Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés közben meghalt a kisbabám... fórum

Szülés közben meghalt a kisbabám... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülés közben meghalt a kisbabám...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
jan. 16. 02:22
ez vmi tragedia!nagyon sajnalom!
299. Tunde44
jan. 15. 14:01
Kedves FI! Őszinte részvétem! Sajnos sok orvos hibázik,és kevés aki beismeri. Nálam is tavaly műhibát követtek el,hamarosan műtenek újra. remélem enyhült a fájdalmatok és született egy másik kis babátok!
298. Lilia2012 (válaszként erre: 201. - Szerénke83)
2013. dec. 19. 09:26

Én nem tudom, hogy ki lehetsz te - de hogy nem egy érző szívű anya , az egészen biztos. Talán ennek a - remélem azóta börtönben ülő mészárosnak - az ismerőse vagy fajtársa ? Vagy ügyvéd , bíró aki miatt az ilyenek megússzák ? Hát mélységesen szégyellem magam a helyedben is .Én is vesztettem el 2 babát - egy méhen kívül volt , egy pedig egyszerűen elment 6 hetesen - de eszembe nem jutna ezeket összehasonlítani azzal a rettenettel ,ami a cikkíróval történt-, pedig mindkettő rettenetesen meggyötört.

Most 28 hetes terhes vagyok, és most kezdek el aggódni azon vajon jó orvoshoz, jó helyre kerülök - e .

A cikkírót ölölem teljes szívemből - remélem már békére lelt, el tudta engedni ezt a babát és született azóta másik .

297. polymi
2013. márc. 24. 20:11
az élet kifürkészhetetlen.. szörnyű..-de nálunk is ez a helyzet.többé soha!!!nem válalom.....
296. aniko.k
2012. máj. 30. 09:32
Azert irjatok fejlemenyeket, mi lett az üggyel ! Kivancsi vagyok.
2012. máj. 27. 01:03

Fogadd legőszintébb együttérzésemet!

Én nem is tudom, mit írjak.... szörnyű, h a XXI. században ilyen egyáltalán előfordulhat!!!

Sajnos, majdnem pont egy évvel ezelőtt az utcánkban szintén elvesztette a babáját egy anyuka, hetekig nem tértem magamhoz, pláne, h ott volt velem az akkor fél éves kisfiam és belegondoltam, mi lenne velem, ha....

Hihetetlen erő van benned, én biztosan nem tudnám így leírni, hisz a te írásodat is végigsírtam!!

Sok erőt kívánok neked/ nektek és kitartást, hogy véghez tudjátok vinni, amit szeretnétek! Egy ilyen orvosnak kórház és kismamák közelébe sem szabad többé kerülnie!! Tegyetek meg mindent ezért, amit tudtok! Egy kis angyalka vigyáz rátok odafentről!

Nyugodjon békében!

2012. márc. 11. 10:03
Sziasztok!! Köszönöm mindenkinek a jó tanácsot. sok segitséget kaptam töletek. És higgyétek el nem a pénz motivál. A pénz nem hozná vissza a kislányomat.De küzdök ameddig csak tudok.Mert minden normális anya foggal, körömmel védi a gyermekét!! Én egész életemben azért hüzdöttem, hogy gyermekem legyen, éa amikor végre el értem, el is veszítettem :(( Ezt nem lehet ennyibe hagyni.És akik azt mondják nincs értelme a pereskedésnek, Ök is csak azért mondják mert nem velük történt ez. Ök nem tudják át érezni azt amit mi Angyal szülök érzünk!!! Nem lehet ahoz hasonlittani az érzést mikor az ember a szüleit veszíti el.Peddig az is iszonyú rossz érzés. De az az élet rendje. És nem az, hogy a gyermekem elöbb meghal mint én!!! köszönöm mindenkinek. Sok puszi nektek!!
293. bmwkraft (válaszként erre: 292. - CsillagTM)
2012. márc. 8. 12:30

Szia!


Teljes mértékben igazat adok abban neked, hogy a per kimenetele nagyon kétes ilyen helyzetben, de azért ajánlottam, az orvos meghurcolását mert nálam pl az érzelmek vezérelnek nem mindig a józan ész és egyébként én is bele mennék egy akár milyen perbe ha a gyerkemről lenne szó, még akkor is ha ezzel egy vagyont veszítenék. De így van ahogy mondod drukkoljunk neki.

292. CsillagTM (válaszként erre: 291. - Bmwkraft)
2012. márc. 7. 15:05

én írtam, h sajnos nem tudok róla, h ilyen pert megnyert volna valaki egy dokival szemben...nehogy az legyen, h csomó pénzt beleöl szegény, aztán el is veszti a pert, és egy per...hát...évekig eltarthat...addig folyton felszínen lenne ez a dolog benne, bennük..szerintem ez kegyetlenül fájdalmas lenne.

de ha pert indít, én drukkolok...csak tudom a realitást.

2012. márc. 7. 10:30

Sziasztok!

Buci1123 olvastam a cikked végig bőgtem az egészed de ez lényegtelen, szavakkal nem lehet kifejezni mennyire sajnálom és persze semmi közöm hozzá de a plafonon vagyok a dühtől.


Nem szerettem volna ide írni, mert hála az égnek 4 egészséges gyerkőcöm van a kicsi most 8 hónapos, de szerettem volna ha tudod, hogy lélekben én is melletted állok és azok táborát erősítem akik arra bíztatnak, hogy nyugodt szívvel tedd tönkre a dokit mert a te életed tönkre tette egy pillanat alatt akkor ő miért ússza meg egy ennye bennyével, mert ha csak akórház vizsgálódik és más nem akkor szerintem az "ejnye bennyén és, hogy ne rontsd a kórház statisztikáját" kívül nem fog semmit kapni.


Te meg élhetsz a tudattal hogy mi történt.


Tudom most egyesek felhördülnek mert a düh és a harag rossz tanácsadó bla bla bla DE senki nem egyforma és nem tudjuk és nem is kényszeríthetjük a másikat arra, hogy így vagy úgy zárja le és gyászoljon majd idővel jobb lesz,meg ilyenek. Mindenki úgy csinálja ahogy tudja ilyen helyzetben.


Ez csak egy tanács de gondolj arra, hogy a te gyönyörű kis angyalkád mennyire büszke az ő harcos anyukájára aki még akkor is megvédi és ki áll érte, ha egy ilyen primitív féreg miatt nem lehettek együtt.


Lehet hogy egyeseknek igazuk lesz sajnos, hogy az orvosok össze tartanak és nem akarják, hogy ebből precedens ügy legyen de téged csak az hajtson, hogy meg kell tenned mindent és akkor a te lelkiismereted is tiszta lesz mert mindent megtettél.


Lehet, hogy most sokan megköveznének de ilyenkor kinyílik a bicska a zsebemben és én simán beültetném az olyan dokit a villamos székbe akinél mint nálatok is,bizonyitottan ő hibás.

Tudom most megint jön az hogy emberek vagyunk és hibázhatunk de aki nem törődöm és hanyag az inkább menjen el kapálni ott nem olyan nagy baj ha hibázik és kivág egy palántát.


Felnézek rád és nagyon sok erőt kívánok neked és hogy szülessen természetesen kisbabád.

290. kicsi1218 (válaszként erre: 289. - Buci1123)
2012. márc. 6. 05:14
szia én tudom mit érzel mi a kisfiunkat vesztettük el novemberben én még nem tudok aludni éjszaka de ebben a honapban probálkozttunk a babával hátha gyogyirt hoz mindig siró szivemre kitartás és ha orvosi mühiba volt hurcoltasd meg az életbe ne vezesen le szülést kitartás szép napot neked
289. Buci1123 (válaszként erre: 278. - Bugs02)
2012. márc. 5. 20:34
És ahogy egy szem pillantás alatt az én életemet tönkre tette az orvos. én miért ne tehetném tönkre az övét?? Kerül amibe kerül!!! Ennél roszabb nem lehet már. Ha kell életem végéig küzdök, és nem a pénz érdekel!! Csak az igazság! És hogy más anyukával ne történjen ilyen!!
288. Buci1123 (válaszként erre: 272. - Bugs02)
2012. márc. 5. 20:30
Szia. Ha kell hát bele rokkanok. Ha olvastad volna a cikket és nem csak a szád járna, akkor olvashattad volna, hogy a kislányomat örökbe fogadtam!! És Ö Kinga lett volna az első vér szerinti gyermekem, akire 15 évet vártam.De ezeket a dolgokat, csak azok értik meg akik sajnos ebben a cipöben járnak mint én!! Kiváncsi lennék, ha az én életem a tiéd lenne, te mit tennél???? Olvazsd el a cikket!!!
287. Buci1123 (válaszként erre: 286. - Nita8507)
2012. márc. 4. 20:17
Kedves nita8507 Igen emlékszem rád. és mindenre ami akkor történt. Sajnálom ami veled történt,Ezt nem lehet soha kiheverni. ez mostmár örökké a részünk marad. En is be pereltem, Nem tudom annyiba hagyni. Az igazságnak ki kell derülnie!! Hogy miért kellet meghalnia az én kislányomnak. Örülök annak, hogy te is beperelted,Bár a fájdalmadnak nem örülök. Nagyon sajnálom :((( Addig nem nyugszom, amig tönkre nem teszem, és te is tedd ezt!! Kitartást kivánok neked, és bizom abban,hogy vissza jön hozzád a kisbabád. engem is várat még sajnos.Sok puszi. Edit
2012. márc. 1. 21:26
Szia!Nem tudom,hogy emlékszel e rám,én feküdtem melletted azon a reggelen a kórházban,mikor ez a szomorú esemény megtörtént.Én ekkor 12 hetes terhes voltam a kislányommal.Kérdezted tőlem,hogy mit tennék ebben az esetben,ha velem ilyen történne?Hát megmondom őszintén,hogy nekem is lett egy kis angyalkám,mint neked.Nekem meghallt a pocimban augusztusban a 37.héten.És mi is pereljük a kórházat.Nekem is fogadott dokim volt,csak nekem nem az,aki neked,hanem a dr.G.P.És nem foglalkozott,hogy meszes a lepény,Viki babám a hasamban fulladt meg.Én először a tv-hez fordultam,és nem bántam meg.Egy nagyon jó ügyvédet ajánlottak,aki nem Marcali,hanem Szegedi,és sztárügyvéd.Szerintem ne hagyd annyiban.És kitartást kívánok.Tudom már sajnos mit érzel.Nekem 6 hónapos lenne már.De jön a következő,ha jönni akar.Nekem is mindíg azt mondták,mondják,hogy türelem.Könnyen beszélnek,de igazuk van,minél jobban akarunk valamit,annál jobban nem sikerül.Hidd el,jönni fog.Vigyázzatok magatokra.Szia
285. b3edc666c5 (válaszként erre: 284. - CsillagTM)
2012. febr. 16. 23:21
:(((
284. CsillagTM (válaszként erre: 283. - B3edc666c5)
2012. febr. 16. 21:21
sajnos szinte lehetetlen megnyerni egy műhibapert. nem akarják, h precedens legyen belőle...
283. b3edc666c5 (válaszként erre: 282. - Hannapanni)
2012. febr. 16. 14:25

Egyetértek.Ha senki nem tesz semmit,mással ugyanez megtörténhet.

Magának az orvostársadalomnak kellene az ilyeneket kirakni maguk közül.De nem teszik :(

282. Hannapanni (válaszként erre: 280. - Temmp)
2012. febr. 16. 09:51

Te is mérnök? :-)

Szintén zenész...


Sajnos tényleg így van, és igenis kellene, hogy ők ugyanúgy feleljenek. Itt nem a kártérítésről van szó, hanem arról, hogy legközelebb más gyerekével fog ugyanez megtörténni. Hát ne történjen!

281. temmp (válaszként erre: 278. - Bugs02)
2012. febr. 16. 09:20

Lócitromot kell felelniük. A szakétők/orvosok összezárnak!

Mondj egy esetet, amikor lecsuktak valakit, vagy legalább eltiltottak. (G.Á-t most ne keverjük ide).

280. temmp (válaszként erre: 272. - Bugs02)
2012. febr. 16. 09:18

Engem lecsuknának, ha úgy terveznék/méreteznék be valamit egy épületbe, hogy kivitelés után valaki megsérül. Ha csak leszakad, akkor max. elitiltanak.

A hivatalokban egyes eljárásokban, ha a határidőt túllépi az ügyintéző, akkor az illetéket (kb. 30-100eFt) saját zsebből (van ahol átvállalja a hivatal) fizettetik vissza vele. Van amikor a dupláját.

Akkor nehogymár egy halállal végződő gondatlanságot fel lehessen menteni!!

Mellesleg itt nem fognak milliók röpködni, párszázezret jó, ha megítélnek.

279. b3edc666c5 (válaszként erre: 278. - Bugs02)
2012. febr. 15. 21:40

Én sem vagyok híve,nem hiszek a magyar igazságszolgáltatásban,ahogy a kórházéban sem.Ez utóbbit pláne nem elemezném,annyira visszataszító,megvédi azt,aki hibázott.A babát sajnos nem kapja vissza,de elégtételt még kaphat.Különben ebben neki kell döntenie,pereskedik-e vagy sem.

De valamit tenni kellene,mert egyre több az ilyen,és ehhez hasonló eset :( Tudom,egy fecske nem csinál nyarat.

278. Bugs02 (válaszként erre: 277. - B3edc666c5)
2012. febr. 15. 20:18

Azzal, még nem kapja vissza a babát ha magát tönkre teszi...a pereskedés hova vezet szerinted?

Biztos kivizsgálja a kórház is az orvost....és mindenképpen felelnie kell.

Sajnálatos dolog, de én nem vagyok híve a pereskedésnek...

277. b3edc666c5 (válaszként erre: 272. - Bugs02)
2012. febr. 15. 13:18

Ahogy leírta a történetet,az orvos hibázott.Nem nevesítette,korrekt volt.Nem,nem hibázhatnának,mert emberéletekkel "játszanak"!!! Tény,hogy sajnos megtörténik,s még a felelősséget sem vállalják.Ez nem olyan,hogy egy szakmunkás nem jól csinálja meg a munkadarabot,és kidobják,selejt.

Ajánlom figyelmedbe Kende Péter:Mik vagytok ti istenek? című könyvét.Ha mindenki elviseli,amit a mai orvostársadalom egyes tagjai megengednek maguknak,és senki nem tesz semmit,hova jutunk?!

A kórház valóban indíthat fegyelmi eljárást,épp most olvastam ilyen történetet a Kende könyvben.Kit bocsátottak el??? A portást.Nem az orvost,nem a nővért,nem a szülésznőt.Érdekes,és egyben szomorú:( De kb.1 éve a mi kórházunkban is történt olyan eset,hogy császárnál az orvos hibájából a kismama majdnem elvérzett.1 évig szakrendelőben dolgozott(ez volt a büntetés),azóta ugyanúgy tevékenykedik.

Hidd el,nem a pénzért pereskednek sokan,csak azért,hogy kiderüljön az igazság.S általában csak a polgári per lehetősége marad,büntetőpert nem nagyon indíthat az "áldozat".Abban igazad van,hogy idegileg ez felemésztheti a cikkírót,neki kell eldöntenie vállalja-e.

Azzal nem tudom,hova akartál kilyukadni,hogy látod az adatlapján,van gyereke.Miért,akkor az a baba,amelyik meghalt,nem számít,mert már van egy?!

276. aniko.k (válaszként erre: 273. - Bugs02)
2012. febr. 15. 10:44
Hogy te egy milyen buta alak vagy ! Te is igy vallalod a felelosseget a hibaidert ? Inkabb meg sem szolaltal volna !
275. maya80 (válaszként erre: 272. - Bugs02)
2012. febr. 15. 09:58

Ha veled történt volna mindez, máshogy látnád a dolgokat...!

Itt a szülők nem pénzt akarnak elsősorban, hanem elégtételt, hogy az orvos bűnhödjön meg... mert az adna neki valamiféle lelki megnyugvást.

274. Gavrilo1 (válaszként erre: 273. - Bugs02)
2012. febr. 7. 19:07

Pótolni nem lehet, de mégis sokat jelenthet hogy ha nyer akkor ezzel hivatalosan is kimondják, hogy neki volt igaza!

A közigazgatásban dolgozó ismerősömék ha hibáznak az állam perli be őket milliókra, pedig nem emberélet a tét.

273. Bugs02 (válaszként erre: 250. - Nalezo8)
2012. febr. 7. 18:38

nem értek egyet!

Úgy gondolom, hogy fölösleges egy orvost itt szidni, emberek ők is hibázhatnak, különben meg a dokit eleve vizsgálják a kórházban.

ha úgy látják a szakértők, hogy nem hibázott hiába a pereskedés..

Ez tipikus magyaros...meghalt a gyerekem kérek pénzt...

Pénzzel nem lehet pótolni senkit...de mégis sokan a pénzért pereskednek...számomra ez olyan vissza tetsző.

272. Bugs02
2012. febr. 7. 18:34

Szia

Sajnálom ami történt, de ha feljelented az orvost mi fog változni a te életedben?

Amint látom van gyereked, mert az adatlapodon látni...a bosszúhadjárat sehov sem vezet.

sajnos előfordu ilyen, nem biztos, hogy az a orvos ezért a hibás.

nyugodj meg, tudom nehéz ezt elfogadni, de mást nem tehetsz.

Én így látom, a harag a düh nem jó tanácsadó..bele fogsz rokkanni a perekbe...ez hiányzik neked?

2012. jan. 28. 22:09

Őszinte részvétem!

Nagyon sajnálom, ami történt, én is könnyek között olvastam végig.

Viszont szeretnék gratulálni, a hatalmas lelki erődhöz, nagyon jó példát mutatsz másoknak, csak így tovább!

Sok boldogságot az örökbefogadott gyerkőccel, és kívánom, hogy szülessen egy gyönyörű és egészséges gyermeked!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook