Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Medrol - Bármilyen tapasztalat érdekel! fórum

Medrol - Bármilyen tapasztalat érdekel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. febr. 1. 20:18
Én kb. 3 hétig szedtem. Elég nagy dózisban kaptam 1 hétig, majd a kórház után még 2 hétig szedtem, de ekkor már csökkentve. Amikor a háziorvosom azt mondta, hogy holdvilág képem lesz, nem tudtam miről beszél, de egyszer csak rájöttem. Na ekkor abba hagytam lesz ami lesz alapon. Nagyon meg is híztam, mert 3 hét alatt 10 kg fel is jött, pedig nem ettem többet. Az arcom 3 hét alatt jött rendbe a hasammal azóta is küzdök, mert egyszerűen más lett nem túl nagy, de van mit ledolgoznom.
2012. febr. 1. 19:37
Tényleg... vízvisszatartás... nyáron volt, amikor sok folyadékot vittem be a szervezetembe, és fel is halmozódott, a bokáim rendesen dagadtak, de írtak fel vízhajtót...
2012. febr. 1. 19:30

A Medrol tartós! szedése elég komoly, kellemetlen hatásokkal jár, de a rövid távú, vagy eseti szedésnél anno én nem tapasztaltam semmi különöset. 6 éve kell rendszeren szednem, a jobb vesém elkezdett zsugorodni, a fehérvérsejtszámom pedig az IVIG (immunpótló infúzió, immunhiányos is vagyok) mellett is az alsó határ alatt van. Az első évben 21kg-ot híztam tőle, de amióta fellépett egy másik betegség lefogytam, és csak vizesedek, de azt nagyon.

Ugye írtak fel mellé vízhajtót, és káliumot? A felgyűlő felesleges víz akár a szívedre, mellhártyádra tüdődre is mehet, ha nem vízhajtózol mellette!

9. 36a26f5226 (válaszként erre: 5. - C1e9612cd3)
2012. febr. 1. 19:28

Na igen...


Régebben, ha egyszer-egyszer szedtem, nem volt semmi a hízáson kívül, amióta nem tartósan, hanem gyakran szedem, azóta zavarja a hormonokat...

2012. febr. 1. 19:21
Azt ajánlom, hogy figyelj majd a szénhidrát beviteledre. Kicsit úgy, mintha cukor beteg lennél.Naponta 5x enni kis adagot figyelni a szénhidrát bevitelre és ne egyél tűl sok édességet.
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Kusku)
2012. febr. 1. 19:21
ha fokozatosan csökkentik az adagot, akkor biztos, nme akarja a doki, h tartósan szedd! A Chron miatt kapod biztosan.
2012. febr. 1. 19:21
Szia! Én kb. 5 évig szedtem az ízületeimre, vérképem végig teljesen rendben volt, nem híztam mellette, sőt (mivel nem nagyon tudtam enni), szóval szerencsére negatív tapasztalatom nem volt, ja de, egy! Az arcom nagyon felpüffedt, pedig súlyban nem voltam sok, de olyan "holdvirágképem" lett. De mondom, ez több évi szedés mellett! Aztán persze ez is elmúlt.
5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - 36a26f5226)
2012. febr. 1. 19:19

ezek csak akkor jelentkeznek, ha vki tartósan szedi. (vagy a te esetedbn, túl gyakran)

Ha csak 1x-1x, akkor semmi iylen.

2012. febr. 1. 19:16

Hát ha bármilyen tapasztalat számít...

A kutyám szedi. 3,5 éve. 20kg körüli a kutya, és 16mg-osnak a felét szedi minden áldott nap.


Kicsit (na jó nagyon) nyugtalanabb és agresszívebb mint a többi kutya. Többet iszik, pisil. Hízni nem tud, pedig elvileg ez lenne az egyik mellékhatás.


Szerintem nem vészes a szer!

2012. febr. 1. 19:15
Mármint a medrol nyomja le az immunrendszert...
2012. febr. 1. 19:15

Én a tüdőmre szedem elég gyakran a medrolt, érezni nem éreztem mellékhatást, hanem hosszútávon azt veszi észre az ember, hogy kialakul a II. típusú cukorbetegség, megzavarja a hormonokat, de érezni nem éreztem, csak a vérvétel közölte, mint tényt...


A vércukorszint elkezdett fel-le ugrálni, de amikor kiürült a szervezetemből, akkor vissza állt...


Na meg a hízás, de olyat, hogy rosszul lettem volna, nem éreztem... De mellette nem árt szedni nagy adag c vitamint, amit nekem fel is ír mindig a főorvos, mert lenyomja az immunrendszert...

2012. febr. 1. 19:11

Sziasztok! Pár napja elég rosszul vagyok. Ma már valamivel jobban érzem magam. Napok óta orvosról orvosra, kórházról kórázra járok. A karom úgy néz ki, mint egy tűpárna. Ezenkívül EKG, tüdőröntgen kétszer 2 napon belül, CT, vérvétel artériából...

Pár hete Crohn-betegséget állapítottak meg nálam, és most összeszedtem valami vírusos felsőlégúti fertőzést, ettől lettem rosszul, aztán kiderült, hogy nagy gyulladás van bennem. Ez a rövid kórtörténetem. :) :(

Szóval ma a doki Medrolt írt fel, holnap kezdem el szedni. 64mg-mal kezdem, 4 naponta 4mg-mal csökkentem. Ez 2 hónapig fog tartani, és nem mondta, hogy ennél tovább is kell szednem. Mire számíthatok? Mik a tapasztalataitok erről? Olvastam 1-2 más fórumon olyan dolgokat...

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook