Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Medrol - Bármilyen tapasztalat érdekel! fórum

Medrol - Bármilyen tapasztalat érdekel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2016. jún. 15. 12:13
Sziasztok! Remélem valaki még idetéved a fórumba. Tanácsra lenne szükségem. Édesapám daganatos beteg, Medrolt írtak fel neki, kezdő adagnak 64 mg-ot, amit aztán 1 hét után 32-re csökkentett. Időközben orvost váltottunk, és bár az előző azt írta, hogy újabb 1 hét után ismét felére kell csökkenteni, az új orvos azt mondta maradjon a 32 mg. Ennek kb. 2 hónapja. Most rákérdeztünk, hogy nem kellene már csökkenteni, és azt mondta de, most már akkor szedjen csak 16 mg-ot. Viszont azóta szörnyen agresszív, mindenkivel vitatkozik, verekszik, üldözési mániája van, depressziós. Lehetséges, hogy hirtelen nagy dózissal lett neki csökkentve, mivel már sokáig szedte a 32mg-ot? Mi tévők legyünk? Várjunk türelemmel, vagy kapjon nyugtatót? Esetleg emeljük vissza neki kicsit?
101. csaje32
2016. jan. 1. 09:24
Sziasztok!!.):)Én asztmás beteg vagyok s rengeteg Medrolt szedtem s most is pont Medrol kurán vagyok nekem igazándibol csak akor van tünetem mikor már levesznek róla akor nagyon rossz hányinger feszültség szédülés pufadás meg ilyenek de viszont tény hogy használ!!!üdv Edina
2015. aug. 8. 17:22

Nekem az orvos minden várható mellékhatást elmondott.De 4 hó után kisebb problémákkal,pufi arccal,de jól vagyok!

24mg/nap

2015. jún. 25. 02:15
infúziós terápiás kezelést kaptam a fent említett szerrel és mivel élek még, csak jó tapasztalatom van mellékhatásra nem emlékszem hogy lett volna nálam
98. Hakac (válaszként erre: 96. - Youlcsi)
2015. jún. 25. 02:05
Mellék hatásról nem tudok nyilatkozni(még) de hatásról annál inkább. Valóban ez a legjobb szer amit valaha orvostól kaptam. Nagyon rossz a tüdőm minden évben rámegy a szénanátha 1-2nap tüsszögés után köhögök fulladok és előjön az asztmám egyszóval csúnya hörgőgyulladás és korháza vége.2-3 hét a teljes gyógyulás. Ma az orvosom Medrolt adott, mondta hogy szteroid de nem tudtam hogy ez gyógyszer, mondtam hogy alig kapok levegőt nem hogy gyurjak, inkább köptetőt adjon, mondta hogy arra semmi szügség. A hatás: ma 3 óra után vettem be 2x4 mg-ot kb. félóra után belázasodtam és élveztem, nem kínzó hidegrázós láz volt hanem jóleső, közben ki is főttem. A váladék is fejön minden köhintésre, valóban nincs szükség a kínzó köptetőkre. Most ott tartok hogy éjszakára félig gyógyult vagyok kapok rendesen és könnyen levegőt,csak köpet ürítéskor köhögök. Ez a szer egy hét kórházi kellemetlenségtől és két hét köptetőzéstől óvott meg. Hálás vagyok az orvosomnak érte. Mellékhatása meg minek nincs?! eddig még semmilyen gyógyszer mellék hatását nem éreztem szerencsére, szerintem egyén függő mert ismerek olyan embert(keresztanyám)aki a NO-SPA-t is negyedekben eszi mert az is főldhözcsapná...
97. letelke (válaszként erre: 96. - Youlcsi)
2015. máj. 7. 13:51
Köszönöm szépen a válaszod!
96. youlcsi (válaszként erre: 95. - Letelke)
2015. máj. 6. 15:26

A szteroidnak sok mellékhatása van, valóban... de adott helyzetben a legjobb szer. nagyon jó gyulladáscsökkentő, ráadásul nagyon gyorsan hat.

Az orvosok sem szeretik adni, amennyiben lehetséges, kiváltják mással... de ha egyszer ezt javasolják, annak jó oka van, ilyenkor valóban erre van szükség.


ne kísérletezgess.


a mellékhatások nagy része nem elkerülhető, ha jön, jön... de nem is biztos, hogy mind jelentkezni fog nálad. lehet, csak 1-2... attól is függ, mennyi ideig kell majd szedned a gyógyszert.


mindenesetre nyugtasson a tudat, hogy a (40) 24 mg egyáltalán nem nagy kezdődózis.

amit már az elején megtehetsz, hogy valami gyomorvédőt szedsz mellé, mert a gyomrot kezdi ki elsőként, és az ellen lehet tenni.


kitartás!

2015. máj. 6. 14:50

Sziasztok!

Szeretnék tőletek segítséget kérni!


Múlthéten bekerültem a kórházba (ORFI) sokízületi panaszok miatt. Rögtön elkezdtem infúzióba 40mg Medrolt kapni, a tünetek enyhültek. Mellkas röntgennel megállapították, hogy gyulladásos polyarthropathiám van. Most 24mg medrolt kell szednem és hetente csökkenteni 4mg-al, majd kontroll.

Sok felől hallottam már, hogy sok kellemetlen mellékhatása van ennek a gyógyszernek. A kérdésem az lenne,hogy esetleg van valakinek erről tapasztalata? Diétával, vitaminokkal, bármivel el lehet érni,hogy ne kelljen szteroidokat szednem?

2015. ápr. 5. 15:29

Sziasztok! Napi 24mg Medrolt szedek kb 10 napja.Fel vagyok pörögve tőle,de az izületeim fájnak és az egyébként tökéletes vércukrom eléggé megemelkedett.

S ha nem baj,de megosztanék még egy "Bármilyen tapasztalat"-ot(csak mert nagyon bosszant,és muszáj kiadni magamból):Azokra az emberekre lettem allergiás akik ilyen típusú "tanácsokat" osztogatnak:Ne szedd,mert annyi mellékhatása van!Felnyomja ám a cukrod!Ki fogsz ám szőrősödni!---Köszönöm,de nem kell fenyegetni,h így vagy úgy járok,sztem senki nem azért szedi mert annyira szereti a keserű ízt a szájában.Biztosra veszem,h az orvos(orvoscsoport) nem ok nélkül írta fel nekem.Az orvos felkészített minden mellékhatásra,ez még csak a "kis kezdő" adag,tehát nem sok jóra számítok,de meg kell próbálni!

:D

93. stunceller (válaszként erre: 71. - Angeel76)
2015. márc. 11. 13:21
Szia!leszokás alatt volt hányingered?
2015. márc. 11. 13:20
Elhagyas alatt lehet tőle hányingerem?
91. zinike
2015. márc. 2. 13:26
Én csúnyán meghíztam tőle és szőrösödött a hátam közepe is nő létemre... sajnos azt veszem észre, hogy bár évek óta nem szedem mégis a "felborulás" nyomai a mai napig érzékelhetőek... ellenben ez a gyógyszer (is) mentette meg az életemet, szóval nagyon sokat köszönhetek neki!
2015. márc. 1. 17:10
Sziasztok!eppen leszokóban vagyok a medrol-rol..mar csak 8mg -ot szedek..hetente feleződik a dózisom 64mg-rol indultam.Annyi lenne a kérdésem h lehet e ennek a hatása az h zsibbadnak a kezeim es a szam?remelem csak ettől van.
89. youlcsi (válaszként erre: 88. - Stunceller)
2015. jan. 25. 21:39

sztem az inkább magának a szteroidnak a mellékhatása.

nekem nem volt... azt hisze :o régen volt...

2015. jan. 25. 18:56
Mêgegy kérdés!A szívdobogásérzés lehet a dózis csökkentêsênek a hatása?vagy ha emelem a kaldyumot akkor megszünik?Bár abban sem vagyok biztos hogy van koze hozza...
87. youlcsi (válaszként erre: 86. - Stunceller)
2015. jan. 22. 07:34
policisztás ovárium szindróma... és ennek köszönhetően a szteroid mellékhatásainak jelentős részét önmagától is képes produkálni a hormonrendszerem (pl pattanások, hajhullás, hízás, szőrök, inzulin-rezisztencia)
86. stunceller (válaszként erre: 85. - Youlcsi)
2015. jan. 21. 21:25
Az h pcos az mit jelent?:)
85. youlcsi (válaszként erre: 84. - Stunceller)
2015. jan. 21. 18:51

de, azért sok eltűnik belőle :) csak lassan. nagyon lassan.

ráadásul pcos-es vagyok, ami nagyon nem volt jó párosítás a szteroid-szedéssel :/

2015. jan. 21. 18:35
Szôrösödés nálam mêg szerencsére annyira nem tapasztalható..de gondolom az a gyogyszer elhagyasaval sem tûnik már el .:(. Mindenféle jótanács ,tapasztalat érdekel..!:D
83. youlcsi (válaszként erre: 82. - Stunceller)
2015. jan. 21. 16:55

nálam nem volt hízás. szőrök annál inkább :/ mindenhol, ahol nem kéne...

20 mg-ról indultunk és elvileg heti 5tel csökkentettük volna, de mivel nem használt, így a 20at is 2 hétig szedtem meg a 15öt is azt hiszem.

82. stunceller (válaszként erre: 80. - Youlcsi)
2015. jan. 21. 16:10
Es a kilók nálad is jelentkeztek?valójábab engem ez aggaszt a legjobban. És milyen gyorsan feleztek a dózisod?Reménykedem benne hogy nem tart majd az is még hónapokig..:(
81. Érdekes73 (válaszként erre: 77. - Stunceller)
2015. jan. 21. 15:04
igen , járjál utána
80. youlcsi (válaszként erre: 79. - Stunceller)
2015. jan. 21. 09:01

nem sokáig. 6 hétig szedtem, 20ról indulva. előtte 2 hónapig pedig lokális steroidot.

utóbbinek álmatlanság volt a mellékhatása, a prednisolonnak (kvázi ugyanaz, mint a medrol) pedig a ciklusom teljes leállítása... 1 kezemen meg tudom számolni, hogy a prednisolon szedése óta hányszor vols spontán vérzésem... előtte sem volt rendben, de legalább volt. azóta nincs.

79. stunceller (válaszként erre: 78. - Youlcsi)
2015. jan. 21. 08:25
Ez nem hangzik túl jól...es szabad megkérdeznem meddig szedted?
2015. jan. 21. 08:04

szerintem beleférhet.

a szteroid elsősorban vizet tart vissza, szóval ha nagyon zavaró (nyilván az), kell beszélni a kezelőorvossal, biztos van olyan vízhajtó, amit fel tud mellé írni.

de sajnos ez egy teljesen megszokott, átlagos mellékhatás.


a betegségek hajlamosak szteroid-függővé válni... vagyis ahogy építed le, újra romlik az állapot. bár ez inkább már a végefelé jellemző.


én nem szedtem nagy dózisban, és nem sokáig, de így is voltak mellékhatások, és van, amit azóta is (6 éve) "élvezek" :/

2015. jan. 21. 07:00
Köszy a válaszokat!Szerintetek van okom megijedni?
76. Pipi57 (válaszként erre: 74. - Stunceller)
2015. jan. 20. 21:08

A medrol az szteroid.Nagyon hatalma s dózisban kapod,és az a baj hogy fokozatosan lehet csökkenteni az adagot.

Az én férjem is szedte ,de nem ekkora adagban,és mégis ki volt tőle pofásodva,pocakja lett a,mi azelőtt nem volt,mert az inkább felfúvódásszerű volt.

Mindenképpen beszélj a kezelő orvosoddal.

75. Érdekes73 (válaszként erre: 74. - Stunceller)
2015. jan. 20. 21:02
1 hónap alatt a 10 kg többlet is nagyon sok ! Beszéljél a kezelőorvossal.
2015. jan. 20. 19:10
Sziasztok!Én egy 23 éves lány vagyok,karácsony elött vérzékenység miatt korházba kerültem es infuzioba nagy dôzisban egy hétig kaptam.majd kiengedtek es azota szedem a medrolt 64mg ban..Szoval nagyjaból 1 hônap alatt híztam 10kg-ot egyfolytaban ennek,felpuffadt az arcom,tele lettem ragyakkal ami sosem volt,fajnak a csontjaim,a bôröm is fôleg a lábamon.Holnap utan csökkenthetem felére a napi dózist de ki tudja mikor hagyhatom vegre vegleg abba..a kerdesem annyi lenne hogy szerintetek normalis e hogy egy honap alatt produkalom azokat a tüneteket amiket mas 1 vagy 2 ev szedes után?valamint h a leszokas jar e kellemetlemsegekkel?nah es milyen gyorsan lehet megszabadulmi a kiloktol?elore is koszy a valszokat!:)
2013. júl. 17. 18:28

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. A medrol csinálhat eltéréseket a laboreredményekben? 9 napig szedtem, 16 mg-al kezdtem.

Köszönöm!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook