Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Maradnál vagy mennél a házasságban, ha... van egy közös gyerek, uton a második.... fórum

Maradnál vagy mennél a házasságban, ha... van egy közös gyerek, uton a második.... (beszélgetős fórum)


1 2
41. moonlight13 (válaszként erre: 40. - Bobesbobek)
2013. jan. 5. 21:02
Értem. Bár én ettől sajnos sokkal reálisabban gondolkodom, kevesebb kompromisszumra is vagyok képes.
40. Bobesbobek (válaszként erre: 39. - Moonlight13)
2013. jan. 5. 21:00
Ez a gond elmult mar 3eve mikor ez tortent,volt terapian leallt rola!Masok a gondok,hogy nem bizom benne,csaladjatol nem tud elszakadni akik kiszipolyozzak,ok az elsok!es engem megviselt a helyzet amibe sodort anno!ezert gondolom hogy talan segiteni,mert alapjaban nem rossz ember es nagyon jo apa csak sz.r ferj!
39. moonlight13 (válaszként erre: 38. - Bobesbobek)
2013. jan. 5. 20:52
A szerencsejáték szenvedélybetegség. Erre nem párterápia kell szerintem, hanem valami ezzel kapcsolatos terápia.
2013. jan. 5. 17:25

Köszönöm mindenkinek ,jó tudni hogy van aki megért van aki nem ,tehát nem gáz hogy gondolkodom,mert ha mindenki egyfélét irt volna akkor tudnám hogy bennem a hiba,de igy azt gondolom normalis hogy vivodom!

Döntsere nem jutottam persze,sajnos a ferjem nagymamaja haldoklik,igy meg egy beszelgetest sem eroltetek most!

Talan utana megprobalok egy beszelgetest illetve javasolok egy parterapiat!Talan egy kivul allo segitene,ahogy ti is!Koszonom

37. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Szilvamama)
2013. jan. 2. 19:54
Egyetértek!
36. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Bobesbobek)
2013. jan. 2. 10:48

Nem hinném, hogy ez gyávaság lenne!

A gyerek(ek) nagyon fontos(ak), aki(k) miatt bármire képes vagy!

35. Szilvamama (válaszként erre: 26. - Bobesbobek)
2013. jan. 2. 10:45
Amit leírsz, annak köze nincs a karmához, a felelőtlen emberi döntésekhez viszont annál inkább. Lépned kellene, bármilyen nehéz is, mert ez a helyzet csak rosszabb lesz! Az ilyen embernek az Isten pénze nem elég...
34. Annie1130 (válaszként erre: 6. - Bobesbobek)
2013. jan. 1. 20:07

Normál esetben azt mondanám, próbáljátok valahogy helyrehozni a kapcsolatotokat. De ahogy olvasom a soraidat, a kapcsolatotok nem őszinteségre épült, így nem biztos, hogy van mit helyre hozni...Azért érzed magad úgy, ahogy, mert ezt te is tudod valószínűleg és becsapva érzed magad. Minden bizonnyal állandóan reménykedtél abban, hogy jobb lesz, hogy megváltozik, és ezért fog most megszületni egy második gyermek is, aki ártatlanul viselheti majd örökre az önző, szenvedélybeteg apja által okozott hegeket a szívén, sajnos a kistestvérével és veled együtt...

A szerencsejátékból nem lehet kigyógyulni, csak tűrtőzteni tudja magát egy ideig az ember, vagy a kényszer (pénz hiánya) miatt kerüli a kaszinókat. (Nem gondolom, hogy a kaszinók bezárásával kevesebb lett a beteg ember, legfeljebb messzebb kell utazniuk, vagy más kompenzációs eszközt, pl. drogokat, vagy alkoholt, csajozást, stb. választanak helyette.)


Mindenképpen próbálj meg egy számvetést készíteni! Vizsgáld meg, hogy van-e mit megmenteni a kapcsolatotokon (a gyerekektől függetlenül)!Ha nincs, akkor készíts egy tervet és kérd a szeretteid segítségét és támogatását a terv kivitelezéséhez!

2013. jan. 1. 19:52

Szia!


Hát, ha így érzed, okosabb lenne lépni és esélyt adni Magadnak és a mostani Párodnak is egy jobb kapcsolatra, szerelemre, boldogságra.


Ha okosan csináljátok, közös megegyezéssel, mindketten törődve a gyerekekkel, még ők is jól tudnak kijönni belőle, optimális esetben akár két családjuk is lehet.

2013. jan. 1. 14:53

Ha jól értelmezem,van változás,de teljesen megértem,hogy Te már nem szereted úgy,nem tudsz úgy viszonyulni hozzá mint régen.A gyerekek miatt adhatsz még egy esélyt,bár már kapott eleget.Hogy a családja ne tudja negatív irányba befolyásolni,messze kellene költözni tőlük,mondjuk az ország másik végébe.Tudom,ez nem egyszerű.

Lehet bizakodni,reménykedni,hogy jobb lesz,de az az igazság,hiszek a mondásban,kutyából nem lesz szalonna :(((

2013. jan. 1. 14:39
Ne akarj még több problémát magatoknak! Én kezdenék egy önálló életet! (És igen, mérlegelni kellett volna, hogy egy második gyereket is ennek az embernek szülsz-e! De most már késő bánat!)
30. belladonna3 (válaszként erre: 24. - Bobesbobek)
2013. jan. 1. 14:37

Akkor paterold ki minél hamarabb,mert a végén te fogod csupasz s.ggel az utcán találni magad.

Nagyon gyenge jellemű!!Családja kiszípolyozza,ő meg téged fej.Nem semmi..

29. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Bobesbobek)
2013. jan. 1. 14:30
Viszont gondolom, azt tudod, hogy a legközelebbinél már apuka nem biztos, hogy ki tud húzni a sz...ból titeket!
28. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Bobesbobek)
2013. jan. 1. 14:28
Szerintem nézd reálisan a helyzetet! Nagyon sok év munkája milliókat megkeresni! És pár pillanat alatt elkölti! Én nem kockáztatnék többet! Inkább költsd a gyerekedre!
2013. jan. 1. 14:14

Ha már csak annyi a baj hogy néha veszekedtek szerintem várj még.

Ha ennél többről van szó akkor ne várj azonnal intézkedj.Igazából szavaidból az jön le hogy te nem is szereted már.

Amúgy én sem értem minek ilyen embernek szülni főleg kettőt is.Annyira ezek szerint nem rossz a helyzet.

26. Bobesbobek (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2013. jan. 1. 13:35
Ez rézsben igaz,de tény hogy a játszani azota nem játszott(én igy tudom),de en is ettolfelek,hogy most apum segit es megint minuszba kerülünk!Mert olyan mintha ez lenne a karmája,örök veszteseg,es nem vágyom sokra,de idegesit,hogy apukam tobb milloja elment amit a ygerekeimre fordithattam volna!Mert peldaul felvetette vele az anya a kolcsont aztan abbol nyaralgatott es a nyakabaan hagyta,ezt most az en csaladom fizette!Ilyenkor mikor beszelek rola olyan abszurd es egyertelmu hogy mennie kell!de aztan ...dontes keptelen leszek... de most donteni fogok
25. Bobesbobek (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2013. jan. 1. 13:29
Igen tudom,hogy hibás döntések sora volt eddig!Belefáradt már nyugalomra és boldogságra vágyom!
24. Bobesbobek (válaszként erre: 19. - Belladonna3)
2013. jan. 1. 13:27
Nem nem bánt,de ha összeveszünk akkor eleg ordenárén tud beszElni,foleg a gyerek elott ami nagyon zavar!Igen probalkozik de olyan mintha átok is ulne rajta,minde rosszul sül el!Családja az örületbe kergeti és kiszipolyozzák toluk viszont nem tud szabadulni!
2013. jan. 1. 13:09

Röviden a válasz.

(menj v. maradj?)


M E N J !!!!!!

22. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bobesbobek)
2013. jan. 1. 11:48

Lehet, hogy most túl kemény vagyok, de szerintem kutyából nem lesz szalonna! A szenvedélybetegségekből nehéz kigyógyulni, és valószínűleg nem is úgy működik, hogy megígérem, hogy...

Én menekülnék ebből a kapcsolatból, amíg nem tesz megint valami adósságot rátok!

21. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - Bobesbobek)
2013. jan. 1. 10:47
Ha most úgy néz ki, hogy rendeződtek a dolgok, akkor gondold át alaposan, mert lehet ebből még valami.
20. andi6020 (válaszként erre: 14. - Bobesbobek)
2013. jan. 1. 10:34

Jól értem, hogy az uzsorakamattól megszabadultatok, a férjed megváltozott, csak te fáradtál már bele ebbe a kapcsolatba? Mert ha igen, akkor adj még egy esélyt.

Ha nem, akkor ne, de hogy mit csinálj, azt nem tudom, és....de itt inkább nem is folytatom, nem akarlak bántani, tudod te egyedül is, hogy mennyire felelőtlen voltál, vagy.

19. belladonna3 (válaszként erre: 1. - Bobesbobek)
2013. jan. 1. 09:40
Egy esélyt adnék még neki a helyedben,csak egyetlen egyet!(a magaméban semmit!)Azt is azért,mert nem derül ki az írásodból hogy szokott e testileg bántalmazni.De a párodnak sürgősen 180 fokos fordulatot kell tennie kiváltképp felelősség terén!
2013. jan. 1. 08:58
én a békességre szavaznék és ezt javasolnám pláne a gyerekek miatt is biztos megoldható ez is ha áldozatokkal is de megoldható...../nagypapai javaslat/
17. Bobesbobek (válaszként erre: 16. - Telepocak)
2013. jan. 1. 08:58

Èn is csak segitseggel tudok boldogulni ,foleg hogy anyukám is rám hárult,mert nincs miatta hova mennie!Ígen manapság egyedul eltartani egy gyereket is nehez!Tudom nem mindig megoldas a kulonválás de mi a normális meddig próbálkozik az ember?Meg kell alkudni,vagy menni?

Elég a "nem is olyan "rossz?

2013. jan. 1. 08:45
Szóval szarul sikerült a Szilveszter...Megmondom őszintén,már nekem is jutott eszembe olyan gondolat,hogy menjek,vagy maradjak.Nekem nem lenne hová mennem,így maradok.Azért az őszinteség részét képezi az is,ha rosszabb történeteket hallok,mint az enyém,kicsit jobb lesz.Tudom,hogy szeret minket a férjem,és nagy százalékban igazán jó férjnek mondható,de ha összekapunk-az borzalmas.Valószínű számít az is,hogy mit láttam otthon,ami szintén nem egészen volt normális.Az előző kapcsolatom,sem volt egyszerű,így hát rájövök,nem is olyan rossz nekem.Rossz duma,de talán ezzel nyugtatom magam.Arra meg tényleg nincs biztosíték,hogy döntenék,ha mennék.Sajnos én anyagilag nem tudnék megállni egyedül a lábamon,ezért sajna nem is kérdés a maradás,az már fájóbb,hogy a férjem ezt tudja,és egg-egy veszekedés alkalmával az orrom alá is dörgöli.A másik legfájóbb pontom a KEDVESMAMA.Hát most kirázott a hideg...Szerintem mérlegelni kell,számba venni a pozitív és negatív dolgokat a döntéssel kapcsolatban,meglehet csinálni,hisz vannak pozitív példák.Az elhatározásnak kell erősnek lennie. Erős érzelmi kötődéssel szerintem nem megy.
15. Bobesbobek (válaszként erre: 13. - Wukovics25)
2013. jan. 1. 08:17
Ígen ezt kene tennem csak mostanra alakult ugya helyzet,hogy ezt megtudom tenni,van fedel a fejem felett,nem függök tőle,csak olyan nehez ezt meglépni,föleg most!De gondolom ez csakkifogas részemrol!
2013. jan. 1. 08:14

Bocsánat,lemerültem a gépem aztán én is

Szoval utana megbánta tettet igyekezett eldegéltünk,veszekedtünk,mert azért egy ilyen dolognak vannak hatásai.

Kozben a csaladja bele keverte kolcsonokbe,uzsorába,hitelekbe,persze mindezt a hatam mogott!aztan hiaba keresett havi 500at mind eluszott uzsoraba,meguntam hogy nincs penz,miert nincs kideruktek a dolgok menni akartam,hova hogyan?

Segitseget kertem felve apumtol,nem volt rossz a kapcsolat csak semmilyen,soha nem kertem tole semmit,de mondtam agy a bajom nem birom tovabb.ő ugy akart segiteni,hogy probaljam meg menteni a hazassagom is,adott a ferjemnek penzt,kimosta az uzsorabol,nagyon vagytam egy masodik gyerekre mar a fiam is akarta,gondoltam mostmar jo lesz minden !de a sok dolog miat mar annyira kihultek az erzeseim,hogy probalom szeretni,de nem megy!

Roviden ennyi azt hiszem nem tudom mit szeretnek,biztato szavakat?beszelgetest?bantast nem koszi!tudom nem voltam okos,nem kellet volna mar az elejen el kellet volna hagyni,nem vagyok tok hülye csak mint mindenki reménykedem benne hogy jobbra fordulnak a dolgok!

2013. jan. 1. 07:53
lépj le tőle ,nem hinném ,hogy valami is változna ,legalább a gyerekeidet megmented ...
12. acuko (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2013. jan. 1. 02:19
Majd ha felébred a népség, és meglátják, majd akkor folytatódik. Sajnálom szegényt, de nagyon nem kellett volna a második babát összehozni egy ilyen pasival.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook