Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig szoptattál és hogy volt azután? fórum

Meddig szoptattál és hogy volt azután? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 19. 22:57
A nagyobbik lányom 2 éves korig szopizott, a kicsi 22 hós, még szopik naponta 2-szer.
25. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Juharlevél)
2012. jún. 18. 20:40

Hála Istennek, nekem mindkét gyerek sokáig, szinte napra pontosan egyformán 15 hónapig szopizott.

Az első babánknál fokozatosan, egyesével lettek kiváltva az egyes étkezések. Őt én választottam el, mert pocakban volt már kistesó és valahogy nem esett már jól, szerencsére gond nélkül fogadta. Ekkor már csak a vacsi volt a tej, másnaptól simán ette a szilárd kaját.

A második babánk magától hagyta abba. Vele sokat kínlódtunk a dologgal. Kb. 6-7 hós korától mindkét ciciből etetni kellett és még így is majdnem minden étkezésnél pótolni kellett, a korának megfelelő étellel.

24. a360345bdd (válaszként erre: 21. - Ezazteee)
2012. jún. 18. 19:32

Nálunk már inkább lelkitáplálék a tej :)

De rengeteg tejem van még! Saccolni nem tudok, nem is méricskéltem soha. Ha van olyan este, hogy cici nélkül alszik el, hajnalban érzem, hogy feszül a mellem....


Nagyon tuti, hogy mikor beteg a gyerek és nem akar enni, inni a cicit akkor is elfogadja! És mikor hányós vírus kapta el, egyedül az anyatejet nem hányta ki. Ezért nem is voltunk kórházban kiszáradással :))))


Ha nagy a baj: betegség, esős baleset, vagy oktalan hiszti, a cici akkor is mindig beválik ;)

23. Ancsa19860211 (válaszként erre: 22. - Ancsa19860211)
2012. jún. 18. 11:11
Ja, azt még hozzáteszem, hogy mióta a kislányom csak este szopizik, azóta elfogadja az innivalót cumisüvegből, sőt kéri is, úgy, hogy rámutat. Sőt, egyedül is iszik, ha kezébe adom az üveget, nagyon édes olyankor:)
22. Ancsa19860211 (válaszként erre: 13. - Juharlevél)
2012. jún. 18. 11:10
Amiatt, hogy nem iszik, ne aggódj. Én szétparáztam az agyam, mikor a kislányom már csak reggel és este szopott, de napközben nem ivott semmit. Még topicot is írtam itt ki emiatt. Hiába próbáltam cumisüveget, poharat, csőröset, még a kezemből is majdnem kilöktek, kiköpködte a folyadékot, semmi nem kellett neki. De az orvos és a védőnő is megnyugtatott, hogy elég neki a 2 szopi és az a folyadék, ami a kajákban van. Egy gyerek se halt még meg úgy, hogy szomjan, vagy épp éhen halatta magát. Ha egyébként nem sír sokat, kiegyensúlyozott és nem látszanak rajta kiszáradás jelei, van elég pisis pelusa, ill. nem fogy, addig nincs semmi baj.
21. ezazteee (válaszként erre: 19. - A360345bdd)
2012. jún. 18. 11:01
S neked mennyi tejed van még? Tudod saccolni hogy kb. mennyit szopizik? Én mindig etetem szopi előtt, főleg az elalvós előtt, mert úgy gondolom, hogy ekkorán már nem ér fel egy kajával, meg úgy gondolom, hogy nincs is már annyi. Viszont a múltkor elmentem otthonról még reggeli ébredés előtt, s délutánig elhúztam az ügyintézést s annyira megtelt, hogy fájt meg minden mint picikorában.
20. Zebra25 (válaszként erre: 19. - A360345bdd)
2012. jún. 18. 09:00
Én úgy gondolom, hogy az anyatejnél nincs egészségesebb dolog a világon és aki teheti szoptasson jó sokáig.
19. a360345bdd (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2012. jún. 18. 08:31

Köszönöm a pozitív megerősítést :) Leginkább lehülyéznek az emberek, amikor megtudják, hogy még cicizik a nagy lány...


De nem érdekel! Nekünk jó így, nekik meg nem kötelező így csinálni ;)

18. a360345bdd (válaszként erre: 13. - Juharlevél)
2012. jún. 18. 08:30
pohárból próbáltad itatni? Az én lányom erősen elutasította a cumis üveget és a cumit is csak a dédi mama nyomta a szájába :(((
2012. jún. 18. 01:57
A fiam két és fél éves és még szopizik, s kb. 2 hónapos kora óta csak az egyikből. Nem akart a másikból, nem fogadta el a másikból. De elég volt, akkor is amikor még nem kezdtem hozzátáplálni.
16. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - Wanita77)
2012. jún. 17. 21:15
Azért a 10 hónap sem rövid idő.....
15. wanita77 (válaszként erre: 6. - Kyller)
2012. jún. 17. 21:00

Az én fiam 10 hónaposan elfordult, fintorgott, nem kérte a cicit. 1 éves koráig még reggel szopizott egy pár percig, utána már azt sem. Én is sírtam napokig, hogy biztos nem szeret a fiam, ha már nem kéri a cicit. :(

De talán így utólag jobb így, mert legalább nem kellett küzdeni az elválasztással. A lányom most 5 hónapos, szerencsére még 6-7-szer szopizik egy nap, éjszaka is 1-2-szer, sosem kellett kiegészítés. Remélem még sokáig fog szopizni és nem hagyja abba olyan korán, mint a fiam.

14. Zebra25 (válaszként erre: 5. - A360345bdd)
2012. jún. 17. 17:27

jaj de jó

Én is akarok ilyen sokáig szoptatni

2012. jún. 17. 17:08

Köszönöm a válaszokat!

Nem fogadja el a cumisüveget. Egy röntgen miatt nem szoptathattam volna egy napig (erről megoszlottak a vélemények, valóan ártalmas lenne-e), de nem fogatta el sem a lefejt tejet, sem a tápszert cumisüvegből. A vizet sem. Fejni nem tudok, mert kell, hogy rászívjon a tej beindulásához. Ha rászív, akkor meg már többnyire szopik is rendesen.

Az jó, hogy többen is írjátok, hogy csak az egyik mell az "igazi". Megnyugodtam. A védőnőm ajánlotta a két mellből szoptatást, amikor a balból csak 40-et szívott ki és sok barátnőm így szoptatott. Nem hiszem, hogy gond lehetne ezzel.

Lehet a tápszert sűrűre keverni? Akkor talán bekanalazná. Mondjuk azért remélem, hogy maradunk még a szopinál, amíg lehet. Bízom benne, hogy a fogzás okozza most a nehézségeket!

12. Ancsa19860211 (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2012. jún. 17. 14:46

Szerintem hülyeség, hogy nem szabad két mellből etetni. Én már 6 hetes kora óta 2 mellből etettem, mert a balban mindig sokkal kevesebb volt a tej. Most lesz egyéves a kislányom és este még mindig szopizik.

Mondjuk most már, hogy alul és felül is van pár foga, elég fájdalmas a dolog. Nemrég hagytuk el a reggeli szoptatást, amúgy naponta 3-4x eszik + az esti szopi.

2012. jún. 17. 11:31

12 hónapos múlott a kislányom és még napi 5-ször szopizik, és 3-szor eszik rendesen (tízórai, ebéd, uzsi), ezek mellé még nasinak kap gyümit, répát, néha kölesgolyót.


Szopiások:

7-kor reggelinek

10.30 körül alvásnak

15.30 körül alvásnak

21-kor vacsinak, alvásnak

És még éjszaka egyszer felkel cicizni.


Majd, ha már egyszer alszik 1 nap, akkor kimarad még egy cicizés. A reggeli és esti cicit szeretném mindenképpen megtartani. (Ja és csak az egyik cicimet fogadta el, de szerencsére van belőle rendesen tej. :o) )

10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2012. jún. 17. 11:30
cumisüvegből...
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Juharlevél)
2012. jún. 17. 11:29
Cimisüvegből iszik? Nekem abból itta a folyadékot elég sokáig.
8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Juharlevél)
2012. jún. 17. 11:28
Egyébként az én gyermekem is szinte végig két mellből evett, mert még a kezdetek kezdetén az egyikből szinte teljesen elapadt a tejem, de ez sem okozott gondot, pedig mindenhol azt írják, hogy azt nem szabad!
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Juharlevél)
2012. jún. 17. 11:26

Én is 8 hónapig szoptattam, bár akkor már vegyesen evett, úgy, ahogy a Te gyermeked is. Akkor elég hirtelen abba kellett hagynom egészségügyi okok miatt az anyatejes táplálást.

Amíg tudod, fejd le, és simán tedd bele a normál kajákba, főzelékekbe! Én is azt csináltam. Utána meg már úgyis azt eszi, amit ti. Én minden nap írtam, mikor mit adok neki enni, hogy legyen benne vegyesen mindenféle.

6. Kyller (válaszként erre: 5. - A360345bdd)
2012. jún. 17. 11:25
De irigy vagyok! En ket hetig sirtam, mikor az en fiam leallt 8 honaposan!!!
2012. jún. 17. 11:22
27 hónapos a lányom, még cicizik :)
2012. jún. 17. 11:17
jahhh azt kigatyam h viszont mindig is ivott vizet olyan 1 hós korában cumisüvegből
2012. jún. 17. 11:16
Nekem 3hós koráig szopizott a lány utána tápszer kb 7 hós koráig aztán arról is leállt magától. Utána már szinte a nagyon nehéz ételeket leszámítva mindent evett amit mi. 7és fél éves már és semmi baja. De a legjobb emlékem az evéséről az amikor 10 hónaposan 2 pofira tömte a milánóit és még csak foga sem volt :D
2012. jún. 17. 11:16

az en 16 honapos fiam 8 honapig szopott. Sajat magatol hagyta abba sajnos. Egyik naprol a amsikra nem kellett neki a cici. Elotte nem volt gond a szoptatassal. A hozzataplalassal mi ekkor mar nagyon jol haladtunk, de o sem ivott a tejen kivul mast, csak a tapszert.

Probald meg lefejni es ugy adni neki a tejcit. Cumisuvegbol iszik? ha nem, akkor az en tudomanyom itt megall... remelem, hogy mas gyakorlottabb anyuka tud majd valami okosabbat mondani.

en folyamatosan probalgatnam a mar altalad felsorolt trukkoket. es ne add fel! sok sikert! :)

meg valami... az injekcios tubol probaltad mar itatni? hatha az bejon neki. kostolgatja es hatha szepen lassan majd elfogadja a poharbol is...

2012. jún. 17. 11:04

Első babás anyuka vagyok. Kislányom pár nap múlva lesz 8 hónapos. Még mindig szoptatok, bár folyamatosan voltak ezzel kisebb-nagyobb problémák. Hol keveseket szopott (az itthoni mérleg szerint, mert a tanácsadáson mindig normál gyarapodásokat mértek), hol az egyik mellet nem akarta elfogadni (cselezni kellett, úgy meg tudtam szoptatni mindkettőből), van, hogy nem szívja meg annyira, hogy meginduljon rendesen, vagy éppen megszívja, aztán elengedi, a tej meg folyik mindenfelé. Két mellből szoptatok minden szoptatásnál. Hozzátáplálással haladunk, tízórai és uzsonna kiváltva, az ebéd főzelék és szopi. Mivel mostanában keveseket eszik - a szopikat nem mérem, csak saccolom a szopás hosszából és intenzitásából - ezért éjjel is szoptatom.

A kérdésem az, ti meddig szoptattatok és aztán hogy volt az etetés? Arra az időszakra gondolok, amikor még kellene a tej. A lányom nem iszik (sem kanálból, sem pohárból, sem tanulópohárból), nem fogadja el a cumit és tápszert sem.

Köszönöm a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook