képes működni (pl. szüleim házassága). Ha meg lett volna a közös akarat, akkor ezek a problémák áthidalhatók lettek volna. De nem volt. És ehhez még jött a tragédia is, ami bombaként robbant.

Bármiből sülhet ki jó és rossz is. Én leszűrtem magam számára a tanulságokat, és tényleg csak annyit szeretnék, hogy a gyerekeket normálisan fel tudjam nevelni, az apjuk támogatásával (anyagi, fizikai és lelki értelemben is). Nem maradt már, mint abban reménykedni, hogy 3-4 év múlva a kapcsolatunk egy higgadtabb, esetleg barátibb kapcsolattá alakul.

2714. e2f062d598 (válaszként erre: 2698. - Bobe212)
2016. ápr. 17. 12:16

Jól tetted, hogy nem engedted. Oldja meg, neked is mindent meg kell oldanod egyedül, mert ő semmire sem hajlandó.

Nem hiszem, hogy hosszú életű lesz ez az új kapcsolata is, ha a saját gyerekeitől akar szabadulni, hogy "élhessen" pont más gyerekeit fogja nevelni.

2713. Lajos39 (válaszként erre: 2711. - Bobe212)
2016. ápr. 17. 12:06

A megfontoltságra értettem, hogy egy nő hogyan dönti el vajon, kinek érdemes szülnie. Más az ha van ideje, s más ha már kapkod.

Személy szerint soha nem oszttottam azt a nézetet ami elhiszi hogy semmilyen intő jel nincs egy férfinál hogy esetleg nem vele kellene ilyen visszafordíthatatlan dologba kezdeni, mint a családalapítás.

Nem hiszek benne hogy Nobel-békedíjas ZEN szerzetes attitűdű emberekból válnak olyanná amiket leírnak itt is.

Remélem átmegy az írás irónikus éle... :)

2016. ápr. 17. 12:04
A baj ott kezdődik, hogy ha megszereztük álmaink nőjét/férfiét, úgy gondoljuk, hogy hátra dőlhetünk és nem kell semmit sem tenni a kapcsolat életben tartásáért. Nem vagyunk egymással őszinték, nem beszélünk az érzéseinkről, mert azt minek, utána pedig, eldöntjük magunkban, hogy rosszul választottunk, és új hús után nézünk. És kezdődik minden elölről. Ismerek olyat, aki már most fogyasztja az 5. "igazit", van egy olyan érzésem, hogy ez sem lesz az.
2711. bobe212 (válaszként erre: 2710. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 12:00

De ez most hogy jött ide?

Én 27 évesen szültem az első gyerekem.

2710. Lajos39 (válaszként erre: 2709. - 871383ddcb)
2016. ápr. 17. 11:55

Ezt nem mondtam. :)

Viszont már-már pánikolva gyereket akaró, késő harmincas, kora negyvenes férfit még nem láttam.

Nőt viszont annál többet. Ilyenkor aztán jól be tudják nézni a dolgokat párválasztási téren...

2709. 871383ddcb (válaszként erre: 2707. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 11:47

Nem lehet. Mindig a nő a hibás. És még vérszemet is kapnak érte. :P


A válás után még szülő maradnak, tök mindegy mit barmoltak szét ketten. A gyerekeknek is mindegy ki a hibás. Nekik két szülőre van/lenne szükségük.

2708. bobe212 (válaszként erre: 2707. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 11:46
Régen is nagyon sok házasság/kapcsolat volt szar, csak éppen nem tudtak elválni.
2707. Lajos39 (válaszként erre: 2706. - Unom)
2016. ápr. 17. 11:41
Nem teszem. De nem lehet a mostanában megszaporodó házasság/kapcsoalt bedőléseket csa egyik vagy másik félre fogni.
2706. unom (válaszként erre: 2705. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 11:30
Neked sikerült? Oktass, mester :D
2705. Lajos39 (válaszként erre: 2704. - Gatitaaa)
2016. ápr. 17. 11:29
Hadd ne kezdjek bele a miért nem tudnak normálisan választani pasit a nők című magánszámba...:))
2704. Gatitaaa
2016. ápr. 17. 11:09
Böbe, itt már csak a férjed a ludas. Lajos, te meg ne beszélj hülyeségeket. Az, hogy egy 40+ - os férfi a gyerekeivel cseszik ki és rátol minden felelősséget a másikra, az ő sara. Már mindegy hogy miért mentek szét, ő csapta be a másikat és ő az, aki a mai napig nem viselkedik felnőttként. Szerintem egy ilyen idős vén marhát (már bocs) nem kell pátyolgatni. Illene tudnia hogy mit érez, mit akar, nem ilyen óvodás módon viselkedni. Ennyi. Nehogy már víg szingliéletet éljen úgy, hogy a másik belerokkan a mindennapokba, amiket ő igyekszik megkeseríteni.
2703. bobe212 (válaszként erre: 2701. - LadyBird 2015)
2016. ápr. 17. 10:55
Igen, kb. erről beszélek. Nem tudunk együtt élni, mint férfi és nő, rendben. Elrontottuk, nem megy, rendben. De a gyerekek akkor is közös felelősség kellene, hogy maradjanak.
2702. Lajos39 (válaszként erre: 2701. - LadyBird 2015)
2016. ápr. 17. 10:54
Ő már megválaszolta a kérdésem, így hiába a támadás... :)
2701. LadyBird 2015 (válaszként erre: 2697. - Lajos39)
2016. ápr. 17. 10:51
Mit szeretnél boncolgatni? Azt, hogy ki volt a hibás? Tételezzük fel, hogy Böbe volt az. Akkor már teljesen jogosan sétál ki a férje a felelősség alól, és hagyja hátra a gyerekek összes gondját a feleségére?? Így gondoltad?
2700. bobe212
2016. ápr. 17. 10:49

Azzal sincs amúgy problémám, hogy mindig vannak újabb és újabb nők, csak azzal, hogy ezek mind rögtön bevezetődnek a gyerekek életébe, majd eltűnnek. Ezt nagyon károsnak tartom.

Én sem élek apáca életet, de a gyerekeket kihagyom belőle.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook