Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért mentek tönkre az erkélyládában az álló muskátliim. A szára megpuhult, a levelei elsárgultak. Még megmenthetők? fórum

Miért mentek tönkre az erkélyládában az álló muskátliim. A szára megpuhult, a levelei elsárgultak. Még megmenthetők? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 9. 10:54

Sziasztok!

Van még itt valaki?

Lenne pár kérdésem, feltehetném valakinek?

2009. okt. 12. 20:27

Ami fontos még ezzel kapcsolatban

Teleltetésnél közvetlen ablakba kell tenni,szereti ha bukóra van nyitva az ablak és jön egy kis hűvös rá!A bukóra nyitott ablakomban a fokföldi és a muskátli és a húsvéti kaktusz is virágzott decemberben.

2009. okt. 12. 20:25
Nekem a panelban is áttelelnek de fűtőtesttől távol és ritkábban öntözve (heti kb 1x és csak kicsit),vagy két ablak közt vagy fűtetlen szobában.A hűvöset szeretik és a félárnyékos helyet nyáron.A tűző napot nem.A felforrósodott teraszokat sem(forró betonkorlát vagy járólap).Igénytelen növény.Elég ha minden nap leszedegetik az elszáradt virágait és leveleit és minden nap ha lehet reggel meg kell locsizni.Ha nem szedik le az elszáradt virágait akkor nem hoz új bimbókat.Tudomásom szerint 10 foknál kevesebbet nem bír ki.
16. SF
2009. ápr. 30. 14:44
Szerintem túlöntözted.
2009. ápr. 30. 14:34
Én ma vettem petúniát, és muskátlit is, remélem megmaradnak. Egyébként én is esténként szoktam öntözni, és mindig csodaszépek. Pedig nappal eléggé odasüt a nap:(
14. kobagabi (válaszként erre: 9. - H.editke)
2009. ápr. 30. 14:33
Akkor nem is lehet vegyesen ültetni őket egy balkonládába?
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Evely)
2009. ápr. 30. 11:04
gazdabolt- megfelelő permet.
12. Evely
2009. ápr. 30. 10:59
A muskátlimat betámadták a levéltetvek! Tud valaki rá megoldást?
2008. nov. 3. 17:36
Valószínűleg gombás fertőzést kaptak a túlöntözéstől.
10. DOMA
2007. szept. 26. 19:18
szerintem is túl sok vizet adtál nekik, és a láda vagy cserép, amiben voltak az alja nem volt lyukas. Egyszer már én is jártam így. Sajnos kidobhatod őket. Ne sajnáld, úgyis lassan lejár a szeronja, nem lesz gond az átteleltetés. Jövőre meg figyelj erre.
2007. szept. 12. 16:26
Ezek a tünetek, amit leírtál, egyértelműen túlöntözésre utalnak. A muskátli nem szereti a sok vizet, elentétben a petúniával.
8. 17fe240d44 (válaszként erre: 2. - 3c2c8696c4)
2007. júl. 28. 10:14
Nálam minden virág előbb-utóbb nagy víz igényű lesz,nem hagyom őket kiszáradni, mert azt hiszem,hogy akkor szenvednek. Nem minden virágnak teszek ezzel jót, de a muskátlit pontossan úgy kezeltem ahogy te is irtad. Nyugati fekvésü az erkélyem, megvártam a naplementét,és az erkélyen langyosított vízzel öntöztem őket. Mindez hiába volt, jó pár tönkre megy, de ilyenkor már mit tegyek a helyükre?
7. sztg55 (válaszként erre: 6. - Badonyimariaeva)
2007. júl. 28. 04:24
Szerintem az idei év nem kedvezett egyik virágnak sem. Az én muskátliaim sem szépek, pedig rendszeresen öntözöm én is őket. Sőt. A vasrózsa, a büdöske, amikről pedig úgy tudtuk eddig, hogy azok aztán mindent kibírnak, oly gyorsan mennek tönkre (nyílnak el), hogy fáj az ember szíve.
2007. júl. 27. 21:39
Már én is felszerettem volna tenni ezt a kérdést,és örülök,hogy Te megtetted.Az én muskátliaim is olyan rondák,pedig minden nap locsolom,szedegetem a száraz virágokat róluk.Persze tápoldatot is folyamatosan használok.Minden évben olyan gyönyörűek szoktak lenni,hogy ősszel fájó szívvel borogatom ki őket,mivel nem tudom kiteleltetni sehol sem ezeket a virágokat.Most úgy látom,hogy nem kell őszig várnom,ha így haladunk előbb kell őket kiöntögetnem a ládákból.
2007. júl. 27. 21:09
Szerintem vitamin hiánytól.Mert minél nagyobb a virág annál több ásványi anyagokra van szüksége.
2007. júl. 27. 21:04
Én a kertben nem vagyok egy zseni, inkább a férjem szokta osztani az észt olyankor. Nálam az a baj, hogy túlöntözöm a muskátlit, és akkor szokott sárgulni a levele, és puhulni a szára.
2007. júl. 27. 21:03

Nekünk minden évben csodaszépek a virágok, de most hiába locsoltuk hajnalban, késő este, kapott tápot..sajna a nagy töbsége produkálta az említett tüneteket...főleg, amelyiket folyamatosan érte a nap...és nem kapott árnyékot.

Szóval vélhetően nem a te hibád.

2007. júl. 27. 20:42
Mennyi vizet kaptak? Ha túl sokáig száraz a földje így járhat....a muskátli nagyon nagy vízigényű...pláne ebben a forró időben! Locsolni inkább este kell mert ha nappal teszed "megfől" a virág.
2007. júl. 27. 19:18
Miért mentek tönkre az erkélyládában az álló muskátliim. A szára megpuhult, a levelei elsárgultak. Még megmenthetők?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook