Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Második házasság avagy ne féljünk újrakezdeni...(?!) fórum

Második házasság avagy ne féljünk újrakezdeni...(?!) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
101. Livia38 (válaszként erre: 100. - Bb52f751dd)
2008. ápr. 17. 23:50

Tudod mindig az az igazi akit választunk legyen ez az elsö,a második vagy akár a harmadik, erröl egy idézet jutot az eszembe. : )))


"Az ember lelkiismeretesen és gondosan tanulmányozza lovai, szarvasmarhái és kutyái jellemét és családfáját, mielőtt párosítaná őket; de amikor saját házasságáról van szó, soha, vagy csak ritkán tanúsít ilyen erőfeszítést."

Charles Darwin

100. bb52f751dd (válaszként erre: 96. - Livia38)
2008. ápr. 17. 11:49

Nagyon bátor vagy :))

Én már a harmadikat sem merném bevállalni...

De ha meg az leszel...:)))))

A lényeg,hogy jól érezzük magunkat,nem? :))

99. mh07 (válaszként erre: 93. - Fe20557d00)
2008. ápr. 17. 08:27

Kitartás! Optimista hozzállás a lényeg! MIndennek van előnye is. Soha annyi időm nem volt olvasni, kirándulni, színházba járni. Szóval magammal törődni :) Most is szakítok rá időt, és imádjuk a közös programokat. De ez már más :)

Szóval fel a fejjel! Sok sikert!

98. mh07 (válaszként erre: 94. - Livia38)
2008. ápr. 17. 08:24

Nem ismerek olyan embert aki a válás híve lenne, de ha már nem működik egy kapcsolat akkor inkább legyen vége.

A hétvégén jelentették be barátaink, hogy 20 évnyi házasság után elváltak. (Futószalag, 2 hónap alatt lezártak egy 20 éves kapcsolatot. A bíró még meg is dícsérte őket, hogy jó volt őket elválasztani, mert gördülékenyen ment :( ).

Egy biztos ilyen felszabadultnak már rég láttam őket.

97. fe20557d00 (válaszként erre: 96. - Livia38)
2008. ápr. 16. 19:36
:-D Ne aggódj! Ki mondja meg a helyes? Magadhoz légy hű,ne más emberekhez;-)
96. Livia38 (válaszként erre: 95. - Fe20557d00)
2008. ápr. 16. 18:48

Szia Bogica, ne tud meg most készülök negyetszerre férhez menni, ezt most olyan jól meggondoltam, már négy éve gondolom : ))))

Amugy remélem nem leszek Gábor Zsazsa kettö,: DD

- kell egy kis humor is néha-néha!!!!

95. fe20557d00 (válaszként erre: 94. - Livia38)
2008. ápr. 16. 18:20
:-D,akárminek a híve vagyunk az élet sokszor olyan döntések elé állít,amit álmunkban sem gondolnánk. Gyerekként én is másról ámodoztam...Ahhoz képest egy szerelmem meghalt,a másiktól elváltam.
2008. ápr. 16. 17:40
Èn nem vagyok a válás hive, de nem is tudom, hogy sikerült mégis háromszor már elválnom. : (
93. fe20557d00 (válaszként erre: 91. - Mh07)
2008. ápr. 16. 17:16

Nagyon tetszett amit írtál.Igazán jól alakult minden körülötted és jó hogy kivártad azt akire valóban szűkséged van. Tudod ebben nagyon eggyek vagyunk,valahogy engem is mindig az a férfi ejtett rabul és lett belőle komoly,akire amikor ránéztem olyan érzésem volt mintha már ismerném,és ahogy egyre jobban megismertem ez fokozódott.

Klassz lányod lehet:) az enyém is az...:-)))

Én sem ijedek meg akármennyi időtől amit egyedül kell lennem még...,mert nekem sincs szükségem csak 1 tányérra!!:)

92. bb52f751dd (válaszként erre: 89. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 16. 10:13

Nálunk is ez volt,kb.Nem rossz ember,sőt,..de nagyon nem voltunk egy hullámhosszon.

Jobb volt így,és igen a gyerekeknek is,nem azt látják,hogy apa és anya fújnak egymásra...

Csak a gyerekek miatt nem szabad egy rossz házasságot fenntartani,és tényleg nem kell félni újra kezdeni.

91. mh07
2008. ápr. 16. 10:02

Első házasságomat fiatalon kötöttem. Az első szerelem mámorában. Néhány év múlva elváltunk, egy másik nő miatt. 15 évig éltem kettecsként gyermekemmel. Sokat piszkáltak miatta barátok, családtagok, hogy miért vagyok még mindig egyedül. Párban könyebb lett volna, de csak azért hogy egy tányérral több legyen az asztalon nem akartam.

Aztán bemutattak egy olyan férfit - akire mellesleg a lányom beszélt rá - akitől az első vacsora után úgy váltunk el, mintha mindig is ismertük volna egymást.

Fél évig "udvarolt" - klasszikus értelemben -testiség nélkül. Rengeteget beszélgettünk. Nem mindenáron akartunk újabb kapcsolatot. A lányom ekkor volt 14 éves. Idén ünnepeltük a 6. házassági évfordulónkat. A kapcsolatunk azóta is harmonikus. Egymás részeivé váltunk. A lányom mára 21 éves és a szavaival élve: Ő járt a legjobban két férfi (apa) óvja minden léptét. A két férfi (ex és jelenlegi férj) is jó kapcsolatban vannak.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy nem erőből kell akarni egy kapcsolatot. Élni kell benne! Vannak jó napok és még jobbak! Olyan konfliktus pedig nincs amit két felnőtt ne tudna megoldani.

90. bb52f751dd (válaszként erre: 86. - Fe20557d00)
2008. ápr. 16. 09:49

Nagyon nehéz,tényleg.

Sajnos vérszerinti szülők közt is vannak nézeteltérések,az első házasságban nagyon sokszor nem értettünk egyet mi sem...

És a viták,veszekedések mindig a gyerekeken csapódnak le,ha akarjuk,ha nem...

89. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 88. - Fe20557d00)
2008. ápr. 15. 15:11

azért írom hogy ilyen is legyen:))de tényleg úgy van....

Az exel sem rossz a kapcsolat,viszi rendszeresen a gyereket,foglalkozik vele,tehát nem rossz ő,csak más....és nem baj hogy szétmentünk,így jobb mindkettőnknek.valamint a gyereken sem látjuk hogy sérülne,pedig figyeljük árgus szemekkel mindketten,mind4en...remélem később sem lesz gond.

88. fe20557d00 (válaszként erre: 87. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 15. 15:08
:-D,nagyon jó ilyet hallani...:-)
87. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 86. - Fe20557d00)
2008. ápr. 15. 15:07

Mi például a második férjemmel szinte azonos elveket vallunk gyerekügyben....ezek sokban eltérnek az exem elveitöl....szóval ilyen szempontbol is lehet jó,jobb egy második házasság....

Ez a szinte,kb amiatt van hogy én nőböl vagyok ő pedig férfibol....lényeges dolgokban egyetértünk...ilyen volt pl a szoptatás is....

86. fe20557d00 (válaszként erre: 85. - Bb52f751dd)
2008. ápr. 15. 14:29
Iszonyatosan nehéz lehet.....,szerintem is rengeteg munka van egy újra kezdésbe. Viszont látok családokat ahol vérszerinti szülők között is vannak komoly konfliktusok,a gyerek elfogadásval szemben.Az egyiknek mások az elvárásai mint a másiknak és ez már alapja lehet...vagy nem?Pl: az egyik ismerősömnél mostanába komoly problémák vannak,abból hogy az anya nem akarja még ciciről leválasztani a másfél évest,míg apuka szerint már el kéne választani,ez miatt sokat vitáznak,álmatlan éjszakák...stb,mert a gyerek még éjszaka is szopik és már a családi pihenés,alvás és ugye a partnerkapcsolatot is megviseli.
85. bb52f751dd (válaszként erre: 84. - Fe20557d00)
2008. ápr. 15. 13:34

Nálunk is nehezen mentek ezek a dolgok,a gyerekek teljes mértékben elfogadták,még mondhatom,hogy meg is szerették őt,és látszatra úgy nézett ki,hogy ő is a gyerekeket.Ahogy teltek a hónapok,akkor kezdtem rájönni,hogy még mindig nem tudja őket elfogadni...Én sose kértem,hogy apaként viselkedjen,elég csak barátként,és a gyerekek sem apaként néznek rá a mai napig sem,csak mint barátra.

Most már,hogy látja cseperedni a sajátját,és látja,hogy mennyi szeretettel veszik körül a tesók,hogy milyen jól elvannak,mennyire szeretik egymást,egyre jobban érzem,hogy talán most már elfogadja őket :)

Kellett hozzá ez az idő,de elég sok álmatlan éjszakám és viták voltak ez miatt!És mindez úgy,hogy ők minél kevesebbet tudjanak az egészről...

84. fe20557d00 (válaszként erre: 83. - Zsandrea)
2008. ápr. 15. 13:11

Meglehet talán úgy is közelíteni,hogy a gyerekem fogadja el,és ne az új párom őt.És erre a felnőttnek kell törekedni,hogy így legyen....Én úgy gondolom az én gyerekemnek van apukája,nincs szüksége arra,hogy apukaként bárki elfogadja.(szerencsémre jó a kapcsolata a vérszerinti apjával)

Remélhetőleg olyan párra vágyik mindenki aki újra kezdi,hogy ez ne okozzon problémát és én is biztosan segítnem a kapcsolatuk alakulását,de amint észrevenném,hogy a gyerekemet nem tudja megérteni....azt hiszem nem maradnék vele.

2008. ápr. 15. 11:15
Az újrakezdésehez bátorság kell. Főleg, ha már van egy egzisztenciád, és gyermeked. Én nem tudnám kitenni a kislányomat annak, hogy az új apuka ne fogadja el, és emiatt a kis lelke sérüljön.
2008. ápr. 13. 17:31

Sziasztok!


Olyan 25-38 közti hölgyeket keresek, akik nagyon hamar (lehetőség szerint 3 hónapon belül) mentek férjhez, és szívesen elmesélnék a történetük a Marie Claire női magazinban, amelyben férjükkel egy közös fotó is megjelenne. A jelentkezéseket a torokzita@hotmail.com e-mail címre várom. Köszönöm.

81. o.andi
2008. ápr. 8. 23:35

ujrakezdeni sohasem késő!!

SOHA!!!!!

2008. ápr. 8. 22:29
4* léptem vissza régi kapcsolatomba!Most már tudom miért! Nem félelemből maradtam, a kíváncsiság vitt néha el... néha nagyon... de semmit sem bántam meg.. talán pont ezért olyan jó most minden
79. bb52f751dd (válaszként erre: 77. - Fe20557d00)
2008. ápr. 6. 19:32

Nálam más volt már a helyzet,nem volt már szerelem,egyáltalán...már megkönnyebbülés volt.

De biztos vagyok benne,hogy lehetséges.Nagyon nehéz lehet,láttam már rá példát,de ott eltelt jó pár év a válás után.

2008. ápr. 6. 19:29
Én nem mernék már senkit sem szeretni, s nem hiszem, hogy lenne bárki is, aki engem tudna szeretni...:((
77. fe20557d00 (válaszként erre: 76. - Bb52f751dd)
2008. ápr. 6. 19:27

Lehet az ember újra olyan boldog,oda tudja magát adni mégegyszer? Érezheted hogy az az új férj a társad ugyanúgy? Néha olyan érzéseim vannak,hogy levágják a kezem újat kapok,de az nem az igazi...

Én nagyon szerettem a volt férjemet.Nem tudom lehet valakit így szeretni...újra.

2008. ápr. 6. 19:21

Én is újrakezdtem,és sikerült!Nagy-nagy elhatározás kellett hozzá...


De ha még egyszer kéne,ahhoz már nem lenne erőm.

75. fe20557d00 (válaszként erre: 74. - Caravell)
2008. ápr. 6. 19:17
De szépen megfogalmaztad!:-)
2008. ápr. 6. 19:13

Ne féljünk. Tanuljunk a hibákból és lépjünk tovább. Legyen önbizalmunk (nem önhittség!) és szeressük az életet: az bizony csak párkapcsolatban teljes. Újrakezdeni (papírral vagy papír nélkül - végül is mindegy, a bensődben érzed az odaadást, és itt a lényeg!) tudni kell, bármit az életben. Ez az élet titka. Hibázni és tanulni és továbblépni, elesni és felállni.


És szeretni. Anélkül nem teljes az ember.

2008. ápr. 6. 17:54
Én nagyon szeretném egyszer újra kezdeni.Most már nem félnék azt hiszem....
2008. ápr. 6. 14:58

A még papíron férjem olyan mocskosságokat művel,holott én kértem,legyünk tisztességesek,amit álmában nem vár az ember egy diplomás pszichiátertől.Ez egy agyrém....

Jó lenne v.ki,csak nem merem szeretni...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook