Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Medrol - Bármilyen tapasztalat érdekel! fórum

Medrol - Bármilyen tapasztalat érdekel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. febr. 23. 20:26
Sziasztok olvasgatlak benneteket anyukámnak/70 éves/ orrpolipra irta az orvos ma ezt a MEDROl nevü gyógyszert,erre a betegségre szedte valaki,használt e,és meddig kell szedni hogy visszafejlödjenek ezek az orrából.Irjon nekem aki szedte,mert ha nem hatásos akkor nemhagyom neki elkezdeni,mert elég sok rosszat olvasok róla .
2012. febr. 19. 22:18
csak annyit még, hogy a medrol nélkül nem biztos, hogy most javasolnék bármit is.
2012. febr. 19. 22:15
Minden kellemetlen tünetet mondj el az orvosnak, aki a medrolt rendelte, mert nagyon sok mellékhatása van amit most kell megszüntetni mert nem biztos, hogy amikor már nem szeded elmúlik. Évekig szedtem, nem állítom, hogy meggyógyultam, de néha egészen jól érzem magam, amiben a medrol szedését megelőzően már nem hittem. Sajnos vannak mellékhatások is amik nem múlnak.
39. youlcsi (válaszként erre: 38. - Kusku)
2012. febr. 17. 21:48

a sztero megnyomja a vérnyomást!

na parázz! ahogy leépíted, múlni fog.

38. kusku
2012. febr. 17. 19:39
Mondjuk most megnéztem, ami tüneteim vannak, az inkább a magas vérnyomásra utal. Ami számomra azért szokatlan, mert világ életemben alacsony volt a vérnyomásom. Minden reggel kávét kellett innom, hogy ne legyek egész nap elpunnyadva. De ez is elmúlik gondolom, ha abbahagyom a tebletta szedését, ugye?
37. kusku
2012. febr. 17. 19:28

A héten elég rosszul voltam, de nem tudom, hogy ettől a medroltól-e. :S Úgy néz ki, hogy a Pentasa beválik, mert a hasam nem fáj, meg nincs hasmenésem. A napi két savlekötő is kell, így jobb valamivel. Viszont a szívem klattyog-kalimpál folyton. Főleg este kezdi el, és reggelig tart. Erős szívdobogást érzek, és néha mintha nem szabályosan verne. Most olvastam egy mellékhatást: pangásos szívelégtelenség. Ennek a tünete: szabálytalan szívverés, ált. gyengeség, fáradtság és gyengeség, duzzanat a bokákon, alsó lábszárakon, állandó köhögés, véres köpet, hányinger és étvágytalanság, fizikai aktivitáskor – de súlyosabb esetekben a teljes nyugalomban is – légszomj jelentkezhet. Ez a fizikai terhelhetőség csökkenését okozza. Folyadék gyűlhet meg a hasüregben, emiatt gyors testsúly-növekedés tapasztalható, figyelemzavar.

Na ezekből nekem a héten volt légszomjam, köhögés, szabálytalan szívverés, ált. gyengeség.

Most kezdjek el aggódni? Vagy ez elmúlik? Volt valakinek ilyen?

36. youlcsi (válaszként erre: 35. - 36a26f5226)
2012. febr. 10. 20:59
ami egy autoimmun kórságnál előny...
35. 36a26f5226 (válaszként erre: 30. - Szatmári)
2012. febr. 10. 20:56
Na és nagy adag C vitamint, mert lenyomja az immunrendszert...
34. youlcsi (válaszként erre: 31. - Kusku)
2012. febr. 10. 20:51

igen, ilyen lehet.

ami nekem még volt szteroidtól (igaz, nem a prednisolontól, hanem entocorttól), az a nagyon durva álmatlanság. képes voltam 8 órát aludni összesen egész héten!!! a munkatársaim elmondásuk szerint azt várták, hogy mikor esek már menet közben össze :o :D

33. youlcsi (válaszként erre: 32. - Kusku)
2012. febr. 10. 20:49

szia!

nálam is egyértelműen igazolták a crohnt. szövettannal is. alig több, mint 1 év múlva mégsem volt nyoma sem. így lényegében a doktor kizárta a betegséget... furcsa, mert ugye elvileg ebből nem lehet meggyógyulni... és igazán gyógyszert sem szedtem, a sztero nem hatott, immunszupresszióhoz meg nekem is túl enyhe tüneteim voltak, így nem volt lényegi gyógyszeres kezelés (1-1 klion-kúrát leszámítva, ami szintén hatástalan volt)


ja, és még mielőtt bárki hozzászólna, hogy ha valóban volt, de még sincs crohn, és keressek másik orvost, mert ilyen nincs, hát jelzem: az egyik legjobb orvosnál voltam :D talán nem is kell nála jobb...

32. kusku
2012. febr. 10. 19:09
youlcsi: látom van ilyen, elkezdem böngészni. Láttam Te is írtál hozzá. Azért vagyok kíváncsi, mert nekem azt mondták, h egyértelműen Crohn, de a tüneteim elég enyhék.
31. kusku
2012. febr. 10. 19:05
Köszönöm a válaszokat! Kicsit félek, hogy kijönnek a mellékhatások. Mondjuk eddig annyit vettem észre, h esténként a szívem össz-vissza kalimpál. Én ezt a Medrol "számlájára" írom. Kb 2 hónapig tart az a mennyiség, amit a doki felírt. Egy kis löket a gyulladás megállítására. Remélem, ennyi idő alatt nem jön ki rajtam az összes mellékhatás. Megnézem van-e külön Crohn témára fórum. Ha nincs, nyitok egyet. Youlcsi, ott érdeklődnék még nálad Crohn-ügyben! :)
2012. febr. 7. 12:08
Én allergiás asztmára kaptam néhányszor medrol injekciót és azt vettem észre, hogy utána mindig hullik a hajam és rettenetes étvágyam van.De ez elmúlt 1-2 hét múlva. A rendszeres medrol szedése tablettában sajnos sok mellékhatással jár,a bőr a haj fakóvá válhat, csontoknak se jó és az elhízás. Kell szedni kalciumot és sok tejterméket kell fogyasztani, a gyógyszertárban kapható a csontokra tabletta.
29. gyöngyszemü (válaszként erre: 27. - C1e9612cd3)
2012. febr. 2. 22:12
Hugomnak már akkor 9 éve volt kólitisz... mikor nekem megjelent, neki azóta is van, azt mondja az idegeskedéstől, sokat szenved tőle, folyamatosan vérzik, nem ehet akármit. Viszont ő nem kapott Medrolt csak azt a bélfertőtlenítőt (nem jut eszembe mit is) én is azt kaptam a Medrollal. Lehet hogy az segített volna neki is, neki máshol volt a kivizsgálás nem voltak elég alaposak, sőt tojtak az egészre.. Nekem jobban odafigyeltek.
28. youlcsi (válaszként erre: 24. - Pocok11)
2012. febr. 2. 21:16

ugyan nem a fórum témája, de azért elmondom:

diagnosztizálva volt nálam a crohn. tükrözés volt, szövettan egyértelműen igazolta, hogy m. crohn a betegségem. rá egy évre olyannyira nyoma nem volt, hogy a bélgyulladás nem volt igazolható, a zárójelentésembe bele sem került... ennek 2 éve.

azóta is elvagyok :D

27. c1e9612cd3 (válaszként erre: 26. - Gyöngyszemü)
2012. febr. 2. 18:52
mert most biztos nyugalmi stádiumban van. De jön egy stresszesebb életszitu pld., és belobban újra.... sajna ezek iylenek....Szerencsés vagy, h ennyi ideje nem tapasztaltál nagyobb tünetet.
26. gyöngyszemü (válaszként erre: 24. - Pocok11)
2012. febr. 2. 17:53
Nekem is azt mondták de nem tudom nekem semmi problémám nincs azóta. 6 hétig véreztem és ment a hasam de nem kicsit, hacsak a kajára gondoltam fojt mint a víz, és véres volt, nem mertem messzebb menni ahol nincs wc.... Korházba kerültem és ezt állapították meg. Gyógyszereket kaptam.. és lekopogom semmi bajom!!! Ennek már nekem 8 éve.
2012. febr. 2. 15:14
hízás, szőrösödés...
24. Pocok11 (válaszként erre: 20. - Gyöngyszemü)
2012. febr. 2. 13:55
Bocsánat ,hogy bele vauzok ,csak láttam a hozzá szólásodat és muszáj írnom hozzá!!!!Ne gondold azt ,.hogy már nincs betegséged.A COLITIS ULCEROSA ÉS crohn betegség nem kigyógyulós betegség.Sajnos mikor én is bele betegedtem ebbe ,azt gondoltam kigyógyulok.Ennek már 11 éve ,azóta 100%rosszabb a helyzet .............járj utánna!!!!!
23. youlcsi (válaszként erre: 21. - 36a26f5226)
2012. febr. 2. 13:53

???


tudom, hogy ugyanaz a kettő, csak amit én szedtem más néven fut... illetve más dozírozása van tablettánként...

vagy ezt mire írtad?

22. Pocok11 (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. febr. 2. 13:48
A medrol hízlal valóban ,felpuffasztja a pofit és tönkre teszi az izületeket!!!!!Nagyon tönkre teszi.Nekem a térdeim olyanok lettek tőle ,mint egy 100 évet megélt térd,és ezzel már nem lehet tenni semmit.De ha meg állapították a bélbetegséget akkor medrol nélkül is szét rág majd sajnos
21. 36a26f5226 (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2012. febr. 1. 22:23

A medrol a:


Methylprednisolone.

2012. febr. 1. 21:57
Nekem Kólitisz Ulcerózám van vagy volt mert már nincs panasz... Bélfertőtlenítőt és Medrolt kaptam pár hónapig, sokat híztam tőle és kértem a dokit hogy álljunk le vele, de csak fokozatosan szabad. Hizlal!!
19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2012. febr. 1. 21:30
*hatott*
18. youlcsi (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. febr. 1. 21:27

szia!

én szedtem, igaz nem medrolt, hanem prednisolont... persze jóval kisebb kezdő dózissal... 20ról indultam, az 3 hétig (nem hatot), onnan 5ösével leépítve.


igazából sem hatása, sem mellékhatása nem volt... egyet leszámítva: totálisan leállította a ciklusomat... de annyira, hogy utána 1,5 évig kizárólag gyógyszerrel volt vérzésem... és most is gyógyszerrel indítottuk újra.


jah, én is crohnra kaptam.

17. zsibiniko (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. febr. 1. 20:52

Szia!

Én is crohn beteg vagyok 4 éve! Sajnos én is kaptam medrolt, nem sokáig szedtem, de sikerült híznom 20 kilót! Ha abbahagyod, akkor le is megy, de nekem sajnos a cicim is megnőtt, utána meg lefogyott, de a bőr megmaradt! Szóval most egy lógós cicvel küszködök :( Sipolyaid, tályogaid vannak a fenekeden? Nekem nagyon gáz volt a belem, tele volt fekélyekkel, de meggyógyultak, bár én kaptam Remicade kezelést is, és most hamarosan kapok Humirát is! Ha bármi kérdésed van privátba nyugodtan írhatsz, elég sok minden átéltem a betegségben :(

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - C1e9612cd3)
2012. febr. 1. 20:47
Igen, tudom, hogy a mellékvesét is károsíthatta volna...
15. emi1206 (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. febr. 1. 20:44

Szia!


Én anno (két éve) 100mg-ost kaptam. Folyamatosan csökkenteni kellett az adagot, napi 1-et kellett 1 hétig szednem és aztán hetente felezhettem a mennyiséget. 3 hét alatt 15 kg-ot híztam és a képem is kikerekedett, de a gyógyszer abbahagyása után lement 9 kiló. Ami kellemetlenebb volt, hogy a májam fájt tőle, nem tudom másképp mondani, olyan volt, mintha nyomná a bordámat. Aztán utánanéztem, ez is szteroidos gyógyszer, ami a májat károsíthatja, illetve megköti a vizet a szervezetben, ezért a súlynövekedés. Egyébként a mellékhatások a gyógyszerszedés abbahagyása után hamar elmúlnak, én kicsit szívtam, mert az arcom két oldala nem egyforma mértékben kezdett el "fogyni", így egy darabig elég hülyén néztem ki.

14. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. febr. 1. 20:31

Szia! Én injekció formában kaptam napi több alkalommal, egy héten keresztül, nagy adagokban.

Valami allergiám lett, de nem tudják mire, be is fulladtam, és csaknem az egész testemet ellepte a csalánkiütés, szinte nem volt már rajtam szabad bőrfelület. Itthon is kaptam 16mg-ost, ha befulladnék, de még nem kellett hozzányúljak.

A cukrot megnyomja, de rövid távon mást én nem tapasztaltam. A cukrod vissza is fog állni, ha már nem kell szedned. Addig figyelj oda a szénhidrátbevitelre. 3 óránként elosztva, napi 5 alkalommal volna célszerű enni.

A sógornőm orvos, és azt mondta, mert nagyon féltem tőle, hogy a hosszútávú szedése lehet problémás.

13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2012. febr. 1. 20:21
szerencséd van... "tarós" szedésnél, (ha nem lökésterápiának adják), nem véletlenül kell az adagokat folyamatosan csökkentve leállni vele, és nem hirtelen....
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook