Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt a babám 41.héten fórum

Meghalt a babám 41.héten (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
251. Nikus
2013. aug. 25. 02:12
Na ma kora este óta szépen csak sírok és sírok. Kerestem egy egy zene cd-t amikor is a kezem ügyébe került Zsombi 4D uh Cd tokja és belenéztema tokba ami üres volt kiderült a Cd még mindig a lejátszóba van amit akkor néztünk meg mikor a babaváró buli volt olyan 8 hónapos terhes múlhattam. eddig még nem is volt semmi de aztán ráírtam a cd tokra hogy Zsombi 30 hét 2013 és elvittem a cdt a Zsombi emlékes dobozba amibe nem csak becsúsztattam hanem kinyitottam dobozt.
250. Ttiki
2013. aug. 24. 20:52

Szerintem is tapintatlanság volt tőlük nagyon...

Nikus, örülök, hogy jobban vagy valamivel. Értem az érzéseid. És mit csinálnál másképp?

Sex: ha nem gyászolnál, akkor is normális lenne ha még nem kívánnád. Szültél, nagy hormonális vihar zajlik benned, amit tetőz a gyász. Ha a párod nem érti meg, vele van a baj...

249. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 246. - Nikus)
2013. aug. 23. 00:22
Eszembe nem jutna odamenni egy kisgyerekkel egy gyászoló családhoz. Szerintem tapintatlanság.
248. Nikus
2013. aug. 22. 23:50

Szóval kicsit kevésbé zaklatottan telnek a minden napjaim persze napközbe még mindig csomó mindenről Zsombi jut eszembe és este elalvás előtt még mindig a szülés pörög le hogy mit kellet volna másképp. stb

De a legjobban újonann az szomorít el ha valaki ucán a ligetbe vagy bárhol a kisfiát szólítja Zombi Zsomborként. És mindig megnézem a kisfiút hasonlít-e

az én kisfiamra. (Azon is elmélkedtem hogy most már simán el tudom képzelni il megérteni azt az anyát aki minden racionális gondolkodásnak ellent mondva ellopja valaki más gyerekét) Szóval nem todom hogy még mindig normális vagyok -e.

247. Nikus
2013. aug. 22. 23:42
a sex-el még még mindig nem tartunk sehol egyszerűen hideg közömbös vagyok, bár ez nem hiszem hogy jót tesz a kapcsolatunknak. Amúgy szerintem lent már minden oké lehet, azért félve de várom a hétfői 6 hetes nőgyógyászati kontrollt, meg izgulok milyen lesz az új doki.
246. Nikus
2013. aug. 22. 23:38

Sziasztok!


Hát igen még itt vannak az 1 éves kisfiúval, holnap mennek haza. Az elején elég rossz volt látni a babát főleg mert hogy igazán az apja szeme fénye és sokszor foglalkozik a kis fiúval. És valahogy én is így képzeltem hogy a párom majd így foglalkozik Zsombival. És tudom morbid a gondolat de folyton az jár a fejembe hogy ezt a kisfiút én is megszülhettem volna az apjának mert annó 18 19 éves koromban jártam az apjával 1 1,5 évet. A Gyerek anyja meg láthatóan sokkal kevésbé van oda a gyerekért neki csak olyan hogy hát kellet csinált egyet.

245. Ttiki
2013. aug. 22. 22:07

Mentek az ismerősök az 1 évessel? Hogy viselted? Vagy ott vannak még?

Milyen gondolatok járnak folyton az eszedben? Bevillannak képek a szülésről? Ez egyébként normális, mindenki így van vele szülés után, de tudom neked kínzóan fájdalmas képek ezek.

Én biztatnálak, mégis kérj segítséget egy szakembertől.

Normális, amiket érzel. Tudom, retentő fájdalom és azt akarod, most azonnal érjen véget, de ez normális.

Bárcsak lenne egy varázspálcám és meggyógyíthatnám a lelked!

Szex: szerintem ne erőltesd, persze, hogy gondolni sem esik rá jól, nem hogy csinálni. Egyébként testileg hogy vagy?

2013. aug. 21. 15:41

Nikus az 1 éves már általában átalussza az éjszakát. És már nem gügyög teljesen más mint egy pici baba. Nem kell kezdeményezned de ha valamiért a gyerek szimpatikusnak lát akkor szerintem hagyd kicsit magad.

A szex háát te tudod mire vagy kész mire nem. Nekem volt 3 vetélésem (6-9-6 hetesen) 1 éven belül nagyon kész voltam és egyáltalán nem kívántam a szexet a páromnak nagyon hiányoztam és bár nem kívántam hagytam had kényeztessen és csak engedtem magam (ha valamiért nem ment jeleztem és abbahagytuk) De párom szerelmes simogatásai csókjai hamar feloldottak

243. Nikus
2013. aug. 20. 23:08

Nem tudom mi lesz ezzel a sex dologgal nekem nem mondhatnám hogy hiányzik pedig hát eltelt már jó pár hét, de talán ettől is félek.

Lehet csak hagynom kéne magam átesni a tűzkeresztségen.

Vagy ez is tönkre megy köztük?

242. Nikus
2013. aug. 20. 23:04
Na mindegy most már vissza nem mondhatom. Valahogy lesz...
241. Nikus
2013. aug. 20. 23:03
Kicsit megpróbáltam összekapni magam mert holnap vendégeink jönnek 2-3 három napra vidékről elünk egy korú pár a 1 éves múlt fiúkkal (meg akarják a kicsinek mutatni az állatkertet és megkérdezték aludhatnának e nálunk 2-3 napot). Kicsit nagyon tartok tőle hogy itt lesz ez a kis fiú a mellettünk lévő szobában gügyögni biztos nem fogok neki de remélem kibírom ezt a pár napot. (kérdezték hogy biztos jöhetnek-e én persze igent mondtam de már nem hiszem hogy jól tettem) A leginkább attól félek hogy este megint gyerek sírást fogok hallani mint mikor a SOTÉN töltöttem a szülés utáni éjszakákat. Na az megint olyan lenne mintha késsel szurkálnának.
240. Nikus
2013. aug. 20. 22:57

Ma szépen lefoglaltam magam egész nap takarítottam és takarítottam, azt hittem soha nem lesz vége. Szépen hajat mostam még be is szárítottam a frizurám. Egész emberi lettem.

A párom is megdicsért milyen csini lettem, aztán meg persze megpróbált "molesztálni" de erre még asszem nem vagyok kész.

239. e6a1d16df4 (válaszként erre: 238. - Nikus)
2013. aug. 20. 01:20

Nikus, ez a te történeted, a te életeseményes, ezt neked kell önmagadban lerendezned.

És - le kell rendezned, mert ez sorsszerű volt, mindenképp fel kell dolgoznod, ha eddig nem tetted.

Csak magad felé kell lerendezned!!!!!!!!!!!

238. Nikus (válaszként erre: 237. - Fr.andi)
2013. aug. 20. 01:16
Az az igazság hogy attól tartok ha nem próbálok meg valahogy visszatérni a mindennapokba (akár az árán is hogy kicsit jobb képet mutatok magamról anyu vagy a párom előtt)ebbe beleőrülök, mert folyton agyalok, hülyébbnél hülyébb gondolataim vannak , mintha én is csak meghaltam volna, vagy csk szeretném hogy úgy legyen. Dolgozni is csak azért gondoltam hogy visszamegyek hogy így talán kevesebbet jár az eszem Zsombin a szülésen a sok mi lett volna ha dolgon de az is lehet hogy visszamegyek a meloba és a stressz meg csak majd ront az állapotomon nem tudom de úgy érzem valami pótcselekést kell hogy tegyek
237. fr.andi (válaszként erre: 234. - Nikus)
2013. aug. 19. 13:49

Kedves Nikus! Miért kell anyukád és a párod előtt azt mutatni, hogy jobban vagy, ha egyszer nem vagy jobban? És miért kéne még visszamenni dolgozni, ha egyszer semmi másra nem tudsz még gondolni, csak a kisfiadra? Hallgass a lelkedre, és ne csapd be magad! Miért várja el a külvilág egy édesanyától, aki elvesztette a gyermekét, hogy egy hónap után tegyen úgy,mintha mi sem történt volna??? Azért írok ilyen "bátran", mert én ezt sajnos végigcsináltam. Én két hónapig maradtam otthon. Én nem hiszek abban, hogy el kell terelni a figyelmedet. Majd magától elterelődik...de idővel. Minden más csak önámítás-szerintem. Bocsáss meg az őszinte megnyilvánulásomért. Ha egyszer azt érzed, hogy belül ordítanál, miért nem ordítassz kívül is? Elvesztetted a gyerekedet, egy élettelen babát hoztál a világra, könyörgöm, hagyd gyászolni a lelkdet! Ez egy akkora sokk és trauma, én még fél év műlva is újraálmodtam az egész szülést!

Minden ilyen elfolytás megbosszulja magát, és fél-egy év múlva fog kijönni rajtad. Nálam tudod, mi történt egy év múlva? Leállt a petefészkem! Ha mégegyszer végig kéne ezt az őrületet csinálnom, csak a belső hangomra hallgatnék!

236. mafalda
2013. aug. 19. 09:47

...semmi mást ne csinálj.Sírj nyugodtan,...a család előtt sem kell tartanod magad.Te most gyászolsz.Annak meg kell adni a "módját",nem kell elsietni.Teljesen normális,hogy odavagy és semmi kedved semmihez.Van aki hamarább túl tudja tenni magát,de nem vagyunk egyformák.Ettől ne érezd rosszul magad.Olyan közeli még,...

Az se furcsa,ha nem akarod más gyerekét látni.Ezt meg is mondhatod,h ez neked most még fáj.Amikor velem közölték,h egyelőre nem lehet gyerekem,rájuk se bírtam nézni sokáig.Aztán ez elmúlt.Neked is könyebb lesz az idő múlásával.Persze az igazi az lesz,amikor érkezik az újabb baba!De az elsőt sosem tudod elfelejteni és mindig fájni fog.De már nem annyira.

Kívánom,hogy érezd jobban magad!Ültesd el azért a növényeidet,ők is élőlények,törődni kell velük.Szívesebben fogsz ezután kinézni az ablakon,meglátod!

235. Nikus
2013. aug. 19. 00:28
mi a szart kéne még csináljak hogy jobb legyen mit kell mondjak tegyek ahhoz hogy ne fojtogasson a sírás időről időre, ne fájjon...
234. Nikus
2013. aug. 19. 00:24

Tiszta nyomorék vagyok...

Sokszor eszembe jut hogy véget vetnék már ennek az egésznek de még ehhez is gyáva vagyok... tehetetlen

Persze anya és a párom előtt próbálom azt mutatni hogy egyre jobban vagyok de belül ordítok

233. Nikus
2013. aug. 19. 00:20

Ma elmentem a kertészetbe a párommal vettük egy rakat virágot mert míg 20 napig elvoltunk szinte az összes kipusztult az ablakban és így még az ablakon kinézve is csak halált látni. persze ültetni már nem volt kedvem talán holnap megemberelem magam.

Az egyik jóbarátnőmék hívtak magukhoz holnap estére rakjunk tűzet vagy süssünk szalonnát stb. Vele szinte egyszerre próbáltunk tehetbe esni, neki se volt egyszerű inzulin rezisztencia miatt de ő csak szerencsésebb van egy 9 hónapos kisfia.

megígérem hogy elmegyünk de már közel sem tűnik olyan jó ötletnek, mondta hogy mire oda érünk a gyerekét ágyba dugja de nem akarok a babával találkozni

232. Shanee
2013. aug. 18. 08:26

Szia! Én ugyan csak 20 hetesen szültem meg a halott kisfiamat, de teljesen megértem az érzéseidet, sőt. Szerencséd is van, engem a férjem 3 héttel a szülés után elhagyott. DE FEL KELL ÁLLNI!!! Én május 9-én szültem, 15-én már mentem dolgozni. Nyilván a Te testednek több idő kell, mint nekem, de hidd el, a munka jót tett. volt múlt héten egy ffi betegem (fogorvos vagyok), aki rákérdezett, hogy még mindig dolgozok? És nem sírtam el magam, amikor mondtam, hogy már nincs velem a baba. Pénteken jött egy 16 hetes kismama szűrésre, benne volt a kiskönyvébe az uh, megcsodáltam, és nem sírtam el magam. Hidd el, idővel könnyebb lesz. Persze, igyekszem tartani magam, hogy a munkahelyemen ne bőgjek (persze az elején sokszor nem ment), itthon azért időnként ki kell engedni a gőzt.

Szerintem se maradj otthon, bármilyen környezetváltozás segít kibillenni a depresszióból.

Nagyon drukkolok Neked, hogy minél előbb rendbejöjj! Ölelés!

231. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 229. - Nikus)
2013. aug. 18. 00:34
Még vissza is fog ugrani egy darabig....:(( Ettől kegyetlenebb nem is történhet egy anyával, minthogy elveszíti a gyermekét. Idegenként hallva/olvasva is iszonyú, akkor gondold el, fel se tudjuk fogni, hogy te min mégy keresztül.
230. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 228. - Nikus)
2013. aug. 18. 00:31
Nekem volt olyan, hogy egyszer 2 vagy 3 napig nem zuhanyoztam, nem mostam fogat, semmi... Tudni se akartam a világról, annyira magam alatt voltam. Csak feküdtem az ágyban, és sírtam. A világ legszerencsétlenebb emberének éreztem magam. Szégyellem nagyon, és nem is szívesen emlékszem vissza ezekre az időre, dehát ez volt, megtörtént. El se tudtam képzelni, hogy egyszer majd nekem is kisüt a nap valaha - és mégis kisütött.
229. Nikus
2013. aug. 18. 00:29
szóval nem tudom telik az idő és várom hogy könnyebb legyen, változzon valami, de nálam folyton megakad a lemez és visszaugrik a dal előző soraira.
228. Nikus
2013. aug. 18. 00:24
sőt anya is addig noszogatott mig tegnap elmentem kozmetikushoz lett szép szemöldököm stb. Anya olyan boldog volt ettől mintha nem tudom mit csináltam volna. Lehet tényleg le lehetek már épülve kívülről is, bár most hogy nézem hogy ma milyen koszos de annál kényelmesebb (itthoni) gumi klumpában járkáltam bevásárolni kicsit megértem anya aggodalmait.
227. Nikus
2013. aug. 18. 00:19
Anyagilag azért azt nem tudná megengedni hogy itthon maradjak húzamosabb ideig, meg bennem is az merült fel ha még maradok egy pár hónapot folyton csak rengeteg időm lesz arra hogy kattogjon az agyam a 4 fal között így meg ha nincs is kedvem hozzá de muszáj lesz felkelnem megfésülködni bemenni stb azt még mindig kinyughatnak ha akarnak vagy gumiszobába kerülök a stressz.
226. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 225. - Andi6020)
2013. aug. 18. 00:18
Lehet, hogy igazad van. Csak most eszembe jutott, amikor évekig kínlódtunk a lombikkal, és k.vára nem volt kedvem dolgozni. Szívesebben pihentem volna, vagy mittudomén.... Meg ugye a munkahelyi környezet. Kérdezgetnek, hol tartasz, mi következik, mit csinálnak veled.... rohadtul unalmas volt egy idő után. De persze, lehet, hogy másnak meg pont jót tesz a munka, nem tudom.
225. andi6020 (válaszként erre: 223. - Ee1dc9ba06)
2013. aug. 18. 00:10

Szerintem meg pont az lenne jó, ha visszamenne dolgozni. A nagy "szarokbeleavikágba" időtöltésből csak még nagyobb depiben lenne. Ki kell zökkenni. Pihenni, szórakozni úgysem tud. Betemetkezni meg nem szabad.

De ez csak az én véleményem.

224. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 222. - Nikus)
2013. aug. 18. 00:08
Azt gondolom, mindig fájni fog - csak talán egyszer majd nem minden nap, nem minden órában és percben... Én nagyon erős embernek érzem magam, de tudod, fogalmam nincs, hogy ezen hogy tudnám túltenni magam. Szerintem sehogy....:((
223. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 220. - Nikus)
2013. aug. 18. 00:06

Ezt meg tudom érteni, most baromira nem abban az életszakaszban vagy, hogy a munkádban örömet tudj találni. Én a helyedben - persze, ha megtehetném - kicsit most "szabadságolnám" magam, szarnék a világra. Pihenj, próbálj a szívedben helyet találni a második kicsi babád számára. Egyedül Ő lesz az, aki boldogságot fog hozni az életedbe, bár Zsombi mindig ott lesz veled.

Jaj, annyira átérzem a fájdalmadat, pedig nem éltem át ilyen tragédiát, de ahogy leírod az érzéseidet, mindig nagyon meghatódom....:(((

Továbbra is erőt kívánok neked!

222. Nikus
2013. aug. 18. 00:05
Csupán olyan tudom lehetetlenre vágyok hogy Zsombit visszakapjam, vele legyek, vagy egyszerűen már ne fájjon, legyen vége...
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook