Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A második házasságkötésnél mi illik és mi nem? fórum

A második házasságkötésnél mi illik és mi nem? (tudásbázis kérdés)


28. virus2008 (válaszként erre: 1. - 3afdbd21b7)
2012. júl. 2. 10:11

Hát én ott kezdeném, hogy másodjára biztos nem mennék férjhez.


Ami egyszer nem sikerült másodjára sem fog,ilyenkor bukik ki milyen álszentség az örök fogadalom egymás mellett.


Viszont azt sem értem mi ez a mizéria a ruhákkal?Ez a mi illik mi nem?

Mindenki azt vesz fel amit akar, ha akarja feketét ha akarja hupililát.A lényeg, hogy mga boldog legyen...

27. 298b15dfdd (válaszként erre: 20. - Era06)
2012. jún. 30. 09:10
téged is....:)
26. caffi
2010. febr. 27. 18:08
Ez a te napod,a te életed.....ne foglalkozz mással.....legyél nagyon boldog!!!
2010. febr. 27. 17:57
Az egyházi esküvő érvénytelenítésének meg vannak az igen szigorú feltételei: pl. homosexualitas, megtévesztés.
2008. okt. 12. 03:13
Nem tudom miért nem lehet fehér ruhában a 2. esküvőjén a Menyasszony. Igaza van a Magdolnának a TE Napod. Ne törődjetek a megjegyzésekkel.
2008. aug. 9. 17:36
köszi mindenkinek:)))
2008. aug. 9. 09:38

Nekem tavaly előtt volt az esküvőm a párom már egyszer volt nős. Van egy szép lányunk de egyik sem tartott minket vissza attól hogy rendes esküvőt szervezzönk pedig mi is egy kissebb kösségben lakunk

Voltunk vagy 70 -en gyönyörü fehér ruhában voltam és a kislányom volt aki a fátylamat fogta

Ettől szebb szeritem nem kell :)

CSak a templomi maradt ki :(


Szerintem úgy csináljátok ahogy ti szeretnétek mert ez a ti napotok és nem másé akinek meg nem tetszik nem kell megnéznie ennyi

Sok boldogságot !!!

2008. aug. 8. 19:39
Én pont fordítva csináltam mindent. Nekem az első esküvőmön nem volt fehér ruhám. A másodiknál igen de nem fátyollal.
20. era06 (válaszként erre: 19. - Era06)
2008. aug. 8. 17:48
falu, valaki javítsa márt ki
19. era06 (válaszként erre: 13. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 8. 17:45

A szabály, hogy nem vehetel fel fehér ruhát, és nem lehet fátylad. De ha mindenki betartaná a szabályokat, akkor nem lenne senki habos ruhás menyasszony :))

Manapság divat a színes menyasszonyi ruha is. Így még a falú sem tud megszólni. Mindenre van cseles megoldás.

18. Dorka29 (válaszként erre: 17. - 14775640c4)
2008. aug. 8. 13:54

jaja, de nemcsak itt.:))

Azért írtam, hogy "hivatalosan".;)

17. 14775640c4 (válaszként erre: 14. - Dorka29)
2008. aug. 8. 13:49
ennyi erővel szerintem itt senkire nem lehetne feladni a fehéret:DDDDDD
16. szabk (válaszként erre: 14. - Dorka29)
2008. aug. 8. 11:07

...nem kell rómáig menni, a holtomiglan-holtodiglan felbontásához leginkább pénz kell, más nem...


amúgy nekem volt már első esküvőm, nagy, szép, habos stb. másodikat ha tartanék, kicsi lenne, szerény, visszafogott. de ez az én véleményem, csináld úgy, ahogy szeretnéd!!! és ne foglalkozz a babonákkal, ha most találtad meg az igazit, nyugodtan ünnepeld vele úgy, ahogy jól esik, főleg ha neki nem is volt még, és fontos neki!!!

15. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 14. - Dorka29)
2008. aug. 7. 22:11
:))))
14. Dorka29 (válaszként erre: 11. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 7. 22:02

Nekem is csak az jut eszembe, amit már szóba került:

A mennyasszony nem lehetett fehérben, mert már nem ártatlan "hivatalosan" sem.:)


Templomi esküvőt csak először lehet tartani, kivéve, ha negligálja az egyház az előző házasságot, talán a pápától lehet ilyesmit kérni.., de ezt gyakorló hívők biztosan jobban tudják, lehet, hogy nem kell Rómáig menni.:)

13. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 12. - Zezsua)
2008. aug. 7. 21:50

Köszi:))))

Ez még nem publikus Zsuzsi, csak tervezgetjük, de már így is nagyon jó....maga a gondolat és az időpont már megvan:)))

12. zezsua
2008. aug. 7. 14:08

Mit hallok?

Marica! Ugy legyen minden ahogy ti akarjátok csak mi ki ne maradjunk a jóból(mármint itt a hoxán)

Lehetsz te nyugodtan fehérben, földigérőben bármiben.

Az a lényeg,hogy megtaláltad az igazit.Puszi!

2008. aug. 7. 13:23

Köszön mindenkinek aranyosak vagytok, de nem erre gondoltam a kérdésemmel:)))

Nem érdekel más véleménye, úgy is úgy fogjuk csinálni ahogy mi szeretnénk, nem foglalkozom másokkal.


CSAK KÍVÁNCSI VOLTAM!!! Régen mikor gyerek voltam még terjengtek hiedelmek, babonák, szokások, hogy mi illik és mi nem és ezekre lettem volna kíváncsi. Mert hogy mindenhol máshogy szokás. Reméltem hogy Ti tudjátok... pl.: nem vehet fel fehéret a menyasszony, meg ilyenek... (én úgy is felveszem, na nem a habos, babos megoldást, csak az egyszerüt:)))

2008. aug. 7. 13:01

Én is osztom az előttem szólók véleményét, ne foglalkozz azzal mit illik és mit nem.

Csináljatok olyan lagzit amilyet Ti akartok, és érezzétek jól magatokat!

SOK BOLDOGSÁGOT!!!!

2008. aug. 7. 11:00
Mindent úgy csináljatok ahogy ti akarjátok. Ne az illemre emlékezzetek vissza, hiszen az a nap rólatok szól. Úgysem tudnátok mindenkinek a kedvére tenni. Mindig lesz akinek valami nem tettszik és meg bánt emiatt. De ez sose érdekeljen benneteket. Kívánom, hogy legyetek nagyon boldogok úgy ahogy ti akarjátok.
2008. aug. 7. 10:47

Csak az számit, h. Ti mit akartok!!!!

Én is idén mentem másodszor férjhez, összesen 4-en voltunk, mert MI így akartuk!!!!

7. 14775640c4 (válaszként erre: 3. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 7. 09:13

kit érdekel?:))

mindenki azt tesz amit akar.nem kell másokkal foglalkozni. én a helyedben nem csinálnék nagy ügyet.

nálunk olyan esküvő volt hogy négyen voltunk összesen. fél óra volt az egész, és farmerba voltunk. ennyire ne érdekelt. nem ez a lényeg hanem az hogy szeretitek egymást a többi külsőség..

6. emagdi (válaszként erre: 3. - 3afdbd21b7)
2008. aug. 7. 08:32

szerintem kicsit se törődj azzal, hogy ki mit szól!

ha nektek a nagy lagzi kell, szervezzetek azt! (gondolom egyedül a templomi részt kell kihagynotok)

2008. aug. 7. 06:29
Kimaradt! Tudom írni könnyü de minden csoda 3 napig tart. Vagy még addig sem!!
2008. aug. 7. 06:28
Mit törődsz te azzal,hogy mit mond más?? Ez a te és a párod napja!! Ha tetszik a menyasszonyi öltözet és a párod akarja vedd fel. Fütty mások véleményére!!
2008. aug. 6. 22:33

A lényeg én már voltam egyszer férjnél, a párom viszont még nem és van egy gyönyörű másfél éves kislányunk is.

Lagzi, esküvő, ruha, stb,vidéken megszólják az embert és kíváncsi voltam ezekre a "szokásokra". Nem mintha ez bármit is befolyásolna, csak kíváncsi lennék rá, hogy máshol mi a szokás :)))

2008. aug. 6. 22:29

pontosan annyi illik, amit te elképzelsz magadnak.

ne hagyd hogy szokások befolyásoljanak ebben a szép napban.

2008. aug. 6. 22:29
A második házasságkötésnél mi illik és mi nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook