Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddő párok, hogy viselitek, hogy nincs babátok? fórum

Meddő párok, hogy viselitek, hogy nincs babátok? (beszélgetős fórum)


1 2
24. andi6020 (válaszként erre: 22. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 20:37

Csak magadat próbálod meggyőzni arról, hogy elfogadtad.

De világosan látszik, hogy ez nem így van.

23. Cessi (válaszként erre: 22. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 20:34
Egyébként mennyi idősek vagytok?
22. zsuzsu 13 (válaszként erre: 21. - Cessi)
2013. aug. 25. 20:30
Ő ilyen így fogadtam el persze megértem nekem se kellene gyerekes férfi:)Mivel volt már benne sajnos részen tudom milyen így a párom is megértem.
21. Cessi (válaszként erre: 20. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 20:29

Hát ne haragudj, de ez mekkora baromság.

Én nem tudnék egy olyan pasi mellett élni, aki egy gyerekre koloncként gondol.

Az, meg hogy nem kellettél volna, ha már van gyereked... nem is tudom, mit mondjak.

20. zsuzsu 13 (válaszként erre: 19. - Mézgapaula)
2013. aug. 25. 20:19

Mert régóta vagyunk már együtt és szeretem.

Nem járt volna velem ha lett volna gyerekem azt mondta nem kell neki senki gyereke koloncnak.Sajnos Ő így vélekedik erről.Nem beszélünk erről már mert semmi értelme csak nekem rossz.

Ő nem fél tudom azt mondta attól sem ijedne meg ha egyedül lenne.Csak én nem tudom,hogy tudnám elhagyni,és nem tudom találok e olyan férfit aki akar gyereket.Mert ismeretségi körünkben nem nagyon vannak gyerekesek,mert még élnek.És a mai pasik nem kapkodják ezt el nőt bármikor találnak maguknak nem ragadnak le egynél ezt szokta a barátom mondani.

2013. aug. 25. 20:05

Zsuzsu, mióta vagytok együtt a pároddal? Ha már lett volna egy gyereked őelőtte, nem is kellettél volna neki?

Mert itt nagyon úgy néz ki, hogy nem a meddőség az elsődleges gond, hanem hogy ő valamiért nem akar gyereket. Azt a férfit, aki vágyik rá, nem tántorítja el a donor sperma gondolata. Ha nem lenne meddő, akkor is trükköznöd, hazudnod kéne, hogy teherbe ess tőle.

Szóval nem értem, hogy ha egy ilyen fontos kérdésben nem vagytok egy véleményen, miért vagytok együtt? Ő miért van veled, ha minden nap ez a téma? Mindketten féltek, hogy nem fogtok mást találni?

18. zsuzsu 13 (válaszként erre: 17. - Cessi)
2013. aug. 25. 20:01
sajnálom:(Nálunk a párom volt felesége elfogadta,hogy nem lehetett gyerek aztán elváltak és 43 éves szült.ha nem válnak el így élnek.Ismerek olyanokat akiknek állítólag lehet gyerekük de nem akarnak mert jó így a kényelem fontosabb.Egyik ismerősöm ilyen helyzetben van de neki könnyebb mert elfogadta és nem gondol már a babára
17. Cessi (válaszként erre: 16. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 19:44

Nem nem lehetett, hanem nem akart.

A felesége - a rokonom - lemondott róla, aztán elhagyta a férje, mert rájött, hogy ő mégis akar gyereket, de a rokonom már túl öreg volt a szüléshez.

Szegényt annyira szánjuk. Senkije sincs, egyedül tölti a napjait, az ünnepeket. Néha felhívja a szüleimet, de a családdal sem akarja nagyon tartani a kapcsolatot. A szüleim mesélték, hogy anno próbálták rábeszélni, hogy hagyja ott a férjét, és vállaljon gyereket, mert később megbánja, de nem hallgatott rájuk.

16. zsuzsu 13 (válaszként erre: 15. - Cessi)
2013. aug. 25. 19:13
És a férfinek nem lehetett gyereke aztán mégis lett?
15. Cessi (válaszként erre: 11. - Megi04)
2013. aug. 25. 19:08
Az egyik rokonom járt így. A férje kedvéért lemondott a gyerekről, aztán a férje lelépett egy fiatalabb nővel. A volt férjének azóta már van 3 gyereke, a nagynéném pedig teljesen egyedül maradt. :(
2013. aug. 25. 19:05

Arra vagyok kíváncsi akiknél szintén nem lehet gyerek de ennek ellenére együtt vannak,hogy viselik hogy tudják elfogadni.Mert azért biztos van ilyen csak kevés.


Dokit mondtam már neki de neki a sugártól leállt a spermium termelés így a hereszövetben sem lenne mert akkor a mintában találtak volna már sok évvel ezelőtt is:(


Már vagy 20 éve

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 17:33

Beszéljetek urológussal. Azt hallottam, hogy nem lehetetlen ebben az esetben sem spermiumot "kivenni" a férfiból, így az ő gyereke lenne. Persze ehhez neki is végig kell csinálni a kapcsolódó tortúrát.


Mikor volt neki ez a betegsége? Lehet tart a kiújulástól és ezért sem akar gyereket?

12. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Megi04)
2013. aug. 25. 16:14

Igen biztos fontos, de gondolj bele abba is hogy tiszteletben kell tartani a másik döntését is.

Szerinted az mivel lenne jó ha örökbefogadnak még is, de a párja nem tudja elfogadni , szeretni sajátjaként? Akkor meg az lesz a gond hogy nem szereti a gyereket.

Soha nem szabad egy férfira ráerőltetni egy gyereket ha ő azt nem akarja.

11. megi04
2013. aug. 25. 16:10
Sajnos nekem volt ilyen ismerősöm,mint a te párod..:( Az ő felesége is belenyugodott a férje döntésébe,és csak magában sírt.Aztán egy szép napon,negyven egynéhány évesen,a párja meggondolta magát,és elhagyta egy másik nő miatt.:( Szerintem,ha egy ember szereti a párját,akkor fontos neki a párja öröme...Vagy rosszul gondolom?
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 16:04

Kedves Zsu!


Ebben a témában már nyítottál párszor fórumot.

Nem értem miért nyitsz újra és újra. Persze valahol értem hogy fáj és nem tudod elfogadni, de szerinted fogsz kapni más tanácsot mint hogy elhagyd a párod?

Megértem párodat is ha nem szeretne örökbefogadni, és ezért senkinek sem szabad elítélni a másikat, nem képes mindenki főleg nem minden férfi elfogadni más gyerekét sajátjaként.

Te viszont vagy elfogadod 100% párod döntését és beletörödve vele maradsz, vagy pedig kilépsz a kapcsolatból és lehetőséget adsz magadnak mással családot alapítani.

Biztos nem könnyü egyik választás sem. De rajtad áll.

Hidd el aki szeretne gyereket soha nem fog tudni lemondani az álmairól, ha van egy csöpp esélye is rá.

Ha vele maradsz és nem változik párod döntése örök életetben bánni fogod, később pedig meggyülőlőd érte.

9. mothertiger (válaszként erre: 6. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 15:55
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a párod szerintem nagyon önző. Az, hogy neki nem lehet gyereke, sajnálatos dolog, de neked attól még lehet - mástól. Ahogy már meg is írták lentebb, te feláldozod az álmodat a párod miatt. Ő pedig gyakorlatilag semmilyen kompromisszumra nem hajlandó... Oké, teljesülhet az álmod - ha elhagyod. Ez milyen már?! :/
8. Cessi (válaszként erre: 5. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 15:55

Így viszont te mondasz le az álmodról.

Mi lesz, ha most azt mondod, elvagyok nélküle, de majd évek múlva már nem bírod, szeretnél, de már nem fog menni.

Vagy ha ő fog elhagyni? Kifuthatsz az időből és egyedül maradsz.


Szerintem beszéljétek át ezt a dolgot. Lehet, hogy ő is szeretne a lelke mélyén, csak mivel nem tudja megadni, ezért inkább hárít. Vagy talán az zavarja, hogy más férfi gyerekét fogod a szíved alatt hordani?

7. PassionGirl23 (válaszként erre: 6. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 15:51
Szerintem át kellene beszélnétek, mert így úgy néz ki, hogy te feláldozol érte egy álmot, ő pedig azt mondja hogy megérti ha elhagyod. Egy kicsit a dolog úgy tűnik h te mellette vagy, elfogadod a tényt, esetleg nem jutott eszébe hogy ő is áldozhatna? Persze, nem arra gondolok hogy fogadjatok örökbe egy gyereket az akarata ellenére, de nem találom fear-nek... Legtöbb nőnek a vágya egy baba. És neked megadhatna...
6. zsuzsu 13 (válaszként erre: 4. - Cessi)
2013. aug. 25. 15:45
Nem akar azt mondta ő így élt,hogy nem volt gyerek már nem tudná elképzelni,hogy más gyerekét neveli
5. zsuzsu 13 (válaszként erre: 4. - Cessi)
2013. aug. 25. 15:44
Igen ezt sokan mondták,hogy erről ők se mondanának le ,sokszor úgy érzem n is elhagynám de mégse tudom,mert azt mondom megvagyok én baba nélkül is aztán mikor rájövök jól döntöttem,hogy vele maradtam nincs gond de pár nap és újra eszembe jut a baba és az,hogy lépnem kell:(((
4. Cessi (válaszként erre: 3. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 15:42

Miért nem szeretne örökbefogadást?

Tudod, én is nagyon szeretem a párom, de nem mondanék le miatta arról, hogy gyerekem legyen.

2013. aug. 25. 15:38
Páromat így ismertem már meg volt egy here rákja majd sugarazták és azóta nincs spermium:(Mivel donort,örökbefogadást nem szeretne így nincs babánk persze azt mondta megérti,ha ez miatt elhagyom.De mivel szeretem nem tudom elhagyni.
2013. aug. 25. 15:35
Mióta próbálkoztok? Mi csak pár hónapja, de ezt is nehezen viselem. Mindenki azt várja, hogy összejöjjön már a baba, de nem akar :(
2013. aug. 25. 15:29

Én nagyon nehezen:(((

Vannak napok mikor úgy jobban és nem jut eszembe annyit de van amikor nagyon nehéz:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook