Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, már megint hörghurut! fórum

Segítség, már megint hörghurut! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. nov. 16. 14:56

sziasztok a segítségeteket kérném! a kisfiam most töltötte be az 5 hónapot és már kétszer volt hörghurutja. mitől van ez? és ha nagyon köhög (a hörghurut miatt akkor ki lehet vinni a levegőre? )

eddig gyulladás ellenni rectodert kúpot, spiropentet, ceklorettát kapott! ?

73. urbanszkyviki (válaszként erre: 72. - Akos&barnabas)
2010. dec. 20. 16:58

Szia!

Köszi, hogy írtál, egyáltalán nem tudtam, hogy kivigyem-e a babát, vagy nem.Az egyetlen problémám, hogy most már tüdőgyulladásunk van, ma derült ki röntgennel. De erről sem tudom, hogy mit lehet babám érdekében tenni és mit nem, az én családomban egyik gyereknek sem volt ilyenfajta betegsége.

72. akos&barnabas (válaszként erre: 68. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 20. 15:22

Lehet már késő, de hátha másnak segít... Az én fiaimnak többször is volt hörgőcskegyulladása. Ennél a betegségnél tilos a levegőztetés - ez a tilalom nagyon kevés betegségre vonatkozik, de a hörgőcskegyulladás köztük van.

A hörgőcskegyulladást vírus okozza, nem antibiotikummal kell kezelni.

71. urbanszkyviki (válaszként erre: 70. - Bambi79)
2010. dec. 18. 12:01

Szia!

És neked mikor kezdődtek a gondok a kisfiaddal? És folyton visszajött vagy ki sem tudott menni belőle szegényke? És te akkor hidegben kivitted a levegőre vagy hagytad bent a lakásban?

Nekem a nagylánykám most lesz 6 éves, ő kruppos 1 éves korától, és amikor már a tesó is megvolt és a kicsilány befulladt, mindig megpróbáltam először otthon kezelni, természetesen a dokinővel folyamatos volt a telefonbeszélgetés, utána pedig csak egyszer kellet már eddig vele befeküdnöm. Úgyhogy ne idegeskedj, az a legjobb!

2010. dec. 18. 09:21
Sziasztok! Nálunk a kisfiamnak másfél éves koráig sokszor előfordult. Sajnos kórházba is jutottunk vele egy párszor. Ambroxol, Sppiropent, Calcimusc, Ventolin, Flixotid...stb,, De a mi igazán bevállt az Inaqua Inhalator... Amikor elkezd flyni az orra, vagy csak látom, hogy valami kezdődik már frászt kapok, hogy csak ne fulladjon....És amióta megvettük ezt a gépet, ha taknyos rögtön felrakom a maszkot naponta 4x 20 perc... És nem fajulnak el a dolgok... Most jön februárban a kistesó, kezdek pánikolni, hogy mi lesz, de ezt nála is tudom használni.. Pedig a kisfiam is majdnem két éves koráig szopizott, sajnos nem védte meg ettől, persze nem tudom mi lett volna, ha az anyatejet sem kapta volna...
69. tündér74 (válaszként erre: 68. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 17. 17:48
Szia! Szerintem nyugodtan vidd ki pici babádat a levegőre, mégha csak egy fél órácskára is. A hidegtől pusztulnak a vírusok és a bacik, és picikédnek tisztul a tüdeje. Én mondjuk pici babát mindenképpen háton altatnék, de a ti helyzetetekben most lehet, hogy jobb a hason altatás, jobban kap úgy levegőt. Jobbulást kicsikédnek!
2010. dec. 17. 15:02

Hát, sajnos hörgőcskegyulladásunk lett, nemrég jöttünk a doktornénitől.Augmentint kap és spiropentet, orrszívózom folyamatosan, porlasztom...esetleg lenne valami ötlet, hogy lehet a legjobban kigyógyulni belőle?

pl.: lehet-e egyáltalán kivinni babakocsival ilyen időben, vagy inkább húzzuk ki az egészet otthon, jó-e a pára, háton altassam vagy inkább hason...

2010. dec. 16. 18:49
Nekem sajnos nincs...
2010. dec. 16. 15:52

Sziasztok!

3.babás anyuka vagyok, de az első kettő csak 1 éves kora körül került doktornénihez.A kicsi donát pár nap múlva lesz 4 hós, de a 3 hós oltásnál már jeleztem hogy taknyosodik. Vírusos nátha, egy hét gyógyszer nélkül, cebioncsepp, orrszívás, de bedugult, és nem jött semmi, de végül az is egy hét után beindult. A mai napig nagyon köhög,hurutos, ami talán elkezdett ürülni(látom a végtermékben), de az orra megint folyik, inkább d.e, utána már szinte semmi. Szerintetek akkor most gyógyulunk, vagy nem? Gyógyszert kapott elhúzódó nátha miatt, köptetőt ugye ilyen kicsiknek nem adnak, így porlasztani kezdtem ma. Van valakinek valami ötlete, mivel kúrálhatnám végre ki teljesen kisfiamat?

2010. dec. 16. 15:05
Mindenesetre hozatok apával lándzsás utifűt, és orrszívó porszívót. Eddig nem volt beteges.
2010. dec. 16. 14:37
Olyan jó lenne olvasni róla, hogy nálatok mi a helyzet? Hogyan alakultak a dolgok? Olyan nehéz látni. hallani
2010. dec. 16. 14:26

Sziasztok!

Az egyik helyen azt olvasom, hogy az illóolaj kisgyermeknek nem jó. Én most eukaliptuszt párologtatok. száraz, de inkább ugató köhögése van a négy éves kisfiamnak. Itt pont az eukaliptuszt olvastam.

A lándzsás utifű szirup gyógyszertárban kapható? vagy herbária?

MÁs: azt olvastam, hogy a calcium segíthet. mIlyen formában? pezsgőtabletta? -én csak azt ismerem. Mi is két kezelésen vagyunk túl a másodikon egy hete. már megint kezdődik a köhögés...

62. tündér74 (válaszként erre: 36. - Maja780208)
2010. nov. 27. 21:41

Szia! Tanácsot ugyan nem tudok adni, csak röviden leírom én is az esetünket. Kisfiamnál is hasonló a helyzet, mint nálatok. Őneki már 2 hónapja nem múlik a köhögése és a náthája, láza neki sem volt. Kétszer mentünk vissza a gyerekorvoshoz, de csak a vállát vonogatta. Először írt fel neki antibiotikumot, köptetőt, orrcseppet, de hatástalanok voltak. Végül elvittem orr-fül-gégészhez, aki mondta, hogy orrmandulagyulladása és -megnagyobbodása van, ezért ismét antibiotikumot írtak fel kisfiamnak és egy másfajta orrcseppet, valamint egy homeopátiás immunerősítőt. Most jelenleg itt tartunk, várom a hatást, remélem ez segíteni fog.

Jobbulást nektek!

2010. nov. 27. 21:06
Kösz a válasz!Egyenlőre eddig bírtam,megyek aludni,jó éjt mindenkinek!!
60. d82f1e2683 (válaszként erre: 59. - Maja780208)
2010. nov. 27. 20:59
Ventolin, hörgtágító. Ezt is a pulmonológus írta fel, csak alkalmanként használom neki, látom, mikor van itt az ideje, így soha nem jutunk el addig, hogy hörghurutig fajuljon a köhögése.
59. maja780208 (válaszként erre: 58. - D82f1e2683)
2010. nov. 27. 20:54
A pipa az a sópipa,vagy valami spéci anyaggal töltött valami?
58. d82f1e2683 (válaszként erre: 56. - Maja780208)
2010. nov. 27. 20:51
Értem, mit élsz át. Nekünk is kijutott mindenből, volt éjszaka, amikor kétszer húztam át az ágyneműt, mert teleöklendezte, úgy fulladt. Mindkét gyerkőcöm köhögött eleget. A lányom 4 múlt, amikor kinőtte, a kicsivel 3 éves volt, amikor pulmonológushoz kerültünk, és pipát kaptunk, meg állandó gyógyszert. Azóta koppkoppppp évi egy betegséggel megússzuk. De amit a többiek írnak, mind szuper. Ha iszik, az is sokat segít, nálunk nappal egy köhi, egy korty, ha ötször mondom, hatodszor már automatikusan fut. Este hűvös szobában fektettem, felemelt fejrésszel, illóolajjal párologtattam, mellkaskrém vagy zsíros ruha. Neked kitartás, következetesség és türelem. :)
2010. nov. 27. 20:50

Kösz mindenkinek a jókívánságot és a jelecskéket.


Szóval még válaszolva 1-2 kérdéshez:nem volt lázas,jó kedvű vidám kiscsaj mindvégig!Este nem köhög egyáltalán ,napközben van pár trutymós köhögése.

56. maja780208 (válaszként erre: 53. - D82f1e2683)
2010. nov. 27. 20:44
Nekem is 2 gyerekem van ,10 és 4 éves lányok.A nyagyobbik beteges volt mindaddig,míg kiveték az orrmanduláját.A kicsi aránylag jól bírja a megpróbáltatásokat de ez a múlt hónap mással se telt el,mint orvoshoz visszamenni ,újjabb gyógyszer,....Sajnos már én is kezdem feladni és egy kicsit azért hiányzott a gyerekorvos őszinte bevallása,hogy ő is tanácstalan.Magánrendelést javasolt,mert a tb-s soká ad időpontot.Fura volt,hogy miért nem helyi orvost ajánl.Bár volt már,hogy magánrendelésre küldte volna a lányt allergiatesztre,de egy kis utánajárással tb vérvizsgálattal megoldottam.Szóval van egy kiszavarom felé ilyen témában,de hát ez van,amúgy meg nagyon aranyos orvos,..de még is,túl hosszú a gyógyulás most.
2010. nov. 27. 20:37
Én is jobbulást kívánok, neked is kitartást!
54. bujuli
2010. nov. 27. 20:34
Ami nekem 3 gyermeknél is bevált: lándzsás útifű szirup, - a köptetőkkel ellentétben éjszakára is adható, mert ha kell köptet, ha nem, csillapít - illetve hideg vizes törölköző a fejéhez éjszakára az ágy peremére vagy egy székre mellé. Jobbulást neki!!!
53. d82f1e2683 (válaszként erre: 50. - Maja780208)
2010. nov. 27. 20:29
Nem, gyakorló anya vagyok, és mindkét gyerekemmel körbejártuk a felsőlégúti betegségek összes létező válfaját. És biza volt, hogy a háziorvos azt mondta, hogy tehetetlen, irány a pulmonológia, és eszembe se jutott lecserélni, csak mert ő már nem tudott mit kezdeni vele.
2010. nov. 27. 20:28

És mikor köhög? Egész nap, vagy csak mikor fekszik?


Mert mikor az én lánykáimnak volt hörgő illetve gége gyulladása az elhúzodott köhögéd az alvások idejére volt jellemző.


Ezért hűvös, jól kiszellőztetett szobában altattam őket. A fejüket jól meg kell emelni, majdnem mintha csak ülne.


Lehet hidegpárásítani a levegőt, hogy ne irritálja a száraz levegő.

A citrom és az eukaliptus illóolajat ajánlották, hogy nagyon jó köhögéscsillapító.


Gyógyszerként meg én is a Stodalt adtam a kicsinek mivel még csak 10 hónapos volt. A nagyobbik ekkor már 3-4 éves lehetett és a sinexod szirupot írta fel a dokinéni.

És a fenistil cseppet, hogy ellazítsa az izmokat.

51. maja780208 (válaszként erre: 49. - Baba73b)
2010. nov. 27. 20:27
Hogy állapította meg a Clamídiát?
50. maja780208 (válaszként erre: 48. - D82f1e2683)
2010. nov. 27. 20:26
Te orvos vagy?Bocs csak kérdezem...
49. baba73b (válaszként erre: 36. - Maja780208)
2010. nov. 27. 20:26
Szia!Nekem egyszer a gyermekem 5 hétig köhögött,igaz ő nem kapott antibio-t,mert se láza,se rossz kedve nem volt.Minket pulmonológushoz akartak küldeni,aztán elvittem másik orvoshoz,aki clamídiát állapított meg nála,ami a tüdőt támadta meg.Azt mondta,az ellen csak 2 antibio jó,az egyik a doxicilin,a másik a klacid.Ezért kellene először a baktériumot kimutatni,mert lehet,hogy ti sem a megfelelőt szedtétek.Bocs,ha hosszú voltam.JOBBULÁST A KICSIDNEK.
48. d82f1e2683 (válaszként erre: 47. - Maja780208)
2010. nov. 27. 20:25
Nem feltétlen kell hibáztatni az orvost. De ha visszatérő a betegség, és így elhúzódik, mindenképpen érdemes elmenni egy pulmonológushoz, aki segít. Ő kifejezetten a légutakra specializálta magát, és már a gyerek szemét, bőrét, mellkasát kívülről szemlélve látja, hogy mi a baj. A köptetőt tuti lecseréli másra. A gyereket szenvedni látni nincs nagyobb fájdalom a szülőnek, és a régi módszerek sem mindig válnak be. Van, amikor komolyabb segítség kell.
47. maja780208 (válaszként erre: 43. - Vviki2)
2010. nov. 27. 20:22
Nos ezen gondolkodtam,edig csíptem a dokinénit de egyre joban a leváltásán gondolkodok.Főorvos létére nem megy a gyógyítás 3 hét alatt sem:-((
46. ab4b6bc17d (válaszként erre: 38. - Szasz23X)
2010. nov. 27. 20:22
A krémről jut eszembe, én sima disznózsírral kenem be éjjelre a lányom mellkasát ilyenkor, s aztán jó melegbe bebugyolálom (ez a fajta gyógymód felköhögteti a slájmot), s természetesen az is nagyon fontos, hogy ne igyon hideget (pl. megtanítottam neki, hogy csak langyosat fogadjon el), ill. hogy az oldalára feküdjön, amikor lefekszik.
2010. nov. 27. 20:20
Nos az inhalálást nem csípi,de lámpázgatom néha ha megül a popsiján 5 percet:-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook