Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megéri még rendezvényszervezőnek tanulni? fórum

Megéri még rendezvényszervezőnek tanulni? (beszélgetős fórum)


13. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - Csillagszem38)
2021. nov. 19. 19:49
Most sajnos nem. Hónapokig szervezik azt is ami elmarad.
12. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - 23f06ac886)
2021. nov. 19. 16:34
Pontosan emiatt nem egy kiszamithato munka jelen esetben.
11. 23f06ac886 (válaszként erre: 10. - Csillagszem38)
2021. nov. 19. 15:27
A nagyobb szervező irodák már nyáron is maszk szezon alapján terveztek.
10. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Érdekes73)
2021. nov. 19. 05:51
Pedig ezt meg a bejelentések elott írtam. Ésszerű.
9. 23f06ac886 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 19. 00:40

A rendezényszervezés elméleti része magyarországon nagyon hiányos. Bár vannak egyetemek, ahol a nemzetközi protokolt egész jól tanítját egy kongesszus, vagy egy konferencia lebonyolításához. De egyéb rendevények, koncertek esetében leginkább csak gyakorlati alapon lehet haszos tudást felszedni, illevte kapcsolati tőkét kialakítani. Az ismeretség és a megbizhatóság, referencia az nagyon fontos a megbízok részéről.

Ha tanulni akarsz rendezvényszervezőnek, akkor elkezdheted akár most is, de 2024 előtt még nem lesznek azok a nagyon nagy rendezvények és pörgés, ami a pandémia előtt volt. Európában a legnagyobb rendevényeket, fesztiválokat sem tervezik 2022-re, és 2023-ra is csak belső közönség számára. Addig csak kisebb helyi rendevények lesznek, amit pár hetes átfutással le lehet bonyolítani.

A valóban rendezvényekkel akarsz foglalkozni, akkor most viszonylag van értelme bele kezdeni, mert akik eddig foglalkoztak azok a pangás miatt nagy részben elhagyták a pályát és mással kezdtek el foglalkozni. Viszont a rendezvényszervezést jelenleg csak fakultatívan érdemes most csinálni, vagyis ne kenítsed fő munkának, inkább csak amolyan hobbi szerűnek. Mert jelenleg annyi pénzt nem lehet összehozni belőle, hogy főállásban érdemes legyen csinálni.


A rendezvények világ nagyon cél orinetált. Csak akkor kezdjél bele, ha hajlandó vagy változó időrendben dolgozni, mivel a rendezvénykor és az előtti időben az is előfordulhat, 36-48 órát teljes kapacitásban ott kell lenned.

Amit a rendevények szervezéséhez leginkább érdemes tanulni az a projektmenedzsment. Illetve olyan céghez bekapcsolódni akinek már nagy rutinja van a rendezvények létrehozásában.


Ha ez a terved sok sikert kívánok hozzá. Bár ha szeretsz szervezni és dekorációkkal foglalkozni, akkor érdemes lehet belső építész, vagy lakberendező lehetőségeken is elgondolkodnod.

8. Érdekes73 (válaszként erre: 7. - Csillagszem38)
2021. nov. 18. 23:40
Megint elmaradnak a rendezvények...
2021. nov. 18. 14:01
Én nem tanulnék most covid járvány idején rendezvényszervezőnek. Mindenféle lezárások, elzárások, maszkozás megy stb. Az online világ felé tereld inkább magad, ha valamit szeretnél tanulni.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 09:12

Ha van időd és kedved is hozzá próbáld meg! 6-8 éve jártam egy 2 éves OKJ-s képzésre. Én tudtam nem fogok ebben a szakmában dolgozni, de az angollal volt kapcsolva, így megtetszett.

Nálunk gazdaságtant, pénzügyet, levelezést, protokollt és természetesen rendezvényszervezényt kellett tanulni.


Ez a képzés megszűnt, mert egyetemi oktatás lett belőle.


Viszont az biztos, ha valakinek ez nagyon jól megy, jó érzéke van hozzá, akkor nem kell ahhoz még képesítés sem, csinálja. Ha jó vagy kézről-kézre adnak.

Egy vizsga sosem jelenti, hogy sikeres is benne valaki. Mindenhez kell az ötletesség, az egyediség, a kapcsolat.

Ha szeretsz valamit, az kortól független. 45 évesen nem vagy idős.

Ha van hozzá kedved, sok sikert!

2021. nov. 18. 07:32

Szerintem manapság, pláne most már nem. Az internet segítségével sok mindent a saját kezébe tud már venni az ember, nem kell külön szervező.


Ellenben a szépre mindig van igény, a díszítés, dekorálás lehet jobb irány.

4. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 07:26

Sztem nem éri meg.


A tanulas jo otlet; ar-ertek-energia aranyban a nyelvvizsga a legjobb befektetes sztem.

2021. nov. 18. 07:25

Ha valaki benne van a vendéglátásba, még talán jó is lehet, de én a jelenlegi helyzet miatt nem gondolom, hogy ebben a szférában érdemes belevágni.

35 évesen meg főleg nem, hiszen egy rendezvényszervező nem "emberi" időben dolgozik, és család mellett már nem túl kellemes.

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 07:22
Ugyanezt végezte el unokatestvérem pár éve..nagyon bánja,hogy időt pocsékolt rá.Semmi haszna belőle.
2021. nov. 18. 06:57
Sziasztok! 35 éves vagyok és egyelőre nem találom önmagam, vagyis hogy mi az amit szeretek, pedig nagyon rajta vagyok…Legközelebb úgy érzem, hogy a dekorálás a díszítés áll hozzám legközelebb, na meg a szervezés. Vajon rendezvényszervezőnek a mai világban “megéri” még tanulni? Valószínűleg elég telített a dolog már. Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook