Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Medrol - Bármilyen tapasztalat érdekel! fórum

Medrol - Bármilyen tapasztalat érdekel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
72. Érdekes73 (válaszként erre: 71. - Angeel76)
2013. jan. 19. 16:07

Meddig tart az elvonás és mennyit szedtél ?

Holdvilágkép ?

2013. jan. 18. 14:44
Sziasztok leszokóban vagyok rosszabb mint bármilyen elvonó :(
2012. szept. 24. 16:03
SEGITENI SZERETNÉK!!! Kedves Insulinos cukrosok!! Ha Budapesten laktok tudok nektek szerezni ingyen vércukormérőt. Akit érdekel írjon privátot és ha megadod a számod fel is hívlak!
2012. szept. 24. 16:01
a Diabetes igenis a Medrol miatt van de ahány ember annyi mellékhatás :( én amint elkezdtem a Medrolt rá 2 hétre már Insulinos cukros voltam de azt mondta az orvosom amint elhagyom ez is megszünik :)
68. ági967 (válaszként erre: 67. - Seggfej)
2012. szept. 24. 15:38
Kösiönöm a jó tanácsot!De a különbözö orvosok mind ezt mondták nekem,hogy a Medrol NAGYON SOK ROSSZAT csinál!
67. Seggfej (válaszként erre: 66. - Ági967)
2012. szept. 22. 22:58

A medroltól nem lett izületi gyulladása. Az a psoriazis egyik ritka fajtája. A cukorbetegségnek szintúgy nincs köze hozzá. Sajnos a psoriazis sem a bőrrel kapcsolatos , sem az izületi bántalmakat okozó részét igazából nem tudják gyógyítani.

Javasolnám (kizárólag a psoriazissal kapcsolatos)izületi gyulladására, elnehezedő , gyulladt lábak, végtagok esetén, alkalomszerűen, napi1-2x 4mg. Medrolt, ami néhány napra teljesen élhetővé teszi az életét. Folyamatos szedését nem javaslom. Amit mindenképp érdemes rendbe raknia, az a táplálkozás. A probléma a vastagbelében lerakódott méreganyagok mellett lelki eredetű, az állandó stresz,megfelelési kényszerérzés és alapból negatív életszemlélet a testben már meglévő rizikófaktor fő kiváltói. Minden szervezet nél más a bélgyulladás oka. Ön tudja kideríteni. Folyamatosan naplózza, mit eszik, néhány napig ugyanazzal a megvonással, pl. sajt, tej, és figyelje a psoriazis elváltozásokat, úgy, hogy 3-5 nap után várja a változást. Ha élénkül, felerősödik, akkor azokat az ételeket tegye tiltólistára. Ha stagnál, neadj isten csökken az intenzitás, azt eheti későbbiek során.

Zárószóképpen: bármennyit költ rá, nem fogják kigyógyítani belőle. Ön tudja csak élhetővé tenni az életét, a fent leírtakkal. Üdvözlettel.

2012. aug. 24. 13:07
A Medroltól lett sokizűleti gyulladásom,nagyon meg híztam,főleg hasra,hullott a hajam,súlyos cukorbeteg lettem,súlyos pikkelysőmöröm lett,depresszios lettem.
2012. aug. 24. 13:04
45 éves vagyok.2006 májusában szövettannal igazolták a boeck sarcoisomat.Tűdőbetegség.Medrolt 1 évig szedtem,pokoli volt.Minden mellékhatás ki jött rajtam.Még most is vannak a gyógyszer miatt problémáiá,pedig azóta már 5 év telt el.Sokban segitett a gyógyszer,de nagyon sok rosszat csinált,amivel életem végéig együtt kell élnem.
64. soyuna
2012. aug. 21. 22:28

Sziasztok!

Május eleje óta kell szednem medrolt egy elég ritka autoimmun betegségre. 32mg-ről indultam és fokozatosan csökkenti az orvosom az adagom, jelenleg 8 mgnél tartok, és ha minden jól megy, ha az égiek is úgy akarják, sőt le is kopogom, akkor 3-4 hónap múlva el is hagyhatom. Sajnos egy igen kellemetlen(enyhén szólva) mellékhatás jelentkezett, elkezdett szőrösödni az arcom... :S Akinél ugyanez a probléma jelentkezett, ő mit kezdett vele? Mit lehet ilyenkor tenni? Eltávolítattni nem merem, mert sokan mondták, írták hogy erősebb lesz tőle és rosszabb lesz, illetve az ellenkezőjét is mondták, hogy ritkul tőle és nem lesz rosszabb. Tudna valaki bárminemű tapasztalatot mondani róla? :( Igen bizonytalan vagyok, illetve nagyon ideges is, és rendkívül félek, hogy ne adj Isten ezzel kell együtt élnem életem végéig! :(

Bárki, bármit tudna mondani, azt nagyon megköszönném! :(

Soyuna

63. Gina10
2012. aug. 21. 19:12
Sziasztok! Nekem a nőgyógyászom írta fel a medrolt. 5 éve szeretnénk babát, és már túl vagyunk 6 inszemen és 3 lombikon. Másik orvost kerestem és Pesten találtam egy dokit. 4mg szedek már három hónapja. A tapasztalatom: első pár hétben rohamosan híztam,amit a környezetemben is észrevettek, és eléggé kikerekedett az arcom. Viszont az utóbbi két három hétben fogyni kezdtem. Az étvágyam eléggé ingadozóvá vált, viszont eljárok kerózni. Nem kívánom az édességet, pl nem tudok megenni egyszerre egy jégkrémet. Nagyon megoszlanak a tapasztalatok, és remélem hogy mindenki hamarosan abba hagyhatja ezt a gyógyszert. Én is nagyon bízok a dokinban, és abban hogy mikor ezeket a sorokat írom már áldott állapotban vagyok. Sok sikert és kitartást mindenkinek.
62. Angeel76 (válaszként erre: 61. - Balu78)
2012. júl. 22. 23:13
Szia Én is erre szedem :( bár én csak április óta és sajna nagyon sok mellékhatás előjött már köztük a 2 legzavaróbb a holdvilág arc és a cukorbetegség. Elkeseredtem mikor olvastam milyenrégen szeded .Nekem azt igérték idén befejezhetem :(
61. balu78
2012. júl. 18. 15:06
Sziasztok!nemsemmi hogy hányféle betegségre jo ez a medronl Én pl:böck sarkoziszra. Szedem ez is egy tüdöbetegség/a nyirokcsomok megnagyobbodnak a szervezetbe.kb: 2-fél éve szedem nekem még nagyon gázos tüneteim még nemvoltak kb: 1-fél èv alatt felszedtem20kg,most jelenlek stagnálok a többi mellék hatás:fujodas,izületi fájás(boka),börepedés, vizesedés,höingadozás.ha valaki ugyanebbe a betegségben szenved kérem irjon. Köszi
60. evi92
2012. jún. 19. 12:18
Nagyon szépen köszönöm az információkat. Bár még csak négy napja szedem, de eddig semmi. Reméljük így marad.
59. 36a26f5226 (válaszként erre: 58. - Judit1109)
2012. jún. 16. 21:19

Én is leírtam ezt számtalanszor, de inkább hisznek sokan a mellékelt tájékoztatónak...


Pedig nem kellene... inkább kell azoknak hinni, akik már kaptak szteroid kezelést...


Nekem sem volt még soha, semmilyen - olyan -mellékhatás, hogy rosszul lettem volna, stb...


Az tény, hogy hosszútávon, és nagyobb mennyiségben nem árt odafigyelni a vércukorra, és a bevitt kalória mennyiségre, mert hízlal is, és néha megnyomja a vércukrot, de nem lehet tőle rosszul lenni...

2012. jún. 16. 17:20
Én három hétig szedtem. 32 mg-ről indult és nem éreztem semmilyen mellékhatást. Előtte 5 napon keresztül kaptam injekcióba, mert le volt bénulva a szemem. Néha azt asztmámra is kapok szurit, de észre sem szoktam venni. Nyugi! Nem kell minden betegtájékoztatót szó szerint venni! Lentebb már van jó pár hasznos tanács, ha azokat betartod, tuti, hogy semmi bajod nem lesz tőle.
57. evi92
2012. jún. 16. 16:14

Sziasztok!


Én ma kezdtem a Medrol kúrát atópiás ekcémám miatt. 24 mg-ról egy hónap alatt csökkentjük az adagot 4 mg-ig. A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy vajon ekkora dózisnál is jönnek-e a kilók meg az egyéb kellemetlenség. A válaszokat előre is köszönöm.

56. kusku
2012. jún. 10. 19:43

Szia!

Jövő héten kérek időpontot nőgyógyászhoz.De én nem akarok még erre is gyógyszer szedni... Megőrülök! :S

55. youlcsi (válaszként erre: 53. - Kusku)
2012. jún. 4. 21:40

szia!

nekem prednisolon szedése után többet nem jött meg spontán.

előtte is össze-vissza volt, utáne már az sem.

54. kusku
2012. jún. 4. 18:50
Jah, és én se vagyok már olyan szőrös, mint egy jeti. :)
53. kusku
2012. jún. 4. 18:49

Sziasztok! Utoljára áprilisban írtam,1 héttel az után, h abbahagytam a medrolt. Azóta voltam kontrollon. Szerencsére minden oké, és 1-gyel kevesebb Pentasat kell szednem a crohnra. MÉg mindig meggyőződésem, h nekem igaziból nem crohnom van, de ez majd úgyis évekkel később derül csak ki.

2 hónapja hagytam abba a Medrolt. A mellékhatások közül ami elmúlt:holdvilág pofa, pörgés 100%-on, ízületi fájdalmak. Amik még látszódnak: a kilók, a pattanások (talán már fogyóban...), és ami elég gáz, h amióta el kezdtem szedni a szteroidot, azóta nem mensizek. Szóval úgy 4 hónapja. Nem mintha hiányozna, csak gondolom ez nem egészséges. Kinek mennyi idő után jött meg újra?

Amúgy egy mellékhatás hiányzik: a pörgés. :) Olyan jó volt, h mindig volt kedvem mozogni, tornázni és járt az agyam ezerrel. De hát ez van: valamit valamiért.

Üdv mindenkinek: Mónika

2012. máj. 16. 17:08
férjem
2012. máj. 16. 17:08
A flrjem nagyon rosszul volt Tőle:(
2012. máj. 16. 17:02
Nekem a fiam szedett Medrolt, mindig meghízott tőle, vigyázni kellett nehogy cukros legyen. Kemény szterod és így nagyon sok a mellékhatása.
2012. máj. 16. 15:44
Sziasztok :) 5 Hete szedem a Medrolt Boeck sarcoidosis miatt 32 mg ot. Sajna jelentkeztek mellékhatások :( Feszül,puffadt az arcom, és a cukrom is rettenetesen felborult. Előtte nem voltam cukros csak a hajlamom volt mert a családban gyakran előforduló betegség. Már ott tartok hogy a gyógyszer nem elég mert nem tudja lent tartani a cukromat így Insulinozom magam és azt is napi 4X igen nagy adagban. A bőröm elvékonyodott és nagyon száraz a ruháim kidörzsölik a bőröm és nagyon fáj. De van 1 előnye is ennek a kezelésnek :) úgy tudok 2 helyen dolgozni hogy abszolut nem fáradok el. Ápolónőként dolgozom mindkét állásomba és régen még 1 től is nagyon kész voltam 2 nap után most egymás után még 6 napot bírok 12 órában :))
48. kusku
2012. ápr. 14. 16:55
Már több, mint 1 hete nem szedem a medrolt. Állítólag csökkent a fejméretem, bár én nem látom. Nagy kerek, tokás képem van. :(
47. honeyheart (válaszként erre: 46. - Kusku)
2012. márc. 20. 14:43

Kitartás! Április 7 mindjárt itt van. És utána jöhet a regenerálódás.

Én kiborultam a minap amikor megláttam a felkaromat a napfényben, ugyanis legalább 1cm hosszú szőr borítja. Te jó ég, akkor mi lehet a hátamon? :(

46. kusku (válaszként erre: 45. - Honeyheart)
2012. márc. 15. 11:31

Szia!

Nem szeretem mikor a doki csak úgy mosolyogva odaköp valamit a betegnek...elég baj, h beteg valaki még a mellékhatások is rontják az állapotát és csúnyítják. :S

Most már csak napi 24mg-ot szedek, és a szívem már nem kalimpál. Viszont olyan kerek fejem lett, mint egy labda. :( És bajuszom nőtt(!), meg naponta szedem a szemöldököm, ami eredetileg olyan szőke, hogy alig látni, most meg barna, és ragyás vagyok. :( Alig várom már április 7-ét, akkor veszem be az utolsó szemet.

Elég rossz lehet, h életed végéig kell szedned ezt a gyógyszert. Nem irigyellek. Remélem, nekem soha többet nem kell szednem ilyet. Eldöntöttem, hogy meggyógyulok és sose leszek beteg többet. :)

2012. márc. 14. 09:30

Sziasztok!

Én SLE-re szedek medrolt. Decemberben infuzióban ment fél liter/nap, januártól pedig 48mg, majd decemberig fokohatossan csökkentve 12-ig, amit már életem végéig kellene szednem.

Ami nálam eddig jelentkezett: az elején gyógyszerallergia, rosszullétek, étvágytalanság, izomgyengeség, majd később haspuffadás, striák az egész testen, bőrelvékonyodás és szárazság, sebek, látásromlás, depresszió, idegrohamok, szívkalimpálás, brutális étvágy, holdvilágarc és arcszőrzetem kezdett nőni.

A doki meg csak annyit mond mosolyogva "van ami jobb és van ami rosszabb".

44. youlcsi (válaszként erre: 42. - Judyt640)
2012. febr. 23. 21:48

szia!

az a kérdés, hogy milyen dózisban kell szednie... na meg az, hogy ha nem hisztek az orvosnak, miért nem kéritek ki más véleményét?

ha meg hisztek neki, akkor miért kérdés, hogy beszedjen-e anyukád egy olyan gyógyszert, amit olyan ember javasolt, aki ezt tanulta?

2012. febr. 23. 21:27

Hát polipra én még nem hallottam... Én a tüdőmre szoktam kapni, de most legutóbb... évek óta makacsul vissza térő lábszári csomós bőrgyulladásom van, erithaema nodosum, vagy mi a neve, annak nevezik, kipirosodva, fájdalmasan, kör-körös irányban nagy csomók jelennek meg a lábszáron, és hosszú hónapok kezelésével is makacsul nem akar elmúlni, de a szteroid minden esetben eltüntette a csomókat a lábszáramról, ami a kötőszövetben alakul ki...


Most voltam ismét nagyon beteg, ismét kaptam a tüdőmre medrolt, és nem sokkal előtte jelent meg a lábszáramon ismét a csomó, még attól is fáj, ha a zokni hozzáér...

Már akartam volna időpontot kérni a bőrgyógyászatra, amikor elkezdtem szedni a szteroidot, és amire letelt a szteroid kezelés, arra vissza húzódott a csomó a kötőszövetben...

Remélem, most egy darabig ismét nem lesz rá gondom...


A fene sem tudja, hogy mikor, miért alakul ki, de piszkosul tud fájni...


Nos...ha fájdalmas csomók elmúlnak tőle, akkor talán arra is használ... Meg kell próbálni, ártani nem fog, az biztos...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook