Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Márpedig én nem akarok gyereket! fórum

Márpedig én nem akarok gyereket! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. júl. 13. 21:05
Valóban van ilyen, én is ismerek ilyen illetőt. És nem azért, mert rossz ember lenne, csak valahogy nem vágyik rá egyáltalán. Persze sorolhatnánk a gyerekvállalás elleni érveket, néhányat fel is sorolok most. Sokaknak ugye alapból nincs, vagy nem nagyon van munkája, és hát az életszínvonal is olyan manapság, hogy erősen meggondolandó a gyerekszülés. No meg persze sokan félnek attól, hogy vajon egészséges lesz-e, és hát az sem feltétlenül mindegy nekik, hogy fiú lesz-e vajon, vagy lány. Arról nem is beszélve, hogy már én is láttam az utcán, járműveken, hogy mennyit bajlódnak a kisgyerekekkel a szüleik, pláne ha az ordít vagy sír, ez is elrettentő példa szerintem sokaknak.
2014. júl. 13. 21:04
Magánügy, ha nem akar hát ne szüljön!!
2014. júl. 13. 21:03
Mondjuk sosem értettem, miért kell tapintatlanul megkérdezni valaki arról, hogy miért nincs gyereke vagy szeretne-e. Sok minden miatt alakulhatott így az élete.
28. manó2000 (válaszként erre: 1. - Schnuffiland)
2014. júl. 13. 21:00

Én mindig is szerettem volna gyereket, de csak ha meg vannak a feltételek. Nem feltétlen csak anyagi javak, hanem normális kapcsolat.

A másik oldala a dolognak, hogy egy gyerekes anyának piszok nehéz elhelyezkedni vagy akár megtartani a munkahelyét folyton betegeskedő kisgyerekkel. Szóval nem könnyű.

2014. júl. 13. 20:53
Harmincöt leszek,2 éve találtam meg a párom,aki sem egzisztenciális okból (havi 150 ezer Ft-ot fizet CHF alapú lakáshitel törlesztésre)sem érzelmi okokból (szülei házassága azon is bukott el,hogy az édesanyja egyedül döntött arról,hogy a gyerekek jöjjenek)nem szeretne még.Én ezt elfogadom,mert őt szeretem,együtt akarunk lenni,ebből a helyzetből kell a legjobbat kihozni.Előző kapcsolata aki nálam jóval fiatalabb volt,azért hagyta el,mert neki már esküvő és gyerek kellett.Mivel ezt a párom nem tudta sbszolválni,keresett egy,a terveinek jobban megfelelő 'hímpéldányt'.Énazért félek attól,hogy mi van,ha majd kiderülhogy nem lehet gyerekünk...Mindezt azért írom,hogy sosemlehet tudni kinek milyen ok miatt nincs gyereke.A tapintatlan rákérdezések lehet sebeket tépnek fel.Az,aki mondjuk sokszázezer Ft-ot áldozott lombikra és mégsem sikerült szülővé válnia,az érzelmi és anyagi veszeség miatt majd a későbbi nyugdíjjal is bűnhődjön?Az a réteg meg aki potyogtatja a purdékat,és alig van munkaviszonya,meg majd elvonul korai nyugdíjba?
26. unom (válaszként erre: 25. - Krilion)
2014. júl. 13. 20:45

Pedig van ilyen is. Van, aki egyáltalán nem szereti a gyerekeket, nem vágyik gyerekre.

Azért írtam azt, hogy a gyerekes nők is sokféle kapcsolatban élnek, mert ezek szerint erre nem lehet fogni.

25. Krilion (válaszként erre: 12. - Unom)
2014. júl. 13. 20:41
Nem arra gondoltam, hogy azok a nők, akiknek van gyerekük, azok milyen kapcsolatban élnek, hanem arra, hogy amikor eldönti egy nő, hogy akar -e gyereket, akkor milyen kapcsolatban él, mert azt tényleg nehezen elképzelhetőnek tartom, hogy valaki egy boldog párkapcsolatban él, megvan az anyagi és egészségügyi háttere, akkor ne gondolna a gyerekvállalásra. Illetve el tudom képzelni, van, aki túlságosan "borzasztónak" találja ezt a világot ahhoz, hogy gyereket szüljön, ami a történelmet tekintve elég fura indok, mert sokkal rosszabb idők is voltak, és biztosan lesznek is. Vagy annyira hiú valaki, hogy nem akarja elrondítani a testét, vagy egyszerűen önző, vagy pszichés problémái vannak. Vagy mi lehet még az oka, kíváncsi lennék, mert olyat, hogy "egyszerűen nem akar gyereket" na olyat nem tudok elképzelni.
24. mmacus (válaszként erre: 1. - Schnuffiland)
2014. júl. 13. 20:38
Ez magánügy, mindenki el tudja dönteni, mit akar. Nem kötelező, még csak nem is elvárás a gyermekvállalás -szerencsére. Mert aki így érez, jobbat tesz magával is és a világgal is, ha nem szül gyereket.
23. Schnuffiland (válaszként erre: 15. - Cucicsillag)
2014. júl. 13. 20:34

Igen szerintem is magánügy, hogy valaki akar-e gyereket vagy sem. Ám az megint más, ha mondjuk valaki harmincas évei közepén vagy végén van, és akkor a munkatársak felteszik neki a nagy kérdést: és gyerkőcöt nem akartok?

Nekem sincsen pedig már én is vagyok.... Engem személy szerint egyszer kérdezett meg egy ismerős, de nem szemrehányásból ;) inkább a férjemet zaklatják mindig ezzel a kérdéssel. Ő erre ironikusan azt válaszolja: miért, van nálatok néhány feleslegben? Mindig megmosolygom a humorát. Olyan drága.

22. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Schnuffiland)
2014. júl. 13. 20:33

Magam részéről a "sohasem akarok"-ból a "nem tudom"-ba kerültem.


úgy vagyok vele hogy ebbe az országba nem.. majd máshová, már körülmények közé.. nem erre a szeméttelepre...

21. Judit36 (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2014. júl. 13. 20:33
:D
20. spinneli (válaszként erre: 1. - Schnuffiland)
2014. júl. 13. 20:32
Szerintem mindenki úgy él, ahogy akar.
19. unom (válaszként erre: 17. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 13. 20:30
Persze, 3 új lesz, és megszűnik 5 régi. De ez nem csak nálunk van így, világjelenség, a technológia fejlődésének a velejárója.
18. Luijza
2014. júl. 13. 20:29
De akkor a te ágad nem megy tovább, kihalásra van ítélve.
17. 3da8f53e4a (válaszként erre: 14. - Unom)
2014. júl. 13. 20:26

ááá:D :D lépten-nyomon azt olvasni, hogy itt-ott avatják az új munkahelyeket.



-csak azt nemtom" ez még Magyarországon van még?? -

16. lilibe (válaszként erre: 12. - Unom)
2014. júl. 13. 20:25
Mindenkinek a magánügye szerintem, csak mindig vannak "okosabb emberek". Gyereknevelési tanácsadóból szokott aa legtöbb. :)
15. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Schnuffiland)
2014. júl. 13. 20:24

Aza a velemenyem a tematol, hgy mindenki maga dontse el, ill. A ferjevel/parjaval. Pl.ha ott egyoldalu a dolog, na annak sem lesz jo vege.

A penzugyi oldala megint mas. Nyilvan igy akarjak a nepet motivalni. Ha vki nem akar gyereket, sztem egy ilyen dolog egyrezst nem befolyasolna, masreszt, annak inkabb jobb is, ha nincs. Nem kotelezo mindenkinek szulove valnia :)

14. unom (válaszként erre: 10. - Honeywald)
2014. júl. 13. 20:24

A munkahely is egyre kevesebb, ez nem tűnt fel?

Már a tesco pénztárosok munkáját is automatizálják, és ez fog egyre inkább elterjedni.

13. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Schnuffiland)
2014. júl. 13. 20:23
Ü dóguk.
12. unom (válaszként erre: 8. - Krilion)
2014. júl. 13. 20:23

Megnézve azokat a nőket akiknek van gyerekük mindenféle kapcsolatot találni. Jót is, rosszat is, nézd meg a válási statisztikákat.

Miért nehéz elfogadni, hogy nem mindenki akar gyereket?

11. lilibe (válaszként erre: 1. - Schnuffiland)
2014. júl. 13. 20:22
Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy akar gyereket vagy sem. Nem hiába mondják, hogy a nő két dologért képes bármit megtenni, 1. legyen gyereke, 2. ne legyen gyereke.
2014. júl. 13. 20:21
nem az a baj hogy kevés a gyerek akik bejelentett munkaviszonyba lépnek majd hanem az h egyre több a fekete munkás, meg a lusta, és még sorolhatnám.
9. 3da8f53e4a (válaszként erre: 7. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 13. 20:17
Nagyon remélem, hogy csak ötlet volt - mert ha jobban belemélyedne az ember... hát érdekes dolgok sülnének ki!!
2014. júl. 13. 20:14
Szerintem egyébként leginkább egy jó kapcsolat kell a gyerekhez, mert ha szeret egy nő, és ő is szeretve van, akkor csak idő kérdése egy gyerek...már ha egyéb akadály nincs. Meg kellene nézni, hogy azok a nők, akik egyáltalán nem akarnak gyereket milyen kapcsolatban élnek, biztos sok dolgot megmagyarázna.
7. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 3. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 13. 20:14

Ezt szerintem csak bedobták, hiszen nem nehéz kitalálni, kik számíthatnak nagy-nagy nyugdíjra!:(


Nagyon remélem, bocsánatkérés lesz a vége!



Az meg magánügy, hogy ki, mikor, és egyáltalán ; akar-e gyereket!2 ember megbeszéli, 1 dönt.

6. Krilion (válaszként erre: 3. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 13. 20:12
Ezt egyébként tök logikusnak tartom.
2014. júl. 13. 20:12
De legalább egy lehet igaz nekem 5van de nem bánta meg hogy szültem van olyan aki most sajnálja hogy nincsen gyemekei mikor már késő !
4. unom (válaszként erre: 3. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 13. 20:10
Minden olyan ötleten csak vigyorogni tudok, ami itt 20-30-40 évre előre akar valamit megszabni. Még 5 évre tervezni is sci-fi sajnos.
2014. júl. 13. 20:09

...a kormány most gondolkodik arról, hogy nyugdíjból kifolyólag, sokkal kedvezőbb nyugdíjat fog kapni az akinek több gyerkőce van/lesz....

Míg akinek nem született vagy csak egy van, az vagy többet fizet, vagy tovább dolgozik majd.



Lassan már ez is nézőponttá válik?

2. unom
2014. júl. 13. 20:08

Mindenkinek magánügye, hogy vállal-e gyereket, mikor és mennyit. Tipikusan az a téma ami két emberre tartozik.

Abból, ha valaki a társadalmi elvárás miatt szül nem szokott jó dolog kisülni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook