Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MBT - Az anti cipő fórum

MBT - Az anti cipő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1509. Vámpír
2010. júl. 13. 00:17
MBT eredeti fekete velur, 37-es érdekel valakit?
2010. júl. 12. 14:44

Természetesen hat hónap elteltével is visszaviheti az ember a lábbelit, ha problémája adódik vele, csak akkor már kicsit más az eljárás menete.


"Szavatosság


A 49/2003. (VII. 30.) GKM-rendelet értelmében, a 2002. évi XXXVI. törv. a Ptk szavatossággal kapcsolatos szabályozásának változása, mely 2003. júliustól hatályos.


Az ezzel összefüggő végrehajtás jellegű előírásokat a vásárlókkal szemben 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet értelmében végezzük. Vásárlóinkat tájékoztatjuk, hogy a vásárlók minőségi kifogásokról szóló 4/1978. (Ill. 1.) BKM rendelet 2003. IX. 1-én hatályát vesztette. Ennek értelmében a szavatosság 6 hónap helyett 2 évre bővült, mely két részre tagozódik:


- Az első hat hónapban a vásárlás napjától számítva, kizárólag a vásárlást igazoló nyugtával vagy számlával érvényes. Bármilyen rendellenességet észlelnek, azt kérjük haladéktalanul jelezzék felénk. Felhívjuk figyelmét, hogy ha panaszát nem tudja személyesen intézni, akkor a meghibásodott termék hozzánk való eljuttatásának költsége Önt terheli.


- A hetedik hónaptól kezdve a 2 éves időtartam végéig - a vásárlónak kell bizonyítania a kijelölt intézet szakvéleményével, hogy a meghibásodás oka már az eladáskor benne volt a termékben. Minden olyan esetben, ha a hiba nyolc napon belül az áru értékének és használhatóságának az azonos ideig rendeltetésszerűen használt hibátlan áruhoz viszonyított csökkenése nélkül megjavítható, azt javítani kell - ez esetben a fogyasztó sem cserét, sem pénzbeli kártalanítást nem kérhet.


Javítás esetén a szavatossági idő annyival

hosszabbodik meg, amennyi ideig a vásárló a terméket a hiba miatt nem tudta használni. A termék jelentős részének kicserélése esetén (pl. egy cipő talpának cseréje esetén) a kicserélt részre a szavatossági idő újra kezdődik. Amennyiben a termék bármilyen hibája a vásárló előtt a vásárláskor ismert volt (ez a szavatossági jegyen feltüntetésre került), erre a hibára szavatossági igény nem érvényesíthető. Amennyiben a vásárló igényét határidőn túl jelentette be, illetve ha a hiba oka az átadás után keletkezett (pl. természetes elhasználódás, helytelen kezelés vagy tárolás, erőszakos külső behatás), szavatossági igény nem teljesíthető. Ide tartoznak az alábbiak: természetes bőrbélés színezése, beázás (kivéve, ha a lábbeli vízálló köztes béléssel rendelkezik), bőrtalp elkopása viselés következtében), gumitalp kopása (a törés természetesen nem), sarokkopás illetve sarokflekk elhasználódása, nem megfelelő cipőápolás miatt keletkezett bőrhiba, rugós sámfa okozta esetleges eldeformálódás, bármilyen külső fizikai behatás miatt keletkezett sérülés. Bármilyen vitatott kérdésben a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség által végzendő vizsgálat a döntő, melynek időtartama a szavatossági ügyintézés idejébe nem számít bele."

1507. Bársonytappancs (válaszként erre: 1506. - Diszpintyo)
2010. júl. 12. 14:21

Az mbt-online-t nem ismerem, de ha kételyed van a dologgal kapcsolatban, akár felhívhatod az MBT központi ügyfélszolgálatát is: Tel: 06/1-219-51-02, vagy írhatsz nekik az ugyfelszolgalat@mbt.hu e-mail címre.


Ha visszaolvasod a fórumot, valószínűleg hasznos tanácsokra bukkansz az MBT használatát illetően. DVD-t nem kaptál hozzá? Az biztos, hogy érdemes fokozatosan hozzászoktatnod magad, először mondjuk csak napi fél órát hókamókázni benne, aztán fokozatosan emelni ezt az időtartamot. Emlékszem, én nem tartottam be ezt a fokozatosságot, mondván, mit nekem MBT, aztán olyan izomlázam lett, hogy alig bírtam lábra állni :)


Ami még fontos: érdemes beszerezned egy tégely méhviaszos bőrbalzsamot, ezzel javasolt kenegetni a cipő szenzor részét. És mielőtt letelne a hat hónapos garancia, nézd át alaposan a cipőt, és bármi problémád lenne vele, azonnal vidd vissza. Kívánom, hogy ez utóbbira ne kerüljön sor, és sok örömödet leld az új lábbelidben!

2010. júl. 12. 14:09
huuuh.koszi.akkor jo.mert nézegettem pár képet,és hát nem tunik gagyinak-persze a gagyit sem tom hogy néz ki.van vmi kulonleges "használati utasitás"?az uzletben csak annyit mondtak sarokra kell lépni...ma fogom folvenni eloszor.ugy izgulok.
2010. júl. 12. 14:06
Nekem csak ez az egy pár MBT-m van, de anyukám Kínát szokta emlegetni, mint az ő MBT-jének származási helyét, és ő is márkaboltban vásárolta, úgyhogy szerintem aggodalomra semmi ok. A márkás ruhákat és cipőket többnyire keleten gyártják, mert ott olcsóbb a munkaerő.
1504. diszpintyo (válaszként erre: 1502. - Bársonytappancs)
2010. júl. 12. 14:02
vietnám....?hm..én az mbt-online-on rendeltem és kina van benne...mondjuk kina vagy vietnám.....nem sok a kulonbség...most idegeskedjek?
1503. Bársonytappancs (válaszként erre: 1502. - Bársonytappancs)
2010. júl. 12. 14:01
Most, hogy visszaolvasom, ez az 'MBT bolt' elég furán hangzik :) Szóval márkaboltból való a cipellő.
1502. Bársonytappancs (válaszként erre: 1501. - Diszpintyo)
2010. júl. 12. 13:58

Made in Vietnam - ez áll rajta.


Eredeti cipő, MBT boltból.

2010. júl. 12. 13:42
Sziasztok.ma jott meg az elso MBt-m.akinek van.nézze már meg legyen szives...mi van a nyelvébe irva:hol gyátják?
1500. szimba
2010. júl. 9. 14:37

Nálam az MBT a kivétel szerencsére, minőség szempontjából.

Nagyon ritkán veszek márkás (drága) cipőt, papucsot, de kivétel nélkül mind (Converse, Sketchers, Adidas) elszakadt, kilyukadt, jó esetben mondjuk egy év, rosszabb esetben kb. öt használat után.

Most van (az MBT-ken) kívül úgy három pár kínai cipőm. 4-5 évesek és semmi bajuk! Talán elvárható lenne, hogy ugyanígy megcsináljanak egy 50-60e forintos cipőt, mint egy 2-3ezreset.

De mint az elején írtam, én vagyok a szerencsés kivétel. Az első MBT-met éjjel-nappal minden időben hordtam (úgy egy évig), és semmi baja nem lett a szenzornak, a talpának. (Csak olyan koszos, hogy semmivel nem lehet kitisztítani~már nem tudom felvenni.) A másodikról ilyen ügyben nem tudok nyilatkozni, mert keveset hordtam. (Sajnos míg régen sokkal kevésbé fájtak MBT-ben a lábaim, ma már mindegy, mit veszek fel.)

1499. Titania32
2010. júl. 9. 13:57

Sziasztok. Nekem már van 2 mbtm,vagyis az egyik az eredeti, a másikról viszont kiderült hogy hamisítvány. A tesz-veszről rendeltem, mivel nagyon kedvező áron kínálták új állapotban 27000 Ft-ért.(Changa)

Amikor megjött, akkor nem tűnt föl hogy gagyi, mert ugyanúgy nézett ki mint egy MBT. De ahogy összehasonlítottam a másik MBT-mel teljesen más érzés volt. Nem gördült és amikor állok benne nem kell egyensúlyozni benne. Ezután alaposan megnéztem és érezhető, hogy sokkal keményebb benne az a puha sarokrész és az egész talp, míg a másik(amit az üzletben vettem)puhább.


Az egész pedig nehezebb, úgyhogy a járás is más benne mint a másik mbtmben. Nem kaptam rá garanciát sem, úgyhogy ablakon kidobott pénz. Csak azért írok, hogy ne járjon senki így.Persze lehet hogy nem mindegyik ilyen, de én úgy érzem hogy ezzel nagyon befürödtem.

1498. gabor1974
2010. júl. 7. 19:29

Sziasztok.

Tudna esetleg valaki ajánlani külföldi outlet-jellegű oldalt Ryn cipőkre?


Köszi előre is

1497. kocsonya
2010. júl. 1. 22:58

Eladnánk egy alig használt, hibátlan MBT "Night Black" típusú bőrcipőt 41-es méretben, dobozzal és a helyes használatot bemutató DVD-vel.


Méretprobléma miatt válnánk meg tőle (nagyobb 41-es vagy vékonyabb 42-es lábfejre ideális).


Alkalmi cipőként, öltönyhöz is hordható. Mélyen ár alatt, 20.000 ft-ért elvihető. Részletek privátban!

1496. Paragon
2010. júl. 1. 14:04

Eladó egy 1hónapos 41-es MBT ( Tembea Whitecap) cipő kitűnő állapotban. (2hétig hordtam félórákra). Doboza, DVD, garancialevél (még 5hónap garancia!!!), mindene megvan, Scholl szilikonos sarokvédő, a talpbetét használatlan!

Kérésre képet tudok küldeni.


ok: Az eladó rábeszélt a 41-esre, mondván összébb megy a láb, stb.. de hozzá ér az ujjam :(


i.á: 45.000 ft

1495. Bársonytappancs (válaszként erre: 1494. - Emagdi)
2010. jún. 29. 20:50

Egyetértek.


Nekem már a harmadik pár MBT-m van, köszönhetően annak, hogy az első két pár nagyjából fél-háromnegyed éves aktív használat után javíthatatlanná vált (mindkettőnél kiszakadt a cipő felsőrész a talpból). Nézhetem onnan is, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy minden évben egy vadisúj MBT-t kapok, de senkinek nem kívánom a reklamációval és cserével kapcsolatos utánajárást (az első cipőm esetében három hónapig ültek a lábbelimen, a végén már - túl a sokadik érdeklődésen és vásárlók könyve bejegyzésen - a fogyasztóvédelemhez fordultam, hogy segítsenek már nekik eldönteni, hogy mit csinálnak: javítják, nem javítják, adnak másikat, visszaadják a pénzt, vagy mi lesz?)


A cipő maga tényleg fantasztikus, nagyon szeretek benne jönni-menni, de amíg a noname cipőim simán kibírnak éveket, addig azt hiszem, hogy teljesen jogos, ha ezt várom egy ötvenezres lábbelitől is.


Ami pedig a méhviaszt illeti: bár már rutinos gördülő cipős vagyok, a harmadik pár kiválasztásakor javasolták először a használatát, addig nem is hallottam erről, ahogy a családtagjaim sem, pedig mindenkinek van MBT lábbelije...

1494. emagdi (válaszként erre: 1493. - A97543cb5f)
2010. jún. 28. 14:33

nyilván örül az ember ha segít a problémáin a cipő. de nem is erről volt szó, hanem arról, hogy ennyi pénzért összerakhatják úgy is, hogy ne essen szét fél év alatt. szerintem ez igazán elvárható.


a két dolognak - mennyire hasznos a cipő egészségügyileg, és mennyire jól van összeragasztva-varrva - semmi köze egymáshoz, ne csúsztassunk már ha nem muszáj :)))))))

1493. a97543cb5f (válaszként erre: 1492. - Emagdi)
2010. jún. 28. 13:56
Nekem is van már több ilyen gördülős lábbelim,és igen sajnos ezek is ugyanúgy tönkre mennek,ha sokat viseljük őket,de ezeknek a lábbeliknek a fő lényege az,hogy nem fájjanak az ízületeim,legalábbis nálam. És nem úgy kell hozzáállni,hogy ezek is tönkremennek. Ezek csak gyenge kifogások. Itt a kérdés az,hogy mennyit ér meg nekünk az egészségünk??? Ezen kell elgondolkodni,és nem a szavatosságon és az árakon. Nekem is van már Rynem,Mbt-m és a legújabb cipőm a Joya,de egyiknél sem azon törtem a fejem,hogy mikor megy tönkre,hanem örültem,hogy nem fáj a derekam,meg a lábam...
1492. emagdi (válaszként erre: 1491. - Eb291b431b)
2010. jún. 28. 12:28

ez igaz, csak tudod egy cipőt meg lehet úgy is csinálni hogy fél évig tartson és úgy is hogy akár tíz évig.

ha belegondolsz, régen, amikor még kézzel készítették a cipőket, egy-egy pár akár tíz évig is tartotta magát (na jó, sarkalni biztos kellett közben).

egyébként nekem is van olyan sportcipőm, amit még középiskolás koromban vettem, elég sokat nyúztam, de nem mondanád meg hogy olyan régi, teljesen jól tartja magát, a talpa van kicsit megkopva, de ennyi....


viszont ma már úgy tervezik a cipők nagy részét, hogy az ember úgyis max 2 szezonban hordja, nem kell tovább tartania.


szerintem csak azt akarják mondani azok, akik a minőségre panaszkodnak, hogy egy ötvenezres cipő jó lenne, ha úgy lenne összerakva, hogy kitartson pár évet és ne essen szét fél év után.

2010. jún. 28. 12:00
Amúgy meg szerintem meg kell érteni MINDENKINEK azt, hogy a financiális kérdésekben nem a márkák szavatossága miatt ilyen drágák a lábbelik, hanem azt az érzetet és terápiás hatást egy normál cipő nem tud nyújtani! Sajnálattal olvasom sokszor azokat a fórum hozzászólásokat (más oldalakon is), amelyek "ennyi pénzért, bírhatná tovább is", miközben beláthatnánk már végre, hogy az anyaga mégis csak egy normál cipő.
1490. a97543cb5f (válaszként erre: 1489. - Emagdi)
2010. jún. 28. 11:21
De itt szó sincs utánzatról! Két különböző márka a Joya és az Mbt. Csak egy tipp volt,hogy érdemes megnézni és kipróbálni a JOYA lábbeliket,mert az áruk nem hogy épp csak olcsóbbak,nem a kifutó modellekhez kell viszonyítani az árakat szerintem.
1489. emagdi (válaszként erre: 1488. - A97543cb5f)
2010. jún. 25. 15:36

azért ez az olcsóbb, éppencsak hogy igaz, rendesen megkérik ennek is az árát ahogy nézem a honlapjukon.

ráadásul alig van modellválaszték :(

ennyi erővel én inkább vennék kifutó mbt modellt, az biztosabb is, meg olcsóbb is.


(az utánzatoknak szerintem minimum a felébe kellene kerülni, mint az eredeti cipőknek)

2010. jún. 25. 14:57

Sziasztok!


Én nemrég találtam rá egy új cipőre, JOYA a márkája.Hasonló,mint az MBT,csak itt az egész talp végig puha. Nagyon szuper,érdemes kipróbálnotok,olcsóbb is ,pedig még a feltaláló is ugyanaz mint az mbt-nél.

2010. jún. 2. 15:49
Nekem szerencsére semmi baja a cipőmnek, pedig a nagy hóban is azt hordtam. a szandált is most vettem elő, de az is rendben van. Pedig tavaly májusban vettem, és szinte csak az volt a lábamon.
1486. némó01
2010. jún. 2. 15:47

Sziasztok!

Van egy eladó eredeti kisumu2 white bőr szandálunk.

Anyukámnak rendeltük,de 1/3-al nagyobb kell neki.

Mérete:40-es

Képet e-mailben tudok küldeni.

1485. emagdi (válaszként erre: 1480. - Nyuszkata)
2010. jún. 1. 20:17

én is nagyon tartottam tőle vásárlás előtt, de aztán mégiscsak vettem egyet.

állandóan nyúzom-nyúztam, hóban, esőben is, és szerencsére semmi baja. még a talpa sem kopott meg, pedig azt is elég sokat lehetett hallani, hogy hamar elkopik a talpa.

1484. emily (válaszként erre: 1472. - Dbc526ea53)
2010. jún. 1. 20:07
Háááát, tudod ki venne fel olyan cipőt, amit más már hordott...
1483. virkina (válaszként erre: 1478. - Dbc526ea53)
2010. jún. 1. 19:58
be mentem megkérdezni azt mondták kb hónap mkire eldöntik mi lesz vele.
1482. NémethB (válaszként erre: 1480. - Nyuszkata)
2010. jún. 1. 18:26
Hát ezt tévesen tudod, mert édesanyámnak is most vettünk mbt cipőt és a sarkára vagyis az ékre 10 év garanciát adtak. :-)
1481. szimba
2010. jún. 1. 09:58
én télen-nyáron, hóban, sárban, esőben minden nap az MBT-met hordtam, de semmi baja a talpának meg a szenzornak. a teteje elkoszolódott sajnos (világos és velúr-szerű), és azt nem lehet már szépen megtisztítani.
1480. nyuszkata
2010. jún. 1. 07:50
Én biztosan nem vennék MBT cipőt, mivel a legfontosabb részére, a sarokban lévő gumira nem adnak garanciát ha elromlik. Pedig az egész cipőnek az a lelke.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook