Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg túlképzés van gyógyszertári asszisztensekből? Megéri ma azt tanulni? fórum

Tényleg túlképzés van gyógyszertári asszisztensekből? Megéri ma azt tanulni? (beszélgetős fórum)

2011. aug. 3. 18:51
Egyik sem, mind a 2 túltelített szakma.
13. olivia2244 (válaszként erre: 12. - B6i6)
2011. aug. 3. 16:49
Én Somogy megyében élek. Itt nem lehet elhelyezkedni védőnőként, ha nincsen ismerősöd. A volt osztálytársnőim is szerte az országban kaptak csak állást, már akinek sikerült. Még nem sikerült munkahelyet találnom. Még nincsen nyelvvizsgám, anélkül pedig hiába van meg az államvizsga, védőnőként nem lehet dolgozni. Nincs jó kapcsolati tőkém, és így itt esélytelen az elhelyezkedés, még diplomával is!!
12. b6i6 (válaszként erre: 5. - Olivia2244)
2011. aug. 3. 15:36
És te kaptál állást? Mellette lehet még dolgozni valamit?
11. b6i6
2011. aug. 3. 14:05
Anyagilag melyik éri meg jobban?
2011. aug. 3. 13:48
szakasszisztensivel sem tuti, de nagyobb az esély, mint nélküle. Esetleg menj be a környező patikákba, hogy van e esély arra, hogy 1-2év múlva ott dolgozzál, vagy gyakorlatra mehetsz e oda....
9. b6i6
2011. aug. 3. 13:39
Hát, ha a gyógyszertárit elvégzem,akkor biztos, hogy elvégzem mellé az szakasszisztensit is!Azzal már könnyebben el lehet helyezkedni? Csak nem tudom, hogy mit tegyek, mert ha a védőnőt választom, akkor a héten le kell foglaljam a kollégiumot.
2011. aug. 3. 13:34
Szerintem ne tanuld egyiket se, vagy tanuld hobbi szinten, mert érdekel. Ha azt nézed, lakóhelyed körül mennyi védőnő van szolgálatban, az kb 6 ember (legalábbis nálunk), de itt a városban sokkal többnek van ilyen végzettsége, mégsem tud benne dolgozni. A gyógyszertárinál is ez van. ott se fogsz elhelyezkedni, kivéve ha nem vagy olyan kimagasló, vagy nincs ismeretséged, hogy beprotezsáljanak. Na meg mák is kell oda. Senki se reménytelen, de tényleg így megy manapság. Ha csak ez a kettő érdekel, keress melléjük valami olyat,ami keresettebb, vagy kis plusz kiegészítést is ad a megszerzettek mellé, ami hasznos.
2011. aug. 3. 13:33
Én msot júniusban végeztem gyógyszertári asszisztensként, a csoportból ketten tudtak elhelyezkedni a szakmában. Mindenhol tapasztalatot kérnek, meg azt, hogy meglegyen a szakasszisztensi is, hogy ki is adhassál gyógyszereket. Sajnos arra nincs pénzem, hogy elvégezzem még azt is, ugyhogy asszem buktam ezt az egészet :(
2011. aug. 3. 13:26
Én pár éve, GYES alatt végeztem a gyógyszertári asszisztensit. Akkor úgy hirdették, mint hiányszakmát. A csoportból kb. 3-4 ember talált munkát patikában. Akiknek volt ismeretsége. Aztán szerencsére az eredeti szakmámba vissza tudtam menni. De azért nem bántam meg, hogy elvégeztem, nagyon érdekes volt a tananyag.
5. olivia2244 (válaszként erre: 1. - B6i6)
2011. aug. 3. 13:20
Én tavaly végeztem védőnőként. Az én tapasztalatom az, hogy eléggé túltelített a pálya. Ha még is van álláslehetőség, sokszor nagyon távol van a lakóhelytől. Szerintem jobban jársz a gyógyszertári asszisztensivel.
4. b6i6
2011. aug. 3. 13:14
Köszi:) És vajon melyiket éri meg inkább tanulni?
2011. aug. 3. 13:12
Szerintem ma már nem arról szól, hogy van-e képzettséged, hanem hogy van -e protekciód. Mindegy mit tanulsz, azt tapasztalom, sok helyre, ahova nem nagyon kérik a végzettséget, mert be lehet tanítani, akkor tök mindegy mid van. Max. egy plusz a többi mellé. Sok sikert, de ha teheted, tedd le mindegyiket, ha a gyógyszertárira nem vennének fel, hátha védőnőnek beválsz, alkalmaznának.
2011. aug. 3. 13:10
ha elvégzed hozzá a szakasszisztensit is akkor TALÁN van esélyed, anélkül nem túl sok esély, bár ha szerencséd van akkor összejöhet :D Nekem nincs szerencsém
1. b6i6
2011. aug. 3. 13:09
Kérlek segítsetek, nagyon fontos... Védőnőire, vagy gyógyszertári asszisztensire iratkoznék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook