Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hallott már valaki olyan esetről, hogy a terhes kismama a terhessége alatt szoptatta az előző babáját? fórum

Hallott már valaki olyan esetről, hogy a terhes kismama a terhessége alatt szoptatta az előző babáját? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 5. 09:58
Igen, sőt már az új baba is megvolt, így kettőt szoptatott, a nagy már 4 éves volt:)nem tudom mennyire normális, de ilyen is van
2009. febr. 5. 09:52
Nekem barátnöm csinálta ezt!:))
2009. febr. 5. 09:05
Én per pillanat azt csinálom.
2009. febr. 5. 07:35
Anyukám 3hónapos terhes volt öcsémmel és én még mindig szopiztam akkor tudta meg hogy jön öcskös és elvitt egy pár napra mamához hogy leszokjak a ciciröl.1 éves voltam akkor:)semmi bajom se lett!
22. kostyi79 (válaszként erre: 21. - Sztun)
2009. febr. 3. 14:51

Szia!

Nagyon irigyellek, hogy neked sikerult. Es egyben gratulalok is.:D

21. sztun
2009. febr. 3. 14:12
Ja, és a baba a kiírt időpont előtt 8 nappal született meg, ez teljesen korrekt volt. Nem túl korán, vagy ilyesmi. Teljesen normál szüléssel.
20. sztun
2009. febr. 3. 14:08
Amikor megszülettek és együtt szopiztak, akkor volt egy olyan hétvége, hogy apa a nagylánnyal elutazott a nagyszülőkhöz és mi ketten maradtunk. A kicsi még nem tudott olyan sokat szopizni és akkor bedurrant a mellem, szerintem lázas is voltam, fájt a fejem, rosszul voltam. Csak amikor hazajöttek és újból szopizott a nagylány, akkor múlt el a rosszullétem egycsapásra. Erre vigyázni kell. De tovább kell szoptatni.
19. sztun
2009. febr. 3. 14:05

Sziasztok!

A lányom még szopizott napi egyszer este, amikor teherbeestem. Végigszopizta a terhességet és amikor a fiam megszületett utána még 5 hónapig együtt szopiztak.

A terhesség alatt figyeltem magamra, ha nem volt jó, akkor szóltam neki (2 éves volt), hogy most hagyjuk abba és majd holnap megint lehet cicizni. Fájdalmam vagy ilyesmi nem volt. Inkább csak amolyan kényelmetlenség volt. Nem csak fizikailag, hanem pszichésen is figyelni kell magadra.

Amikor a pici megszületett, akkor eleve volt tejecske az első pillanattól fogva és nem is durrant be a cicim a hirtelen sok tejtől, persze több lett. Nem volt mellbimbó kisebesédem sem, mint az elsőnél. A féltékenység miatt a nagyobb visszaállt napi 3-5 szopira pár hónapig, de aztán megint jött a régi napi 1. Aztán, mivel kezdődött az ovi és a lányom már nagyon várta, elég volt neki mondani, hogy az ovisok már nem ciciznek és akkor 1 hónap alatt lassan leszoktunk róla. Ő még akarta volna, de nekem akkor már nem esett jól vele, valahogy túl nagy volt, vagy a hormonjaim nem engedték, nem tudom. A kicsi pedig azóta is szopizik és most tervezzük az újabb kistesót.

18. wanda8
2009. febr. 2. 14:57
a környezetemben nem volt ilyen,de biztosan van.
2009. febr. 2. 14:13
igen- a 3. babámat vártam amikor a második még négy hónapig szopott, aztán magától levált
16. kostyi79 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2009. jan. 31. 21:34

Igen, ezt hivjak tandem szoptatasnak. En is ezt szerettem volna, de sajnos nem jott ossze.:(

Ilyenkor a tej osszetetele a kicsi igenyeihez igazodik, de mennyisegre van eleg mindketto szamara. Es ez mar a szules napjatol igy van, a kicsinek az elso pillanattol dol a rengeteg tejcsi.

Azt is megfigyeltek, hogy azokban a csaladokban, ahol az anya tandemszoptat, nem fordult elo tesverfeltekenyseg, az idosebb gyerek sokkal kozelebbi kapcsolatban volt a kicsivel.

Ha vki olyan szerencses, hogy vegig van teje, es persze energiaja is, azt csak biztatni tudom, mert a sajat dolgat is megkonnyiti ezaltal.:)

2009. jan. 31. 19:36
én ismertem olyan anyát, aki az elsőt szoptatta végig a 2. gyermek megérkezéséig és még azután is folytatta, így egyszerre 2 gyereket szoptatott
14. Kolibri (válaszként erre: 13. - Kostyi79)
2009. jan. 31. 18:54

Koszonom, ezt eddig igy teljes egeszeben, meg nem is hallottam.

Jo tudni, Koszonom!

2009. jan. 31. 18:36

Szia!

En is szoptattam es ugy terveztem, hogy egesz terhesseg alatt fogok is. De sajnos a termeszet kozbe szolt, es a hormonok miatt elapadt a tejem egyik naprol a masikra.:(

Viszont mindent elolvastam ebben a temeban es szoptatasi tanacsadoval is konzultaltam, igy tudom, hogy nyugodtan lehet, semmi problemat nem okoz. (Nem veszelyeztetett terhessegrol beszelek, nyilvan ott mas a helyzet.)

Szoptatas kozben oxitocin nevu hormont termel az agy, ennek hatasara jon letre a tejleado reflex. Sokaig aggodtak, mivel az oxitocin hormon felelos a szules megindulasaert is. Viszont ma mar tudjak, hogy a mehben talalhato, oxitocin hormonra erzekeny receptorsejtek szama a terhesseg alatt elenyeszo, csak nem sokkal a szules elott valik a meh erzekennye erre a hormonra. (Tobbek kozott ennek koszonheto az is, ha a szules meginditasara oxitocint hasznalnak, es meg nem volt itt az ideje, akkor nem halad megfeleloen a tagulas, az ilyen inditott szulesek nagyresze csaszarral vegzodik.)

2009. jan. 30. 11:47

Igen hallottam!

A sogornöm a legelsö gyerekét még szoptatta mikor már a 2. gyerköc a pocakban volt.

2009. jan. 30. 10:02
szivesen ha kérdésed van még kérdezz bátran
2009. jan. 30. 09:44
Koszi Szeniko. Jo azert ilyet is tudni.
2009. jan. 30. 09:22
Nem okozott gondott,nagyon anyatej függő volt a kicsi. egy éves elmúlt már mikor leszokott magátólegyik napról amásikra. Addig viszont szinte egész nap a cicin csüngött.
2009. jan. 30. 09:19
Akkor 4-5honapig nem is okozott gondot a szopika? A kisfiad mennyi idos volt akkor?
2009. jan. 30. 09:17
Szia! Kb 4-5 hónapos terhes lehettem mikor a kisfiamnak elkezdett nem ízleni és kiköpte, erre már felhívták az orvosok előtte a figyelmem,hogy biztos így lesz,mert rossz ízű lesz az anyatej
2009. jan. 30. 09:03

Szeniko!


Koszi! Te meddig szoptattal terhesen?

2009. jan. 30. 08:58
Sziszatok én szoptattam a kisfiamat terhesség alatt , de egy idő után magától szokott le róla mert elváltozik az anyatej íze ,és azt nem szeretik a babák.
2009. jan. 30. 08:54
Arra gondolok, hogy azt hallani mindenhonnan, hogy a szopika osszehuzodasokat okoz, ezert veteleshez vezethet. De tenyleg ilyen nagyon szigoruanű? Vagy van ellenpelda is?
2009. jan. 30. 08:51
Arra gondolsz, hogy még szoptatott, és közben állapotos lett? Anyukám és a testvére között egy év különbség sincs. Anyukám 3 hónapos sem volt, mikor a mamám ismét állapotos lett :)
2. time
2009. jan. 30. 08:49
Ez engem is érdekel!!! A környezetemben olyanról tudok, aki a 8 hónapos kisfiát kénytelen volt elválasztani a kistesó miatt, mert a szopizás keltette méhösszehúzódások veszélyeztették a babát. :(
2009. jan. 30. 08:45
Hallott már valaki olyan esetről, hogy a terhes kismama a terhessége alatt szoptatta az előző babáját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook