Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig "egészséges" egy kisgyermek szoptatása? fórum

Meddig "egészséges" egy kisgyermek szoptatása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
68. 1d3b7cc65b (válaszként erre: 66. - Sutoczkine)
2010. aug. 26. 23:25

Már biztosan nem aktuális:), de azért válaszolok: az én lányom 25,5 hónaposan került át éjjelre a kiságyába és külön szobába, addig családi ágyaztunk. Gond nélkül átszokott. (Előzőleg 15 hónaposan próbálkoztam ezzel, akkor 3 hónapnyi "alvajárás" után visszakerült mellénk. Akkor még nem volt érett rá.)

Szóval nincs olyan, hogy "meddig nem gáz, ha velem alszik a babám". ;)

2008. dec. 12. 10:26
Köszönöm szépen a válaszokat pemete és macsusz77.. van neki is macija, de nem akar vele aludni :-( de probálkozunk még hátha. És éjjel hányszor kel fel cicizni? És olyankor kap és rajta elalszik és ugy teszed be az ágyába?
2008. dec. 12. 09:15
Még azt akartam kérdezni, hogy meddig nem gáz, ha velem alszik Nándi, most 4 hónapos. Vagy már vissza kellett volna szoktatni?
65. sutoczkine (válaszként erre: 60. - Macsusz77)
2008. dec. 12. 09:11
Tudom, hogy nem akartál belémkötni. Én azt hittem, hogy ez hetekig tartott és nekem az a 2 hét is kínszenvedés volt amit ágyban kellett töltenem szülés után. Addig rengetegszer próbáltam szoptatni a babát, de ha nem jött a tejcsi elfordította a fejét és sírt, nem volt hajlandó még egyszer próbálkozni.
2008. dec. 11. 21:39

Az én kisfiam,úgy szokott le az esti szopcsiról,hogy mikor szopcsiztunk a kezébe adtam egy macit.Egy hétig így szopcsiztunk,utánna már nem adtam cicit,de összebújtunk a macival.Újabb egy hét után,pedig megpusziltam,és a macival együtt ágyba raktam.Egy kicsit nyöszörgött,de szépen elfogadta.Kb.annyi idős lehetett,mint a te kisfiad.

Éjszakai szopcsiról most próbálunk leszokni,de még nem mindig sikerül.23hónapos,lassan úgy érzem már megértünk rá mindketten,hogy abbahagyjuk.

Szerencsére én első pillanattól a saját ágyában altatom,így talán könnyebb.

63. pemete (válaszként erre: 62. - Ármin Márk Anyu)
2008. dec. 11. 18:32

Szerintem úgy van ahogy gondolod, hogy csak megszokásból cicizik. Bár nekem erről nincs tapasztalatom, mert az én kislányom már 6 hónaposan úg döntött, hogy ő lusta tovább szopizni, inkább eszik főzeléket, azért nem kell dolgozni, csak ki kell nyitnia a száját...

Biztos le fog szokni magától, pláne ha végleg elapad a tejed.

2008. dec. 11. 15:57

Sziasztok!

A kisfiam 17 honapos mult 6-án, alváshoz még mindig szopizunk, ami délbe kb 3 percet jelent, este viszont minimum fél ora. Hála az égnek van még mindig valamennyi tejcsim, de már nem sok. A kérdésem az lenne, hogy Ő magátol fog-e leszokni rola? Sajnos elkövettük azt a hibát, hogy velünk alszik igy éjjel is ha felébred egyből cicit kér,kicsinek nagyon sokat cicizett, mert 2500g-mal, 50 cm-rel született(most 10 kg, 80 cm). Már csak megszokásbol "log" rajtam ugye? Van 16 foga és rendesen eszik napközben. Köszönöm, ha vki válaszra méltat, vagy tapasztalatot ir.

2008. dec. 11. 13:49
Nagyon szép a kisfiad,és látszik,hogy nyugodt,kiegyensúlyozott baba!Ez a lényeg!
2008. dec. 11. 13:47

Nem volt aki megcsinálja,én is magam csináltam.Szerencsére a férjem a munkahelyén ebédelt,én meg attem amit találtam,persze,nem hosszú távon.Elég volt 3napot így tölteni a kicsivel,és máris duplájára nőtt a tejcsi.De nem akartam én belédkötni,csak elmondtam az én tapasztalataimat,ami nagyon sok kismamának bevállt,akiknek segítettem.

Jó egészséget nektek!

59. sutoczkine (válaszként erre: 58. - Macsusz77)
2008. dec. 10. 15:37
Ez dícséretre méltó és szerencsésnek mondhatod magad amiért van aki mindent megcsinált helyetted. Én sajnos ezt nem tehetem meg. Nekem kell főzni, mosni, takarítani, a babát levegőre vinni, szóval mindent. De nem baj szeretem csinálni.
2008. dec. 10. 13:06
Nem azt mondtam,hogy rossz Anya aki nem szoptat,csak,lehet tenni érte.Én mikor nem volt elég tejem egész nap az ágyban voltam a kicsivel,és folyamatosan a cicin volt,ha éjszaka óránként kért enni.utánna még fejtem is,volt,hogy csak 2cseppet sikerült egy fél óra alatt,utánna megint szopcsi...szóval nagyon megharcoltunk az első fél évben,de megérte.Nem könnyű,de megfelelő szakember segítségével sikerülhet!
57. b9662b68b3 (válaszként erre: 56. - Sutoczkine)
2008. dec. 10. 12:21
Persze van ilyen, és olyan is.Nekem ment.De nem mindenkinek. Ez nem baj.Attól még valaki nem rosszabb mert nem szoptat évekig,vagy legalább egy évig:)
56. sutoczkine (válaszként erre: 51. - Macsusz77)
2008. dec. 10. 11:47
Azért hülyeség, mert kipróbáltam és az lett a vége, hogy 1 órán keresztül üvöltött a gyerek, nem volt hajlandó szopizni, mert nem jött neki semmi. Egyébként meg csak rángatta jobbra balra afejét. Én nem mondom, hogy ez mindenkinél így van, de nálam sajnos igen. Reggel tud szopini rendesen délután meg nem. Ja és első mindig a szopi, de ha nem megy akkor kap tápot, mert nem fogom éheztetni. Egyébként lehet, hogy örökletes a dolog, mert anyu se tudott szoptatni csinálhatott akár mit.
55. Icus
2008. dec. 10. 04:29

Meddig egészséges?:)) Ki tudja? Minden korban más a divat:)) Én a nagy fiamat csak 3 hónapos koráig tudtam szopiztatni, aztán megjött a mensim és estéról reggelre elapadt a tejem. egy csepp nem volt szegény gyerekemnek aki még a cumis üveget sem ismerte. A kisebbik fiamat 3 éves koráig szopiztattam. Aztán visszamentem dolgozni és "jegelni" kellett a cicmet, hogy elapadjon a tejem. Ki érti ezt?:))

A kis fiam 8 éves, de még állandóan arról beszél, miért nincs tej a cicimben. Ő nem iszza meg a tejet és nem eszik tejterméket a rudin kívűl. Aztán két hete apukám vigyázott rá, és vett kakót. Na azóta azt issza, de csak azt az egy fajtát, éjjel nappal:( Egyik reggel hallom, amikor reggeli közben mondja az ajának: Apa! Anya cicijében miért nem kakaó volt? Mert, akkor én még mindig ciciznék:))

54. lily3
2008. dec. 9. 22:55
Az én lányom 3 éves 3 hónapos volt amikor abba hagytuk.Ő még igényelte volna ki tudja meddig,de mivel kezdődött az ovi jobbnak láttam elvenni tőle.Szerencsére nem viselte meg,pedig ettől tartottam.
53. pemete (válaszként erre: 52. - B9662b68b3)
2008. dec. 9. 13:55
Igen most már én is mosolygok, hogy éjjel milyen ari volt, amikor felkelt háromkor, és egy óra altatgatás után közölte, hogy tv:) Aztán cseréltünk a férjem is próbálkozott, ő meg is mutatta neki, hogy alszik a tv is, meg a kutya is, meg a számítógép is, de nem járt sikerrel, így ma 3-tól 5-ig buli volt:DDD Akkor kicsit rosszul esett de most már viccesnek tűnik:)
52. b9662b68b3 (válaszként erre: 49. - Pemete)
2008. dec. 9. 13:50

:D

A kisfiam amikor kettő volt adtunk neki is bilit.Magyaráztuk hogy üljön rá ,pisiljen bele,mint a kedvenc plüssmacija.Erre másnap látom a gyerek pisil, de utána beledobta a plüssmacit a pisibe, mert látod anyu, a maci is pisilt :DD

Amúgy aranyosak ezek a gyerektörténetek. mennyit nevetek mikor visszagondolok milyenek voltak 2 éves koruk körül

51. macsusz77 (válaszként erre: 44. - Sutoczkine)
2008. dec. 9. 13:50

Ne haragudj de nem hülyeség amit a szoptatással kapcsolatban mondtak,én így növeltem mindig a tej mennyiségét,ha kevés volta a manóimank!!!A lányom 21hónapos volt mikor abbahagyta,de csak mert terhes lettem a fiammal,és megváltozott az íze a tejnek.A fiam pedig még szopizik,23hónapos!


A bilizést szerintem nem szabad erőltetni,megérnek rá,akkor észre lehet venni.

50. a9e1c02a7b (válaszként erre: 49. - Pemete)
2008. dec. 9. 13:37
Hát, úgy kényelmesebb... :)
49. pemete
2008. dec. 9. 13:34

Bili! Most vettünk a kislányomnak bilit, hogy barátkozzon vele. Nagyon édesen használja!

Pl ráhúzza a fejére, belepakolja az építőkockákat:D Néha azért rá is ül, de mindig úgy, hogy felfordítja a bilit:p

48. Sena
2008. dec. 9. 13:32
A bilizésről meg annyit hogy tök fölösleges erőltetni, mert csak a gyereknek teszünk rosszat. Miért kéne egy gyereknek pl 1 évesen szobatisztának lennie? Ráér addig amíg nem megy oviba.
47. Sena
2008. dec. 9. 13:28
Hú, nem semmi a kedves anyós beszólása! Ha 5-6-7 évesen még szopizna egy gyerek, akkor azt mondom LEHET hogy megzavarná a szexuális identitását. Na de 16 hónaposan!? Ugyan már! A fiam is 16 hónapos, pár napja hagyta abba a szopizást.
46. kry84
2008. dec. 9. 13:08
Az én kislányom egy hónappal múlt 3 éves,mikor abbahagyta,de akkor is muszájból,mert meg született a tesója.A kicsi 19 hónapos lesz és még szopik.
45. borbelya (válaszként erre: 44. - Sutoczkine)
2008. dec. 9. 13:05
Hát ez tényleg az!
2008. dec. 9. 09:54
Én is úgy szerettem volna, ha legalább 1 éves koráig tudom Nándit szoptatni, de sajnos nincs elég tejem.Engem meg folyton ezzel piszkálnak, hogy miért adok tápszert. Mert, ha 10 percenként raknám cicire akkor lenne elég tejem. De ez totál hülyeség. Bilizés, erről annyit, hogy nagyanyám szerint, ha már úgyis cumisüvegből kap kaját akkor úgy etessem, hogy ráültetem a bilire és akkor hamar szobatiszta lesz. Tiszta agyrém.
2008. dec. 9. 09:11

MIért kell siettetni a dolgokat?

Én attól vagyok kikészülve, amikor a barátnőimtől hallom, hogy a védőnők mennyire el tudják keseríteni az anyukákat ha a kisgyerekük x hónapos, és még nem azt csinálja amit az adott hónapban "kellene".

A gyereknél jobban úgy sem tudja jobban senki, hogy mit bír a szervezete.

Elborzaszt hogy milyen ostoba emberek vannak ezen a földön.

42. a9e1c02a7b (válaszként erre: 41. - Nikice)
2008. dec. 9. 09:06
Egyik anyuka panaszkodott az oviban szülői értekezleten, hogy bekakil a gyerek. És hozzátette, nem is érti, mert nyolc hónaposan már szobatiszta volt, most meg bekakil... Vajon miért???
41. Nikice (válaszként erre: 38. - Panka78)
2008. dec. 9. 08:48

Bilizés...

A sógornőm minden áron be akarta bizonyítani, hogy bezzeg az ő gyermeke! Hamar szobatiszta is lett, de attól fogva olyan szorulása volt a picúrnak, hogy sírva kakilt. Tele lett gátlásokkal szerintem. Nem volt még rá érett. Több mint egy évig kínlódtak, mire normalizálódott volna.

Szerintem hagyni kell, hogy minden gyermek a maga "tempójában" fejlődjön. Van amelyik előbb beszél, van amelyik előbb jár, előbb lesz szobatiszta stb. Még mindig azt mondom, hogy egyszer csak kialakul az igénye bizonyos dolgokra és ezzel párhuzamosan megszűnik más igény, ami addig volt. Tudják ők, minek mikor van itt az ideje.

2008. dec. 9. 08:31
Tőlem is megkérdezték már páran, hogy szoptatok-e még. Én mindig annyit mondok: természetesen! Különben, ha valaki emiatt piszkálna, azt szerintem elküldeném melegebb éghajlatra. Valahogy fontosabb, hogy a kisfiamnak jó legyen, mint az hogy mit szólnak az emberek. Ja, amúgy az én kicsikém 13 hónapos. :-)
39. borbelya (válaszként erre: 38. - Panka78)
2008. dec. 8. 14:12
Ez jó módszer, köszi a tippet, ha meajd esetleg szükség lenne rá.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook