Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Medosan kurkumáról van valakinek személyes tapasztalata? fórum

Medosan kurkumáról van valakinek személyes tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


20. Ameliox (válaszként erre: 7. - M.norcy89)
2015. ápr. 16. 17:28
Érszükűletre após puritan pride circulegje használt.Még az orvosa is kérdezte, hogy mit szed. Abban gyömbér (fűszerként 150 Ft), gingko biloba, cayenne bors (fűszer), áfonyalevél (ez is fűszerárban kapható), vadgesztenye van.
19. kori54 (válaszként erre: 17. - Kristerix)
2013. máj. 23. 14:17
Szia! Ha benézel még, végül is szedted a kurkuma kapszulát vagy nem? Nekem is volt epekövem, de hólyagostól kidobták. Ezért kérdezem, van e már tapasztalat róla? Vagy bárkinek?
18. csutkababa (válaszként erre: 17. - Kristerix)
2013. jan. 9. 12:56

szia,

kerestem neked a neten a kurkumarol szolo szep hosszu cikket..

majd en is elolvasom, de job ha te magad is .

elkuldtem neked pirvatban, nehogy kizarjanak engema hoxarol, nemtudom szabad e mas oldalak linkjet ide bemasolni...


szoval, jo olvasast..

2013. jan. 9. 10:25

Sziasztok!

Ha a kapszula helyett a "rendes" fűszert használjátok, mi az adagolás? a kapszulában 3 gr por van, nem lehet "túladagolni"?

Másik kérdésem, hogy az Interherbes kapszulára rá van írva, hogy "Epeköves éséepekőképződésre hajlamosak számára nem ajánlott". Nos, engem augusztusban műtöttek epekővek, tehát nincs epehólyagom-- ilyenkor mi a helyzet?

Tud valaki kompetens válszt?

Előre is köszönöm!

16. csutkababa (válaszként erre: 12. - Abri)
2013. jan. 7. 15:56

en evek ota hasznalom a kurkumat, ki nem hagynam szinte semmilyen etelbol,

perzse nem a tejberizsre szorom, de ha fozok barnarizst, biztsan szorok ra, curryt is es kurkumat is..

hogy mennyit??

hat en teszek az etelbe is fozes kozben, van az 2-3 keshegynyi is, de a sajat tanyeromban levo etelre, meg kulon is szorok, mondjuk, ha a te mertekegyseged hasznaljuk, akkor keshegynyit


de annyit irnak rol a aneten,es mar itt egy kedves forumozo is belinkelte, aztan kulon leirta, erdemes vele egy kis idot eltolteni, utana olvasni,


deeeeeeeeeee, ha mar valakinek izuleti problemai vannak,mint pl . nekem is, nem eleg csak a kurkuma, oda kell figyelni a teljes taplalkozasra, egeszseges eteleket enni, mar amennyire ez lehetseges a mai vilagban...

kerulni a sok mukajat,margarint, es tarsait, kecsap, maojonez, ne soroljam..

aki elhatarozza, hogy segiteni ,vagy valltozatni akar az elet minosegen, annak tennie is kell erte sokat, nem eleg a kurkuma, vagy 1-2 valltoztatas...

de azt tudom, ha en nem hasznalnak sokfele termeszetes alapanyagu taplalek kiegeszitot, es teat, es fuszereket, en mar menni se birnek, ugyanis 4 evvel ezelott lebenult az egyik labam!!


par honap utan ismet tudtam rendesen jarni, de azota mindent meg is teszek ,hogy "jo " dolgokat fogyasszak....


es meg valami...

igen, mas a felszivodasa a fuszernek, meg a kapszulanak, mert a kapszula mast is tartalmaz, es nem csak a szin tiszta csodas gyogy fuszert...

15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - N.diamond)
2013. jan. 6. 18:17

Ha megnézted volna linket, amit betettem (6.hsz.)és a Béres porcerő összetételét és, hogy mire való, rájönnél, hogy az orvos nem jól tudja.


"A kurkuma azonkívül, hogy ízesíti ételeinket, régóta fontos része az indiai tradicionális gyógyászatnak. Megszámlálhatatlan évszázadok óta emésztési problémák, fizikai gyengeség, gyulladásos izületi betegségek és más egészségügyi problémák gyógyítására írják fel.

A modern nyugati gyógyászat nemrégiben kezdett komolyan foglalkozni a fűszerrel, amely bizonyítottan gyulladáscsökkentő, antioxidáns, és rákellenes tulajdonságokkal rendelkezik a benne levő főbb polyphenolok (a phytokémiai elemek) miatt. A kutatók most más lehetséges előnyeit is megtalálták. A kurkuma úgy tűnik, hogy csökkenti a súlygyarapodást és elnyomja a zsírszövetek növekedését."


B. porcerő: A glükozamin-szulfát és a kondroitin-szulfát a porcszövet természetes alkotórészei.

2013. jan. 6. 17:08
Azóta beszéltem a reumatológusommal, azt mondta olyan mint a Béres porcerő, semmi extra. Árban nem tudom hogy viszonyulnak egymáshoz. A tv reklámok csodáit azért nem hiszem el. Azért vártam valami személyes , valóságos véleményt.
2013. jan. 5. 12:51
Sziasztok!Nos...az én véleményem az, hogy attól mert valamit nem ismerünk még nem kell hitetlenül állnunk a dolgokhoz...a kurkuma kapszulát sokan kipróbálták már, és ha fizikailag nem is...de pszichésen bizony sokaknál beválik a szer. A bekapszulázott készítmény felszívódása teljesen más mint a sima fűszeré..így a kettőt nem lehet kiváltani egymással.
12. abri (válaszként erre: 10. - Csutkababa)
2013. jan. 5. 11:38

Ha fűszerben veszem meg hogy használjam?

Pl egy késhegynyit az ételbe keverve, vagy hogy?

Anyukámnak az összes izülete odavan, nagy fájdalmai vannak. Állandóan fájd. csillapítót szed ami nem megoldás. Ezért gondoltam a kurkumára.

Arra lennék kíváncsi, hogy az olcsóbb is használ-e vagy csak a drága, a Medosan Kurkuma.

11. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - N.diamond)
2013. jan. 4. 21:18
A férjem 85 éves nagymamája használja november óta. Minden szar tv -shopos cuccot összevásárol, de erre még ő is azt mondta, nem vesz többet, mert semmit nem ér. Én hiszek a gyógynövényekben, így ha ki is próbálnám a kurkuma áldásos hatását, biztos, hogy nem ebben a kapszula formájában. (viszont állapotos vagyok, így most nem kísérletezem semmivel, amivel nem muszáj)
10. csutkababa (válaszként erre: 9. - Abri)
2013. jan. 4. 20:18
ha elfogadsz egy tanacsot, semelyiket, magat a fuszert vedd meg....attol tisztabbat nem fogsz talalni...
9. abri
2013. jan. 3. 12:58
Látom többféle kurkuma tartalmú táplálékkiegészítőt lehet kapni. Senkinek nincs tapasztalata, hogy melyiket érdemes megvenni, izületi gyulladásra hsznált valakinek?
8. csutkababa (válaszként erre: 7. - M.norcy89)
2012. dec. 13. 13:50

en nem szednek semilyen formaban #gyartott" kurkumat, mikor termeszetes formajaban is lehet kapni...semmifele hozzakutyult adalek nelkul...


en evek ota hasznalom fuszerkent, kb. 5 eve, a gyomberrel,a curryvel egyutt...


apro penzert lehet kapni bio boltokban,gramra aruljak, es en 5 dkg.-ot szoktam venni, honapokig eleg...

a gyombert szinten, es a curryt is..

hasznaljatok mindenhez...

husokhoz, fozelekekhez, mindenbe bele lehet tenni, vagy ra szorni, akar milyen etelre..

kicsit ovatosan kell vele banni, mert csipos, es ha sokat teszel, kesere is lehet az etel tole, de egy csipettel mindenbe jo.es finom izt ad, azon kivul egy osi gyogynoveny, keress ra a facebookon, vagy a googlen is, sok erdekes dolgot talalsz majd roluk.


annyi jo hatasa van neki, le se tudom ide irni, mert fel oraba is beletelne.

2012. okt. 22. 21:35
Azok jelentkezését várom, akik Kurkuma táplálékkiegészítőt szedték érszűkületes lábra!Véleményt szeretnék kérni:érdemes szedni? milyen javulást éreztek....?!
2012. okt. 12. 10:46

Fűszernek is nagyon jó.


[link]

5. era06 (válaszként erre: 3. - N.diamond)
2012. okt. 12. 10:39

nem a fűszert veszi a gyógyszertárban, hanem az üres kapszulát.

Mire jó a kurkuma?

4. f64f0d9a69 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 12. 10:37

De jó, hogy ezt leírtad, mert én indiai fűszereket áruló üzletben vettem és teának használtam eddig.

Ez a mézes változat tetszik, ki is próbálom!

3. n.diamond (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 12. 10:35
Gyógyszertárban lehet kapni a fűszert ? Milyen adagban szeded és milyen bajodra ? Használ?
2012. okt. 12. 10:24

Szia, mivel azt állítják, csak magát a kurkumát tartalmazza, én nem adtam érte pénzt. simán magát a fűszert veszem be egy mokkáskanálnyit mézzel összekeverve, vagy olíva olajjal. Ha nem kedveled az ízét lehet kapni kapszulát a gyógyszertárakban amiket megtölthetsz vele.

Egyébként én már régebben olvastam egy angol oldalon róla, ott a rákkutatásban értek el vele egy klinikán eredményeket.

2012. okt. 12. 10:18
Medosan kurkuma, van valakinek személyes tapasztalata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook