Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már megint az alvás... fórum

Már megint az alvás... (beszélgetős fórum)


12. Toprengo (válaszként erre: 9. - Ffbce15349)
2010. szept. 2. 13:15

Szia!

A szóhasználatom nem volt a legjobb, mert épp rosszkedvem volt, és ebben a hangulatban olvastam, amit írtál. Nem ítéllek el téged, de az ijesztgetést, amit csinálsz, azt igen.

Ezen nincs mit szépíteni, csak árt a gyereknek. Lehet, hogy most jókedvű, mert még kicsi, és nem fogja fel, mit jelent, de később látszani fog a hátulütője.

Én nem tartom magam jó anyának, mert sokszor türelmetlen vagyok a kisfiammal, de tudatában vagyok a hibáimnak, és minden nap igyekszem ezen változtatni.

Remélem, nem haragszol!

Üdv :-)

11. Tamianyu (válaszként erre: 10. - Ffbce15349)
2010. aug. 31. 15:33

Húúú,nem kell ennyire felháborodni nah:D

Szerintem sem jó ötlet a gyerkőcöt semmivel ijesztegetni,ez ne legyen ösztönzés semmire.Most még nem fél igazából mert kicsi,de majd eljön annak is az ideje.És ez így természetes,nem kell még rátenni.Ahogy nő és okosodik,nyílik ki az értelme a világ előtte,úgy jön el a félelem érzése is,ahogyan még sok más is.Pl kicsi gyerek a sötétben sem fél,a nagyobb már igen.Vagy bizonyos dolgoktól,árnyaktól...stb.De ez pont azt jelenti,hogy okos,és tud gondolkodni,élénk a fantáziája.De ha még mi is alá támasszuk neki,hogy ettől vagy attól féljen nevelő célzattal,az nem hiszem,hogy jót tesz neki a későbbiekben.Szófogadásra érdemes inkább nevelni,okosan következetesen.Meg persze szerintem az alvási szokásokat időben kialakítani,hogy az mindenkinek megfeleljen a családban,és ne később kelljen változtatni rajta.Legalábbis szerintem így jobb mindenkinek,de persze türelemel szeretettel biztosan alakítható ez is mint sokminden.

Szép a kicsid valóban,gratulálok hozzá.

10. ffbce15349 (válaszként erre: 8. - Toprengo)
2010. aug. 31. 14:40

ja,es nezd meg a kepeinket,szerintem is nagyon frusztralt gyereknek nez ki a kincsem,ugye?

nem tudom ki vagy,de nagyon csunyan leszoltal...nem ismered a gyermeket engem sem..miert kell valakit igy leszolni ismeretlenul???????es a szokincsed.....hat..te igy beszelsz a gyereked elott is????de most komolyan....

9. ffbce15349 (válaszként erre: 8. - Toprengo)
2010. aug. 31. 14:36
es,ha hagyom sirni????az jobb modszer?nem hiszem.!!!!!!!azt is probaltam,de engem nem visz ra a lelek!!!es megjegyzem,hogy nem felve alszik el,es enm is reszketve a felelemtol,csak becsukja a kicsi szemet es kesz,mar alvas van!Ja,es mindig mosolygva ebred,de gondolom,azert,mert a felelemtol reszketve aludt el:Pnagy kisirt szemekkel...Lehet,hogy te egy mindent jol csinalo anyuka vagy..en nem:P,mindegy,a lenyeg,hogy egy kiegyensulyozott,mindig mosolygos kis krapek a fiam...:D
8. Toprengo (válaszként erre: 7. - Ffbce15349)
2010. aug. 31. 14:30

Bakker, arra tanítod a gyereket, hogy féljen...?

Hát lehaltam. :-(((((

Az én fiam is nehezen alszik, sokszor keveset, és rohadt korán kel, de SOSEM jutott eszembe, hogy ijesztgessem!!!

Pedig már 23 hónapos.

2010. aug. 31. 14:25

hat en ujabban egy kicsit fura modszerhez kezdtem!Az en kicsi kincsem egy orok-mozgo,semmitol sem felo 20 honapos gyerkoc:D...kiveve a BUBUSTOL valo felelmet..Attol sem ugy fel,hogy uvolt,csak olyankor abbahagyja a rosszcsontkodast:P-bar nem sokaig...na,most pedig azt talaltam ki,hogy a BUBUS az ablakban van es,ha latja,hogy be van csukva a szemunk,akkor elmegy.."gyere csinaljuk,hogy alszunk"...nem telik bele,1perc es az en fiam mar alszik is..persze ez csak,akkor mukodik,ha a kicsi tenyleg faradt,kulonben 100Bubus is ulhet az ablakban:D

Bar,ha jol meggondolom,ti meg kicsik vagytok ehhez,vigyazz,nehogy epp az ellenkezo hatast valtsa ki,mivel minden gyerek mas es mas...en csak leirtam az en uj modszeremet! sok sikert!

2010. aug. 30. 14:52

Én nem hagynám sírni,megszakadna a szívem érte.

Pedig 3 gyerekem van,és mindhárom első naptól fogva a saját szobájában a saját ágyában alszik éjjel is és délután is.Szerintem a lényeg ebben az,hogy egyedül aludjon el a gyerek,ezt kell megtanulnia.Nem a gyerek tehet róla ha másképp lett szoktatva,és szerintem szépen kíméletesen is lehet változtatni a szokásokon.

Az enyémek csak pár hónapos korukig aludtak el a cicin,azután már nem hagytam,csakis evés idejére cicizhettek.Mindig ébren tettem teszem Őket az ágyukba,és előtte megvannak a szokásos rituálék,pl este vacsi,fürdés,játék,mese,aztán alvás.Akkor még egy zene cd-t meghallgatnak,vagy egy mese cd-t.Ebéd utáni alvásnál meg csak zene van.Sosem volt gondunk sem az elalvással,sem azzal,hogy ne akartak volna a helyükön aludni.Próbáld talán először,hogy ne aludjon el cicin,ha már nem eszik akkor vedd el tőle,találjatok mást amivel szívesen elaludna és az ágyába viheti.Maradj vele eleinte,fogd a kezét,beszélj hozzá,énekelj mesélj neki...stb.Sok sikert.

5. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2010. aug. 30. 14:34
Pedig csak az a megoldás, hogy hagyod sírni.Tudom, nehéz és nem rögtön lesz eredmény, de pár nap alatt "megtanulja", hogy hogy kell egyedül elaludnia.Menj be hozzá, de ne vedd fel, és ne beszélj hozzá, csak érezze, hogy nem hagytad magára.
2010. aug. 30. 14:19

Igen!

Nagyon nehezen. Van, hogy napközben szinte semmit így este nagyon nehéz elaltatni. Kézben vagy az ágyban mellettünk. Szóval küzdünk. Régen meg tudtam, hogy ez mindig beválik!

Kaja közben mindig bealudt!

2010. aug. 30. 14:15
Marmint a cicin elalvas? Mert, most hogy alszik?
2010. aug. 30. 14:12
Az én kislányom tegnap volt 8 hónapos! Régen ő is így aludt el. Magátó szokott le róla! Akkor nem örültem neki, ma viszont már néha visszasírom. Legalább az működött!
2010. aug. 30. 14:03

10,5 honapos a fiam es csak cicin tud elaludni, ejjel, nappal! Tudom hogy el fog jonni az az ido is amikor nem lesz cici, ugyhogy probabol letettem es hagytam sirni hatha elalszik. Egy fel ora utan megkonyorultem rajta!

Ti hogy csinaltatok? Hogy szoktattatok a gyereketeket az egyeduli elalvasra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook