Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig mész el, hogy megtartsd a terhességed, ha már úgy érzed a saját egészséged veszélyben van? fórum

Meddig mész el, hogy megtartsd a terhességed, ha már úgy érzed a saját egészséged veszélyben van? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 11. 09:44

Szia!

Hogy vagy azóta?

2011. okt. 4. 09:51

Szia!

Én tudok Neked nehéz terhességet mesélni. A korom miatt nem lett jó a kombinált tesztem, nagzatvizvételre kellett menni. Még nem volt meg az eredménye, amikor 21hetesen kinyílt a méhszáj, de úgy, hogy a magzatburok kilógott. Azonnali kórház és fekvés. AZ ágyból még vécére sem kelhettem fel. Másnap altatás és összevarrták a méhszájat. Hetekig feküdtem úgy, hogy nem kelhettem fel 1percre sem, de még felülnöm sem szabadott. A 24héten rossz lett a cukorterhelésem, így még boldogsághormont sem ehettem, mert diétára fogtak. Kevesebb kg voltam a terhesség alatt, mint előtte. 28. héten nagyon elkezdett fájni a gyomrom, hiába adtak injekciókat, infúziót semmi nem használt. Hajnalban már megmozdulni sem tudtam. Mire kiderült, hogy vakbélgyulladást kaptam. Irány a műtő. Nem kívánom senkinek azt a félelmet, hogy elveszithetem a kisbabámat. A saját egészségem NEM érdekelt és az sem, hogy műtét után meg sem tudtam mozdulni, mert nagyon fájt a seb és már a pocim is nagy volt. Mondjuk szerencsém volt, mert egy olyan kórházban voltam, ahol figyeltek az emberre. A dokim végig aszisztálta a műtétet, hogy vigyázzon a babára. Pár hétig nem tudtam mozogni, aztán szép lassan már ment, bár nehezen keltem ki az ágyból stb.. Akkor már vécére és este zuhanyozni kimehettem. De ennyi. 33hetesen elkezdtem viszketni, de úgy,hogy véresre vakartam magam. Vérvétel, kiderült, hogy nagyon rossz a májértékem. Már fogták a fejüket az orvosok, hogy még miket produkálok. Kaptam infúziót, orvosságot és jobb lett a helyzet. 38. héten született a kislányom egészségesen. Nagyon nehéz volt, mert 4hónapot kórházban voltam, úgy hogy egyetlen egyszer jöhettem haza a nagylányom ballagására 2 napra, de minden nap felkellet hívnom a Főorvost, hogy minden rendben. Mikor megszületett a babám a Főorvos azt mondta, hogy most már bevallja, hogy 2% esélyt nem látott, hogy megmarad a terhesség. Attól függetlenül körömszakadtáig küzdött érte. Szóval, ha valakinek nehéz terhessége volt, akkor az én vagyok, de ha most azt mondanák, hogy újra kell csinálnom a babáért, MEGTENNÉM!!! Nem érdekeltek a kellemetlenségek és semmi fájdalom, csak a babám. És annyira megérte, mert itt szuszog mellettem a gyönyörű, áldott jó kislányom. Tehát én a végsőkig elmentem és elmennék.

2011. okt. 2. 09:08

szia!

az jutott még eszembe, hogy a vércsoportodat megnézték, mert ez is okozhat gondokat.

bemásolok neked egy cikket:

[link]

28. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. okt. 1. 23:41

Regebben olvastam egy cikket rola, hogy itt Angliaban milyen sok terhessegmegszakitas van amiatt, hogy az anyak nem tudjak elviselni a terhesseg alatti rosszulleteket, de ezek nem kenyessegi rosszulletek voltak, hanem tenyleg elviselhetetlenek, nem tudjak egyaltalan ellatni a munkajukat, csaladjukat, ilyen van.

Nekem az utolso ilyen volt, 9 honapig allando hanyinger es olyan szintu faradtsag, hogy kinszenvedes volt megmozdulni is, ugyhogy reszben meg tudlak erteni, meg a szules utan is honapokig rosszak voltak a majertekeim es a vernyomasom, amik a terhesseg szamlajara irhatoak, viszont gyonyoru, edes a kislanyom es ha ranezek, megerte.

Te is ezt fogod utana latni, ha vallalod es minden rendben lesz, bar ez most meg biztos tavolinak tunik.

Egyebkent remenykedhetsz abban, hogy az elso trimeszter utan javul ez a helyzet.

2011. okt. 1. 23:26

Nem biztos, hogy csak a fizetős doki a jó doki! Nekem nem voltak fogadott orvosaim, de mindegyik lelkiismeretesen ellátott, pedig nem volt problémamnetes a várandósságom (toxémiám volt, de már félidőtől zsibbadtam és osont fel a vérnyomásom).

Egy a lényeg, ha valamit nem értesz azonnal kérdezz rá! És olvass sokat a témában, légy tájékozott.

26. rizsszem (válaszként erre: 25. - Havran)
2011. okt. 1. 21:59
Szia! Keresztül mentem sok szülésen olyanokon is amit senkinek nem kívánok.3 Spontán szülés után szültem egy kisfiút akit császárral kellett kivenni és nem élte túl pedig egészséges volt.Akkor és ott azt mondták ne szüljek többet.Ennek ellenére rá bő egy évre szültem még egy kisfiút megint spontán.Majd rá 3 évre mégegyet és ez volt az állj.Ott viszont majdnem mindketten ott maradtunk 31 hétre született,ma pedig egy gyönyörű 2 éves.Szóval ha szeretnéd a babát akkor írány másik orvos és sok-sok kitartás amit kívánok neked.Azt hiszem a végsőkig elmegyünk a gyermekeinkért mindegy is hogy Mi mit érzünk.Az idődbe belefér még fiatal a terhesség bármi meg történhet,és ahogy írod a picike küzd és élni akar ne mondj le róla ilyen hamar mégha kétségbe vagy is esve jól végződhet még ez a dolog hisz Ő eddig azt mutatja hogy erős és ÉLNI akar.Őszintén drukkolok neked hogy jó döntést hozzál és találj egy jó orvost mert sajna tényleg bunkóból van a több.
25. Havran (válaszként erre: 24. - Sajert)
2011. okt. 1. 20:53
Ez is egy vélemény elfogadom,hál istennek,hogy jól végzödött és nem lett semmi gond.De kérdem én ki vagy te,hogy megkérdöjelezd az én érzéseimet.Oké,hogy a kolléganöd végig csinálta,de te végig csinálnád vagy végig tudnád csinálni?Ne is válaszolj erre a kérdére,mert amig nem vagy ilyen helyzetben ne tegyél felelötlen kijelentéseket.Különben nem az volt a kérdésem,hogy itéljétek meg a döntésmet.Reméltem lesz pár hozzászólás olyanoktól akik hasonló helyzetben voltak, (tudod és nem a kolleganöjük) és esetleg kaphatnék jó tanácsokat tölük.
24. sajert
2011. okt. 1. 20:33
A leveledből az jön le számomra, hogy te nem akarod ezt a gyereket. Kolléganőm ment át hasonlón, de ő AKARTA! Az első pár hónapban 10 kg-ot fogyott, és eleve vékony volt. 46 kg-ot nyomott félidősen, minden napján végighányta, vérezte stb... Kórházból ki, kórházba be, fogadott orvos nélkül. A poklot is megjárta, de végig ott volt benne, hogy KELL a gyerek. A terhességet végighányta, szülni még mindig kevesebb súllyal ment be, mint terhesség előtt volt, és egy egészséges kislánynak adott életet nyáron. Nem mindenkinek zavartalan a terhessége.
23. Nyunya44 (válaszként erre: 22. - Havran)
2011. okt. 1. 20:16
Aki nem teheti meg, az áldozata lesz az ilyen barom orvosoknak. Igen, igazságtalan...de sajnos...
22. Havran (válaszként erre: 21. - Nyunya44)
2011. okt. 1. 20:13
Oké megfizeti az ember,de aki nem teheti meg azokkal mi van.?Ez nagyon igazságtalan.Tudom ilyen a világot élünk,de ezt én sosem fogom tudni elfogadni.
21. Nyunya44 (válaszként erre: 19. - Havran)
2011. okt. 1. 19:44

Nem szántam minősítésnek, még ha annak is tűnt, akkor sem.(azért is írtam, hogy elnézésedet kérem)

Remélem, hogy sikerül rendes dokit találnod. Hidd el, sok van belőlük, és ha megfizeted, az ember fenekét is kinyalják! Erre nem szabad a pénzt sajnálni.

Igazad van, nem voltam ilyen helyzetben(még lehetek), de testközelből néztem végig egy veszélyeztetett terhességet, és bizony az sem volt könnyű.

Kitartás!

2011. okt. 1. 19:29
Megkérdezhetem, hogy merre laksz? Pesten tudok ajánlani egy jó nőgyógyászt, én az életemet is rábíztam volna bármikor, főleg a gyerekem miatt is!
19. Havran (válaszként erre: 18. - Nyunya44)
2011. okt. 1. 19:25
Sajnálom,hogy neked ez jött le rólam amit leirtál,nem csináltam volna eddig sem ezt ha ez nekem nyüg lenne.Nem erről van szó,hanem megijedtem,főleg azon,hogy nem javul a helyzet hanem napról-napra rosszabb.Én voltam ott és éltem át,nem vagyunk egyformák mindenki másként reagál dolgokra és másként dolgozza fel.Szeretnénk ezt a babát,első babánk lenne sajnos,hogy igy indult ez az egész.Örültem volna ha nem egyből minősitésbe megy el az egész,hanem reménykedtem abban,hogy kapok esetleg olyan biztató irományokat amiből kicsit erőt merithettem volna.A mai nap elég sok információt sikerült begyüjtenem és rákellett döbbenem,hogy mennyit mulasztottak a korházban.Sajnos nem jó helyre került nem a legjobb kezekbe.
18. Nyunya44 (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. okt. 1. 18:55

Én mindenképpen azt mondom, hogy mindenek előtt keress egy jó nőgyógyászt/szülész főorvost, vagy akármit.

Még ha pénzbe kerül, akkor is. Még egyáltalán nem késő, hogy válts. Lehet, hogy alaposan félrekezelnek, vagy elhallgatnak valamit előled.

Abortusz ellenes vagyok, és a te írásodból számomra az tűnik ki (ha tévedek, akkor elnézésedet kérem), hogy neked ez az egész nyűg, unod már a sok kórházban töltött napokat és persze félsz is a következményektől. De azért ha jól érzem, nincs itt minden alaposan letisztázva, nem jártál utána mindennek te sem. Ha annyira aggódsz, akkor tényleg válts dokit, kórházat. Ott megmondják, hogy mi a bajod. Ha ezek után is meg akarod szakítani a terhességedet, akkor az a te felelősséged.


(Tudtommal minden esetben az anya életét kell megmenteni egy szülésnél, kivéve, ha az anya a szülés előtt szóban és írásban kérvényezi, hogy a gyermeket mentsék meg)


Hogy én meddig mennék el? A végsőkig. Addig vizsgáltatnám magam, amíg mindent meg nem tudok magamról. Számomra biztos nem lenne elég az, hogy "érezzem" a saját egészségem veszélyeztetettségét. Nekem "tudnom" kéne ahhoz, hogy elvetessek egy babát.

2011. okt. 1. 18:28
Egyébként annyit hozzátennék, hogy mindenhol szem előtt tartják az anya és a baba egészségét is, ha nálad komoly veszély lenne, akkor ők javasolták volna a terhességmegszaktást. De ez csak józan paraszti ésszel tett megállapítás, nem vagyok szakmabeli.
16. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. okt. 1. 18:26

Az a kérdés, hogy akarnál-e most gyereket -ez nem derült ki (nem olvastam el az "előéletedet" ) Az egészségi állapotod lehet, hogy most leromlott, de ha ez a baba meg akar születni, akkor várhaóan javulás lesz benne, ha nem akar megszületni, akkor spontán vetélés valószínű. Azért írom, hogy várható a javulás, hiszen az egész vérzés stb. mögött a másik két embrió elvesztás áll annak alapján, amit leírtál.

Szerintem a kezdeti nehézségek engem még nem tántorítanának el a gyermekvállalástól, de mindenképp megkérdeznék egy általános orvost vagy egy nőgyógyászt arról, hogy nagyjából mi várható.

Szóval ha úgy érzed, hogy veszélyben van az egészséged, még nem száz százalék, hogy ez így is van, mindenképp konzultálj hozzáértővel a döntés előtt.

2011. okt. 1. 13:47

szia! Én is azt javasolom, hogy keress egy másik dokit sürgősen.. akár magán orvost is, nekem minden pénzt megért a magánorvosom.

A rosszullétek elmúlnak, de beszélj egy orvossal.

Az a pici élni akar.

Egyébként tervezett baba volt?

14. kisj
2011. okt. 1. 13:44

Én a helyedben szereznék egy jó és megbízható nőgyógyászt, mert némely kórházi osztályok orvosgárdája undorító.

Ennyi vérveszteség nem játék.

Elképesztő, hogy milyen dokik vannak:(

2011. okt. 1. 13:14
Szerintem is keress egy normális orvost. Én is szorítok neked, és persze a picinek is!
12. Havran
2011. okt. 1. 13:03
Nagyon szépen köszönöm az eddigi segitő szándékú hozzászólásokat.
11. bujuli (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. okt. 1. 12:09
Fogadj egy orvost, hidd el, segítei fog, gyógyulj meg, szorítok neked!!!
10. r-iett (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. okt. 1. 12:07
Ha más nem akkor az abortuszhoz tudomásom szerint a CSVSZ-nél dolgozó védőnőt kell felkeresni akivel egyébként jól elbeszélgethetsz a témába és megpróbál segíteni a döntésbe
2011. okt. 1. 11:58
Egy ismerősömnek ugyanígy kezdődött a terhessége, és most egy egészséges kisfiú anyukája. Ez a rosszullét ideiglenes. Fogadj orvost és beszéld át vele a dolgokat. Kitartást!
2011. okt. 1. 11:56
nem véletlenül akar elmenni a baba - hagyni kell menni
2011. okt. 1. 11:55

Van másik gyereked? Vagy ez a pici lenne az első? Mennyire akarod? Ezeket mind gondold át. Ha megszülethet lesz ki felnevelje? - elég erős - egészséges maradsz?

Szerintem kérdezd meg egy orvos véleményét, persze ő nem dönthet, de tanácsot tud adni. Lehet valami oka van annak, hogy nem szabad megszülessen.

Még lehet másik babád, ha ő nem tud éledben maradni. Minden jót és egy életre szóló jó döntést neked. :)

2011. okt. 1. 11:53
Neked lehet még gyereked, de a gyerekednek nem lehet másik anyja!
2011. okt. 1. 11:50
Úgy értem, ő segíthet a döntésben és rajtad is, ha kell.
4. gerna (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. okt. 1. 11:49
Szerintem a saját egészségeddel a háziorvosodhoz menj, talán az van...?
3. Havran (válaszként erre: 2. - A6d5a14c21)
2011. okt. 1. 11:46
Köszi.
2. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. okt. 1. 11:44

A gyerekedést meddig mennél el,ha úgy éreznéd neki szüksége van a segítségre,akár a Te egészséged árán is?

Ha meg nem szereted annyira,nem fontos annyira,akkor már meg is válaszoltad a saját kérdésedet.Akkor meg kell szakítani a terhességet,nem kell és kész...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook