Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddő párok, hogy viselitek, hogy nincs babátok? fórum

Meddő párok, hogy viselitek, hogy nincs babátok? (beszélgetős fórum)


1 2
54. zsuzsu 13 (válaszként erre: 53. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 6. 08:58
Ezt,hogy érted?
53. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 52. - Zsuzsu 13)
2013. szept. 6. 00:09
Nem csak valami hülye "társadalmi elvárásnak" akarsz megfelelni?
52. zsuzsu 13 (válaszként erre: 51. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 5. 14:19

Igen nehezen viselem de mikor párommal vagyok ez az érzés kicsit lenyugszik és akkor azt mondom mindig de jó,hogy vele vagyok mert szeretem és nem baj,hogy nincs baba...de ahogy nincs velem mást érzem előjön a baba vágy arra gondolok most már lépnem kell mert ez nem jó így...:(Szóval hol így hol úgy.Talán azért mert nem szeretnék 100 % igy babát?Már erre gondoltam mert aki akar az mindig érzi vagy talán mivel szeretem a párom és nem akarom elveszíteni ezért érzek így.


De ha a párom szeretne akkor lehet más lenne és mindig érezném a baba dolgot még vele is:)

51. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 50. - Zsuzsu 13)
2013. szept. 2. 20:51

Na mondom én...:)

Mondjuk, az elején azt írtad, hogy nagyon nehezen viseled, hogy nincs babád. Akkor miért?

2013. szept. 2. 15:08

Lehet mert amúgy semmi gondom a kapcsolatban tényleg csak ez.Talán ezért nehéz mert ha lenne sok más ami zavarna akkor könnyebb de így egy jó régóta tartó kapcsolatot nehéz elhagyni egy gyerek miatt a nagy semmibe nem is biztos,hogy a következő pasi akivel összejön ha találnánk akarna e...Szóval ez is lehet,hogy ezért nem nagyon karok lépni egy biztost egy bizonytalan eldobni.

Vagy talán ne akarok annyira gyereket,hogy mindent felrúgjak.Lehet mert azért mástól mint Pl. donor nem akarok vagy örökbefogadás.És aki akar annak mindegy ki az apa milyen úton módon lesz gyereke csak legyen de nekem nem mi mindegy.Még nem akarok nagyon lehet.

2013. aug. 28. 12:56
Szerintem "sima" kapcsolatfüggőség.
2013. aug. 28. 11:06

Egy rosszindulatú megjegyzés: lehet, hogy a kérdező se akar igazán, és a pasija kifogásai mögé bújik. Vannak emberek, akik nem tudják a saját döntéseiket felvállalni, és másokat okolnak az elkövetett hibákért.

Ha nem lesz gyereked, kedves kérdező, az csakis a te hibád. A te döntésed.

47. andi6020 (válaszként erre: 46. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 28. 08:44

Hablibabli, meg melléduma.

Nem akar gyereket, és kész. Nincs is ezzel baj, csak gáz, hogy elnézi, ahogy feláldozod magad miatta. Mondjuk gondolom te meg ha akarnál, lépnél.

Most is felőröl a gyerektelenség, pár év múlva, amikorra kifutsz az időből, ritka megkeseredett ember válik majd belőled, olyan macskás öregasszony féle, aki gyűlöl minden gyereket, terhes nőt, boldog anyát meg nagyanyát.

46. zsuzsu 13 (válaszként erre: 45. - Devonshire)
2013. aug. 28. 08:19

Ezt mondtam neki,hogy több olyat hallottam ahol ilyen volt és a férfi ahogy megtudta,hogy sikerült a beültetés sajátjaként tekintette és nagyon szereti.Mondtam neki,hogy tény és való nehéz dolog ez a donor nem csak neki nekem is de mégis jobb mint egy örökbefogadás.

De mivel mindenki tudja,hogy neki nem lehet azt mondta fél ki mit szól majd és nem akarja,hogy háta mögött beszéljenek.

Szóval nem akarja.Igen ezt máskor is mondta tudja,hogy semmi köze nem lenne a gyerekhez így nem tudná szeretni.Mindig idegenként nézne rá.

2013. aug. 27. 15:47

Visszaolvastam. Szerintem önzőség a párodtól, hogy így áll hozzá.

Mi az hogy más gyerekét? Az nem más gyereke lenne, hanem a tiétek.

44. devonshire (válaszként erre: 38. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 27. 15:46

Szia!

Miért nem próbálkoztok donorspermával?

Ha te egészséges vagy (bocsi teljesen nem tudtam visszaolvasni) akkor az inszem is elég lehet.


Egyáltalán nem az számít, kinek a spermája, hanem hogy ki várja 9 hónapon keresztül, ki van ott a születésnél, ki neveli, ringatja, védi, óvja, kinek a képére formálódik.

Szerintem érdemes lenne ezen elgondolkoznotok.

Ma már a férfi tulajdonságai alapján választanak donorspermát.

43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 26. 11:39
Nem akarok kéretlen pszichológust játszani, de lehet neked egy kis kapcsolat-függőséged... Ha egy kapcsolatban megjelenik a "jaj mindegy, csak együtt maradjunk", ott valami nagyon nem jó.
2013. aug. 26. 10:43
Teljesen érthető,hogy a lassan nyugdíjas korú párod nem akar gyereket!Keress fiatalabb apajelöltet!
2013. aug. 26. 10:32
Szerintem is meg fogod bánni, ha a vágyaid ellenében vele maradsz. A szerelem múlandó, lehet, hogy 10 év múlva a fejed vered a falba, mert a gyerekről "lecsúsztál", a férjed meg már mást szeret...
40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 26. 10:08

Én egy komoly pár-család terápiát javasolnék. Fiatalon egy daganatos betegséget végigcsinálni nem pite, (nekem is volt) nincs az az ember, akit valahol ne viselne meg, ne válna tőle kicsit más emberré, mint volt.. Rengeteg feszültség, félelem, megváltozott viszony az élethez, kisebbségi érzés, bizonyítani akarás, stb..


Ezek a doglok önmagukban pszichés kezelést igényelnek. Meg ezeket az ember elkezdi kivetíteni a környezetére, párkapcsolatára.


Először ezen kellene szívós munkával dolgozni, aztán, vagy ezzel egyidőben a kapcsolatotokon magán, és utána, némi idő elteltével lehetne a család fogalmát újra gondolni, újra értékelni..


Ugyanis hiába a fizikai gyógyulás...


De egy biztos, hogy Neked egy életen át nem kell játszani a mártírt... Azzal senkinek sem teszel jót. Lehet, hogy ő is akkor kapna magához, ha otthagynád, mert nem lenne, aki majd mindenét feláldozza érte. A saját lábára kellene állnia. Nem ördögtől való gondolat ez sem.

2013. aug. 26. 09:06
En is Cessivel ertek egyet. Ha ennyire vagysz gyerekre, akkor nagyon meg fogod banni, ha lemondasz rola. Azonkivul pasik nagy resze igenis akkar gyereket. Lehet, hogy manapsag nem 20 evesen, de kesobb mindenkeppen. (En negy pasival jartam, abbol 3 akart, sot! Uldoztek vele, de akkor meg nagyon fiatal lettem volna gyerekvallalashoz es a kapcsolatok sem voltak eleg jok.) Aki pedig igazan szeret, az nem fog lecserelni egy kovetkezo nore!
38. zsuzsu 13 (válaszként erre: 37. - Ee1dc9ba06)
2013. aug. 26. 08:44
Neki fiatal korában is oligaspermiaa max volt 1-2 spermiumja volt csak kapott hormon kezelést,vágták hátha viszérsérv semmi.Utána jött a betegsége.Akkor azt mondta miután 2 évig járt orvostól orvosig mindent kipróbált,hogy kész befejezte nem csinálja tovább.A műtét után már semmi spermiumja nem volt és ez volt pár éve amikor voltunk control vizsgálotn,hogy azoospermia a sugár mindent megölt mert a herékre kapta.Azért nem ajánlottak fel here biopsziát mert semmi értelme tönkre ment a spermium termelése
37. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. aug. 25. 22:43
Jól tudod. Azt hiszem herebiopsziának hívják. A kolleganőméknek így lett kettő babájuk. A férjének egyáltalán nem volt spermája, aztán valami hormonális kezelés után lett annyi, amennyi éppen elég volt :)
2013. aug. 25. 22:39
Ha te nagyon vágysz babára, a férjed meg nem, akkor nem egy úton jártok. Attól, hogy neki nem lehet, van más alternatíva is, és szerintem önzőség, hogy egyiket se hajlandó elfogadni a boldogságotok érdekében. Csak ő számít? Az, hogy te mit szeretnél, az nem?
35. megi04 (válaszként erre: 32. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 21:57
Megértem,hogy félsz a magánytól..:( Sajnálom,tényleg.De én is úgy gondolom,boldogtalan leszel..:( A gyerekkérdés,nem olyan döntés,hogy megvegyük-e a Suzukit,vagy ne,mert nem csípem a márkát.Arra bólintanék,oké,nem vitázom,legyen akkor..tudomisén..amit Ő akar...De a gyerek..az más..:( A gyerek evolúciós késztetésünk.És ha valaki nem akar,annak mindig súlyos oka van.Vagy hazudik.
34. tücsimücsi (válaszként erre: 32. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 21:55
Írd már meg hány évesek vagytok!
33. andi6020 (válaszként erre: 29. - Cessi)
2013. aug. 25. 21:55
Hát ja.
32. zsuzsu 13 (válaszként erre: 28. - Megi04)
2013. aug. 25. 21:48
Igen ez igaz mondtam neki a donort nyilván az is nagy döntés de elfogadnám csak együtt maradjunk de nem megy bele.
2013. aug. 25. 21:43
Meg fogod bánni,ha vele maradsz,és nem lesz gyereked.Hidd el meg fogod bánni...
30. megi04
2013. aug. 25. 21:37
Sajnos,Cessinek igaza van.:(
29. Cessi (válaszként erre: 26. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 21:35

De továbbra sem értem, mit akarsz itt.

Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy azt szeretnéd, győzzünk meg valamiről, aztán ha később kiderül, hogy rosszul döntöttél, okolhatsz minket.


9 éve vagyok együtt a férjemmel, és nagyon szeretem őt, de ha nem akarna gyereket, és nekem se engedné, egy percig sem gondolkodnék azon, hogy elhagyom őt.

Az ilyen ember önző, és a végén ő fog kilépni a kapcsolatból, és egyedül fog hagyni.


Bocs, de azt kell hogy mondjam, hogy x év múlva egy megkeseredett vén pi..@ leszel, aki utálni fog minden gyereket, és mindenkit, akinek gyereke van, mert elb@szta az életét. Most csak áltatod magad, győzködöd magad, holott te is nagyon jól tudod, hogy vágysz egy gyerekre, és nem vagy boldog, mert ha az lennél most a végtelenül önző férjed mellett ülnél, és élveznéd az életet.

28. megi04
2013. aug. 25. 21:29
Zsu,szerintem nálad az a helyzet,amit egyszer Csernus dokitól hallottam:"Ha szeretünk valakit,akkor annak a végtelenségig tudunk mentséget találni".Ne haragudj,de szerintem,a párod a végletekig önző.Te egyszerűen félsz a magánytól,és inkább megalkuszol.De nem értem,akkor ITT mit vársz? Akik meddők,azok szerintem,gyereket akarnak BÁRMI áron! Nekem van gyerekem,és tudom,hogy a világ-talán-egyetlen értelmes,és fantasztikus csodája a gyerek.(Óvatosan mondom,mert jönnek a kövek)de bárki szülte,ha az "enyém lehet" az egy csoda!Örökbe fogadók tudnának erről mesélni!Ismerek nem egyet,sőt!olyat is,akinek van saját,és +örökbe fogadott,de úgy szeretik,hogy ha nem ismerném a körülményeket,nem mondanám,hogy nem ők szülték!Talán ezért mondják,hogy nem az az anya,aki megszül,hanem aki felnevel.:)
27. megi04 (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2013. aug. 25. 21:22
Az biztos! De az viszont nem baj,ha a nő boldogtalanul éli le emiatt az életét? Ő ráerőszakolhatja a feleségére a döntését? Szerintem,ezt a házasságkötés(vagy együttélés) ELŐTT kellene tisztázni...
26. zsuzsu 13 (válaszként erre: 25. - Cessi)
2013. aug. 25. 20:55
De kell csak azt írtam gyerekes férfi nem kell vagyis ha van gyereke nem.Jártam egy sráccal akinek volt de elég volt.
25. Cessi (válaszként erre: 22. - Zsuzsu 13)
2013. aug. 25. 20:38

Ezek szerint neked sem kell gyerek?

Akkor miért írogatsz itt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook