Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megéri védőnőnek tanulni? fórum

Megéri védőnőnek tanulni? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Yulcsy (válaszként erre: 33. - Czrita)
2010. jan. 19. 12:36

Külföldön nincs védőnő, ez csak kicsi hazánk kiváltsága.Nekem is vannak Angliában volt csoporttársaim, akik idősek otthonában dolgoznak.

Tehát el tudsz helyezkedni kint, de nem mint védőnő.


Nekem is voltak olyan csopi társaim akikről azt mondtam, ha ő jönne hozzám be sem engedném:)))

Nem vagyunk egyformák.

36. czrita
2010. jan. 17. 20:43

Mi nem?Hogy nem születni kell rá?

Mondjuk én komolyan venném,nemcsak úgy most h legyek védőnő akkor.De még kérdezgetek,érdeklődök h tényleg ez e a nekem való szakma...

2010. jan. 17. 17:15

Szerintem nem!!

De,minden elismerésem az ővék....

2010. jan. 16. 17:32

Egy jótanács: csakis és kizárólag akkor menj védőnőnek, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy ezt akarod csinálni és szívvel-lélekkel szeretnéd végezni a munkádat.

Én most vagyok másodéves védőnőhallgató a Semmelweis Egyetemen. Iszonyatosan kemény a suli.

Mert ugye egy védőnőnek mindenhez kell értenie egy kicsit(gyógyszertan, sebészet, ápolástan, gyermekgyógyászt, belgyógyászat, addiktológia, szülészet, pszichológia, szociológia, szociálpolitika...)

Azt gondolom, hogy ahhoz képest mennyit kell gürizni a diplomáért, és utána mekkora felelősség van a védőnőn, egyáltalán nincsenek megfizetve. Én sem a pénz miatt választottam ezt a hivatást, hanem mert mást el sem tudnék képzelni magamnak.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de szerintem erre születni kell :)

Van néhány csoporttársam, akik ha egyszer kikerülnek az iskolából, akkor várandósként nem szívesen találkoznék velük :S

33. czrita
2010. jan. 15. 15:03
Azt hallottam külföldön a védőnői szakmával mint idősöket ápoló v gyerekápoló is el lehet helyezkedni.Azt szeretném tudni hogy a védőnői munka ugyanazt a munkakört jelenti külföldön is,mint Mo-on?
2010. jan. 9. 14:53
Én is az EÜ-ben dolgozom és a fizetésem majdnem 200 euronak megfelelő lej.Nagybátyám az olaszoknál ugyan azt csinálja mint Én,és az ö fizuja 3000 euro.Ezt a szakmát szeretni kell és sokat kell áldozni érte.Nekem jó pár évem csak úgy elúszott szórakozás nélkül,mert önkéntesként mentem segiteni a sürgősségi ügyeletre,de nem bánom ,mert rengeteget tanulhattam.Szórakozni most is tudok.Ha szeretsz emberekkel foglalkozni akkor megéri.Jó érzés törödni másokkal.
2010. jan. 9. 11:45
szerintem nem az alapján kellene mérlegelni hogy megéri e!Ez a szakma egy hivatás és csak szívvel-lélekkel lehet csinálni,ugyanúgy mint bármilyen más eü.s dolgot!!
2010. jan. 9. 11:03

Sok az egészségügyis az ismerettségi körömben. Az én bnőm is védőnő.A diplomás minimálbért keresi meg. 30 éve a pályán tevékenykedő kolléganői csupán 5-10 ezer forinttal visznek haza többet. 300.000 :))) Szerintem félrehallottatok valamit...vagy valami baromi jó helyen egyéni vállalkozó:) Még orvos ismrőseim sem keresnek ennyit!!!

Tehát anyagi alapon nem éri meg! Nagyon nem!

29. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 28. - Carolina_)
2009. dec. 23. 08:39

Fogalmam sincs. Én már rendes nem dipo-s minimálbérnek is örülnék, mert meló az sajna nincs. Lassan már kikötés lesz, hogy diplomások ne jelentkezzetek! Nem tudják a cégek megfizetni inkább mindenki a középfokú vgzettségüeket keresi, OKJ meg ilyenek. Sajnos itt felénk most ez a helyzet. Amihez nem feltétlen kell diploma azt rábízzák egy középfokúra mégha más is a szakmája. Jó nyilván a védőnővel nem ez a helyzet, de általánosságban most a spórolás miatt még jobban megnézik kit alkalmaznak. Szomorú. :S

Tanulok, hogy diplomás munkanélküli lehessek.

2009. dec. 22. 19:18

Azt szeretném megkérdezni, hogy jelenleg mennyi

a diplomás minimálbér? Jó lenne, ha a nettó összeget is leírná valaki.

Köszönöm szépen :)

27. liza52
2009. jún. 15. 10:48
Szerintem,ha pénzért: nem, de van egy ismerősöm.egy kis városban ő a tótum- faktum.Ha a város határában kapáló öreg bácsit megkérdezed ismeri-e a védönöt és hol lakik , még az is ismeri .Sok szeretetet kap, de ehhez nagy elhívatottság kell.
26. Yulcsy
2009. jún. 14. 17:02
A diákhitelt én sem ajánlom.Ha teheted, akkor ne vedd fel, mert tényleg sokat kell visszafizetni.Van olyan ismerősöm aki havi 30 ezret fizet vissza.Ez azért elég sok....
25. *Királylány* (válaszként erre: 24. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 14. 16:59
Köszönöm a tanácsot. Azt hittem azért diákhitel mert hogy kedvező a diákoknak pl nem nagyon kamatozik stb. De ezek szerint ez is csak a bankoknak jó.
2009. jún. 14. 10:49

Az egészségügyi szervezőin, ahol én most vagyok ott elég kemény matek van. Gondoltam is hogy váltani kéne mondjuk az ápolóira, mert a matek nekem sem erősségem.


Szerintem a diákhitelt semmiképp ne vedd fel, csak rosszul jársz vele. Eleget lehet olvasni a neten becsapott hallgatókról, akik 300 ezer forinttal kezdték és most 1,5 millió a tartozásuk. Az egyik osztálytársam is igy járt, ő 200 at vett fel és most 800 ezernél tart a kamatok miatt. Nagyon ki van találva, hogy Te semmiképp ne járjál jól. Én a helyedben nem venném fel, menj inkább államira ha lehetséges.

23. Yulcsy (válaszként erre: 21. - *Királylány*)
2009. jún. 14. 10:06
Nem volt matek.Kémia sem.Bár az élettanban sok volt a kémiai utalás.Mivel én fizikát tanultam, ezért egy kicsit nehezebb volt, de nem lehetetlen...
22. supin (válaszként erre: 4. - 52d3e0b8a8)
2009. jún. 14. 06:44
Pontosan. Ez már mindent megold. Ja és szeresse a jattot.
21. *Királylány* (válaszként erre: 20. - Yulcsy)
2009. jún. 13. 23:03
Köszi a választ. Bocs ha sokat kérdezgetek. :) Volt matek szerű tantárgyatok? Matek nem volt az erősségem. Vagy kémia szerű?
20. Yulcsy (válaszként erre: 19. - *Királylány*)
2009. jún. 13. 19:36
Bruttó 115.ezer.Én Pestre jártam, jó suli.A ponthatárokat nem tudom, nem figyeltem mostanában.
19. *Királylány* (válaszként erre: 18. - Yulcsy)
2009. jún. 13. 12:23

Szia


Köszönöm a választ.

Én szeretek az emberekkel foglalkozni azért szeretnék egészségügybe dolgozni nem a pénz miatt. Bár jó ha van pénz de az fontosabb hogy az ember szeresse amit csinál.

A kevés fizetés egyébként mennyi? Ezt csak azért kérdezem mert ahogy láttam elég sok a tandíj és azért fel kell venni mejd a diákhitelt ha oda jutok.

Melyik fősulin végeztél? Hol alacsonyabbak a ponthatárok álltalában?

18. Yulcsy
2009. jún. 13. 09:53

Szia!

Én védőnő vagyok.Ha a pénzre gondolsz, hogy megéri- e akkor nem.Valaki írta, hogy 300 ezret keresünk.Neki üzenem, ha tudja ez hol van, akkor Azonnal szóljon, mert akkor odamegyek!!!

A diplomás minimálbér jár, kajajegy(4500)+van ahol az önkormányzat kifizeti a helyi buszbérletet.

De ha úgy érzed, hogy szeretnéd ezt csinálni, tudsz bánni az emberekkel akkor válaszd ezt a hivatást.

Nekem is voltak olyan évfolyamtársaim, akik ha hozzám jártak volna mint védőnők, akkor kiszaladtam volna a világból...

Sajnos nincs alkalmassági vizsga a fősuli előtt, pedig ezt nagyon be kellene vezetni.

Arra is gondolj, hogy a legtöbbször nem a kisbabákkal kell foglalkozni, hanem az anyákkal.Tehát, ha ez motivál, hogy de jó lesz "babázni" akkor ne ezt válaszd.

Ja és az is lehet, hogy nem körzetbe kerülsz, hanem iskolába.Az pedig egészen más feladat.Ugyanazt a képzést kapjuk, aztán bedobnak a mély vízbe, hogy akkor ez egy iskola, tessék egészségnevelő órákat tartani...

Állás biztos hogy van, mert sokan elhagyják a szakmát, elmennek inkább orvoslátogatónak, ahol lényegesen többet keresnek.

2009. jún. 13. 09:30
Nem az anyagi oldalról gondoltam, hogy megéri-e hanem hogy elhelyezkedési lehetőség utána lenne-e.
2009. jún. 4. 08:42

Ha tetszik ez a pálya akkor hívatásból kéne tanulni nem az anyagiak miatt.

Ha anyagiakra vágysz, tanulj mást.

15. 119cb09458 (válaszként erre: 14. - Gligi)
2009. jún. 4. 06:42
Nincs limitálva, amúgy főiskola kell hozzá, tehát le kell diplomázni, plusz nyelvből is kell külön vizsga. Mégis én azért nem vágtam neki mert nagyon sokba kerül.
14. Gligi
2009. jún. 4. 05:54

És ha valaki elhívatottságból ezt a pályát választja, akkor

milyen iskolákat kell elvégeznie?

Hova veszik fel dolgozni amikor limitálva van mindenhol a létszám?

2009. jún. 3. 21:15
Angliában 15 fontos órabérük van... Náéhány év és írhatom, hogy órabérünk... :))) 20 ezer font az éves kereset. ha a pénz számítana, akkor social workernek mennék, mert ott 80 ezer:) Ez az egyik legszebb szakma a világon. Sok támogatást és bíztatást adhatsz. Pici csöppségekkel törődhtsz. Kell ennél több??
12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 11. - Cyntia)
2009. jún. 3. 20:50
Nekem a régi védőnő egyfolytában azzal jött szülés után, hogy mennyi a "versenysúlyom". :( Ezt minden egyes alkalommal megkérdezte. Utána közölte milyen jó új ruhákat vett tízezrekért 36-os mérteben....így kell hozzáállni a kismamákhoz.... Ő tipikusan nem védőnőnek való alkat. Örülök is, hogy elváltak útjaink.
11. Cyntia
2009. jún. 3. 20:45

MEgérni biztos hogy nem éri meg, ha az anygiakra gondolsz.

Sőt: én a SOTE-ra járok és azt mondták, hogy el fogják venni a védőnőktől, a gondozást, mert nem csinálják valami jól.

Nálunk 1-szer volt kinn a védőnő, és semmit nem is készített fel se a szülésre, se a babával kapcsolatban.

10. 9183e5be3e (válaszként erre: 7. - 52d3e0b8a8)
2009. jún. 3. 20:38
Szerintem ha a felét kézbe kapnák már annak is örülnének.....
9. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 8. - Sznebk2)
2009. jún. 3. 20:32
Azt mondta aki nyilatkozott, hogy ebben benne van az utiköltség is.
8. Sznebk2 (válaszként erre: 7. - 52d3e0b8a8)
2009. jún. 3. 20:18
Melyik országban? Mert itthon nem, annyi bizonyos. Kérdezz meg egyet! Valaki? Védő néni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook