Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig "egészséges" egy kisgyermek szoptatása? fórum

Meddig "egészséges" egy kisgyermek szoptatása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. Panka78 (válaszként erre: 36. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 8. 14:11

Ez is sláger mostanában. Miért nem a bilibe kakil, pisil? Bezzeg a másik unoka. Nem volt 2 éves sem, de már nem kellett pelus.

Ja! 2 percenként biliztették és 1/2 percenként kérdezték: nem kell pisilni/kakilni? Ez lenne a szobatisztaság?


Szerencsére nálunk nincs ruhatépés. Itthon cicizik meg Anyuméknál. Egyszer próbálkozott az utcán, akkor a fülébe súgtam, hogy a bácsik meg a nénik meglátják anya ciciját, dugjuk el gyorsan! Azóta nem piszkál:)

2008. dec. 8. 14:03

Vagy egy ismerősöm akinek 2 gyereke van. Az egyik 3 a másik 5 éves, és még mind a kettőt szoptatja!!!!!

Úgy szokták lefogni a gyerekek mikor anya hazaér. Na szerintem ez durva, de én is 1 éves koráig mindenképpen akarom szoptatni. Utána majd meglátjuk.

Az uncsitesóm is sokáig szopizott. Amikor anyuék eljegyzési ebédje volt, akkor mindenki előtt letépte az anya blúzát, mert ő szopizni akart.

36. a9e1c02a7b (válaszként erre: 25. - Panka78)
2008. dec. 8. 14:02
Na ja! És biliztek is már 8 hónaposan! :)
35. Nikice (válaszként erre: 25. - Panka78)
2008. dec. 8. 14:02

Végigolvastam...


hát gratulálok neki. Még olvasni is rossz. Az anyataj (pláne az elején) kb 1-1,5 óra alatt megemésztődik. Vagyis min. 6,5 órán át éheztette a gyerekét...

Szerintem hallgas a szívedre, az ösztöneidre és pláne a gyermeked ösztöneire. Gratu inkább, hogy eddig tudtad/tudod szopiztatni! Én boldog lennék, ha ezúttal legalább a 8-10 hónapot elérnénk. A fiamnál sajna csak 3 hónapig ment. Kitartás anyóspajtáshoz! :)

34. borbelya (válaszként erre: 32. - Pemete)
2008. dec. 8. 13:59
:DDDDD
33. _kleo_
2008. dec. 8. 13:59

Panka, legközelebb mondd Anyósodnak, hogy már nem szopik. Így megspórolod a hülye beszólásait. Én a védőnővel is így tettem, mikor pl. arra próbált rávenni, hogy éjszaka méricskéljem, hogy mennyit szopik az újszülöttem.


Nekem az első fiam 13, a második 17 hós koráig szopott. Anyósom nekem is mindig kérdezte, hogy szopik-e még, de szerencsére ennél tovább nem ment. Viszont az elsőnél fél éves korában kezdte kérdezgetni, a másodiknál már sokkal később. Fejlődő tendenciát mutatott. :)

32. pemete (válaszként erre: 30. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:58
Hát igen, ez ám a szemétség!!!! Mi a mostani anyukák gonoszak vagyunk, és rossz anyák, mert nem ehetnek és ihatnak a lurkóink mindenfélét, ami eszükbejut! Sőt csoki helyett is gyümölcsöt kell enniük! Hát ez borzasztó!!! Micsoda sors!
31. borbelya (válaszként erre: 30. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:58

Kérlek, ne foglalkozz vele. Mindenki úgyis megpróbálja a legjobbat a gyerekének, én a hasonló elveket követem mint atied, és nem érdekel hogy ki mit gondol!

Igazán sajnállak hogy ilyen anyóssal "áldott" meg az isten

30. Panka78 (válaszként erre: 26. - Monika1225)
2008. dec. 8. 13:55

:)

A másik unokája lassan 3 éves és cumival kel, fekszik, a csokin és az édes löttyökön kívül nem ismer mást. (rendes kaját nem eszi meg)

Az ő viselkedése, nevelése meg tök normális, őt nem piszkálja. Sőt! Én vagyok a kegyetlen, hogy nem adok a gyerekemnek édességet!

29. borbelya (válaszként erre: 24. - Vviki2)
2008. dec. 8. 13:55
Én is láttam, és sikerült megszereznem, rémes volt látni milyen iszonyatos világ volt régen.
28. _kleo_
2008. dec. 8. 13:54
Addig, amíg az anyuka és a gyerkőc mindketten élvezik, igénylik.
27. pemete
2008. dec. 8. 13:51
Én is egy éves koráig akartam volna legalább szoptatni, de nálunk volt egy kis gubanc a szopizásnál, méghozzá az ő lustasága, így amikor 6 hónaposan odaadtam a kislányomnak az első üveges bébifőzeléket onnantól kezdve csak az kellett neki, nem volt hajlandó szopni! De anyuék is mondták már 3-4 hónapos korában, hogy miért nem adok neki almát, meg teát az egyik szopizás helyett. ÉN meg közöltem, hogy azért, mert az én gyerekem.
26. monika1225 (válaszként erre: 4. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:51

ne is haragudj , de szerintem a kedves anyósnál hibádzik valami de nagyon! A kislányom 3és féléves koráig szopcsizott! Úgy jártunk bölcsibe, hogy reggel még szopott, aztán délután és ete megint cicizett! Most 11 éves! Életében 2szer ha beteg volt! Olyan erős az immunrendszere, hogy még a tesóitól hazahozott nyavajákat se kapja el! Nála a bárányhimlő 3 pöttyből 37 fokos hőemelkedésből és 3 napból állt!


Szóval ne foglalkozz vele, ha neked nem okoz gondot akkor adjad neki, persze szép lassan lehet ritkítani! Hidd el előbb utobb megunja és Ő mondja, hogy nem kell neki mert már nagylány! Egy 16 hónapos még nem az!!!!

És aki 7 évesen még cumival a szájában közlekedik??

Minden érintettől bocsánat de az anyósod megnyílvánulásáról az jut eszembe, hogy amelyik kislány 5-6 évesen még szopja a cumit az épp a jövőjére készűl??!!

25. Panka78 (válaszként erre: 20. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 8. 13:50

Kívánok én ilyen divatot mindenkinek aki így vélekedik. 16 hónapja talán 2-3 nyugis éjszakám volt. Úgy érzem magam mint egy zombi:) Ennek ellenére minden nap tele energiával indulok.

A régi időkben katonás rend volt mindenhol. Anyósnak sem számított, hogy a 2 hetes gyereke ordított egész éjszaka. Nem kapott enni, se inni.

És ezt büszkén meséli. Neki már 3 hetesen átaludták a gyerekek az éjszakát. Hát köszi, én inkább kelek, de ilyen áron nem kell nyugalom.

24. vviki2
2008. dec. 8. 13:49
Volt nemrég egy műsor, a XXI.század....arról az időszakról beszéltek amikor puszilgatni sem volt szabad a gyerekeket, mert az majomszeretet!!! Akkor ciki volt a hosszú szoptatás, hisz a munkából mentek a bölcsibe szoptatni az asszonyok!!! Rég volt...szerencsére!
2008. dec. 8. 13:49

Édesanyám egyik barátnője 5 éves koráig szoptatta a kisfiát. Amikor Bence 3 éves lett jött a hugi, és mivel jó sok teje volt jutott Beninek is. Azóta eltelt 5 év, és egyik gyerek sem volt még soha beteg!

Amíg van tejed, és amíg kéri a cicit, addig szoptasd, csak jót tesz neki :)

22. b9662b68b3 (válaszként erre: 21. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:48

Ilyenek ezek az anyósok:P

És ez még csak a kezdet:DD

21. Panka78 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:46

Nekem is ez volt a reakcióm. Hogy ő nem normális, nem a szoptatás.

Érdekes, mert se a Férjem se Anyumék nem piszkálnak ezzel. Szopik a lány oszt' csókolom:)))

20. a9e1c02a7b (válaszként erre: 15. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:46
Van egy korosztály, aki így reagál. Az ő idejükben az volt a nézet, hogy minél hamarabb le kell szoktatni a szopizásról a babákat, rá kell állni a szilárd kajára. Úgy vannak vele, ez a sokáig szoptatás a ma divathóbortja. Legalábbis én ezt látom a környezetemben, hogy így vélekednek.
19. borbelya (válaszként erre: 15. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:45

jézusom, elborzadtam ettől a hihetetlen nagy ostobaságtól!


ÁÁÁÁ ne haragudj, de inkább nem írom le amit gondolok az anyósodról... ez asszem elmond mindent

Nehogy hallgass rá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008. dec. 8. 13:45
Én lányom is szopizik még éjszaka:))) Erről mondjuk senki nem tud a férjemen kívül.:) -ezért, hogy néznének rám:D
17. scorpiolady (válaszként erre: 15. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:44
ekkora marhaságot!
16. b9662b68b3 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:44
Ez hülyeség.
2008. dec. 8. 13:42

Egyik nap képes volt anyós azzal előállni, hogy ez már nem normális. Ez a gyereknek már nem szükséglet, és most lehet kapaszkodni: az ilyen gyerekekből lesznek a leszbikusok meg a homoszexuálisok, mert ekkora korban a szopizás már szexualitás.

Nem tudtam, hogy sírjak v. nevessek.

(egyébként nem tudom honnan jött ez neki, mert okos, tanult asszony)-legalábbis eddig azt hittem:D

14. vviki2
2008. dec. 8. 13:40

Ne foglakozz ezekkel a hülye beszólásokkal!

Az én kisfiam másfél éves koráig szopizott, de akkor is csak azért hagyta abba, mert jött a hugi és nekem nagyon fárasztó volt az éjszakázás...mivel ő még akkor is szopizott éjjel 3 óránként!!! A háziorvos akkor szólt, amikor 1 éves lett, hogy szoktassam le. Nem tettem. Nem bánom...a pici lányom is szeretném addig szoptatni amíg neki jólesik!

13. scorpiolady (válaszként erre: 5. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:40
Nekem kezdett apadni a tejem, az úrfi meg még nemhogy segített volna, hanem szó szerint szétharapta a cicim, így muszáj volt szüneteltetni, és fejni sem tudtam mert akkor ömlött a vér a sebből, így szépen lassan elapadt.
2008. dec. 8. 13:40

Sziasztok!


Ez a téma engem is nagyon érdekel. Kislányom ma egy éves és én eddig szerettem volna.. De nyilván nem veszem el tőle a mai nappal.

2008. dec. 8. 13:40

Van egy barátnőm, két éves elmúlt már a kisfia, amikor leszokott a ciciről. Most már ovis a fiú, szinte soha nem beteg, elég erős lett az immunrendszere. Nem tudom, ettől van-e, de elvileg van valami összefüggés.


Mondjad anyósodnak, hogy te nem akarod leszoktatni róla egyelőre.

2008. dec. 8. 13:39

Sziasztok!

Én a kisfiamat 3 éves koráog szoptattam.

9. borbelya (válaszként erre: 5. - Panka78)
2008. dec. 8. 13:38

Jaaaaj ha igénye van rá, akkor meg főleg!

Én is megkaptam, aztán nekem is elegem lett belőle, és egy párszor elmondtam hogy más véleménye nem érdekel, és mostmár nem hallgatom.

A te gyereked, addig szoptasd, amíg csak tudod!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook