Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti meddig szoptattatok, hogyan? fórum

Ti meddig szoptattatok, hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
122. rizsszem (válaszként erre: 121. - Mgagi)
2011. szept. 21. 13:01
Erre gondoltam pozitív hozzáállás és tessék a gyerkőc szopizik.Így kell ezt csinálni.
121. mgagi (válaszként erre: 120. - Rizsszem)
2011. szept. 21. 12:41

Anyósom mesélte, hogy ő sem tudott úgy szoptatni ahogy én. Bimbóvédővel is csak nagy kínszenvedések árán. Lánya pedig egyáltalán nem tudott szoptatni, mertsehogy sem jött össze a dolog.

Az én anyukám 3 gyereket nevelt fel, és egyikőnk sem szopizott sokáig. Max 3 hónapig ha szoptatta a kisebb öcsémet. ahhoz képest én....Itt a fiam aki még mindíg szopizik, és ahogy elnézem fog is egy jó darabig.

120. rizsszem (válaszként erre: 119. - Mgagi)
2011. szept. 21. 12:32
Sajnálom és megértem az enyém sem sokkal jobb.Nekem azt mondta mikor meglátta a már akkor 2kg-os babámat hogy tudom e hogy mennyi gond lesz ezzel a gyerekkel na akkor sokáig nem beszéltem vele aztán látva milyen ügyes okos megenyhült.Volt egy szobatársam neki kellet segíteni és persze lelkiekben mert ő volt aki nem hitt benne.Mikor hazamentek a kisfia anyatejet evett és ez nagyon jó érzés volt.A második babával már nem úgy fog neki indulni hogy ő nem tud szoptatni a felmenői alapján.
119. mgagi (válaszként erre: 118. - Rizsszem)
2011. szept. 21. 12:22

Nem szeretnék ilyen anyós lenni:S

Én amikor bent voltam a kórházba. Nekem nem kellett a szoptatásnál segíteni, mert tudtam hogyan kell, és Máté is vevő volt a dologra:) Elsőre összehangolódtunk.

118. rizsszem (válaszként erre: 115. - Mgagi)
2011. szept. 21. 12:16
Igen van hogy próbálnak beleszólni mondván ők csak jobban tudják.Pedig ezt az anyukánál senki nem tudja jobban abban a helyzetben. A lényeg szerintem az hogy egy mama se úgy álljon a szoptatáshoz hogy én nem tudok mert anya sem meg nagyi sem tudott.Sokat tapasztaltam 5 hét bentlétünk alatt a szülészeten.Azt kell mondjam hogy a tapasztaltabb anyukák többet tudtak segíteni mint a nővérkék hisz sokuknak csak a tanulmányaik vannak mint tudás.Erre alapoztam mikor ide írtam először.
117. Bonti74
2011. szept. 21. 11:37

Én ha úgy vesszük még mai napig is (Luca 17 hónapos múlt) igény szerint szoptatok, mert ha kér akkor kap. Persze nem úton-útfélen, de az otthonon kívül nagyon máshol nem kért még. Persze ha egész nap fürdőben vagyunk vagy strandon akkor ott meg kellett szoptatnom.

Nekem azért nem volt gond, mert eleinte, amikor még nagyon sűrűn szopott nagyon ki se mozdultam. Én komolyan vettem a gyerekágyat, a baba miatt is, az egymásra hangolódás miatt is. Szerencsére itt volt anyukám aki nagyon sokat segített. A két gyerek meg oviban és suliban. Ha nagy ritkán elmentem akkor én is fejtem le, de ez tényleg ritka volt.

Az hogy fejtem az nem, mert tejadó voltam sokáig.

Szóval napi 3x kellett fejnem, szerencsére Luca nagyon sokat aludt. Volt időm.

116. Szerénke83 (válaszként erre: 112. - Rizsszem)
2011. szept. 21. 11:03

Semmi él nincs a válaszaimban, ezért is "érdekes" beszélgetni, mert könnyen félreérthető a másik.

Én leírtam, mit gondolok az igény szerinti szoptatásról.

Én nem vitázom, csak nem értek egyet mindennel, nem ugyanaz a kettő:)


Mint írtam, sok anyuka panaszkodott, aki igény szerint szoptat, hogy nincs napirendjük, nem tudnak tervezni.

115. mgagi (válaszként erre: 114. - Rizsszem)
2011. szept. 21. 10:43
Volt alkalmam megtapasztalni mindkét oldalt. A 2. jobb. Ha anyósom ennyire nem szólt volna bele az elsőnél akkor lehet másképp alakult volna. Most is próbált/ál beleszólni csak nem mindíg hagyom.
114. rizsszem (válaszként erre: 113. - Mgagi)
2011. szept. 21. 10:33
erről beszélek ha éhes akkor éhes akkor nincs egy óra
113. mgagi (válaszként erre: 109. - Szerénke83)
2011. szept. 21. 10:31

Én azért fejtem aza elején, mert nem akartam úgy járni mint a lányomnál. Addig szopizott csak amíg könnyen jött a tej (30-40ml) aztán bealudt. Fél óra múlva újra szopizni akart. Nem örültem annak hogy cumisüveget is kell használnom, de muszály volt ha azt akartam hogy jól lakjon a lányom. Szóval most a 2. babánál ezt a helyzetet szerettem volna megkönnyíteni. De szerencsére nem volt rá szükség. Így a lefejt tejet unokahugoméknak adtam, mert ő sem tudott sokáig szoptatni.


Volt hogy amíg mi ügyet intéztünk anyósom vigyázott a lányomra. előtte megszopiztattam. Na, de éhes maradt a lány, és sírógörcsöt kaptam amikor közölte velem, hogy "ez a gyerek éhes bevágott egy egész cumisüvegnyi anyatejet".

112. rizsszem (válaszként erre: 109. - Szerénke83)
2011. szept. 21. 10:30
Tudod sajnos én is azt érzem hogy némi éllel írod a válaszaidat.Azt hiszem már többedjére olvasom anyuka terveit.Tudod ez nálunk úgy működik "anya tervez,gyerek végez".Ha eltervezek valamit tuti hogy egyik vagy másik beteg lesz vagy bármi ami miatt nem tudom megvalósítani a dolgot.Elárulom neked hogy tervezgetés nélkül is flottul megy minden.Ha nem megyek 7kor a boltba úristen megyek ha leadtam a gyereket az oviba.Időpontokat is úgy kérek hogy bármi előfordulhat alapon.Mégsem kések el soha sehonnan és eltudok intézni mindent és ez pont az a rugalmasság amiről beszélsz.Ha viszont az a bébi éhes nem biztos h belefér neki egy óra azt ő akkor és most kéri utána mehetünk tovább.:)
111. Szerénke83 (válaszként erre: 110. - Rizsszem)
2011. szept. 21. 10:16

Igen, mert beállt a kereslet-kínálat.

Én az elején fejtem, hogy sok tejem legyen, rengeteget fagyasztottam, majd 2 hónapos korától már nem, onnantól nálunk is kereslet-kínálat alapján működött a dolog é sszopi után nem tudtam fejni, mert mindent kiszívott Máté:)

110. rizsszem (válaszként erre: 107. - Bettiletti)
2011. szept. 21. 10:14
Sajnos nekem is csak annyi volt mindig ami a babának kellett,de az biztonsággal meg volt.Ha fejtem sem lett több bármit ettem vagy ittam sem lett több ezért már a 3. gyerekemtől kezdve nem is próbálkoztam ilyenekkel.A fő hogy neki elég legyen a fejlődéshez a többi nem számít soha nem hiányzott hogy legyen a fagyóban.
109. Szerénke83 (válaszként erre: 107. - Bettiletti)
2011. szept. 21. 10:12

Én akkor sem preferálom hosszú távon az igény szerinti szoptatást, mert én ezt vettem észre, hogy ott nincs kialakult napirend, az anyuka nem tud előre tervezni (akár egy bevásárlást, hivatalos ügy elintézést).

Ez az én meglátásom.

Természetesen, akinek előre kialakult napirendje van is rugalmasan kezeli a dolgok, hiszen akár egy órás csúszás is belefér.

Nálunk pld. sosem volt két étkezés között plusz szopi.


Egyébként csak fejéssel is szinten tartható (viszonylag sokáig) a tejci mennyisége, igaz sokkal macerásabb, mint szoptatni. Anyukám fejt és nekem volt tejtestvérem, szóval ebből sem lehet messzemenő következtetést levonni, mint ahogyan fordítva is.

Alapvetően én is szoptatás párti vagyok, de ha valaki üvegből etet, hát tegye:)

108. bettiletti (válaszként erre: 99. - Rizsszem)
2011. szept. 21. 09:53
Épp ezért hívtam fel a figyelmet rá, nekem sem a vita a célom, csak leírtam, velünk hogy van, volt, de ezért nem kell letámadni. :) De értem, nem annak szánta. :)
107. bettiletti (válaszként erre: 103. - Szerénke83)
2011. szept. 21. 09:52

Persze, csak a fejésből az lesz/lehet, hogy amikor éhes a baba, nincs elég tejcsi, és üvegből kapja meg a lefejt adagot.

Persze ezt mindenki tudja magának mérlegelni, hogy mennyi van, mennyi kell, csak a "kezdők" vigyázzanak, pont emiatt, amit írtam.


Az igény szerint pedig, ha Ő 3-4 óránként IGÉNYLI, az szerintem totálisan igény szerinti szoptatás, azért is javasolják a 3-4 órát, mert a legtöbb baba így igényli.

De írtam, nyáron teljesen felborult ez nálunk is, hiszen a melegben gyakrabban kért folyadékot.

106. rizsszem (válaszként erre: 105. - Szerénke83)
2011. szept. 21. 09:44
:):):)Én is nagyon!
105. Szerénke83 (válaszként erre: 104. - Rizsszem)
2011. szept. 21. 09:41
Örülök, hogy minden rendben van a kisfiatokkal!
104. rizsszem (válaszként erre: 100. - Zzzsch)
2011. szept. 21. 09:20
Bizony-bizony figyelem és türelem sokszor a türelmen van a legnagyobb hangsúly.Mért írom ezt?Az 5. gyermekem 35 hétre született a szopóreflex a 33. héten alakul ki neki mégis volt fogalma arról hogyan kell de az 1490gr-al született babám nagyon gyenge volt hamar elfáradt éjjel nappal szopiztunk benn a kórházban és itthon is.Felesleges volt méregetni mert ha megláttam h nem szopott csak 10gr-ot csak feszült lettem tőle.Maradt az hogy amikor kérte adtam neki 4 nagyobb gyerek mellett nem volt könnyű feladat de megérte.Ma már 2 éves és még mindig szopik ugyanolyan szép nagyfiú mint a vele egykorúak.
103. Szerénke83 (válaszként erre: 102. - Szerénke83)
2011. szept. 21. 09:11
A fejéssel kapcsolatban is csak reagáltam, hogy sokan nem azért fejnek, hogy üvegből etessenek, hanem, hogy fokozzák a tejtermelést, illetve fagyasszanak "ínséges időkre"
102. Szerénke83 (válaszként erre: 98. - Bettiletti)
2011. szept. 21. 09:09

Dehogy vitázom, csak én érdekesnek tartom, hogy valaki igény szerint szoptat, de teljesen kialakult napirend szerint 4 óránként pld.

Beszélgetünk, te írsz valamit, én reagálok, és nem feltétlenül értek egyet:)

101. Bonti74
2011. szept. 21. 07:57

Ez azért közös, hogy türelem és figyelem.

Sokan hamar beadják a kulcsot, kevesebb a tejem, pótolni kell és ez elindítja a lavinát. Törvény szerűen kevesebb lesz a termelődő tej is. Aztán vége. Marad a tápszer.

Szóval küzdeni kell. Nekem mellgyulladásom volt, aztán költöztünk, a második lányom nagyon gyengén szopott, szóval küzdöttem eleget.... Szerencsére a harmadik már a szülőágyon kitünően szopott, semmi gond nem volt vele. 3 hós koráig csak evett és aludt.

100. zzzsch
2011. szept. 20. 22:17

Rizsszemnek nagyon igaza van: az első hetekben tanulni kell egymást. A babának és a mamának is.

Minden baba más temperamentumú, más adottságokkal rendelkezik, más a szája formája, a szívóereje, máshogy mozog és minden mell is más. Össze kell csiszolódni, figyelemmel, türelemmel.

2011. szept. 20. 18:17
Hölgyeim ne vitatkozzatok hisz mandulacska2 nem erre kiváncsi.Ahányan vagyunk itt annyifélét éltünk meg és tapasztaltunk.Kinek mi válik be.Mint a terhesség és szülés sem egyforma még ha velünk is történik így a baba szoptatása sem.Ahányszor tesszük ezeket annyiféleképpen.Amint írtam 5x csináltam és csinálom:láss csodát egy sem volt egyforma.Újra és újra tanulnom kellett a babám igényeinek megfelelően.Fogadjátok el egymás történeteit hisz mindnyájan mások vagyunk.
98. bettiletti (válaszként erre: 92. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 17:36

Te vitázni akarsz? :) Bocs, de olyan a hangnem...



Igen, igény szerint, a 4 óránként az eleje volt NÁLUNK, mert így igényelte, és újszüöttnél fontos, hogy max 4 óránként egyen (1. két hét), mert még hajlamosak nem felébredni, hogy éhesek, könnyen kiszáradnak.



Mellre teszem nyáron is. :) Ha nagyon meleg volt, és szakadt rólam a víz, 1-2 kiskanál vizet adtam Neki, 1-2 alkalom volt összesen.



Nem írtam, hogy te miért adtál így vagy úgy, vagy miért fejtél, nem rád írtam, hanem általában, amiket én hallottam, tapasztaltam, csináltam. (Végig sem olvastam, az első kérdésre válaszoltam, illetve a kérdezőnek.)

97. Bonti74 (válaszként erre: 95. - Mandulacska2)
2011. szept. 20. 16:59
Szerintem arra figyelj nagyon hogy helyesen tedd a babát mellre. Erog teljesen feléd legyen mindig fordulva, egész testtel és kaja be rendesen a bimbót, azaz az udvarát is. Én elnagyoltam ezeket az első lányomnál és kisebesedett a mellem. Be is gyulladt, 39fokos láz stb. Mondták nem szabad 38fok felett szoptatni, de én szoptattam szakadatlan. Fejtem, borogadtam, szoptattam és előlről az egész. Meg is lett az eredménye, mert mint írtam 2 éves koráig szopott. Szóval kell kitartás és akarat is, de miért ne menne??? Menni fog és kész.
96. mandulacska2 (válaszként erre: 87. - Zzzsch)
2011. szept. 20. 16:51
Köszönöm tényleg.:)) Te is sokat segítettél.:)
95. mandulacska2 (válaszként erre: 90. - Bettiletti)
2011. szept. 20. 16:45

Köszi.:) Mindent megpróbálok. Bimbóvédőt direkt nem vettem. Megkérdeztem a védőnőt, ő valami "Lansinoch" krémet írt fel, hogy azzal elvileg előre fel lehet készíteni a mellet. Mindenképp megpróbálom majd.


Inni én se akarok külön adni neki, nézett is rám apósom, de akkor nem szólt semmit. De már előre tartok, milyen megjegyzéseket fogok kapni. Bár nem biztos, de kinézem belőlük, mert általában ők azt nem hiszik el, amit én mondok.

2011. szept. 20. 16:43

Én az első lányomat 2 éves koráig szoptattam, a másodikat 3 éves koráig,a harmadikat nem tudom meddig fogom szoptatni, de még szopik és most 17 hónapos.

Szóval van tapasztalatom, én is az igény szerinti szoptatásra szavazok, ergo sose figyeltem az órát és nem tudtam megmondani hány óránként szopik. Amikor éhes volt... és sírt és kérte illetve elfogadta.

A vonat és a nyílvános szoptatás nem egyszerű ügy. Már nekem az lenne, de sokan furán néznek. Érdekes én nem nézek furán ha a vonaton más eszik. Nem értem a babának miért ne szabadna ennie, ha egyszer éhes. Szóval én is a kendő vagy pelenka takarására szavazok. Strandon én így oldottam meg.

2011. szept. 20. 14:46

A cicire pedig a rászáradt anyatej a legjobb!

Természetesen oda kell figyelni, minden szopi előtt le kell mosni a ciciket, de szerintem ez alap...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook