Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meghalt a babám fórum

Meghalt a babám (beszélgetős fórum)


2021. jan. 28. 15:30

Jézusom, én abszolúte nem így értettem, hogy ők helyettesítik, vagy egy másik terhesség helyettesíti. Soha nem mondanék/gondolnék ilyet. Teljesen félreértettél. Nem erre gondoltam amikor azt írtam, hogy ott a 3 lányod, hanem arra, hogy nem egyedül vagy, ezért miattuk duplán erős kell legyél azért, hogy ne fogj teljesen padlót. Ez jelenleg most plusz teher is lehet, de adhat akár plusz erőt is a feldolgozáshoz. Hiszen nem egyedül vagy.


Remélem mielőbb kapsz segítséget, és a lehető legjobban alakulnak a dolgaid.

Lehet, hogy érdemes a hoxán vagy bárhol benézned olyan csopikba ahol hasonló dolgon átesett emberek beszélgetnek egymással. Mintha itt is láttam volna olyat. Csak tipp, hogy talán segíthet az is, ha olyan emberekkel beszélgetsz, akik átélték amit te, és esetleg előrébb vannak a feldolgozásban. Lehet hogy tudnak bármilyen tanácsod adni. Na meg más kibeszélni azzal, aki átélte, meg azzal aki csak hozzászól, mint pl. én.


Hát a nyugtatókkal nagyon vigyázni kell... Az biztos.

2021. jan. 28. 15:19

Attól megyek falnak amikor azt mondják hogy ott a 3 lányom—->ők helyettesitik

Szüljek még——>ő helyettesiti.

Ő nem egy termék volt amit kicserélek mert rossz lett.

Nem olyan mint a 3 lányom,hisz ők is testvérek de mindegyikük más.



A másik.

Kértem segitséget,de ez se csettintésre megy.

Március elején lehet a dologból valami.

Több szférán próbálkozom.

Persze mehetnék sztk ba ahol teletömnek nyugtatóval,de annak nem látom értelmét.

2021. jan. 28. 15:00

Te írtad, hogy a falnak mész, csak ezért használtam ezt a szófordulatot.


Nem véleményről van szó, és abszolúte nem bántásból írom, remélem nem az jött le neked, hogy a fájdalmadat nem értem meg meg ledegradálom, mert hidd el, egyáltalán nem erről van szó, és megsérteni meg pláne nem akartalak. De remélem azért ha másban nem is, de abban egyetértünk, hogy a 3 gyerkőcnek pont annyira kellesz, amennyire az elveszített babát gyászolod.


Tanácsot kértél, az én tanácsom meg az, hogy tudatosan fókuszálj, vagy legalábbis próbálj meg arra fókuszálni valahogy ami pozitív az életedben. És nyilván ez a családod, a férjed, a gyerekek.


Ha pedig nem megy, akkor nem szégyen szakember segítségét kérni, aki segít a veszteség feldolgozásában.


Én kívánom neked, hogy mielőbb fel tudd dolgozni, talpra tudj állni, amennyire csak lehetséges.

2021. jan. 28. 14:23

Dehogy megyek a falnak.

Ez a te véleményed,elfogadom.

2021. jan. 28. 14:10
Igen, teljesen normális dolog amit átélsz. Ne menj a falnak, nem érzéketlenségből írtam ilyet neked, hanem kapaszkodónak szántam rávilágítani arra amid viszont van, ami MEGADATOTT az életben. És igen, ő is a tiéd volt, és őt meg kell gyászolnod, ami teljesen természetes, viszont van életben 3 gyereked, akik miatt felelős vagy azért, hogy ne omolj teljesen össze.
2021. jan. 28. 13:29

Őszinte részvétem,én nem tudom mit csinálnék ilyen helyzetben,de sok erőt kívánok.

Szerintem írd ki magadból mit érzel.

21. 083bf9bf2f (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 13:19

Nekünk semmink nincs, csak az uh fotó. Az emlékek. A teszt. Szóval...


Ha most lennék ebben a helyzetben, addig küzdenék, míg bizonyítottan ki nem adná a kórház a gyermekemet!

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 083bf9bf2f)
2021. jan. 28. 13:16

Ahol ez velem történt adtak egy kis emléket,a lábáról lenyomatot.

Viszont nem néztem meg.

Most utólag arra gondolok hogy eltemetem,de már késő.

Nem tudtak adni információt lehet e ilyet.

Akkor meg nem tudtam erre gondolni.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Bichi)
2021. jan. 28. 13:13

Igen,bocsánat.

Február eleje lenne a szülés idôpontja.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 28. 13:12

Folyamatosan keresem a könyveket.

Singer Magdolnát is ajánlották,sehol nincs.

Polcz-ot is kerestem ma könyvesboltban az sem elérhető.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Papája)
2021. jan. 28. 13:11

Ezen sosem leszek túl,maximum nem lesz ilyen erős a fájdalom.

Amíg élek ő a gyerekem lesz.

16. 083bf9bf2f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 13:11

Áprilisban lesz 7 éve, hogy az egészséges kislányom 20. héten halva született meg.


Hónapokig kínzott, ma már feldolgoztam, de van, hogy eszembe jut.

Az pedig rettenetesen felháborít, hogy sok kórházban még mindig protokoll, hogy ilyen idősen nem adják ki, hogy a szülők végső búcsút vehessenek! A mi kislányunkat sem hozhattuk haza és nem engedték, hogy lássuk!

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Papája)
2021. jan. 28. 13:10

Ez is egy oldal amit te írsz.

Ez teljesen normális hogy a csontomig hatol a fájdalom.

Egyébként ettől falnak megyek,van 3,szülj még...

Nekem Ő is a gyerekem volt,halottam ahogy dobog a szíve,éreztem ahogy rúgdos.

Azzal is tisztában vagyok hogy nem bîrtam volna ki ha beteg lesz.

Ezért sem próbálkozunk tovább.

A meglévő 3 gyerekem nem a férjemé.

Neki tőlem nem lesz gyereke.Az ő gyereke is meghalt.💔

14. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 12:56

Egyet értek Mézes-Krémessel.

Szomszéd fiatalasszonynak 3 gyerek után született egy 900 gm-os babája. Először halottnak nézték, majd egy idő után életjeleket mutatott. Életben maradt 20 éves koráig, teljesen mozgásképtelen siket-néma, vak és még ki tudja mi baja volt. Édesanyja és a család kitartóan gondozták otthon. A sok megpróbáltatás felőrölte a családot. Az addig peldáns tiszta, dolgos-szorgos anya a halál után teljesen összetört, alkoholista lett, elváltak, majd mentálisan összetörve meghalt.

Ez egy rendkívül szomorú és szélsőséges példa, de igaz.

Legyél erős, soha senki ne legyen ennyire boldogtalan, mint ez a szegény anya.

Túl leszel rajta, gondolj a meglévőkre.

2021. jan. 28. 10:15

Őszinte részvétem!

Én is csak azt tudom mondani, amit Bichi. Próbálj meg arra gondolni, hogy mindannyian sokkal jobban jártatok így, mintha a babád sérülten születik meg, és ápolnod kell életed végéig. Talán megharagszol azért, hogy ezt írom, de az neki nem lett volna élet, és a családotok is rámegy testileg/lelkileg. Lehet, hogy ez a szörnyűség azért történt meg veled, hogy egy sokkal nagyobb szörnyűségtől kíméljen meg az élet.


Bármennyire is fáj, van már 3 egészséges lányod, akik viszont itt vannak veled, és akik számítanak rád, akikért felelős vagy. Ha összeomlanál ez adjon erőt, mert őértük bizony erősnek kell lenned. Meg persze magadért és a párodért is.


És igen, sokaknak nem adatik meg egy gyerek sem, és úgy élnek át hasonlót. Neked van 3! Ha más feldolgozza, te is fel fogod dolgozni, fel kell dolgozni.


Biztosan jobban leszel, de erősnek kell legyél. Nem szégyen szakemberhez fordulni, ha egyedül nem tudod feldolgozni.

12. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 08:54
A gyászt meg kell élni, de nyugtasson a tény, hogy van 3 egészséges gyereked, és próbáld a pozitív oldalát nézni, hogy nem kell élete végéig mellettük egy sérült gyereket ápolni, ami az egész családot tönkretette volna. Nekem is volt, hogy el kellett vetetni, de én a pozitív oldalát néztem. Nekem is volt akkor már egy, ez szerintem azért akkor lehet traumás, ha valaki mondjuk évek óta próbálkozik az elsővel, és mikor végre összejön, akkor szembesül vele, hogy nem tarthatja meg...
11. Bichi (válaszként erre: 3. - Regin_a)
2021. jan. 28. 08:50
Először én sem értettem, de rájöttem hogy most "lenne" a szülés...
10. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 08:30
Sajnálom, tudom mit érzel, nekem kettő halt meg.
2021. jan. 28. 08:00
Részvétem
2021. jan. 28. 06:28
Részvétem.
2021. jan. 28. 05:58
Őszinte részvétem
6. Ildi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 02:05
Részvétem :(
5. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 20:30
Lelki fajdalmakkor, ami nekem segit:a természetben lenni. Kitartást kivanok!!!!!!!
2021. jan. 27. 20:28
Szakember nem jöhet szóba? Akinek kibeszélheted a fájdalmad? Vagy esetleg olvass könyveket a témában. Polcz Alaine-nak van egy pár könyve ami a gyász feldolgozásával foglalkozik. Nagyon sajnálom egyébként ami veled történt. Őszinte részvétem! :(
3. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 20:18

Ki kell beszélni magad valakivel, amíg meg nem nyugszol, nincs más


"Szeptemberben 19hetes terhesen meg kellett szülnöm"

Közeledik a babám születése (február eleje"

Hm!

2021. jan. 27. 20:12

Nagyon sajnálom.

Mindenkinek fontos kérdés, aki gyászol, hogy mi van utána. Én azt hiszem, a lélek örök.

Hogy miért maradhatott veled csak ilyen kevés ideig, talán egyszer választ kapsz rá.

2021. jan. 27. 19:46

Sziasztok!

Őszintén szeretnék segítséget kérni.Szeptemberben 19hetes terhesen meg kellett szülnöm a beteg kisbabámat.

Belefulladok ebbe azt hiszem.Folyamatosan válaszokat akarok kapni.

Miért történt ez?

Mi lehet vele?

Mit csinálhattak vele?

Közeledik a babám születése (február eleje) felváltva düh,sírógörcs van rajtam napokig.

Elmúlik majd újra kezdődik.

Nem lesz több gyerekem,egyébként se lenne gyógyír mert attól a babám meghalt őt soha nem fogom visszakapni.

Van 3 egészséges lányom ők a mindeneim,mégis ez a fájdalom csontig hatol.

Tudom hogy az idő enyhiti,de ez másnál is így van hogy hónapokig(4hónapja történt) így van?

Próbáltam segitséget kérni több helyen,remélem jobban leszek.

Köszönöm ha válaszoddal segítesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook