Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Május 16: Kezdjük a fogyit! Akik megszabadulnának pár kg-tól! fórum

Május 16: Kezdjük a fogyit! Akik megszabadulnának pár kg-tól! (beszélgetős fórum)


178. e6e5405fd3 (válaszként erre: 165. - Barbye123)
2011. máj. 18. 19:58
nem a hízás vagy plussz kalória miatt van baj a tojással, hanem a koleszterin miatt..ezért nem ajánlatos gyakran, nagy mennyiségben fogyasztani...
2011. máj. 18. 18:53

Sziasztok:)

Végre hazaértem. El sem hiszem, hulla vagyok. A futást szerintem kihagyom, fáj mindenem. Egy pihi nap lehet nem ártana, de még küzdök a lelkifurdimmal:)

Többiekkel mi ujság? Milyen napotok volt? Nagyon elcsendesedtetek.:P

2011. máj. 18. 17:26
Sziasztok, látom mindenki egész jól halad, mindjárt túl vagyunk a harmadik napon! Én most vacsorázok görög salátát, aztán tornázok egy órát. Sajna én is csak 3x eszek egy nap, sose jön össze a napi 5. Macilány szerintem nem baj, bár én nem ismerem annyira ezt a diétát, de ha kiszámoltad, hogy mennyi kalóriával jár ha úgy készíted el az ételt és még belefér akkor szerintem semmi baj! :)
2011. máj. 18. 17:17

Holnap 1,5 kg főtt burgonyát ehetek.... :) Minden nap olyan jónak tűnik a következő napi menű... aztán amikor ott vagyok akkor a következő... de ez jó is így, mert ez visz előre, ez ad erőt nap mint nap :)


Azon gondolkodom, hogy nagy "bűn" ha a fele főtt burgonyát átforgatom pár csepp olívaolajon és megszórom petrezselyemmel, a másik feléhez meg pl. pirítok 1 fej hagymát és elkészítem hagymás törtburgonyának? Kb. 1 ek olajjal megtudom mindkettőt csinálni... ami +135 kcal jelent, de nem fogom az összeset megenni ez már most biztos... nem tudom mit tegyek... egyek csak sima héjában főtt burgonyát? Esetleg meg is süthetném sütőpapíron olaj és minden más nélkül :) Lehet jelentőssége annak, hogy héjában főtt vagy sütőpapíron sült?

2011. máj. 18. 17:08

Sziasztok!

Most értem haza munkából... nagyon örülök, hogy szinte mindenkinek használt az esti jókívánságom... nekem is! Szépen apadok:)

Ma, azaz a 3. napomon fél kg sajt a megengedett "étel", eddig 15 dkg-ot ettem ez 573 kcal-nak felel meg... most megyek lustálkodni egy kicsit!

173. 65ee7f8f80 (válaszként erre: 172. - Lola98)
2011. máj. 18. 14:32

Tényleg nem vészes, és alig van benne szénhidrát, én ezt minden bűntudad nélkül megenném ebédre.:)

Sajna itt nem tudok ilyeneket csinálni. A mai ebédem egy adag protein shake (pont olyan jó, mint amilyennek hangzik) Tegnap már lusta voltam ebédet gyártani este, és ez a B-terv.

Végre lett egy kis időm, megyek és meg is csinálom gyorsan.

172. Lola98
2011. máj. 18. 14:17
Megvolt az ebédem: tojásrántotta (3 tojásból), 1 paradicsom, 1 mini csemege ubi, Picike sajt. Nem volt egyáltalán sok, csak annak tűnik leírva :P
171. 65ee7f8f80 (válaszként erre: 163. - Barbye123)
2011. máj. 18. 13:49

Szia Barbye!


Naaagyon-nagyon gratula, ügyi voltál! Még 3-4 ilyen hét és a párocskád már csak a mosolyodról ismer meg:P

Az esti ivással kapcsolatban, egy citrom levében kb 5 kcal van,.. azt raktározza a szervezetem nyugodtan, ha akarja, mind az 5 kcal-át,..attól én még nyugodt lelkiismerettel alszok:) Én is citromos vizet és gyümi teát szoktam este iszogatni.

170. 65ee7f8f80 (válaszként erre: 162. - Hope1104)
2011. máj. 18. 13:43

Szia Hope!

Én pont azt csinálom, amit neked javasoltak. Számolom a szénhidrátot, és a fehérjét is. Szénhidrátot semmit nem eszek a zabkorpán, és pelyhen kívül. Kardiónak pedig ott a futás, attól nem fog lógni a pocakod sem, ha sikerül lefogynod.

Tényleg hatásos, nekem eddig bevált. Szerintem egy próbát megér, és nem kell koplalnod sem.

169. 65ee7f8f80 (válaszként erre: 167. - Gubaj05)
2011. máj. 18. 13:40
Ezt én ma ki is próbálom, istenien hangzik, lehet sajt nélkül, és zöldség helyett ubival... Köszi a receptet, majd megírom milyen lett:)
168. gubaj05 (válaszként erre: 162. - Hope1104)
2011. máj. 18. 12:51
Szia! Egy páran a 13napos diétát csinálják és van aki köztük én is a mértékkel evést részesítik előnyben. De amint látod, mindenki próbál mozgással is rásegíteni. Nem vagyok trainer de a kardió mindenféleképpen segíthet például növeli az állóképességed és után csinálsz pár specifikus hasas erőnlétit ha bírod akkor biztos meg lesz az eredménye.
167. gubaj05
2011. máj. 18. 12:48
Mindenkinek ajánlom a következő ebédet de vacsorára is lehet enni én ma ezt főztem magamnak: kivajazott tepsi/jénai csirkemell szeletek natur vagy kevés fűszer rá egy vastagabb szelet paradicsom fűszerezve só, oregánó; majd a tetejére nyomok egy kis adag kenhető, tömlős sajtot. Zsupsz be a sütőbe és egy kis zöldségköret hozzá!!! Imádom, tápláló, nem hizlal és finom! Jó étvágyat! További szép napot!
166. Lola98 (válaszként erre: 165. - Barbye123)
2011. máj. 18. 12:36

Oké, akkor már tudom mi lesz az ebédem :)

Köszi!:)

165. barbye123 (válaszként erre: 161. - Lola98)
2011. máj. 18. 12:33

szia!!!

szerintem a sárgáját is belerakhatod!!!!

sokan azt mondják hogy a sárgája nem jó!!!

pedig abban rengeteg hasznos dolog van...!

egyszer a tvben láttam hogy az egészséges étrend része a napi 3 tojás!

+ Norbi szerint is a tojás 1-es vagyis mindig bármennyit! sztem a sárgájától nem fogsz hízni....

meg egy kicsit laktat is a fehérje meg nem igazán...

2011. máj. 18. 12:27

sziasztok!!!!

ma reggel a mérleget majdnem meöleltem.... :)

2 kg mínusznál tartok :) tök szupi.....

örülök nagyon...

ügyesek vagytok lánykák!!!! csak így tovább!!!

megy a drukk mindenkinek!

163. barbye123 (válaszként erre: 142. - Macilány)
2011. máj. 18. 12:25

sziaa!!!

de azt ugye tudod hogy este a szervezeted a zöldteát vagy a citromos vizet ha éhes akkor kajának veszi és raktározni kezd.... este 6 után sztem sima vizet igyál.... én ezt így tudom.... :)

2011. máj. 18. 12:23

Sziasztok :)

Most nézem a fórumotokat és az lenne a kérdésem ,hogy mindenki ugyanazt a diétát csinálja e, vagy ez itt mind1, a cél a fontos? Nektek mi vált be? Nálam a hasam a legkritikusabb pontom , bár tudom, hogy nincs célirányos fogyás, nekem azt javasolták, hogy a szénhidrát szegény diéta és a kardio edzés segíthet. Mit gondoltok?

161. Lola98
2011. máj. 18. 12:22
Szerintetek az milyen ebédre ha 2 tojásnak a -fehérje- részéből csinálok rántottát paradicsommal?
160. Lola98 (válaszként erre: 159. - 65ee7f8f80)
2011. máj. 18. 12:04
:) Hát nekem se sikerült. Alapból későn keltem, 10 órakor. De én is csak 11-kor reggeliztem, inkább tízóraiztam. Tegnap ment az 5x kajcsi, ma nem fog összejönni. Még nem tudom, h ebédre mit eszek majd...
2011. máj. 18. 11:42
Lola, ez tényleg jól hangzik:) Már úgy várom, hogy egy kis kenyeret ehessek én is, a sima fehér kenyér nem hiányzik, és a zsemle, kifli sem, de egy kis magvas barna kenyér, egy kis tavaszi retekkel, valami fincsi felvágottal...hmm.:) Mindegy addig marad a zabkorpa, és zabpehely. Ezeket is szeretem, de így minden reggelre kicsit uncsi.:) Egyébként épp most reggeliztem. Azt hiszem a napi 5 kajcsit ma is buktam.:)
158. Lola98 (válaszként erre: 157. - 65ee7f8f80)
2011. máj. 18. 11:21

Köszi :) Azért nagy volt a kísértés :P

Megvolt a tízóraim is (reggeli helyett): 1 szelet tk magvas kenyér pirítva, fél doboz natúr joghurt és Kis sajt (16 g). Ezt is alig bírtam legyűrni. A kenyérre rákentem a joghurtot. Nekem nagyon ízlett :)

157. 65ee7f8f80 (válaszként erre: 154. - Lola98)
2011. máj. 18. 10:54
Köszönöm, örültem is neki:)) Egyébként egy hős vagy, ha 2 kocka csoki után abba tudod hagyni. Velem az a baj, ha megkóstolom, akkor ott vége az akaraterőnek, és kitartásnak, fél tábla a minimum:)) Inkább a közelébe sem megyek. Remélem most már hamar rendbe jön a füled. A gyógyszer biztos használni fog.
156. 65ee7f8f80 (válaszként erre: 153. - Gubaj05)
2011. máj. 18. 10:50
Én is megpróbálkozok a futással ma este is! lesz, ami lesz.:) A mérleges dolgot pedig én sem tudom megállni, reggel alig várom, hogy megnézzem volt e valami értelme a tegnapi napomnak, és kell a kontroll, hogy jó úton haladok-e. Sajnos képes vagyok 2 nap alatt is 2-3 kg-t összeszedni. Legutóbb egy ilyen bűnözős hétvége eredménye ( fél doboz millimia, 1 bounty, 3 szelet süti a két nap latt) plusz 3 kiló a mérlegen. Inkább megnézem minden reggel, az a biztos:))
155. Lola98
2011. máj. 18. 09:52
Aysha és Skittles! Gratula, nagyon ügyik agytok! :))
154. Lola98
2011. máj. 18. 09:51

Sziasztok!

Én tegnapra kérek egy fekete pontot. Igaz, hogy tornáztam, de sajna volt egy kis csoki bűnözésem (2 kocka csoki, este 8kor :S) és volt nem túl jó kajám, így ma reggel a mérleg 58 kg-t mutatott :S

Nem keseredek el, ma megpróbálok jobban odafigyelni. Most ébredtem, tehát minden kajaidő csúszik.

Ma sajnos nem lesz sem futás, sem ugrabugra :DD. Anya megnézte - anyum orvos - a fülemet, és kiderült, h Közép-fül gyulladásom van. Kaptam rá gyógyszert, de megint érzem :S

Sok sikert!

153. gubaj05
2011. máj. 18. 09:29
:) semmi extra zumbáztam és lehet nem mindent úgy kell ahogy én csináltam ma ráedzek és holnap vagy elmúlik vagy lábra se állok :) megvolt a mérleg se le se fel amit nézhetünk pozitívan is nem jött fel semmi :) annyiszor megfogadtam, hogy csak heti 1x mérek de ez a fránya dög (a mérleg) minden reggel kiabál, hogy "állj rám állj rám" :D vidám napot mindenkinek!
152. 65ee7f8f80 (válaszként erre: 150. - Gubaj05)
2011. máj. 18. 09:11
Nekem ma az is extrém sportnak számít, ha keresztbe teszem a lábam, mert olyan izmaim fájnak,amikről még csak nem is hallottam eddig. Viszont a talp izomlázzal szerintem Te nyertél! :)
151. Skittles (válaszként erre: 150. - Gubaj05)
2011. máj. 18. 09:09

Majd kiderül a végén, viszont ne feledjük, hogy nem 5, hanem 25 kilótól kell megszabadulnom, vagyis még 23tól:D

Ma ebédre joghurt meg 1 liter gyümölcslé van, a vacsit remélem 6kor letolom, és holnap megint boldogan beszámolhatok a mérlegelésről:D

Ajj csajok olyan jó a kedvem, sőőőt még a fenekem is megdicsérték az este, hogy egyre keményebb(ennyi pozitívum, hogy a konyha és étterem közt 1 szintet lépcsőzni kell).


Talpban izomláz....de durvi...mit tornáztál?

150. gubaj05
2011. máj. 18. 08:48
Azt mindenit! Jó reggelt úgy látom ez a 13 napos nagyon tuti! Ügyik vagytok!!! én még nem álltam mérlegre de kicsit izomlázam van és hol? a talpamban röhej :D
2011. máj. 18. 08:27

Jó reggelt korán kelők!:)

Macilány esti jókívánsága engem is utolért. Úgy néz ki tegnap sikerült magamról leszaladgálni, 1,2 kilócskát. Ma reggel pont annyival voltam kevesebb, mint tegnap:) És így már csak 76 vagyok.:) Mindenkinek hasonló jó híreket kívánok, nekem feldobta a napom:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook