Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt a babám 41.héten fórum

Meghalt a babám 41.héten (beszélgetős fórum)


131. Nikus
2013. júl. 22. 15:51
Bízom benne hogy végre már eltelik Zsombi halála óta első hétfő.
2013. júl. 22. 15:50

Nikus NEM A TE HIBÁD!!!!! Ha azt veszem vagy naponta vagy 2 naponta kellett vizsgálatra járnod hol volt a dokid hogy nem látta? Uh-n is látnia kellett volna és a magzatvizedre is írtad milyen volt az nem egy nap alatt lett olyan. Az orvosok hol voltak, hogy nem látták????? Szóval eszedbe ne jusson magad hibáztatni!!!!!

Sírva olvasom a történeted :( Nekem 1 év alatt 3 vetélésem volt és azóta van egy gyönyörű fiam de a vetélések még máig bennem vannak. Ne akard elfelejteni sírj és gyászolj Idővel enyhülni fog a fájdalmad.

129. Nikus
2013. júl. 22. 15:48
+ kicsi örömmel töltött el hogy párom reggel telefonált hogy a főnöke elengedte 20 nap szabira (igaz túlnyomó rész fizetetlen lesz de ez most mindegy) és így ő is végig el tud jönni velem és a családdal pénteken egy olyan kicsi faluba ahol még a mobiloknak sincs térereje mert egy nagy völgyben van.
128. Nikus
2013. júl. 22. 15:43

Itthon is mindenki azzal biztat hogy higgyem el lesz még babám, fiatalok vagyunk mégis ez most annyira távoli és elérhetetlen.

Minden esetre ma felhívtam egy barátnőm által ajánlott nődoki rendelőjét Dr Asbóth Ákos (péterfis doki) és időpontot foglaltam a szülés utáni 6 hetes kontrollra. lehet hülye vagyok így 1 héttel a szörnyűség után, de most éreztem erre erőt.

127. macka79
2013. júl. 22. 10:57

Szia Nikus!


Őszintén sajnálom ami veled történt! És tudom mit érzel sajnos.... Nekem 4 éve, hogy a 39. héten a pocakban meghalt a kisfiam.... a mai napig szörnyen fáj, és nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá.... még most is fáj... de másképpen.... megtanultam együtt élni vele... nincs más lehetőség... Neked még nagyon friss a fájdalmad! Gyászolj, sírj, ne fogd vissza, mert nem érdemes, ezen túl kell esni ahhoz, hogy talpra tudj állni! Őszintén kívánok neked sok erőt és kitartást az előtted álló nehéz úthoz! Én is normál hüvelyi szüléssel szültem a halott fiamat... egy iszonyú bunkó szülésznő és egy nem minősíteném milyen orvos közreműködésével... (pedig a fogadott orvosom volt, bár ment volna inkább más szakmába...) És leírom neked azt is, hogy a szülés után 4 hónappal hálIstennek sikerült teherbe esnem, és a kisfiam után egy évvel és öt nappal megszületett a kislányom!!! Élve, épen, egészségesen!

Hidd el neked is sikerülni fog! Nagyon fáj és nagyon nehéz, de van tovább! Sosem fog elmúlni, de szerintem nem is kell... Az angyalkáink mindig a részeink lesznek!

Ha jól néztem valaki már írta neked a www.angyalokszulei.hu oldalt, ott sokan fenn vagyunk. Nekem nagyon sokat segített!

Ha segíteni tudok, írj rám nyugodtan!

2013. júl. 22. 03:18

Sajnálom!!!

Egy kicsi elveszett belőlem,ahogy olvastalak!

Semmiképp ne hibáztasd magad,éppen elég a fájdalmad,ne tetézd!

Elképzelni nem tudom,mit érezhetsz,min mész át. Sírj! Nem vagyok sírós,de potyognak a könnyeim.

Nagyon sok erőt kívánok neked és a családodnak,hogy átvészeljétek a következő időszakot!

125. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 122. - Nikus)
2013. júl. 22. 00:59

Szia Nikus!


Csak olvastalak, mert nem tudtam semmit mondani, ami megvigasztalhatna...... mert nincs is ilyen. Nem tudom én hogy viseltem volna ha hasonló helyzetbe kerülök. Én veszélyeztetett terhes voltam nőgyógyászaton feküdtem és egy hasonló eset történt az egyik kismamával. Rettenetesen szenvedett a kisfia elveszítése miatt, és sosem fogom elfelejteni azt hiszem, amíg élek a fájdalmát. Te sem fogod a Tiédet, majd enyhül, de el nem múlik. Ne hibáztasd Magad, erről nem tehetsz, hibázott az orvos aki hagyta, hogy túl hord a babádat. Bár kitudja mikor történt a sajnálatos eset.

Kívánom Neked, hogy leld meg a békét a szívedben, és minél előbb tarthass egy egészséges babát a karjaidban!

124. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 118. - Nikus)
2013. júl. 22. 00:58

Ezt az érzést ismerem... Én több mint 10 évig nem tudtam teherbe esni, nem maradtak meg a babáim, még lombik beültetéssel sem. Iszonyúan szenvedtem, egy senkinek éreztem magam. Ha megláttam egy kisbabát, bőghetnékem volt. Legszívesebben elbújtam volna a világ elől.

De mégis, ez semmi ahhoz, amit te átéltél... Nekem is nagyon nehéz volt, de amin te keresztül mentél, azt még olvasni, elképzelni is szörnyű:((

123. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 122. - Nikus)
2013. júl. 22. 00:55
NEM A TE HIBÁD!!! Ne vádold magad! Ez egy szerencsétlen tragédia, de nem te vagy a hibás! Mindent megtettél a kisbabádért, amit egy anyuka csak tehet!
122. Nikus
2013. júl. 22. 00:49
Hát hogy vigyáztam én a kicsi fiamra? nem tudtam hogy szenved... nem segítettem neki... nem vigyáztam rá... nem hallottam őt...
121. Nikus
2013. júl. 22. 00:47

Egyszerűen nem tudok elaludni...

Múlthét vasárnap ilyenkor volt először gyanús hogy kihagyta Zsombi az éjféli mocorgást (bár volt azért már ilyen) de akkor is bemehettem volna a kórházba hogy ránézzenek, de elaludtam és kitudja ő hogy szenvedett....

120. Anmeli (válaszként erre: 119. - Nikus)
2013. júl. 21. 15:33
Drága Nikus! Én is elvesztettem a babámat, igaz még csak 9. hetes voltam. Borzasztó ami Veled történt! Nem tudom mit lehetne mondani, csak annyit tudok,hogy a fájdalom soha nem fog elmúlni, de kérlek bízz abban, hogy újra kismami leszel! Zsombika pedig mindig is fentről fog vigyázni Rád....
119. Nikus
2013. júl. 21. 15:22
Már most félek a holnaptól mert holnap lesz 1 hete hogy Zsombika meghalt. Remélem jó sokára kelek majd fel. De ha átlehetne aludni az egész napot habozás nélkül azt választanám.
118. Nikus
2013. júl. 21. 15:20
A moziba indulás előtt majd 45 percig kerestem ruhát ami rám jön mert a kismama gatyit szoknyát semmi féle képpen nem akartam felhúzni. Végül találtam valami. A kapun kilépve egyből egy babakocsis anyuka ment el elöttem, akkor megfordult a fejemben hogy visszafutok a lakásba, a plázába még 2 terhes kismamával futottam össze. Rájöttem a nagy pocik nem is annyira zaklatnak fel mint a babakocsis csecsemők. A plázában a kirakatok előtt elmenve többször fürkésztem hogy vajon ebben is még mindig terhesnek látszok? Bár a párom többször mondta hogy csinos vagyok (amit nem igazán hittem el, egyáltalán nem voltam magabiztos) erőt próbáltam venni magamon egy kis sminkkel is. De végülis este hazaérve úgy gondolom jot tett nekünk ez a kimozdulás.
117. Nikus
2013. júl. 21. 15:11

Sziasztok!


Még mindig megvagyok, bár a mai napom is csak így céltalanul telik. Tegnap viszont sok vívódás után úgy döntöttem elmegyek a lefoglalt mozifilmre. Sokat vívódtam ezen mert mivel a nagyfiúk 2 egy igazi vígjátéknak ígérkezett bűnösnek éreztem magam ha nevetni fogok. De végül egész jól sült el a párom is arra szavazott hogy mozduljak ki nevettünk is dár a végén terhes lett az egyik szereplő na akkor kicsit majdnem eltörött a mécses.

116. hpkati (válaszként erre: 113. - Nikus)
2013. júl. 20. 19:58

Drága Nikus!

Sírva olvastam végig az összes bejegyzést. Nem tudom leírni, mennyire sajnálom:(

Szerintem teljesen érthető, hogy még zaklatott vagy, ennyi idő alatt nem lehet feldolgozni ezt a tragédiát! Elfelejteni sosem fogod, a fájdalom kisebb lesz, de elfelejteni nem lehet:(

Nagyon jól tetted, hogy megpróbálod kiírni magadból!!! Annak idején nekem is sokat segített.... (nekünk nem lett tragédia a vége, de ez egy másik történet!)

A kis csodád hamar meg fogan majd, meglátod. Újra fog dobogni egy kicsi szív a pocakodban! Ez éltessen, ez adjon neked erőt!

Gyere és oszd meg velünk a gondolataidat, érzéseidet, könnyebb lesz, ha csak egy kicsit is!

Majd jövőre meg a kis csodáddal a karodon olvasod vissza ezeket az oldalakat!

Fel a fejjel, drága!

Egy óriási ölelést küldök, így ismeretlenül is!


Kata

115. Anmeli (válaszként erre: 110. - Nikus)
2013. júl. 20. 18:05
Mielőbbi felépülést kívánok!
2013. júl. 20. 17:39
Én is sokat agyaltam mi miért történt az események újra és újra pörögtek le ,hogy elviszik Dorcsit Szegedre a Klinikára és mondták köszönjek el .De férjemék mentek vele én 2 nap múlva mehettem a császár miatt hamarabb kiengedtek ,de végig altatták.Már 9 hónap után elfogattam a történteket a sors ezt akarta és mindenkinek szabad akarata van ő is egy érett lélek volt ő úgy döntött nem akar maradni ezt a spirituális verziót is elfogadtam ,talán igaz talán nem de ez is segitett
113. Nikus
2013. júl. 20. 17:29

Volt amnioszkópia először 40 hetes és 5 naposan mert csak akkor voltam l ujjnyira kitágulva.

Sőt aznap volt az a lelkiismeretes doki is aki a CTG-ket visszanézte több nappal is. De a víz tiszta volt. Kérdeztem is tőle hogy akkor ugye nem kakil a vízbe jól érzi magát? Erre ő azt mondta hogy ezt 100% nem lehet kijelenteni mert van olyan is hogy a feje teljesen beékelődik a méhszájnál és nem ereszi át a vizet és ekkor csak azt tudják hogy a fej előtt tiszta a víz de attól még hátul lehet kaki.

2013. júl. 20. 16:54
bocsi elírtam, tehát *amnioszkópia
2013. júl. 20. 16:53
Olvastalak ,ha feketés -barnás volt a magzat viz az nem jó már a zöld sem,már amint ezt észlelik egyből inditják a szülést már korában irtam unokatestvéreméknél úgyan ez volt a probléma .Nálunk beteg volt a baba nem genetikai valami virust szedhettem össze az elején de most vagy 7 injekciót kaptam de mindent nem lehet kivédeni beteg sem szoktam lenni .Ez szerintem orvos hiba emlékszem anno a kórházba aki 40 hét körül volt vagyis betöltötte nézték a magzat vizet és ha halványzöld is volt azonnal kapta az oxitócint .Egyébként nekünk is Dorcsinak a nyakán volt a köldökzsinór láttam vágják le mert én is vártam a dokira aki később jött de éreztem nagyon mozgott az oxitocinra ettől is lehetett de engem császároztak a gerincem miatt .Bógyot ne szedjél inkább citromfű teát megnyugtatt picit .
110. Nikus
2013. júl. 20. 16:52
És most itthon vegetálok Hétfőn történt a szülés és hiába van szombat megakadtam valahol.
109. tücsimücsi (válaszként erre: 106. - Nikus)
2013. júl. 20. 16:52

Ebben igazad van maximálisan!!!

Nem is értem miért nem indította meg a szülést! Hiszen már időben voltál, nem lett volna baj!


Figyi, miért mindig magzatvízvételt írsz? Nekem ez fura. Magzatvíztükrözés nem volt (amnioszlópia)??

Én a lányommal febr. 12-re voltam kiírva, tehát 13-ától már túlhordás van, na attól kezdve 2 naponta volt amnioszlópia. Megnézték nem -e zavaros a magzatvíz. Egyik nap amnioszkópia, másik nap szívhang vizsgálat. Így ment 17-ig, amikor megszültem, még aznap reggel is kint voltunk a kórházba.

108. Nikus
2013. júl. 20. 16:50
A második éjszaka bogyó ide bogyó oda nem tudtam elaludni mert valahol nagyon sírt egy baba az emeleten gondoltam kimegyek a korház udvarára de men sikerült csak bolyongtam az épületben és sírtam kicsit itt kicsi ott. Meg a párommal beszéltem, sírtam telefonon. Reggel kiengedtek bár ismét bujkáltam a gyerekhordóba haza induló újszülöttek elől míg apu a kocsival az épület elé állt.
107. Nikus
2013. júl. 20. 16:47
Mondtam a dokinak én ha leszek olyan szerencsés hogy lesz még babám csak olyan dokinál szülök aki a 39 40 héten megindítja. De a doki még tudta fokozni: Meg tudja igérni nekem hogy minden különösebb kérés nélkül a köv babával a 38 héten megcsászároz sőt ingyen vállalja a szülést. erre már csak annyit tudtam mondani én nem is vagyok biztos abban hogy a Sote I -en szeretném megszülni a köv babámat ha lesz. És hogy én tudom hogy valaki valamit nagyon elszúrt de soha nem fog kiderülni le lesz minden papírozva. Majd még egyszer minden nagyon sajnált a doki hogy nem volt ott meg minden ja és az ajánlatot is elmondta mégegysze és kiment a szobámból...
106. Nikus
2013. júl. 20. 16:41
És azt mondta a dokim bár mibe segíthet szóljak erre megmondtam neki segíthetett volna volt egy egészséges fiam nem kllet volna a 41. hétig várni abba biztos vagyon ha a ő a 40.héten szabi elött megindít -Zsombika megvan éppen és egészségesen. de még ezt tudta fokozni a doki
105. Nikus
2013. júl. 20. 16:39
De a fogadott dokim is feljött aki ugye szabin volt hogy hallotta a szülésznőtől mi történt hogy sajnálja na neki is megmondtam hogy egész hétem majd minden nap 9-16 ig itt szobrozram az ambulancián CTG méhszáj vízsg stb. és csak 2 doki illetve komolyabban 1 gondolkodott el a leleteimen de ő tényleg mert mikor behívott ki voltak terítve előtte a CTG-im de szerintem ő azért nyugodott meg mert ő vett előszőr magzatvizet és tiszta volt.
104. Nikus
2013. júl. 20. 16:35
Estére bebogyóztak elaludtam szépen. 5 kor ébresztő még mindig abban bíztam ez csak egy rossz álom volt. de mindig és mindig kiderül ez a valóság.
103. Nikus
2013. júl. 20. 16:34
Az osztályon kaptam ágyat és mire felértük mind két cicimből szinte ömlött a tej teljesen eláztatva hálóingem. Volt tejem de minek. Este feljött a fogadott szülésznőm aki egész nap még fel se hívott nem hogy bejött volna megmondatam neki jól leszart mindenki. Persze bármiben segíthet vagy beszélni akarok valakivel hívjam.
102. Nikus
2013. júl. 20. 16:31
vége volt. fekvés aztán ehettem egy kicsit. Zuhanyzás. Mondták nőgyógyászatra viszek majd mert ott nem lesz csecsemő. Amíg a megszűlt nők kórtermei mellet mentünk a lifthez végig azon imátkoztam csak nem találkozzak ismerős kismamával nehogy megkérdezze na megvan. (látogatási idő volt) Szerencsére nem találkoztunk ismerőssel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook